Zvonurile că plafonul pentru Prima Casă se termină au scumpit apartamentele

"Se termină Prima Casă, grăbiţi-vă!", cam aşa sună mesajul transmis cu viteza fulgerului printre doritorii de credite, garantate de stat pentru achiziţia de locuinţe. Cât este însă realitate în acest zvon şi cât de mari sunt speculaţiile băncilor? Înainte de asta, ar trebui spus că proprietarii au profitat de situaţie şi scumpesc, în special, apartamentele cu două camere, finanţabile prin program.... să profite dacă tot "se termină"!
Comenteaza acest articol in forum
Articol de: mediafax - www.conta.ro
Data: 2011-03-18
Vizualizari: 705
Alte ContaArticole
postat la: 2023-03-23

Declaratia unica (formular 212) se completeaza si se depune de catre persoanele fizice care in anul de impunere au realizat, individual sau intr-o forma de asociere, venituri/pierderi din Romania sau/si din strainatate si care datoreaza impozit pe venit si contributii sociale obligatorii, potrivit prevederilor Codului fiscal.
Citeste mai mult ...
postat la: 2023-03-22

Extinderea voucherelor de vacanta suportate de stat si pentru angajatii privati reprezinta o investitie benefica ce va accelera atingerea obiectivului de 10% din PIB din turism. Aceasta masura va elimina discrepanta dintre sectoarele public si privat. Voucherele de vacanta ajuta angajatorii privati sa isi motiveze mai bine angajatii in contextul lipsei acute de personal. In acest sens, vor fi atrase noi investitii in turism, se vor crea noi locuri de munca si comunitatile locale se vor dezvolta mai puternic.
Citeste mai mult ...
postat la: 2023-03-21

AJFP Vrancea informeaza contribuabililor ca penalitatile de nedeclarare se datoreaza pentru obligatiile fiscale principale nedeclarate sau declarate incorect si stabilite de organul de inspectie fiscala prin decizii de impunere.
Citeste mai mult ...