Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
acces la stagiu audit financiar - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 4

Salt la continut


- - - - -

acces la stagiu audit financiar

271 replies to this topic

#61 adiz35

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 1 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 23 March 2008 - 04:12 PM

as vrea si eu subiectele care s-au dat in 2004, sa-mi fac o idee. Crezi ca se poate? adresa mea este adiz35@yahoo.com. Merci.

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 30 July 2008 - 05:14 PM




#62 esturzu

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 23 March 2008 - 10:52 PM

as vrea si eu subiectele care s-au dat in 2004, sa-mi fac o idee. Crezi ca se poate? adresa mea este elena_lamiita@yahoo.com

cu stima,

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 30 July 2008 - 03:50 PM




#63 sigrid

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 22 Postari:

Postat 23 March 2008 - 11:01 PM

Vezi postareaDaniela.Zaharia, la Feb 26 2008, 05:40 PM, a spus:

Derogare in ceea ce priveste vechimea de la licenta!!....a obtinut cineva dreptul de a sustine examenu chiar daca nu are 4 ani vechime de la licenta?????
NU am auzit. Doar daca esti expert contabil se poate.



#64 AnaStancu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 157 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 24 March 2008 - 11:11 AM

Camera Auditorilor Financiari din România organizează testul de verificare a cunoștințelor în domeniul financiar-contabil, pentru accesul la stagiu, în cursul lunii aprilie 2008.

La test se pot înscrie următoarele categorii de persoane:

persoane licențiate ale unei facultăți cu profil economic care au o vechime în activitatea financiar-contabilă de minim 4 ani *(se va citi nota de subsol), sau
persoane licențiate ale unei facultăți cu profil economic care au calitatea de expert contabil.


* La test se pot înscrie candidații care au 4 ani vechime certă în activitatea financiar-contabilă înainte sau după licență.



#65 SLY

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 187 Postari:

Postat 24 March 2008 - 12:06 PM

as vrea si eu subiectele care s-au dat in 2004. Crezi ca se poate? adresa mea este silvian.tudor@farmexim.ro

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 30 July 2008 - 03:51 PM




#66 maria0943

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 24 March 2008 - 12:35 PM

m-as inscrie si eu in grupul vostru daca nu este inchis, promit sa-mi dau tot aportul.. adresa mea este "maria0943@yahoo.com


m-as inscrie si eu in grupul vostru daca nu este inchis, promit sa-mi dau tot aportul.. adresa mea este "maria0943@yahoo.com



#67 maryyyy16

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 24 March 2008 - 06:42 PM

sunt noua pe forum.am si eu cateva intrebari:
pana la urma examenul consta in teste grile + sinteze?
doar diploma de licenta trebuie in copie legalizata pentru inscriere?
la voi a raspuns cineva la numerele de telefon afisate pe site cafr?
merci pt raspunsuri



#68 Lucia ***

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 24 March 2008 - 08:28 PM

din ce scrie pe site CFR, la sectiunea "Reguli de org" specifica ca examenul are 2 sectiuni: sectiunea grile cu 3 variante de raspuns (una singura corecta) si sectiunea scrisa. Da, doar diploma de licenta tb legalizata, poti sa te inscrii si prin delegat. Aceasta delegatie nu tb legalizata la notar. La nr de telefon se raspunde dar fff greu. Am incercat de multe ori pana am reusit sa vb cu cineva si nu iti dau detalii referitoare la ponderea celor 2 sectiuni in totalul notei :pullhair:



#69 Roxy73

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 32 Postari:

Postat 24 March 2008 - 10:50 PM

cine are subiectele din anii din urma?sau ce se vorbeste aici?
nu se pot posta pe forum>?
adresa mea este rnicolaevna@yahoo.com

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 30 July 2008 - 03:51 PM




#70 popaiasiro

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 7 Postari:

Postat 24 March 2008 - 11:00 PM

trebuiesc stiute IFRS 1, IFRS 1 BC , IFRS 1 IG ?????

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 30 July 2008 - 03:51 PM




#71 snezro

    Membru junior

  • Nou venit
  • Pip
  • 11 Postari:

Postat 25 March 2008 - 09:03 AM

Vezi postareagrio, la Mar 14 2008, 03:24 PM, a spus:

Buna,
Vreau sa ma consult cu cei care vor sa dea testul din 19.04.2008. Uitandu-ma pe TEMATICA si BIBLIOGRAFIE am constatat urmatoarea corespondenta:
- punctului 1.1. din Tematica (T) ii corespunde punctul 1 din Bibliografie (B);
- pct. 1.2 T - pct. 2 B;
- pct. 2.1 T - pct. 3,4,5 B;
- pct. 2.2 T - pct. 12 B;
- pct. 2.3 T - pct. 3 B;
- pct. 3 T - pct. 10, 11 B;
- pct. 4 T - pct. 6,7,8,9 B;
- pct. 5 T - pct. 13 B.
Va rog sa-mi raspundeti daca vi se pare corecta aceasta corespondenta.
As dori sa mai stiu daca este cineva de pe acest site auditor intern, si care vrea sa patcipe la testul din 19.04.2008.
De ce nu au trecut la tematica si bibliografie si Standardele Internationale de Audit (ISA). La testele din 2002 si 2004 s-au dat intrebari si din aceste standarde. Poate ca vom avea o surpriza si anul asta.
buna
eu cred ca nu ai facut bine corespondenta pentru 3T
din punctul meu de vedere 3T corespunde 4B , nu prea are treaba cu 10B



#72 mcris1979

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 8 Postari:

Postat 25 March 2008 - 04:37 PM

De ce inreaba multe persoane de grilele care s-au dat in 2004? In 2008 biliografia examenului difera precum si modul de sustinere al examenului!! :pullhair:



#73 raluka76

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 29 Postari:

Postat 25 March 2008 - 05:55 PM

[/quote]
trebuiesc stiute IFRS 1, IFRS 1 BC , IFRS 1 IG ?????
[/quote]

Eu stiam de un singur IFRS1.. ce sunt celelalte? Nu le postezi te rog daca le ai? Mersi.



#74 roxanabb

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 22 Postari:

Postat 25 March 2008 - 08:43 PM

ma inscriu si eu daca mai sunt locuri : roxana.danciu@gmail.com

nota personala de revolta care nu ma ajuta cu nimic.... hai ca la grila ca la grila faci sau nu faci, dar la scris nu ar fi fost frumos sa ne spuna din ce dau si cum dau adica toceala,probleme, ceva ?



#75 foxxy

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 70 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:BV

Postat 25 March 2008 - 11:05 PM

La nr de mobil afisat pe site 0749 011 146 mi-au raspuns din prima incercare. Stie cineva cate persoane s-au inscris pana acum?


Vezi postareaLucia ***, la Mar 24 2008, 08:28 PM, a spus:

din ce scrie pe site CFR, la sectiunea "Reguli de org" specifica ca examenul are 2 sectiuni: sectiunea grile cu 3 variante de raspuns (una singura corecta) si sectiunea scrisa. Da, doar diploma de licenta tb legalizata, poti sa te inscrii si prin delegat. Aceasta delegatie nu tb legalizata la notar. La nr de telefon se raspunde dar fff greu. Am incercat de multe ori pana am reusit sa vb cu cineva si nu iti dau detalii referitoare la ponderea celor 2 sectiuni in totalul notei :pullhair:

Dezbatem, descurcam, dezamorsam!!!



#76 mona_99

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 42 Postari:

Postat 28 March 2008 - 07:07 PM

as vrea si eu grilele din 2004 , daca este posibil : adresa mea este ramonaherbei@yahoo.com, multumesc

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 30 July 2008 - 03:52 PM




#77 miha21

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 28 Postari:

Postat 29 March 2008 - 11:58 AM

Am si eu o rugaminte!!! Am incercat sa descarc grilele de pe forum si nu am reusit, cine vrea sa mi le trimita si mie, sau sa le mai posteze inca o data. Adresa mea de mail: prcp_mihap@yahoo.com. Multumesc mult!!!

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 30 July 2008 - 03:52 PM




#78 razvaning

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 19 Postari:

Postat 30 March 2008 - 10:55 AM

as vrea si eu grilele din 2004 , daca este posibil : adresa mea este razvaning@yahoo.com, multumesc



#79 auditoraspirant

    Membru junior

  • Nou venit
  • Pip
  • 15 Postari:

Postat 30 March 2008 - 09:45 PM

Fratilor, cred ca ceva nu este in regula.
Cum naiba n-au bagat in bibliografie si tematica Standardele Internationale de Audit ?
Nu ca mi le-ar trebui musai si pe alea, dar parca nu-i normal !
Oare sa se fi strecurat o greseala, sau ... ?
Nu mai pricep nimic !
Voi ce parere aveti ?
Aveti IFRS -urile ?



#80 auditoraspirant

    Membru junior

  • Nou venit
  • Pip
  • 15 Postari:

Postat 30 March 2008 - 10:07 PM

Am trimis un mail la CAFR sa cer lamuriri suplimentare.
Examenul acesta este un lucru cat se poate de serios si nu cred ca au putut
sa omita asa ceva, dar cine stie ! :pullhair:






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL