Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Declaratia pt ITM Bucuresti? - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 3

Salt la continut


Declaratia pt ITM Bucuresti?

121 replies to this topic

#41 tomane

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 196 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 27 March 2006 - 06:59 PM

george75 a spus:

Oare pe anul 2000 mai trebuie completate datele ??.
In declaratia inventar aveti de completat pentru anii 2000-2006 numai obligatii neachitate. Mai aveti datorii la ITM neachitate din 2000 ? Eu nu cred.



#42 stematud

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 18 Postari:

Postat 28 March 2006 - 10:11 AM

Am vorbit la telefon(302.70.70) la oficiul juridic al ITM, referitor la acest comision de achitat si mi s-a spus ca singura solutie ar fi sa-i punem pe angajatori sa plateasca mai devreme de 25 ale lunii urmatoare comisionul si ca intradevar este vorba despre comisionul lunii pt care facem declaratia . Cat priveste ce vom scrie in declaratie daca ceea ce declaram este neadevarat ne incadram la fals in acte publice.




#43 fboji

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1114 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 28 March 2006 - 10:33 AM

stematud a spus:

Am vorbit la telefon(302.70.70) la oficiul juridic al ITM, referitor la acest comision de achitat si mi s-a spus ca singura solutie ar fi sa-i punem pe angajatori sa plateasca mai devreme de 25 ale lunii urmatoare ...
... eventual sa plateasca pentru tot anul o suma previzionata :lol: ...



#44 euro1

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 39 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:bucuresti
  • Interests:formare profesionala,cursuri de calificare si specializare

Postat 28 March 2006 - 10:59 AM

Cand va duceti cu declaratiile nu uitati copia de pe certificatul de inregistrare ca altfel nu vi le primesc.Am patit-o eu.



#45 adina_zgn

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 72 Postari:
  • Location:targoviste

Postat 28 March 2006 - 11:25 AM

in cazul in care ultima datorie pentru anul 2005 la comision am platit-o in 31.01.2006 mai tb sa intocmesc declaratia inventar?



#46 mucho dolor

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 462 Postari:

Postat 28 March 2006 - 11:46 AM

daca am comisioanele platite la timp si lipsa angajati din 01.03.2005 mai trebuie sa depun declaratia inventar?



#47 george75

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 152 Postari:

Postat 28 March 2006 - 05:29 PM

mucho dolor a spus:

daca am comisioanele platite la timp si lipsa angajati din 01.03.2005 mai trebuie sa depun declaratia inventar?

Depui decl inventar ,depui decl lunara pe ianuarie pe zero si apoi faci o decl (in 2 exemplare -una pt tine si una pt ei )pe propria raspundere a administratorului ca nu mai ai angajati si ca te obligi ca in momentul angajarii de noi oamenii sa depui din nou declaratia . Eu asa am facut si a fost perfect . Nu mai trebuie sa depui apoi nici o declaratie .



#48 lolita

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 197 Postari:

Postat 28 March 2006 - 05:32 PM

Am depus astazi declaratiile pentru Bucuresti. Nu a fost nevoie de copia dupa certificatul de inmatriculaqre pentru ca verificau pe net la mfinante. Mi-au dat pe loc contul si parola pentru a trimite declaratiile on-line. Puteam depune si declaratiile pe martie ca le primeau, dar nu le-am avut la mine.
Nu era aglomerat, sunt vreo 30 calculatoare unde primeau declaratiile. Bineinteles ca mai erau probleme cu preluarea asa ca de inceput, dar, in concluzie, a fost foarte bine.



#49 lilianarodica

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1548 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 28 March 2006 - 05:55 PM

Lolita,
Ne-ai dat o veste buna Multumim



#50 george75

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 152 Postari:

Postat 28 March 2006 - 07:46 PM

Pt cont si parola vedeti ca trebuie imputernicire - modelul de imputernicire se descarca de pe www.inspectiamuncii.ro . Cel putin unul mie nu mi le-a dat pt ca nu am avut imputernicirea dar declaratiile mi le-au primit .



#51 lolita

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 197 Postari:

Postat 29 March 2006 - 07:49 AM

George, cum nu ai stiut de imputernicire, pentru ca este pus formularul pe site de la aparitia programului?



#52 Ioana Bran

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 28 Postari:
  • Location:BUCURESTI

Postat 29 March 2006 - 09:26 AM

Buna tuturor
am si eu o intrebare : a depus cineva decl inventar si cea pt comision la sediul din Octavian Goga ??

stiti cumva daca e aglomeratie , balamuc ..... ne putem astepta la orice mai ales ca se depune pt toate sectorele in acelasi loc
pe site nu scrie nimic de depus prin posta, desi in Ordin spune ca se poate

macar sa stiu sa imi iau pantofi comozi



#53 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 29 March 2006 - 09:57 AM

citeste mai sus un pic :evil:



#54 Andra M

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 125 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 29 March 2006 - 12:31 PM

Ce program au?



#55 lilianarodica

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1548 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 29 March 2006 - 12:56 PM

accesati www.inspectiamuncii.ro si aflati si programul
Totusi este Forum Conta ,nu credeti?
Multumesc



#56 Andra M

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 125 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 29 March 2006 - 02:58 PM

Si daca este forum conta, despre depunerea declaratiilor la ITM nu trebuie sa vb? De fapt, ce te dereanjeaza?



#57 ISA

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 369 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Constanta

Postat 29 March 2006 - 04:22 PM

La ITM CONSTANTA primesc deja declaratiile. Eu am depus azi.



#58 lilianarodica

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1548 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 29 March 2006 - 04:33 PM

Pentru Andra M
In primul rand ma deranjeza lipsa de politete si apoi faptul ca se asteapta ca Forumul sa fie un fel de birou de informatii vezi intrebarea ce orar au
Pe forum gasim sfaturi. schimburi de pareri et. dar intrebarea privitor la orar mi se pare putin cam deplasata.



#59 fboji

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1114 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 29 March 2006 - 04:46 PM

lilianarodica a spus:

...se asteapta ca Forumul sa fie un fel de birou de informatii vezi intrebarea ce orar au
Pe forum gasim sfaturi. schimburi de pareri et. dar intrebarea privitor la orar mi se pare putin cam deplasata.
Eu cred ca este o cerere de informatie la care se raspunde sau nu.
Nu stiu programul, dar daca cineva a fost si poate da detalii face o fapta buna :wink: .
Cam toata dimineata n-am reusit sa intru pe inspectiamuncii si cand in sfarsit a mers, n-am gasit nici un program.
Nu uitati: pe forum nu este nimeni obligat sa raspunda. De multe ori am impresia ca va simtiti , ca moderatori, obligati sa atrageti atentia, iritati, ca s-a mai discutat. Daca vreti neaparat sa raspundeti ceva atunci scrieti simplu: search SUBIECT. Nu cred ca se va supara nimeni.



#60 lolita

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 197 Postari:

Postat 29 March 2006 - 05:53 PM

Program depunere declaratii ITM in Octavian Goga : 9 - 16






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL