Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Cocediu de odihna in timpul CCC - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

Cocediu de odihna in timpul CCC


2 replies to this topic

#1 vslmarcel

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 19 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:constanta
  • Interests:sportul

Postat 11 March 2019 - 04:23 PM

Buna ziua.Azi am avut de mers la ITM CTA,dupa ce am primit acum 4 zile instiintare.Am fost cu actele ce-i prvesc pe 2017-2019 martie.Mici chichite,dar daca nu te lasi calcat si arati ca gresesc ei,totul OK,oar o mica masura ca am uitat acasa anexa cu luarea la cunostiinta marire salariu minim la 2080,in schimb una din inspectoare se chinuia sa-mi explice ca trebuie sa acord Concediu de odihna unei angajate aflate din iunie 2017 in cresterea copilului.Deci pentru perioada cat sta acasa,cu contractul suspendat.II spun ca nu e normal, si dupa lungi discutii a lasat-o moarta.Deci pentru perioada cat cim este suspendat.Chiar asa este sau nu era informata ?M-am documentat si vad ca nu are dreptate. Rog un raspuns,eu fiind un simplu administrator de SC,dar eu tin REVISAL,eu fac decizii,pontaje.Imi place.



#2 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 11 March 2019 - 05:41 PM

Dna de la ITM face confuzie intre concediul de maternitate sau concediului pentru îngrijirea copilului bolnav .... si CCC !

Codul Muncii

CAPITOLUL III
Concediile
SECȚIUNEA 1
Concediul de odihnă anual și alte concedii ale salariaților

Art. 145. -
4) La stabilirea duratei concediului de odihnă anual, perioadele de incapacitate temporară de muncă și cele aferente concediului de maternitate, concediului de risc maternal și concediului pentru îngrijirea copilului bolnav se consideră perioade de activitate prestată.




#3 vslmarcel

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 19 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:constanta
  • Interests:sportul

Postat 11 March 2019 - 08:28 PM

Multumesc.Acest lucru i-am explicat,dar totusi intreband-o la ce salariu se acorda,contractul fiind inghetat la 1450,prin suspendare a cam dat-o de gard.Totusi daca era asa,imi dadea ca masuri acordarea concediului si aducerea la indeplinire a masurii.Chiar nu sunt competenti? le-am explicat ca din 1996 de cand am firma,doar femeia de serviciu nu a venit in control.






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL