Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Inscriere la stagiu - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 3

Salt la continut


Inscriere la stagiu

54 replies to this topic

#41 Andreea`

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1952 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 31 December 2005 - 01:32 PM

Art. 8. - În vederea susținerii examenului de admitere pentru accesul la profesia de expert contabil, cererea de înscriere este însoțită de:

d) dovada corespunzătoare din care să rezulte că solicitantul are practică în specialitate de cel puțin 3 ani, în cazul în care este licențiat în specialitatea contabilitate-finanțe, și de cel puțin 5 ani, în cazul în care este licențiat în alte specialități din cadrul învățământului superior economic decât cea de contabilitate-finanțe;



#42 tony

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 471 Postari:

Postat 03 January 2006 - 12:03 PM

stai linistita...vei avea nevoie doar de 3 ani, chiar daca ai terminat Management Finanaciar Contabil.....anul asta au fost f f f f multi cu asemenea specializare si au dar examenul, ba chiar sunt si inscrisi la stagiu
asta e o specializare specifica Spiru Haret...iar anul asta...i-au tot pupat in fund pe baietii ca deh, doar s-a dat la ei in cladire examenu'
oricum, daca fac figuri fetele cand te duci sa te inscrii....mergi si depune o cerere de derogare, oricat de stupid ar suna...si ataseaza copie de pe foaia matricola.....aaaa...si pune-te pe invatat...pt ca baietii dau raspunsurile la derogari cu 4-5 zile inainte de examen....
BAFTA




#43 Daniela.Zaharia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 235 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 03 January 2006 - 08:03 PM

Multumesc frumos pt raspuns! Dar mai am o intrebare....de ex eu am functia de contabil din Luna 05.2003 si din ian 2004 pana in ian 2005 am un an de munca suspendat, ca am stat cu bebe acasa...deci practic in mai fac trei ani cu unul suspendat.....se pune si ala????
DanielaZ



#44 tony

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 471 Postari:

Postat 04 January 2006 - 03:23 PM

nu, anul suspendat nu se pune la socoteala
vei putea sa dai examenul abia in toamna lui 2007



#45 Daniela.Zaharia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 235 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 04 January 2006 - 09:57 PM

mda.....ma gandeam eu.....si mai e mult pana atunci....
bine ca am vazut ca acum se dau in iulie....
DanielaZ



#46 Mihaela DD

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 52 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 04 January 2006 - 11:19 PM

"Daniela.Zaharia" a spus:

mda.....ma gandeam eu.....si mai e mult pana atunci....
bine ca am vazut ca acum se dau in iulie....



DE unde stii ca se da in iulie?



#47 Daniela.Zaharia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 235 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 05 January 2006 - 10:15 PM

Am vazut pe site la Ceccar!
la adresa asta http://www.ceccar.ro/?P=F124
dar constat acum ca a disparut informatia....si pot sa jur ca am vazut clar ca se dadea ex pe 1-2 iulie 2006! :-( Ce o mai fii si asta?
DanielaZ



#48 Ion Ardeleanu

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 9 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 12 January 2006 - 05:26 PM

Lucrez intr-o firma de contabilitate, si am promovat examenul de acces.Mai e nevoie sa efectuez perioada de stagiu?Sau astept sa fac trei ani vechime si apoi pot da examenul final?



#49 pestesa

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 498 Postari:
  • Location:Constanta
  • Interests:lucrurile frumoase

Postat 13 January 2006 - 12:35 AM

daca lucrezi intr-o societate de contabilitate (si expertiza ) duci adeverinta de la locul de munca si nu mai trebuie sa faci stagiul... poti da in vara examenul final (de aptitudini)

ps: in iulie cred ca se da examenul final (a propos de discutia de mai sus)
Si cu toate ca-mi port/ Cu destul stoicism/ Soarta mea de granit/ Cateodata ma pomenesc urland:
Circulati numai pe partea carosabila
A sufletului meu,
Barbarilor! (M.S)



#50 mariana molnar

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 43 Postari:
  • Location:baia mare

Postat 14 January 2006 - 03:20 PM

acuma aflu noutati despre care nu mi-s-a spus la inscrierea la stagiu ,respectiv despre carte si transe de cotizatie. Doar atat mi-au spus ca voi primi acasa programul de desfasurare a stagiului. Ce inseamna asta nu prea stiu!



#51 BUFTACHE

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 9 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bacau
  • Interests:DIVERSE

Postat 14 January 2006 - 07:41 PM

Eu stiu ca examenul de aptitudini se da in noiembrie 50%oral si 50%scris.
Sper sa aflam la timp data exacta.



#52 cecil

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 25 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 19 January 2006 - 08:58 AM

m-am inscris la ceccar buzau in decembrie si acum vreau sa ma transfer la bucuresti.
cand m-au sunat sa ma intrebe daca ma mai inscriu m-iau zis nca ma pot transfera la bucuresti dupa aceea; acum nu mai vor pe motiv ca am domiciliul in buzau si tb sa fac stagiul acolo.
poate sa-mi spuna cineva unde scrie acest lucru; lege, art etc.


sau ce-as putea face sa ma transfer



#53 danniela

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 32 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 31 January 2006 - 09:53 PM

examenul de aptitudini se da sigur in zilele de 11-12 martie 2006. eu am primit adresa de la cecar.



#54 cristyna

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 3 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 01 February 2006 - 11:29 AM

stie cineva cand incepe perioada de stagiu pt stagiarii anul I?[/b]



#55 anka_m

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 40 Postari:
  • Location:Galati
  • Interests:contabilite, fiscalitate

Postat 01 February 2006 - 12:26 PM

La adresa de mai jos gasesti informatii despre stagiu si implicit inscrierea la stagiu. Intai trebuie sa-ti gasesti un tutore de stagiu si apoi sa completezi o serie de documente pentru inscriere. Stagiu il incepi la data mentionata in cererea de inscriere pe care va trebui s-o completezi. Succes :D
http://www.ceccar.ro/?P=A138






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL