Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
declaratia 112 / 2011 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 20

Salt la continut


declaratia 112 / 2011


747 replies to this topic

#381 baluioan

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 6 Postari:

Postat 18 February 2011 - 08:26 AM

Vezi postareaDana42, la Feb 17 2011, 10:35 PM, a spus:

Citeaza

baluioan : imi vine sa te pup de numa .......dau un suc
Pupa-ma !!! Uite asa : :thumbup: :laugh:


pai te pup :smile: , si-ti dau si o floare :smile:



#382 Jozsa

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 14 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Sfantu Gheorghe

Postat 18 February 2011 - 08:31 AM

Vezi postareabaluioan, la Feb 17 2011, 12:42 PM, a spus:

Vezi postareaHANDA76, la Feb 17 2011, 12:38 PM, a spus:

incercati cu internet explorer, si daca nu merge, instalati adobe mai nou...
am incercat si cu explorer si cu adobe mai nou si mai vechi si tot nimic......
Dati un click dreapta pe pdf (sau Soft A cum scrie pe siteul ANAF) apoi save as... si ii dati un nume, alegeti locatia. Deschideti Adobe Reader, din File alegeti Open si cautati unde ati salvat pdf-ul. Asa ar trebui sa se deschida.

Scuze, acum am observat ca ati reusit deja.

Aceasta postare a fost editata de Otilia Alupei: 18 February 2011 - 02:57 PM




#383 cristina5859

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1152 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 18 February 2011 - 08:40 AM

Vezi postareaCorinaCristina, la Feb 18 2011, 08:16 AM, a spus:

Stie cine in Bucuresti daca se poate depune 112 si pe discheta sau stick? Multumesc anticipat!

Nu, doar pe CD !

Vezi postareabaluioan, la Feb 18 2011, 08:26 AM, a spus:

Vezi postareaDana42, la Feb 17 2011, 10:35 PM, a spus:

Citeaza

baluioan : imi vine sa te pup de numa .......dau un suc
Pupa-ma !!! Uite asa : :smile: :tongue:


pai te pup :smile: , si-ti dau si o floare :laugh:

:laugh: Ce mie drag de voi....m-ati facut sa zambesc de dimineata ! :thumbup:
Imaginatia este mai importanta decat cunoasterea. Cunoasterea este limitata, imaginatia inconjoara lumea .



#384 CorinaCristina

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 87 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 18 February 2011 - 08:58 AM

Multumesc, Cristina!



#385 mih@

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 168 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:craiova

Postat 18 February 2011 - 10:09 AM

contributia salariatilor se plateste,se deduce doar cea de la societate ai procedat bine



#386 rafaela

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 64 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:cluj-napoca
  • Interests:despre contabilitate

Postat 18 February 2011 - 10:30 AM

Multumesc :thumbup:



#387 suciugeorgeta

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 33 Postari:

Postat 18 February 2011 - 10:47 AM

Stie cineva cum se completeaza 112 pentru o firma cu un angajat in ingrijire copil???????



#388 mih@

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 168 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:craiova

Postat 18 February 2011 - 11:05 AM

pentru suciugeorgeta ,eu am o societate care are 2 sal dintre care 1 in ingrijire copil si in declaratie apare doar cel care a lucrat efectiv ,declaratia am rulat o din programul de salarii ,dar daca ai un singur salariat si acela suspendat si nu ai 010 depus depui declaratia 112 pe zero



#389 suciugeorgeta

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 33 Postari:

Postat 18 February 2011 - 11:13 AM

Multumesc Mih@ . Poti sa imi mai spui daca la cel care este in concediu ai trecut data angajarii si data plecarii??



#390 mih@

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 168 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:craiova

Postat 18 February 2011 - 11:20 AM

in fisierul meu xml 112 nu apare decat salariatul care a lucrat efectiv,cel suspendat nu apare deloc



#391 gabriela berciu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 150 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:arad
  • Interests:pictura

Postat 18 February 2011 - 11:33 AM

buna ziua,

sunt f suparata si nu inteleg ce nu este ok.
astazi am fost cu decl 112 la ghiseu.
pe cd am 1 pdf si 1 xml, care in momentul in care il deschide la ghiseu imi zice ca nu exista date????? desi sunt pe cd!!!!!!!!

am completat declaratia
am validat-o
nu am erori
am salvat pdf-ul si xml-ul intr-un director, apoi le-am copiat pe cd
nu inteleg ce nu e bine

va rog sa ma ajutati cu ce am de facut dupa validare, probabil ca ceva nu fac eu cum trebuie...........


multumesc :thumbup:



#392 marra_2000

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 508 Postari:

Postat 18 February 2011 - 11:41 AM

pt mih@ si suciugeorgeta:

pentru angajatul cu contract suspendat ( concediu ingrijire copil) se trece data angajarii si se completeaza campul 6 "ore suspendate" cu nr de ore lucratoare din luna din luna respectiva (ian = 168 ore)...completand astfel , declaratia va fi ok :thumbup:

Aceasta postare a fost editata de marra_2000: 18 February 2011 - 11:42 AM




#393 cuceritor

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 133 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 18 February 2011 - 12:00 PM

Vezi postareagabriela berciu, la Feb 18 2011, 11:33 AM, a spus:

buna ziua,

sunt f suparata si nu inteleg ce nu este ok.
astazi am fost cu decl 112 la ghiseu.
pe cd am 1 pdf si 1 xml, care in momentul in care il deschide la ghiseu imi zice ca nu exista date????? desi sunt pe cd!!!!!!!!

am completat declaratia
am validat-o
nu am erori
am salvat pdf-ul si xml-ul intr-un director, apoi le-am copiat pe cd
nu inteleg ce nu e bine

va rog sa ma ajutati cu ce am de facut dupa validare, probabil ca ceva nu fac eu cum trebuie...........

multumesc :thumbup:

Salvati numai fisierul pdf, sub forma: D112_CUI_2011_01.pdf si va merge, daca nu aveti erori la validare !



#394 mih@

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 168 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:craiova

Postat 18 February 2011 - 12:01 PM

multumesc marra 2000 se pare ca depun rectificativa la mine in declaratie nu apare dect cel care lucreaza efectiv,imi poti spune daca la rectificativa il mai trec si pe cel care lucreaza sau doar suspendarea?



#395 myky_cb

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 9 Postari:

Postat 18 February 2011 - 12:09 PM

pt persoanele in CIC eu am completat la sectiunea C, iar la tip asigurat am ales "5 - Pers. care beneficiaza de indemnizatie de crestere a copilului intre 2-3 ani"...si mi-a validat salriatul....o fi corect?

De asemenea, mai am un salariat cu CM de sarcina si lauzie,insa nu mi se pare corect ca la B.4 randul 7.- Bază Contribuție Individuală ASIGURĂRI SOCIALE plafonatăsi radul 8. Contribuție Individuală ASIGURĂRI SOCIALE sa nu existe nici o baza/respectiv suma pt ca salariatului oricum i se retine CAS pt CM.. In schimb, daca la sectiunea D, pe randul 15 trec 21 de zile CM sup. din FNUASS baza de calcul si suma aferenta CAS-ului pt CM este calculata,dar daca dau validare imi apare o groaza de erori...
A completat cineva pana acum in decl 112 CM pt sarcina si lauzie? ati intampinat asa ceva?



#396 cuceritor

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 133 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 18 February 2011 - 12:11 PM

Vezi postareamih@, la Feb 18 2011, 12:01 PM, a spus:

multumesc marra 2000 se pare ca depun rectificativa la mine in declaratie nu apare dect cel care lucreaza efectiv,imi poti spune daca la rectificativa il mai trec si pe cel care lucreaza sau doar suspendarea?
Cred ca nu este nevoie de rectificativa, Declaratia depusa cu un salariat fiind corecta !.
Am in vedere faptul ca angajatii aflati in CIC au contractul de munca suspendat, iar plata
indemnizatiei si retinerile sunt efectuate de institutiile care platesc aceste indemnizatii !.



#397 suciugeorgeta

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 33 Postari:

Postat 18 February 2011 - 12:13 PM

Multumesc Marra deci sa inteleg ca se completeaza doar data angajarii nu si cea a plecarii(adica a intrarii in concediu ingrijire copil) ?



#398 mih@

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 168 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:craiova

Postat 18 February 2011 - 12:13 PM

marra 2000 dar din cate stiu eu cei in ingrijire copil nu sunt declarati de cei de la care primesc banii ?



#399 mih@

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 168 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:craiova

Postat 18 February 2011 - 12:21 PM

nu salariatul suspendat in crestere copil nu se declara deloc asa cum a spus si cuceritor
dar daca nu abuzez de bunatatea voastra imi puteti spune cum rectific 112 daca initial am uitat sa declar ca salariatul a plecat in ianuarie in stat apare ca a lucrat 12 zile si 11 nelucratoare?multumesc

scuze 9 nelucratoare :thumbup:



#400 vlad birle

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 18 February 2011 - 01:04 PM

Care este baza de calcul a contributiei de sanatate angajator(centralizator d112 B.4) pentru un salariat pensionar gradul III, angajat cu 4 ore,care in luna ianuarie a lucrat 2 zile,iar 19 zile a beneficiat de concediu medical,deci 5 zile suportate de angajator,iar 14 fnaass? MULTUMESC!






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL