Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
FNUASS - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 3

Salt la continut


FNUASS

212 replies to this topic

#41 izaroman

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 244 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Cluj Napoca

Postat 15 February 2006 - 10:14 AM

angeloo a spus:

Si eu am reusit si l-am instalat dar nu pot sa modific datele firmei astfel incat pe declaratie sa-mi apara si mie sediul , J , nr.angajati.....voi cum ati reusit? Restul este OK .Dar dupa ce introduc toate concediile medicale la listare nu imi apar toate datele firmei.....asa ca ...nu stiu daca sa le depun asa sau nu?
PAI asa am patit si eu si atunci am creat la inceput o firma fantoma, dupa care am intrat din nou in program, am selectat firma fantoma, dupa care m-am dus la "Nomenclator firme" si din bara de navigatie i-am dat "Adaug" si am creat firma corect. Ai grija ca daca nu ai toate datele firmei s-ar putea sa nu-ti ia declaratia. Nu-i asa ca e dragut programelul???!!!!!



#42 zoltan

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 115 Postari:
  • Location:Mures
  • Interests:ascunse :)

Postat 15 February 2006 - 10:33 AM

Merge la mine programul. L-am luat de pe internet, are 17 mega, atentie, va ia cam o jumatate de ora sa-l luati jos de pe internet.
Se instaleaza singur si are si un manual in word.
Completati datele firmei de la inceput dupa care se pot introduce certificatele. Nu am inteles insa ce inseamna "examinator" ?
Administratorul?
:)




#43 laura_2006

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 15 Postari:

Postat 15 February 2006 - 10:40 AM

vreau si eu fisierele dll. la laura@lintel.ro
multumesc



#44 PISOIAS

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 141 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 15 February 2006 - 11:17 AM

Vedeti ca in folderul in care se instaleaza aplicatia, Raportare FNUASS exista si un alt executabil denumit instalare.exe. Eu dupa instalare am rulat asta mai inati si apoi am putut intra in aplicatie fara probleme.
Parerea mea: alta tampenie de aplicatie. A gasit cineva vreo modalitate de import de fisiere in aplicatie? Ca eu tot caut si nu vad nimic. :shock:



#45 d3sirr3

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 13 Postari:

Postat 15 February 2006 - 11:32 AM

Io chiar nu inteleg ce e cu programul asta ???? e programul ptr cei 0.75 % fondul national de sanatate????



#46 ana c

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 405 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Cluj

Postat 15 February 2006 - 11:41 AM

Asta e Super-Programul de declarare a noului fond CCI, si a concediilor medicale. Dar ce se intimpla cu declaratiile CASS 6.5% si 7%, stie cineva?? :shock:



#47 izaroman

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 244 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Cluj Napoca

Postat 15 February 2006 - 11:47 AM

Se distribuie deja. E si coada. Trebuie sa te duci la ghiseu sa-l iei, daca nu vrei sa ai surprize. Vezi ca prin Cluj au circulat deja vreo 2 versiuni. Asa ca fii atenta si fii linistita: si ala e tot mizerie.
O zi buna!



#48 ana c

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 405 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Cluj

Postat 15 February 2006 - 11:58 AM

Ok, multumesc. dar pe site nu exista? Trebuie neaparat "o coada"?:))



#49 izaroman

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 244 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Cluj Napoca

Postat 15 February 2006 - 12:07 PM

E mai sigur, avand in vedere ca acum fiecare judet e cu alt program de CASS. Si drept sa-ti spun nu stiu daca CNAS Cluj are site si care e adresa acestuia. Chiar te-as ruga, daca stii tu cumva, ana c, sa-mi dai si mie adresa de site a CNAS Cluj.
Cu multumiri.
Mai tarziu: am gasit site-ul, merci!



#50 monae

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 44 Postari:

Postat 15 February 2006 - 12:13 PM

zoltan,de unde ai luat programul.multumesc
monae



#51 ana c

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 405 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Cluj

Postat 15 February 2006 - 12:31 PM

Iza, daca ai gasit site-ul nu-mi dai si mie adresa, please? Ca nu-l mai gasesc! :shock:



#52 florinag

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 49 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Romania

Postat 15 February 2006 - 12:37 PM

www.cascluj.ro , dar nu e nici un program decat cel cu listele la sfarsut de dec 2005.



#53 izaroman

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 244 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Cluj Napoca

Postat 15 February 2006 - 12:37 PM

http://www.cascluj.ro/
Dar nu au afisat inca pe site programul. Din pacate se prea poate sa circule niste variante nefinalizate. Dar ce nu face omul din disperare! Eu personal cred ca nu se poate ca la aceasta data Clujul sa nu aibe deja o varianta cat de cat aproape de final a programului de declaratii. Cam toate judetele au deja, daca nu cumva chiar toate.



#54 mony23

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1239 Postari:
  • Location:

Postat 15 February 2006 - 01:54 PM

trebuie sa ajung sa ma interesez despre program
Am invatat ca succesul se masoara nu atat prin pozitia pe care cineva a castigat-o in viata cat prin obstacolele pe care el le-a depasit incercand sa invinga.



#55 florina contab

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 46 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 15 February 2006 - 02:45 PM

Mie nenorocirea asta de program mi-a stricat ceva ca nu mai vrea sa functioneze Saga-programul de contabilitate in care lucrez.
Nu stiu ce a stricat in fox, va rog daca vi s-a intimplat tot asa sa-mi spuneti ce ati facut :shock: :shock: :shock:



#56 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 15 February 2006 - 02:49 PM

florina contab a spus:

Mie nenorocirea asta de program mi-a stricat ceva ca nu mai vrea sa functioneze Saga-programul de contabilitate in care lucrez.
Nu stiu ce a stricat in fox, va rog daca vi s-a intimplat tot asa sa-mi spuneti ce ati facut :shock: :shock: :shock:

dezinstaleaza programul de declaratii



#57 robertantal

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 868 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:orice

Postat 15 February 2006 - 03:12 PM

Chiar ne trebuie chestia asta ? :? :?:
Oricum, vreau si eu dll-urile pe robert@dainet.ro
thx



#58 yulia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 119 Postari:

Postat 15 February 2006 - 03:16 PM

[quote="Septimiu"]http://www.cnas.ro/download/ANGAJATORI.rar

Intamplator pe forumul asta a aparut alta minune. Pana la urma ce sa mai intelegem?



#59 monae

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 44 Postari:

Postat 15 February 2006 - 03:27 PM

are cineva dll-urile sa le trimita si la angtrade@hotmail.com,inteleg ca ar merge ,am descarcat si versiunea de azi dar tot nu vrea sa mearga,acelasi mesaj:resource file version mismatch;visual fox pro cannot start.could not load resorces",si desi nu merge minunea asta de program a mai stricat si programul SAGA.deci ce facem.?
monae



#60 saint

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 31 Postari:

Postat 15 February 2006 - 03:41 PM

ce fac cand salariatii mei sunt inscrisi la mai multe case de sanatate. am fost la opsnaj si mi-a spus ca se depune decl la fiecare casa. dar in programnu pot sa fac doua declaratii pe luna ianuarie. ce ma sfatuiti?????






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL