Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
tamplarie termopan - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


tamplarie termopan

1 reply to this topic

#1 dsc

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 49 Postari:

Postat 10 May 2007 - 11:26 AM

Buna
Firma la care lucrez este platitoare TVA, si are ca obiect de activitate productia de geamuri si usi termopan. Firma le si monteaza la clienti, insa gratuit. Astfel pe factura apare doar geamul sau usa. Este in felul acesta corect sau neaparat ar trebui sa apara pe factura si montajul? Se aplica taxare inversa in cazul montajului?



#2 ancadedeaga

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 6 Postari:

Postat 17 May 2007 - 11:38 AM

Vezi postareadsc, la May 10 2007, 12:26 PM, a spus:

Buna
Firma la care lucrez este platitoare TVA, si are ca obiect de activitate productia de geamuri si usi termopan. Firma le si monteaza la clienti, insa gratuit. Astfel pe factura apare doar geamul sau usa. Este in felul acesta corect sau neaparat ar trebui sa apara pe factura si montajul? Se aplica taxare inversa in cazul montajului?
Si eu lucrez la o firma similara cu a ta, pe factura apare doar geamul sau usa din pvc sau Al, daca firma ta produce si tamplaria si o monteaza nu se aplica taxare inversa, dar daca doar o ia de la alta firma care o produce si o monteaza doar at se aplica taxarea inversa, si asta doar la persoane juridice si nu la pers fizice.







Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL