Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Almah's Content - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Almah's Content

There have been 14 items by Almah (Search limited from 25-November 07)


Sort by                Order  

#286307 Declaratia 100 - topic 2019

Postat de Almah on 20 January 2019 - 04:34 PM in Arhiva

Multumesc din suflet :biggrin:



#286291 Declaratia 100 - topic 2019

Postat de Almah on 18 January 2019 - 05:35 PM in Arhiva

Multumesc

Am incercat dar nu-mi descarca. Mesajul care imi apare este:

Please wait... If this message is not eventually replaced by the proper contents of the document, your PDF viewer may not be able to display this type of document. You can upgrade to the latest version of Adobe Reader for Windows®, Mac, or Linux® by visiting http://www.adobe.com...eader_download. For more assistance with Adobe Reader visit http://www.adobe.com/go/acrreader. Windows is either a registered trademark or a trademark of Microsoft Corporation in the United States and/or other countries. Mac is a trademark of Apple Inc., registered in the United States and other countries. Linux is the registered trademark of Linus Torvalds in the U.S. and other countries.



#286277 Declaratia 100 - topic 2019

Postat de Almah on 15 January 2019 - 05:55 PM in Arhiva

Buna ziua

Am o problema nu pot sa descarc formularul declaratia 100 de pe www.anaf.ro daca poate cineva sa ma ajute .Multumesc



#256709 bilant iunie 2013

Postat de Almah on 04 August 2013 - 03:10 PM in Arhiva

Bună ziua
După cum am înţeles cei care au o cifra de afaceri mai mica de 220000 lei nu trebuie să depună bilant. Mulţumesc pentru informaţie. O zi bună



#240064 declaratia 112 / 2011

Postat de Almah on 03 April 2011 - 06:53 PM in Arhiva

Buna
Multumesc colegilor pentru sfaturile acordate in legatura cu declaratia 112 si informarea in legatura cu versiunea noua al declaratiei 112.
:thumbup:



#239489 declaratia 112 / 2011

Postat de Almah on 17 March 2011 - 06:57 PM in Arhiva

Am depus D112. Dupa verificarea la stare d112 im transmite ca nu exista erori de validare si Atentionare . Creanta 07 Contributia de sanatate datorata de asigurati difera de suma calculata.
Eu am calculat contributia de sanatate conform Legii 5.5% pentru conventii civile la Venitul brut realizat. Unde este eroarea?
As avea nevoie de un sfat



#233474 eliminarea contului unic

Postat de Almah on 24 November 2010 - 10:43 AM in Arhiva

Am votat cu DA, fiindca am probleme cu contul unic. Depun declaratia pentru impozit salar cu contrcate/conventii civile. Platesc in contul unic pentru ca nu se poate altfel, ei au virat la impozit salar de baza si din anul trecut primesc somatii ca na-am platit impozitul declarat. Am depus deja anul trecut in iulie 2009, cerere de compensare alaturat cu extrasele de cont care arata ca in fiecare luna virezi sumele datorate cu rugamintea sa se rezolva situatia. Mi-au promis , dar anul curent in luna trecuta iar am primit somatie pentru neplata impozitului.Iar am intrat la finante cu intrebarea de ce am primit iar somatie , ei inca n-au reusit sa rezolva problema de anul trecut.... Nu mai am ce comenta :wink:
Mi-au zis sa ma mai interesez cand am drum la ei. Pana cand asta este intrebarea mea?



#231554 Declaratii pentru persoanele fizice care realizeaza venituri de natura profes...

Postat de Almah on 24 September 2010 - 06:41 PM in Arhiva

La fel am patit si eu. Azi iar am fost la CNPAS din Sf.Gheorghe sa depun macar pensia conform programului care a aparut pe site-ul cnpas.org, dar nu mi-au acceptat pentru ca OUG nr.82 se refera la veniturile primite dupa 10 septembrie si trebuie declarate numai in luna octombrie. Veniturile l-am primit dupa 10 septembrie dar pe luna august, asa se plateste, deci nu mi-au primit nici anexa care a fost valabil pana in 10 septembrie nici anexa 1.1 si anexa 1.2 listat cu programul CNPAS. Doamna care se ocupa cu preluarea declaratiilor este derutata, mi-a spus ca o sa se informeze de la sefa ei si sa mai trec pe la ei saptamana viitoare, dar luni deja este 27, adica ultima zi de predare pentru declaratii. La somaj nici astazi n-au nici un program valabil. Bine ca avem o ordonanta, dar nu avem metodologie.



#231504 Declaratii pentru persoanele fizice care realizeaza venituri de natura profes...

Postat de Almah on 23 September 2010 - 09:58 AM in Arhiva

Sunt total derutat. Am inteles dupa mai multe citiri si recitiri al OUG nr.82 ca cei care au un contract/conventii civile facute si primesc ocazional venituri nu trebuie sa depuna nici o declaratie la CNPAS si la ANOFM, dar cei care primesc un venit regulat in afara salariului de baza au obligatia sa depuna declaratii, adica platitorul de venit trebuie sa retine la sursa si sa declara pensia si somajul retinut. Am fost la CNPAS teritorial la noi in judet unde pentru declararea contributiei de pensie a aparut program si se poate depune dar pentru contributiile de somaj inca nu se stie cum se va face declaratiile. Aici e necazul ca declaratiile se fac pana in 25 inclusiv a lunii si suntem deja in 23. Iar acum dupa intelesul meu trebuie sa modificam la ANAF declaratia 10 si sa fie introdus cota de pensie si somaj,iar sa fie depus declaratia 100 sau trebuie declarat separat asta nu inteleg daca poate cineva sa ma ajute cu informatii?



#231469 asociatiile de proprietari si ORD 58 / 2010

Postat de Almah on 22 September 2010 - 10:45 AM in Legislatie specifica AP

Conform OUG nr.82 din 2010 platitorul de venit urmeaza sa depuna declaratii la CNPAS teritorial avand si un program care l-am descarcat de pe site-ul lor si declaratia de somaj programul pe care inca nu l-am gasit . Dar la finante trebuie sa depun declaratia 100? :lnr (1):



#230704 asociatiile de proprietari si ORD 58 / 2010

Postat de Almah on 31 August 2010 - 12:51 PM in Legislatie specifica AP

Sunt si eu de acord cu tine :biggrin:



#230646 asociatiile de proprietari si ORD 58 / 2010

Postat de Almah on 30 August 2010 - 12:07 PM in Legislatie specifica AP

Multumesc si eu lui Otilia pentru explicatii date. :biggrin:



#230195 personal ONG

Postat de Almah on 23 August 2010 - 01:33 PM in ONG

As avea si eu o intrebare . Sunt angajata ca contabila cu conventie civila la o fundatie, dar sunt si salariata la o societate, acum cu noua legilatie trebuie sa platesc CAS si la conventie civila chiar daca din salariu meu de baza sunt retinute toate contributiile? La fundatie avem si un angajat pensionar tot cu conventie civila, am inteles ca la dansa nu trebuie calculat CAS CASS si somaj numai impozitul este corect?
Astept raspuns cat mai urgent.



#208812 balanta/bilant de lichidare

Postat de Almah on 07 August 2009 - 04:53 PM in Bilanturi

Si eu îi mulțumesc pentru ajutorul la bilanțul de lichidare. Am și eu o firmă în curs de lichidare. dar acum am înțeles cum să fac bilanțul de lichidare. Mersi încă odată lui Leo50 :biggrin:




Cometa SQL