Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
impresii examen admitere expert contabil 26 oct 2008 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 4

Salt la continut


impresii examen admitere expert contabil 26 oct 2008


89 replies to this topic

#61 criogenia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 60 Postari:

Postat 29 October 2008 - 01:56 PM

Vezi postareaSupremeOn, la Oct 28 2008, 10:39 PM, a spus:

Dragilor, toata lumea se plange. Problema este ca nimeni nu are tupeul sa actioneze. Acest gen de examene este specific profesorilor din tara noastra, depasiti dpdv didactic. Stiu, caci am avut parte si de asemenea specimene in cei 6 ani de facultate, ca si in liceu etc.
1. problema nu a fost nici timpul, nici copiatul sau necopiatul, ci subiectele si modalitatea de pregatire, mai precis, lipsa de pregatire, dar nu a noastra, ci a organizatorilor.
2. trebuie ca cineva sa le expuna clar celor de la ceccar care sunt deficientele, caci, probabil, ei nu le-au constatat...
3. am vazut ca se discuta pe aici despre necesitatea examenului si a celor 3 ani de stagiu, etc. Dragilor, examenele sunt necesare, caci absolventii de facultati sunt paraleli (din vina exclusiva a profesorlor, evident; in facultate mereu am criticat profii care nu imi spuneu tot ce trebuie sa stiu, sau nu explicau, pentru ca eu am o sete de cunoastere)! Macar asa poate mai invata cate ceva absolventii nostri, dar si contabilii care au absolvit "de mult", si fie "au uitat", fie "lucrurile s-au schimbat"; si consider o greseala faptul ca s-a scos vechimea minima necesara... Desigur, examenele nu trebuie sa arate cum a fost acesta...
[...]
Are cineva curajul sa adauge la aceste pareri altele d'ale lui (eventual sa sterga din exagerarile mele), si apoi sa le trimita la ceccar?

Va rog, nu imi stergeti postarea aceasta, si va multumesc mult pentru lectura...
Subscriu la postarea ta.
Cred ca ar trebui intocmita o scrisoare deschisa presedintelui Ceccar (care mi-a lasat impresia unui om care doreste schimbari radicale in sistemul contabil romanesc) in care sa ii explicam necesitatea aplicarii schimbarii incepand chiar cu corpul pe care il pastoreste. Pentru ca daca doar o sa se planga ca vine CCF-ul sau alte organisme infiintate peste noapte nu va rezolva nimic. Cred ca sunt in asentimentul multora dintre voi cand afirm ca aceasta metoda de examinare, la acest nivel, este depasita. Avand in vedere ca mai urmeaza 3 ani de stagiu urmat de inca un examen nu inteleg de ce pentru acces se dau aceleasi displine cu acelasi grad de dificultate ca cel de la aptitudini.

Sau scoate cei trei ani de stagiu si examenul de aptitudini sau examenul de acces sa fie mai accesibil?

Trebuie sa formulam o scrisoare pe care sa o semnam cat mai multi in speranta ca vor intelege care este interesul public.
Sa ne explice si noua printr-o scrisoare oficala adresata tuturor profesionistilor contabili (inclusiv cei care nu sunt inscrisi in CORP) care sunt motivatiile logice pentru care acest examen are un grad atat de mare de complexitate (7 discipline din care 5 sunt de tocit). De ce nu se poate cere o exigenta sporita la examenul de aptitudini.
Cum ssutine CECCAR-ul drepturile tuturor contabililor? Care sunt actiunile de informare a opiniei publice privitoare la drepturile si obligatiile tuturor contabililor din Romania?
etc.

Astept parerile voastre!

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 29 October 2008 - 05:01 PM




#62 DENISA GRIGORITA

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 641 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:GALATI
  • Interests:INFORMARE

Postat 29 October 2008 - 02:55 PM

Vezi postareadanielo, la Oct 28 2008, 07:09 PM, a spus:

Super!Mai nou pe acest site de cacao,au inceput sa se cenzureze si "impresiile"!Sunteti niste kknari...SA VA FIE RUSINE!!!Am postat un mesaj in prima zi si constat ca deja nu mai este!!!Oare de ce?
Daca e ala cu comunisti INVATA SA CAUTI!
Daca nu, mai posteaza odata!

Vezi postareabibescu, la Oct 29 2008, 01:53 PM, a spus:

Vezi postareacarmenszlwa, la Oct 28 2008, 03:08 PM, a spus:

Dragilor, eu cred ca ne meritam soarta. Daca Cu respect

Esti prea proasta daca nu stii sa copiezi . Acest examen nu se ia cu capul , se ia doar de cei care scriu repede si se misca repede cu materialele de copiat , iar cu cei 500 eur a fost doar vorbe aruncate in vant pentru proaste ca tine .
Iar tu bibescu, esti desteapta? Si daca da, arata-ti identitatea maica! :thumbup:

%%%




***



#63 amihaela

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 29 October 2008 - 03:09 PM

Vezi postareaCRISSA_CONTAB, la Oct 26 2008, 09:42 PM, a spus:

Vezi postareadimi, la Oct 26 2008, 07:10 PM, a spus:

Anul trecut in cat timp au afisat rezultatele? :thumbup:

de anul trecut nush , dar am inteles ca la examenul actual ne vom primi rezultatele in jur de 10 noiembrie.



stiu ca au zis dupa 20 zile de la ultimul examen, sau de la primul? :tongue:



#64 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 29 October 2008 - 07:30 PM

Vezi postareabibescu, la Oct 29 2008, 01:53 PM, a spus:

Esti prea proasta daca nu stii sa copiezi ........... pentru proaste ca tine .
pt jignirea de mai sus ti-ai pierdut dreptul de a mai posta pe acest forum :thumbup:

Aceasta postare a fost editata de Otilia Alupei: 29 October 2008 - 07:33 PM




#65 sory.anghel

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 78 Postari:
  • Gender:Female

Postat 29 October 2008 - 07:43 PM

Vezi postareaOtilia Alupei, la Oct 29 2008, 09:30 PM, a spus:

Vezi postareabibescu, la Oct 29 2008, 01:53 PM, a spus:

Esti prea proasta daca nu stii sa copiezi ........... pentru proaste ca tine .
pt jignirea de mai sus ti-ai pierdut dreptul de a mai posta pe acest forum :thumbup:


foarte bine ati procedat.
este inadmisibil asa ceva.



#66 iozsef39

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 118 Postari:
  • Gender:Male

Postat 29 October 2008 - 07:46 PM

Mai oameni buni! ganditi-va un pic ! de ce va jigniti ? Poate persoana care incepe nici nu a dat examen sau pur si simplu vrea sa ne vada parerile noastre.
asa ca..............fiti mai destepti .



#67 sory.anghel

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 78 Postari:
  • Gender:Female

Postat 29 October 2008 - 07:49 PM

nu stiu daca ati observat.......in acest site este permis totul ..........in afara de jigniri.
asa ceva nu este permis.
mi se pare normal.



#68 SupremeOn

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 30 Postari:

Postat 30 October 2008 - 03:05 AM

Vezi postareaOtilia Alupei, la Oct 29 2008, 07:30 PM, a spus:

Vezi postareabibescu, la Oct 29 2008, 01:53 PM, a spus:

Esti prea proasta daca nu stii sa copiezi ........... pentru proaste ca tine .
pt jignirea de mai sus ti-ai pierdut dreptul de a mai posta pe acest forum :thumbup:

Draga Otilia, cam exagerat, pe bune... bietul om incerca sa ii ofere niste sfaturi prietenesti respectivei doamne :)... niste sfaturi care, cred eu, i-ar fi prins bine daca le primea inainte de examen...
pe de alta parte, limbajul folosit a fost destul de lejer, nu s-au adresat injuraturi dure, sau ceva... te bag in ceva, du-te undeva etc... cuvantul "prost" este folosit si in discutiile amicale...
cred eu ca s-a combinat acest cuvant cu un subiect tabu de pe acest forum: "inspiratia", si deaceea te-ai suparat :) ...
sa inteleg ca va trebui sa am o grija imensa cu privire la ceea ce postez... pai voi avea grija, prin faptul ca nu voi mai posta... (sau, poate, rareori).
Cu bine, all...



#69 DENISA GRIGORITA

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 641 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:GALATI
  • Interests:INFORMARE

Postat 30 October 2008 - 08:58 AM

Vezi postareaSupremeOn, la Oct 30 2008, 04:05 AM, a spus:

Draga Otilia, cam exagerat, pe bune...
Sincer, domnule!... cu aceasta postare m-ai dat gata! Asa sef de promotie ...mai rar! :thumbup:
%%%




***



#70 Mycky

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 30 October 2008 - 07:46 PM

Vezi postareamihav, la Oct 26 2008, 06:26 PM, a spus:

Mare dreptate ai. A fost un dezastru. Chiar bataie de joc pot spune. E al doilea an cand vin la examenul asta si nu stiu daca mai merita sa te chinui vreun pic. :thumbup:

aveti dreptate
A FOST SUPER NASPA
DACA STIAM CA VA FI HARABABURA ASTA CEREAM BANII INAPOI
PAI IN UNELE CLASE S-A COPIAT PE RUPTE IAR IN ALTELE IOC
BATAIE DE JOC IN TOATA REGULA
ORI LASI PE TOTI SA COPIEZE ORI NU COPIAZA NIMENI
UN HAOS TOTAL
MI-A LASAT UN GUST SUPE AMAR TOT EXAMENUL ASTA
IAR SUBIECTELE S-A DAT SI PE LANGA CARTE
DE CE-AM DAT 70 LEI PE CARTE CA SA NU NE DEA SUBIECTE DIN EA?
ALTA BATAIE DE JOC
SI ANUL TRECUT A FOST LA FEL VA SPUN EU CA AM DAT SI TOT BATAIE DE JOC



#71 CRIZA FINANCIARA

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 30 October 2008 - 08:20 PM

Am citit si eu nemultumirile voastre dar asi vrea sa va " impartasesc " cateva constatari personale ca profesionit contabil activ de multa vreme ( sunt expert contabil de 10 ani , auditor financiar de 3 ani )pe o piata cica " libera" in tara noastra:
- nici odata examenele de acces nu au fost usoare asa cum cred unii dintre voi; eu de ex. am prins perioada cand erau doar 4 centre de examinare in tara, Bucuresti, Craiova, Iasi si Cluj si credeti-ma nu a fost deloc usor;
- cei mai vechi au fost " bombardati" cu zeci de intrebari despre standarde de contabilitate si audit atunci cand nimeni nu stia ce sunt alea;nu aveam carti cu grile tiparite ci doar zecile de legi ca bibliografie.
- particip des la recrutari de personal pe linie contabila pentru posturi de director economic pana la contabil si credeti-ma ma ingrozesc uneori ce persoane cu tot felul de diplome, titluri se prezinta si cand e vorba sa calculeze un simplu TVA sau impozit pe profit habar nu au, sau cel mai enervant raspuns pentru mine e acele " eu de ce trebuie sa stiu am un super program care face tot", incredibil.
- atat timp cat pe piata or sa fie persoane care, cum am vazut chiar acum postat intreaba ce reglementari trebuiesc respectate pentru a tine o evidenta contabila este foarte grav, problema cea mai grava nu este " duritatea" unui examen ci
" tupeul " pe care il au unii de a se apuca asa pur si simplu in joaca sau pentru un onorariu de nimic sa faca aceasta meserie; preiau contabilitati de la asemenea persoane si credeti-ma uneori cred ca unii au o doza forte mare de inconstienta sa faca in " joaca " acest lucru; nu sunt impotriva incepatorilor dar ei trebuie sa inteleaga ca pentru a deveni un adevarat contabil trebuie sa invete mai intai sa ordoneze acte, sa intocmesca un registru de casa etc si apoi sa devina experti contabili; incercati sa " furati " de la profesionisti.

Si cu asta inchei- multumirea sufleteasca si baneasca vine la un moment dat si credeti-ma este foarte " placut " sa ai puterea si taria sa fii sigur pe lucrurile pe care le faci si spui; sunt inca oameni care au nevoie de profesionisti, nu disperati si invatati temeinic, construi-ti-va o baza solida si nimeni nu va sta in calea voastra; nu mai plangeti si injurati. Ma intorc la Criza mea financiara care nu este o gluma in contabilitatea profunda. Multumesc pentru ca a-ti avut rabdarea sa cititi acest text si daca gresesc va amintesc este doar parerea mea personala.



#72 criogenia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 60 Postari:

Postat 31 October 2008 - 08:04 AM

In mare masura ai dreptate "Criza financiara" insa confunzi planurile.
Ce legatura are modul de examinare al CECCAR-ului cu piata libera si mai mult cu profesionalismul contabililor.

Exemplele pe care le-ai adus sunt reale si eu m-am confruntat si eu cu ele. Am chiar cunostinte care vor sa se apuce de contabilitate asa "din joaca" doar ca vad ei ca se poate castiga bine. Insa cand pun mana sa vada ce au de facut renunta. Asa ca, meseria aceasta nu este "o joaca".

Insa eu zic ca piata elimina astfel de "reziduri". Nu poate sa reziste oricine pentru ca este vorba de raspundere si nu in ultimul rand de foarte multa munca.

Exista contabili profesionisti care nu sunt in CECCAR foarte buni. Exista experti contabili inscrisi in CECCAR insa ei nu au profesat niciodata meseria.

Problema este a CECCAR-ului care trebuie sa vina in intampinarea cerintelor propriilor membri, sa ia pulsul pietei si sa dovedeasca flexibilitate si multa comunicare cu toti "utilizatorii" de pe piata.



#73 CRIZA FINANCIARA

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 31 October 2008 - 09:42 AM

Draga " Criogenia "

Cred ca este poate "timpul" sau nici nu mai stiu ce cuvinta sa mai folosesc ca sa nu capete alt inteles, sa inteleaga unii ca nu poti cere un " titlu " sa-i spunem asa doar copiind sau plangandu-ne ce greu a fost. CECCAR-ul nostru are o gramada de " bube":
-pierde teren in favoarea altora
- nu mai simte de mult sau nu a simtit niciodata pulsul pietii
- face totul in numele si pentru bani
dar totusi iti oferera un cadru legal de a-ti desfasura o meserie.

Pe mine nu CECCAR-ul m-a determinat sa intru si sa scriu pe acest forum ci cuvintele urate, plansetele celor care au impresia ca, asa cum am mai spus cred ca, contabilitatea este o joaca, iar cand este vorba de a se apuca serios de invatat se supara. Aceste examene nu sunt obligatorii ci optionale asa ca, sa vina doar cine crede ca are puterea sa-si asume raspunderea pe datele unui bilant contabil, expertiza sau alte lucrari.

Sa ne uitam un pic si la alte profesii " vecine " si sa vedem cat se de greu au altii acest in organizatiile lor profesionale. Cred ca nu trebuie sa lasam valorile sa fie injurate si ponegrite de cei care vor sa faca ceva copiind si trisand.



#74 sory.anghel

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 78 Postari:
  • Gender:Female

Postat 31 October 2008 - 10:08 AM

sa sti ca sunt foarte multi acei care sau pregatit pentru acest examen, ...............eu personal nu m am gandit o clipa ca la acest examen trb sa copiez (si te asigur ca 80 % chiar s au pregatit pentru acest examen).
Intr adevar ai dreptate la un punct " contabilitatea nu i o joaca" si asta o stim cu totii.
si tot cu totii care ne am pregatit si am participat la acest examen mai stim ca subiectele au fost prea complexe pentru un acces la profesie (pana sa fim experti mai tocim destul. nu i asa?).
nu vreau sa jignesc pe nimeni dar eu personal ma asteptam ca subiectele date sa fie o combinatie din ce practicam.
nu are rost sa exemplific dar nu se poate ca de exemplu la contabilitatate sa fie toate subiectele numai de gestiune.
pur si simplu planul de conturi foarte multi l au luat degeaba.

si multe altele sunt de spus.

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 31 October 2008 - 05:55 PM
citare mesaj anterior




#75 evelina26m

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 16 Postari:

Postat 31 October 2008 - 11:08 AM

Vezi postareaCRIZA FINANCIARA, la Oct 31 2008, 09:42 AM, a spus:

Aceste examene nu sunt obligatorii ci optionale asa ca, sa vina doar cine crede ca are puterea sa-si asume raspunderea pe datele unui bilant contabil, expertiza sau alte lucrari.

Sunt de acord cu cele spuse de tine.
Acest examen e optional, nu de el depinde locul nostru de munca. Pur si simplu cine doreste sa-si aprofundeze cunostintele si sa-si asume responsabilitati mai mari opteaza sa sustina acest examen.
Mi se pare corect ca subiectele sa fie grele si complexe, pentru ca altfel toti am fi experti contabili. Referitor la multitudinea de subiecte de la proba a 2-a, cred ca s-a urmarit modul cum fiecare dintre noi isi gestioneaza timpul astfel incat sa abordeze fiecare subiect, precum si capacitatea de sinteza a cunostintelor.
Sa fim totusi realisti si sa recunoastem ca daca am fi studiat toate intrebarile din cartea CECCAR-ului, ne-am fi format o cultura generala referitoare la profesie, la ceea ce trebuie sa faca un expert contabil si am fi putut trata toate subiectele. Mi se pare absurd sa ne plangem ca unele intrebari n-au fost din carte, dar totusi au fost din bibliografie. Si ce daca n-au fost? Vi se pare greu sa raspundeti la o intrebare de genul "Explicati diferenta dintre profesia contabila si serviciile fiscale?" Ei bine, aceasta a fost o intrebare la deontologie din afara cartii, iar acel care nu poate raspunde la ea nu cred ca merita sa fie expert contabil.
Fiecare are viata personala, serviciu, dar se putea face un efort pentru a ne pregati pentru acest examen.



#76 sory.anghel

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 78 Postari:
  • Gender:Female

Postat 31 October 2008 - 11:22 AM

dar stiti ca sunt foarte multi experti contabili care nu stiu cum a dobandit aceasta calitate???????????
am avut situatia in care in urma unui control de fond expertul contabil pur si simplu nu avea raspuns in fata organelor de control.
mi s a parut de a dreptul "incorectitudine" fata de profesia contabila.
eu fiind contabilul de rand am dat un rapuns in fata organelor de control dar expertul "bijbiia".
sunt multi experti contabili , si de multe ori ne intrebam cum au reusit sa ajunga la nivelul asta............cand habar nu au ce este practica contabila in sine.
pentru mine expert inseamna intra adrevar " expert" dar nu stiu cum exista, si nu imi explic cum foarte multi experti habar nu au de contabilitate de gestiune( un exemplu).......pur si simplu expertul meu mi a spus ca nu stie si mi a dat o carte pe care a spus ca nu are timp sa o citeasca.
eu am citit o si am inteles multe,.............dar expertul pana la urma ce stie?????????????????????????????????
nu este numai cazul meu.foarte multi care practica meseria de contabil de ani si ani poate sa spuna lucrul asta.



#77 Alexxandra79

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 11 Postari:

Postat 31 October 2008 - 11:48 AM

Oricum pe perioada stagiului nu am dobandit nici o cunostinta in urma cursurilor organizate. Nu ni s-a aratat macar cum se face o expertiza cap - coada.Recunosc ca nu stiu sa fac o expertiza contabila. O sa incerc sa apelez la un expert cu experienta sa ma invete. S-au predat numai notiuni pur teoretice pe care oricum le puteam lectura singuri acasa. Nu s-a facut nimic practic. Fiecare s-a pregatit cum a stiut pentru examenul de aptitudini. Am facut rost de materiale cum am putut, ne-am ajutat intre noi ca si colegi, dar din partea lectorilor care au sustinut cursurile n-am primit mare ajutor. Pai in 2 ore se predau materii pe care la facultate le-am facut in 1-2 semestre. Nici n-aveau cum sa parcurga toata programa. Asa ca pentru examenul de acces si cel de aptitudini mi-au fost de folos tot cursurile din facultate.
N-am ramas cu nimic in urma efectuarii stagiului. Am participat la cursuri organizate de catre societati care au ca obiect de activitate organizarea de cursuri si seminarii pentru perfectionare profesionala pentru a fi la curent si a intelege modificarile aparute de-a lungul timpului in legislatia din domeniu.
Am dat examnele de acces si aptitudini doar ca sa am diploma de expert.
Poate la alte filiale stau altfel lucrurile,insa la noi de an de zile e la fel.

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 31 October 2008 - 05:55 PM
citare mesaj anterior




#78 evelina26m

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 16 Postari:

Postat 31 October 2008 - 11:56 AM

Vezi postareasory.anghel, la Oct 31 2008, 11:22 AM, a spus:

dar stiti ca sunt foarte multi experti contabili care nu stiu cum a dobandit aceasta calitate???????????
nu este numai cazul meu.foarte multi care practica meseria de contabil de ani si ani poate sa spuna lucrul asta.
Tocmai din aceste motive CECCAR trebuie sa mentina ridicat gradul de dificultate a examenului. Acces la expert contabil trebuie sa aiba doar cei care au niste cunostinte minimale. A fost greu pentru ca a fost multa materie, pe care nu o folosim in practica. Dar nu a fost imposibil, puteam macar sa incercam sa intelegem despre ce-i vorba.
Cum au devenit experti contabili cei despre care vorbesti tu? Copiind, asa cum s-au laudat unii dintre colegii nostrii pe acest forum, din noroc pentru ca o buna perioada s-au dat doar teste grila. E bine gandit examenul de acces asa cum se organizeaza acum. Sa ia doar cine merita, cine a muncit cu adevarat, cine a inteles ceea ce a invatat si nu a tratat cu superficialitate invatatul: "las' ca subiectul asta nu-l mai citesc, mai stiu cate ceva despre el!".



#79 sory.anghel

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 78 Postari:
  • Gender:Female

Postat 31 October 2008 - 11:59 AM

si pana la urma ce inseamna expertul contabil?

lucrez contabilitate de peste 10 ani si nimic din ce am invatat la examenul asta incorect nu imi foloseste.
nimik.
si am participat la contraole de cate 2 luni pe rambursari tva si tot timpul am stiut sa imi apar profesi si mai ales sa mi respect profesia.
imi iubesc meseria si o spun cu parere de rau ca nimik nu ma va face sa mi urasc meseia,
daca ceccarul nu ma lasa eu tot imi fac meseria si nu imi dau meseria pe toceala lor de 2 bani pe care oricum dupa 2 saptamani o uit.
pt mine EXPERT CONTABIL INSEAMNA SA TI IUBESTI MESERIA , SA RESPECTI LEGILE IN VIGOARE ci nu toceala de 2 bani.
poate par penibila si imi cer scuzele de rigoare dar sunt dezamagita de acest examen de " acces" nu expert
nu uitati ca daca luam nu suntem expertoi contabili..............................ci.......puncte puncte



#80 Daniela.Zaharia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 235 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 31 October 2008 - 12:13 PM

De ce nu recunoasteti ca au fost vreo 2 ani la rand cand examenu consta in cateva grile si alea erau intr-o carte editata de ceccar..cand au vrut ei sa isi faca
numaru de membrii a luat examenu cine a vrut si cine nu a vrut!!!!

Aceasta postare a fost editata de Daniela.Zaharia: 31 October 2008 - 12:18 PM

DanielaZ






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL