Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
S.A.G.A. - freeware - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 4

Salt la continut


S.A.G.A. - freeware

99 replies to this topic

#61 NEAMTU LILIANA

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 16 Postari:
  • Location:Bucuresti
  • Interests:informare

Postat 09 November 2005 - 04:20 PM

Vezi tu eu am colaborat intr-un fel la acest program, si pot spune ca il ador iar realizatorul m-a invatat cateva din trucurile lui care fata de alte programe care se numesc "mai profesionale" se pot face cu usurinta. Bagi factura asa cum se face si apoi intri in notele realizate automat iar el iti permite sa schimbi 411..... cu 409.Acelasi lucru se intrimpla si cu 404 deoarece tu trebuie sa bagi mai intai factura in 401 sa apara in jurnal. : :wink:
Liliana



#62 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 09 November 2005 - 05:02 PM

poti alege si 404 cont furnizor si apare in jurnalul de cumparari :wink:




#63 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 23 November 2005 - 05:55 PM

Dragilor, careva, invatati-ma sa introduc nc 5311=707+4427 si sa se duca in jurnal, va rog din suflet !!! am sunat la ei si mi-a zis o dra sa revin peste o ora juma'te... nu se poate...
cred ca at trebui creat un client cu cont 5311, fiindca altfel nu il pot pune in modulul de vanzari...n-am mai facut inreg. de vanzari cu amanuntul pe saga si nu vreau sa merg pe dibuite. heelp :cry: please !



#64 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 23 November 2005 - 06:14 PM

pai... mei draga... sicrie in help cum se face :D
faci un client caruia ii pui cont 5311... & voila, care este :roll:

p.s. asta e valabil doar pt saga c



#65 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 23 November 2005 - 06:18 PM

n-am stiut ca e asa ceva p-acolo; cand am luat programu' prima oara, mare lucru nu scria... sorry... :?
merci si scuze de deranj... mai draga :smt039



#66 steluta

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 187 Postari:
  • Location:bucuresti
  • Interests:dezvoltare profesionala

Postat 26 November 2005 - 09:45 AM

Am nevoie de ajutor. Am descarcat programul Saga C si imi trebuie codul de activare, le-am trimis un mail dar imi cer un cod de asistenta. Cred ca m-am cam blocat aici.
steluta



#67 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 26 November 2005 - 11:52 AM

ai abonament ? :D daca ai abonament cand ti-a venit contractul prin posta ti-a venit si o hartiuta pe care scria codul de asistenta
fara abonament nu gasesti codul de asistenta pt ca nu il ai :D



#68 steluta

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 187 Postari:
  • Location:bucuresti
  • Interests:dezvoltare profesionala

Postat 26 November 2005 - 01:48 PM

nu, nu am abonament. eu abia l-am descarcat si imi cere un cod de activare ca sa il pot utiliza. Presupun ca imi trebuie abonament. Multumesc Septimiu
steluta



#69 andreieea

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 18 Postari:
  • Location:ARAD

Postat 02 December 2005 - 01:12 PM

maryana a spus:

Folosesc si eu Saga de la inceputul anului.
Are cam tot ce-i trebuie
Maryana,poate ma poti ajuta cu o problema ,sau poate stie altcineva.La Saga facturile care se introduc in Saga S nu se regasesc in jurnalul de cumparari respectiv vanzari in Saga C?Cum se listeaza atunci jurnalele de tva?sau fisele de furnizori sau clienti?si cum se utilizeaza decontul tva din programul saga c daca nu se pot prelua furnizorii si clientii din saga s?va rod sa ma lamuriti ca poate nu am inteles eu bine.HELP.MULTUMESC



#70 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 02 December 2005 - 01:17 PM

descarca ultima versiune de program si se rezolva si problema respectiva...
daca nu ... in saga s introduci toate actele (cel putin asa fac eu) si scoti de acolo jurnale, fise & alte chestii si in sga c faci inchiderea :wink:



#71 lilianarodica

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1548 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 02 December 2005 - 02:00 PM

prog saga este f usor accesibil,dar ai grija sa faci abonament altfel nu primesti toate updat.numai bine



#72 LUCK33RO

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1059 Postari:
  • Gender:Male

Postat 05 December 2005 - 10:53 PM

FRATILOR voi chiar nu va dati seama ca sistemul de a plati actualizari e mai costisitor decat a cumpara un program direct? cel cumparat poate fi folosit pana te plictisesti
Silencio Stampa!... ptr. delatii avem ID mess in profil!



#73 BIBI

    Membru activ

  • Validating
  • PipPipPip
  • 1336 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti
  • Interests:contabilitate, fiscalitate, legislatie

Postat 05 December 2005 - 11:03 PM

Si noi lucram cu SCALA,iar orice up se plateste la greu, chiar daca e super........prost si greoi......



#74 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 05 December 2005 - 11:08 PM

LUCK33RO a spus:

FRATILOR voi chiar nu va dati seama ca sistemul de a plati actualizari e mai costisitor decat a cumpara un program direct? cel cumparat poate fi folosit pana te plictisesti

cel cumparat nu-ti ofera gratis actualizarile legislative.. parerea mea.. cunosc un soft care se cumpara si "a cerut" 200 epuroi sa faca denominarea :wink:



#75 LUCK33RO

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1059 Postari:
  • Gender:Male

Postat 05 December 2005 - 11:58 PM

ce e asta actualizare legislativa? poate la salarii sa-ti trebuiasca
un program bun este flexibil (si un contabil - economist destept nu are nevoie sa-i faca programul teurile) si nu am nevoie de actualizari legislative la el... spre exemplu !
Silencio Stampa!... ptr. delatii avem ID mess in profil!



#76 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 06 December 2005 - 12:12 AM

sa inteleg ca ai facut denominarea "by hand" ? :lol: :lol: :lol:



#77 Lupino

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 19 Postari:

Postat 07 December 2005 - 11:54 AM

Sal. Vreau sa folosesc si eu prog. SAGA de la 01.01.2006 pentru 2 S.R.L.-uri mici. Nu am inteles ceva: trebuie sa fiu conectat la net pentru a putea folosi programul respectiv ?? Apoi actualizarile cum le primesc, ma anunta ei ca sunt actualizari sau cum?? Va rog, in mod deosebit, pe cei care folosesc acest program sa-mi spuneti daca sunteti multumiti atat de program cat si de modul in care primiti actualizarile, service...
Va multumesc.



#78 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 07 December 2005 - 12:31 PM

daca nu ai net primesti actualizarile pe cd dar platesti in plus la bonament 30 lei... programul e bun ... service-ul este bun... comunicarea este buna



#79 livipetre

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 69 Postari:

Postat 14 December 2005 - 12:41 PM

Stie cineva unde gresesc de nu vrea sa-mi faca inchiderea de tva?Desi in momentul in care ii dau inhcidere de luna acolo imi apare ca este inchis tva dar nu ma lasa sa vad nota contabila.



#80 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 14 December 2005 - 01:08 PM

livipetre a spus:

Stie cineva unde gresesc de nu vrea sa-mi faca inchiderea de tva?Desi in momentul in care ii dau inhcidere de luna acolo imi apare ca este inchis tva dar nu ma lasa sa vad nota contabila.

configurare societati... bifezi cum declari tva... lunar sau trimestrial






Similar Topics Collapse

5 useri citesc topicul

0 membri, 5 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL