Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
cursuri de contabilitate - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 2

Salt la continut


cursuri de contabilitate

35 replies to this topic

#21 catalina.niculae

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 11 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 03 November 2006 - 02:34 PM

Buna, am facut anul trecut un curs la ei; poti ocupa postul de contabil (cor 343302). Daca imi dai adresa de mail, scanez diploma si fisa de competenta atasata si ti-o trimit.
Multa bafta!

Cine se naste - creste; cine creste - iubeste; cine iubeste - sufera; cine sufera - moare; cine moare - scapa.




#22 oniska

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 06 November 2006 - 11:33 AM

Buna!!!Multam mult pentru raspuns....vroiam sa stiu cate ore de teorie ai facut si cate de practica sau daca ati completat ceva documente contabile si cat timp ati exersat in programul de contabilitate....Eu am mai gasit un curs la promanagement si are multe ore de practica, putina teorie......acum nu stiu cat de rentabil este sau daca intr-adevar asa se intampla....poti sa mi dai mai multe amanunte despre cursul la care ai participat tu?Pupici




#23 rozalinda

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 06 November 2006 - 02:27 PM

MERCIC. ADRESA MEA DE MAIL :roxana_ciorobea@yahoo.co.uk



#24 riquiqui

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 244 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti
  • Interests:editare filme

Postat 27 November 2006 - 09:41 AM

Va rog mult, ma intereseaza si pe mine aceste cursuri tinute de Eurocor, am citit site-ul lor, am cerut si o lectie gratuita (insp. res. umane) dar as dori sa stiu mai multe impresii de la un fost sau actual cursant. Multumesc mult, ruxiqui@yahoo.com :thumbup:



#25 Petrov

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 14 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 12 December 2006 - 11:16 AM

Vezi postarearozalinda, la Nov 2 2006, 09:56 AM, a spus:

BUNA ZIUA
AM O RUGAMINTE LA TOTI CEI CARE AU URMARIT UN CURS DE CONTABILITATE LA TOTAL SCHOOL: CE SCRIE EXACT PE DIPLOMA OBTINUTA DE LA EI?

MULTUMESC

Buna ziua,
Vroiam o parere despre cursurile organizat de Total School. Am cautat pe net si mi s-a parut varianta cea mai buna la ei. Incep o serie de cursuri din ianuarie si as fi vrut sa ma inscriu.
Astept opinii.
Multumesc



#26 oanab04

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 30 Postari:

Postat 04 January 2007 - 12:41 PM

Imi poate recomanda cineva niste cursuri de contabilitate in Constanta, dar nu vreau cursuri de 2 sapt ca nu are rost vreau un curs serios de 4,5,6, luni. Mentionez ca lucrez contabilitate primara la o firma dar as vrea sa invat mai multe pt ca la o singura firma nu te intalnesti cu prea multe situatii. Poate imi recomandati si niste carti. Multumesc si sa aveti un an excelent.



#27 idu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 26 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Constanta

Postat 04 January 2007 - 04:57 PM

Oanab04, cred ca exagerezi cu, cursul de 2 saptamani. Stiu ca in Casa de Cultura se fac cursuri de conta de 2 sau 3 luni (de 2 ori pe saptamana), daca nu ma insel, dar iti spun eu sigur ca tot practica te va invata contabilitate. E bine sa faci si acest curs ca sa ai o ....hartzoaga la mana...ca doar traim in Romania, tara hartiilor... :lostit (13):



#28 Andi_cmn

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 77 Postari:
  • Location:bucuresti
  • Interests:Contabilitate

Postat 30 January 2007 - 07:04 AM

Stie cineva unde se mai fac seminarii pentru a se dezbate noile modificari fiscale?



#29 bogdan786

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 16 March 2007 - 01:49 PM

Cunoaste cineva in Cluj Napoca o institutie educationala unde pot face un curs de contabilitate? Am experienta de baza in contabilitate, dar nu este destul ceea ce stiu si vreau sa imi perfectionez cunostintele de contabilitate, plus de asta vreau sa fiu calificat ca si contabil, nu neaparat expert.



#30 alexandra_andrada

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 19 March 2007 - 11:18 AM

Vezi postareabogdan786, la Mar 16 2007, 03:49 PM, a spus:

Cunoaste cineva in Cluj Napoca o institutie educationala unde pot face un curs de contabilitate? Am experienta de baza in contabilitate, dar nu este destul ceea ce stiu si vreau sa imi perfectionez cunostintele de contabilitate, plus de asta vreau sa fiu calificat ca si contabil, nu neaparat expert.


Curs de conta se face in spate la Central, vizavi de MiniCenter. Nu-mi aduc aminte denumirea exacta, dar este un afis mare la etajul 2.Eu am facut acolo cursul si am calificare de contabil.



#31 carmeen_75

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 15 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:constanta
  • Interests:contabilitate

Postat 28 March 2007 - 12:17 PM

Vezi postareaoanab04, la Jan 4 2007, 12:41 PM, a spus:

Imi poate recomanda cineva niste cursuri de contabilitate in Constanta, dar nu vreau cursuri de 2 sapt ca nu are rost vreau un curs serios de 4,5,6, luni. Mentionez ca lucrez contabilitate primara la o firma dar as vrea sa invat mai multe pt ca la o singura firma nu te intalnesti cu prea multe situatii. Poate imi recomandati si niste carti. Multumesc si sa aveti un an excelent.

Din cate stiu eu ATP-ul(asociatia tineretului progresist) din constanta organizeaza cursuri de contabilitate informatizata, care dureaza 5 luni.
Sediul lor este in cladirea aceea veche de la Miga, care are ceva pizzarie la parter, iar pe colt banca Transilvania.
Succes!!!
:pullhair:
car&laz



#32 AdrianR

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 25 May 2008 - 05:55 PM

Salutari,
Ma numesc Adrian, am 21 de ani, si pana acum 1 luna singurul lucru care il stiam despre contabilitate este ca fara aceasta o firma nu poate functiona.
In ciuda faptului ca ma declar afon in privinta contabilitatii mai trebuie sa mentionez ca nu credeam ca v-a exista vr-un moment in viata mea cand o sa fiu interesat de acest domeniu, domeniile mele de interes fiind complet altele.
Acum aproximativ 2 luni am fost pus in situatia de a deschide o firma, fara sa imi dau seama cate probleme pot sa am din punct de vedere al contabilitatii,am crezut ca este de ajuns sa apelez la serviciile unei firme de contabilitate care rezolva totul, insa lacunele mele in domeniul contabilitatii provoaca probleme firmei de contabilitate si bineinteles, firmei mele.
Am renuntat sa caut diferite raspunsuri pe forum sau sa intreb in diferite directii, doresc un curs de contabilitate care ma poate ajuta sa imi gestionez mai bine firma si sa nu imi fac singur probleme din punct de vedere fiscal, nu sunt interesat de diplome in acest domeniu.
Informatiile de care am nevoie sunt cat se poate de simple, de la explicarea unor termeni pana la felul in care se creaza facturi/invoice-uri,depunerea bilantului,etc.
Cu riscul de a ma repeta, NU doresc sa tin evidenta firmei mele,vreau doar sa nu imi bag singur bete in roate si sa nu stresez diferite firme de contabilitate cu intrebari banale.
Doresc sa ma indrumati spre 1 curs care ma poate ajuta in a intelege mai bine contabilitatea, nu sunt interesat de cursuri online. Sunt dispus sa fac chiar pregatiri particulare in acest domeniu.

Va multumesc anticipat.

Aceasta postare a fost editata de AdrianR: 25 May 2008 - 05:56 PM




#33 HotChocolate

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 46 Postari:
  • Gender:Female

Postat 02 August 2008 - 03:02 PM

Un link util:
http://stec.central.ucv.ro/ecsci/idd/cursu...ara/cuprins.htm
Spor la invatat! :)



#34 Alina-Raluca

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 11 August 2008 - 07:28 AM

Stie cineva unde se tin cursuri de calificare (incepatori) de contabilitate in Cluj?



#35 robert24

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 19 June 2009 - 10:11 PM

Vezi postareamemo81, la Dec 13 2005, 03:23 PM, a spus:

salut.
Am cautat subiecte despre eurocor si nu am gasit un raspuns valabil .
Nu am studii superioare (am facut 3 ani de electronica dar am abandonat) si urmez cursurile Eurocor . Stiu ca sunt ultradiluate dar intrebarea mea este " ce sanse am la terminare sa ocup unul din posturile acelea de operator calculator ? " . Din cate stiu acolo nu e vorba de contabilitate adevarata ci doar de introducere facturi , nu ?

Am gasit pe dc++ cursurile acelea in format pdf care au la anexa 2 exemplul cu S.C. Monykos . Are cineva si raspunsurile ?

Ce parare aveti de manualele scolare de la editura economica ?

Salut memo81, as vrea sa mi trimiti si mie cursurile acelea de la Eurocor ssi ce mai ai,mersi



#36 mona.co.nt

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:
  • Gender:Female

Postat 13 December 2010 - 06:29 PM

buna ziua,
sunt noua pe acest forum si incep cu o rugaminte : a urmat si absolvit cineva cursurile de perfectionare in contabilitate in perioada 1991--1993 in constanta ? ma poate ajuta cineva cu ceva informatii despre aceste cursuri ? stiu ca s-au efectuat in cladirea " centrului de perfectionare pentru pesonalul din marina - constanta" de pe strada baba novac , dar , din nefericire , nu stiu daca acele cursuri erau din cadrul acestui centru sau apartineau de alta unitate de pregatire.
multumesc anticipat pentru ajutor .......stiu ca sala de curs era plina de invatacei si sper ca cineva sa ma poata ajuta......
O ZI FRUMOASA !






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL