Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
incadrare mijloace fixe - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

incadrare mijloace fixe

2 replies to this topic

#1 mulder8

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 21 May 2017 - 05:43 PM

Buna seara, am nevoie sa incadrez urmatoarele bunuri ce vor fi achizitionate la mijloace fixe doar ca nu am gasit exact unde..Nu stiu exact unde sa la incadrez la mijloace fixe sau obiecte de inventar

Scari si platforme de lucru
Aspiratoare profesionale de curatenie
Carucioare de curatenie
Kit spalare geamuri
Costume de protectie, salopete, combinezoane, incaltaminte de protectie.
Echipamente IT( pc, laptop, router, videoproiector) + licente aferente acestora.
Consumabile birou in valoare de peste 2500 ROn
Mobilier birou - biblioteca, scaune, birouri

Va multumesc anticipat.



#2 ovidiu_adrian79

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 256 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:VASLUI

Postat 22 May 2017 - 07:54 AM

Pentru toate bunurile enumerate de tine ai prevederi bugetare la capitolul 70? Spre exemplu, ce inseamna consumabile birou?
Ma intorc la definitie...valoare mai mare de 2.500 lei si durata mai mare decat 1 an. Exceptie fac licentele...




#3 trikule

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 150 Postari:
  • Gender:Male

Postat 27 May 2017 - 10:55 AM

Foarte putine detalii, ar trebui sa ne spui mai multe ca sa incercam sa ne dam cu parerea.






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL