Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Declaratia pt ITM Bucuresti? - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Declaratia pt ITM Bucuresti?

121 replies to this topic

#1 fboji

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1114 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 07 March 2006 - 11:26 AM

A fost cineva din Bucuresti la ITM sa vada ce-i cu declaratia fiscala pt comision? Si unde o ducem, in Radu Voda?
M-au anuntat prin e-mail cum ca programul de utilizat o sa apara ...
citez: "Precizari suplimentare privind programul informatic de declaratie si modul de folosire al acestuia veti gasi in curand pe pagina www.inspectiamuncii.ro "
Ne apropiem incet dar sigur de data limita si cred ca va mai amintiti inghesuiala de la infiintarea Registrului salariatilor :( .



#2 lolita

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 197 Postari:

Postat 07 March 2006 - 11:59 AM

Eu am o informatie cum ca inca se mai lucreaza la program si il vom avea pe 13.03.2006, deci lunea viitoare.
Vom depune in Radu Voda.




#3 BIBI

    Membru activ

  • Validating
  • PipPipPip
  • 1336 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti
  • Interests:contabilitate, fiscalitate, legislatie

Postat 07 March 2006 - 12:17 PM

Ieri am fost la ITMB si e o liniste totala.Inca nu stiu nimic, sunt in asteptare.



#4 fboji

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1114 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 13 March 2006 - 01:21 PM

Azi e 13.03.2006 :^o .
Termenul de depunere a ramas 25.03?



#5 mih@

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 168 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:craiova

Postat 13 March 2006 - 09:16 PM

stati linistiti decl itm va apare spre sfirsitul lunii.eu am fost azi la itm craiova si au aspus ca inca se lucreaza



#6 dorumocanu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 344 Postari:
  • Location:Bucuresti
  • Interests:diverse

Postat 14 March 2006 - 12:19 PM

Probabil va aparea pe 24.03 .... :smt077
"dreptul fiecaruia de a cunoaste"



#7 Claudia*

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 9 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 14 March 2006 - 07:53 PM

sper sa nu se faca si aici cozi ca la CASMB!!!!



#8 lolita

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 197 Postari:

Postat 14 March 2006 - 08:45 PM

Am intrebat astazi la ITM in Giulesti si nu stiau nimic despre program. Se pare ca este in teste!



#9 Dara

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 55 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 20 March 2006 - 11:46 AM

Au aparut noutati privind locul de depunere al decl. itm, pe site www.inspectiamuncii.ro :

Informatii privind depunerea declaratiilor: Declaratia Inventar si Declaratie fiscala lunara, se vor depune dupa aparitia pe site a programelor ajutatoare astfel:
- pentru angajatorii inregistrati la Inspectoratul teritorial de munca al Municipiului Bucuresti in sediul din Bd.Octavian Goga nr.2 Sector 3 (spatiu inchiriat in incinta Camerei de Comert si Industrie a Municipiului Bucuresti);
- pentru angajatorii inregistrati la Inspectoratul teritorial de munca Ilfov in Calea Giulesti nr.6-8 Sector 6;
- pentru angajatorii inregistrati la celelalte inspectorate teritoriale de munca din tara, informatiile privind depunerea declaratiilor pot fi obtinute de la sediul acestora.



#10 lilianarodica

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1548 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 20 March 2006 - 02:33 PM

pentru Dara,
daca ai fi citit mesajul din 19.03.2006 intitulat Declaratie 0,75% com camera de munca , nu ar mai trebuit sa dublam aceiasi comunicare.



#11 radu_o

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 267 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 20 March 2006 - 02:43 PM

Formulare decaratii ITM

Fisiere atasate


radu_o



#12 Dara

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 55 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 20 March 2006 - 02:49 PM

lilianarodica a spus:

pentru Dara,
daca ai fi citit mesajul din 19.03.2006 intitulat Declaratie 0,75% com camera de munca , nu ar mai trebuit sa dublam aceiasi comunicare.

Nu este vina mea ca se discuta acelasi subiect pe mai multe topicuri, ca nu au fost initializate de mine. Eu am dat cautare dupa Radu Voda si ITM , pentru a vedea unde s-a discutat despre LOCATIA unde se va depune declaratia, stiind ca pana acum varianta era cu Radu Voda, pe care doream s-o corectez.

In plus, nu am vreo problema sa mi se stearga un post, daca acel lucru exista identic in alta parte. De asemenea, pot sa intru pe edit si sa-mi sterg propriile mesaje, ca sa nu faca cineva munca suplimentara, dar va ramane al dvs. in aer daca eu le sterg pe ale mele. Daca doriti, imi puteti comunica in ce fel alegeti sa procedam.



#13 nicole33

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1373 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 20 March 2006 - 02:54 PM

La ce mi-ar putea folosi formularele de declaratii, atata timp cat inca nu au aparut programele? Atunci declaratiile vor fi generate automat de program.



#14 lilianarodica

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1548 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 20 March 2006 - 03:00 PM

Discutia este sterila si fara rost, incerc si nu stiu daca voi reusi sa ordonez putin mesajele.Nu am vrut cu niciun chip sa te supar.



#15 Daniel-Mircea

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 57 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 20 March 2006 - 06:45 PM

Programele de raportare au fost astazi postate pe site-ul www.inspectiamuncii.ro. Dupa ce am descarcat fisierele, la ora 18:05, am incercat din nou sa intru pe site dar pagina era in constructie (probabil faceau vreo actualizare). Oricum, programele se instaleaza si lucreaza mult mai bine decât alte aplicatii de raportare.
Cei din Bucuresti vor depune rapoartele in Bd. Octavian Goga, iar cei din Ilfov in Calea Giulesti.



#16 BIBI

    Membru activ

  • Validating
  • PipPipPip
  • 1336 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti
  • Interests:contabilitate, fiscalitate, legislatie

Postat 20 March 2006 - 07:55 PM

Acum am incercat sa descarc programele cu pricina dar nu le-am gasit.Poti sa postezi legatura?
Am fost azi la ITMB si nu stiau nimic de program.



#17 Daniel-Mircea

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 57 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 20 March 2006 - 09:35 PM

ATENTIE! Au aparut noi versiuni ale programelor. (Nici nu prea ma mai mira acest lucru, a devenit o obisnuinta sa apara noi versiuni inainte sa le utilizam macar o data pe cele vechi).



#18 nicole33

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1373 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 21 March 2006 - 09:00 AM

Iti multumesc mult Daniel-Mircea.



#19 lucis

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 575 Postari:
  • Location:bucuresti
  • Interests:lucis

Postat 21 March 2006 - 01:13 PM

Cine stie daca nu am restante trebuie sa mai depun DECLARATIA INVENTAR?
Poate s-a mai vorbit ,dar eu nu gasesc unde + ca mai am si probleme cu "cautare"



#20 Daniel-Mircea

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 57 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 21 March 2006 - 01:44 PM

Scrie in Ord.99/2006 - Anexa2 (Instructiuni):
1. Au obligația să depună declarația-inventar plătitorii de comision prevăzuți la art. 8 din Legea nr. 130/1999 privind unele măsuri de protecție a persoanelor încadrate în muncă, cu modificările și completările ulterioare, care înregistrează la data publicării în Monitorul Oficial a Legii nr. 403/2005, obligații restante și neachitate inspectoratului teritorial de muncă reprezentând comision datorat, dobânzi/majorări de întârziere și penalități de întârziere.
Ord.99 si Ord.100 au fost postate pe pagina 1 de radu_o si ii multumesc cu aceasta ocazie.






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL