Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
ce program de contabilitate imi recomandati ? - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 2

Salt la continut


ce program de contabilitate imi recomandati ?

programe conta contabilitate program contabilitate
274 replies to this topic

#21 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 26 April 2006 - 11:16 AM

dupa mintea lor ar fi bine sa se tina evidenta contabila de mana



#22 ileana comanescu

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 9 Postari:
  • Location:baia mare

Postat 26 April 2006 - 11:35 AM

octavia_i a spus:

contab sql  :D
Vreau si eu site-ul la adresa Ileana.Comanescu@proberco.ro
multumesc mult,




#23 LEXUS

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 427 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 26 April 2006 - 02:16 PM

what the hell?
voi n-ati auzit de google? ... umpleti threadul aiurea cu cereri de mail :evil:
HoratiuHagiudotro



#24 ciprian

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 405 Postari:

Postat 26 April 2006 - 03:17 PM

vasiloni, tu esti fan inrait contab.sql sau doar lucrezi la ei? e al treilea topic in care postezi, contrar regulamentului si a ceea ce a spus conta_ro referitor la acest forum, link-uri catre adresa lor de net.
si daca lucrezi la ei sa-mi spui daca esti coleg cu nicxfi.



#25 unam

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 65 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 26 April 2006 - 03:27 PM

Buna,
Probabil te referi la programul de contabilitate contab.SQL care se poate descarca de pe www.reclama .ro
Are si versiune gratuia, transfera datele in FF, SOMAJ, PENSII, SANATATE, bilant. Este un program foarte bun.



#26 andreea

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 580 Postari:
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Literatura, muzica, computere, masini....toate in egala masura.

Postat 26 April 2006 - 03:46 PM

Carolina 3, daca chiar te intereseaza, intra pe site-ul lor, dw demo-ul si parerea ta conteaza.
poate sa aiba toate avizele din lume: daca programul nu face ceea ce vrei tu, atunci il arunci. easycont face ceea ce vreau eu la un cost accesibil, zic eu. subliniez, e parerea mea. in rest, sa auzim numai de bine.



#27 andreea

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 580 Postari:
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Literatura, muzica, computere, masini....toate in egala masura.

Postat 26 April 2006 - 03:49 PM

am incercat ciel si nu mi-a placut, nici winmentor si nici contab.sql pe care multi dintre voi il folositi pentru ca e gratuit. eu am gasit un program care sa-mi placa si care sa nu ma jupoaie cand e vb de updaturi. carolina3, daca esti din bucuresti, poti veni la mine acasa sa-l vezi. invitatie valabila pentru oricine e interesat si are drum prin bucuresti, cand sunt eu acasa.



#28 carolina3

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 349 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti
  • Interests:contabilitate

Postat 26 April 2006 - 04:08 PM

andreea a spus:

Carolina 3, daca chiar te intereseaza, intra pe site-ul lor, dw demo-ul si parerea ta conteaza.
poate sa aiba toate avizele din lume: daca programul nu face ceea ce vrei tu, atunci il arunci. easycont face ceea ce vreau eu la un cost accesibil, zic eu. subliniez, e parerea mea. in rest, sa auzim numai de bine.

Multumesc pentru informatii si invitatie.
Sunt de acord cu tine: programul trebuie sa raspunda la toate cerintele utilizatorului si sa respecte legislatia.
Intrebarea mea era strict legata de avizul CECCAR. Programul tau are acest aviz ?



#29 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 26 April 2006 - 04:13 PM

bai nene !!!! :evil: :evil: :evil:
de cate ori credeti ca modific eu site-urile pe care le postati aici ?
scrie clar in regulament: fara reclama si linkuri catre siteuri !!!!
daca nu sunteti in stare sa respectati regulamentul... nu mai intrati



#30 andreea

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 580 Postari:
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Literatura, muzica, computere, masini....toate in egala masura.

Postat 26 April 2006 - 07:16 PM

carolina 3, ei zic ca au avizul CECCAR brasov, de aceea ti-am spus sa intri pe site-ul lor. sincer, pe mine nu ma intereseaza acest aspect... si poate ai observat ca pe aici injuram CECCAR-ul cat putem. mi-as dori un fel de sindicat al nostru, al contabililor, economistilor (nu conteaza titulatura), care sa ne apere interesele si sa ne poarte bataliile cu statul roman. poate reusim sa-l convingem sa nu ne mai gaseasca atatea hartii de completat, ca avem de lucru destul si fara sa ne agaseze statul, mai ales la fiecare inceput de an.



#31 mony23

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1239 Postari:
  • Location:

Postat 26 April 2006 - 10:41 PM

care cel mai complet?
Am invatat ca succesul se masoara nu atat prin pozitia pe care cineva a castigat-o in viata cat prin obstacolele pe care el le-a depasit incercand sa invinga.



#32 andreea

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 580 Postari:
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Literatura, muzica, computere, masini....toate in egala masura.

Postat 27 April 2006 - 09:34 AM

pentru mine e easycont: gestiune cu pobilitate de alegere descarcare FIFO sau PMP, obiecte de inventar, mijloace fixe, casa (lei + valuta), poti sa tii casa pe puncte de lucru, banca (lei + valuta), FACTURI EMISE (LEI + valuta), care se pot printa, facturi proforme care se pot printa, (lei, valuta, servicii lunare), facturi primite (lei, valuta, leasing), export in comision, scont, miniproductie, magazin (calculeaza singur K), stat dividende, compensari, un modul ptr firmele de taxi ff bine pus la punct, zic eu, consignatie, CEC-uri primite (tii evidenta CEC si BO - cand le primesti, ptr ce facturi, cand le bagi in banca), service auto, magazin, restaurant, salarii, evidenta CAS ptr asociati unici, tichete de masa, si apot nspe mii de rapoarte. el are implementate si toate declaratiile care se cer la ora actuala (inclusiv porcaria cu mediul), dar firma ne atentioneaza sa verificam datele din acele declaratii, si nu-si asuma raspunderea daca declaratiile scoase din program nu vor fi acceptate de catre organele statului (ceea ce mi se pare corect, vezi ce au patit cei ce folosesc ciel cu declaratiile de sanatate). am mai spus: parerea mea incercati demo-ul. tot ce v-am insirat mai sus mai putin optiunea restaurant (care sincer, nu ma intereseaza veci), sunt active. face singur niste analize financiare, cashflow, calculeaza singur impozitul pe profit (ala pe venit inca nu l-am descoperit), tipareste chitante la incarile prin casa, dispozitii de incasare - plata, NIR-uri (toate acestea sunt optiuni). nu este greu de initializat si nu costa decat 840 ron cu tot cu TVA pentru pers fizice si microintreprinderi. incercati-l.



#33 mony23

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1239 Postari:
  • Location:

Postat 27 April 2006 - 08:46 PM

Andreea! Se poate sa-mi dai adresa sau nr de tel pt program, te rog
monstef2001co2003@yahoo.com
Am invatat ca succesul se masoara nu atat prin pozitia pe care cineva a castigat-o in viata cat prin obstacolele pe care el le-a depasit incercand sa invinga.



#34 davis

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 53 Postari:

Postat 05 May 2006 - 08:18 AM

Buna ziua,
Noi suntem o firma de hosting si programul de contabilitate s-a dovedit depasit si ineficient pe masura ce activitatea a crescut ca volum.Ne-ar interesa un program care pe langa faptul ca permite intocmirea si printarea facturilor trebuie sa inregistreze si notele contabile generate de acestea.Mai departe ar trebui sa se intample acelasi lucru si cu chitantele. Extrasele de cont sunt online , acestea trebuiesc, pentru o usurare a muncii,sa poata fi importate in programul de contabilitate....
In principiu vrem de la program sa ofere posibilitatea de importare de date din alte aplicatii, printarea de facturi si efectuarea de rapoarte specifice
Poate cineva sa imi sugereze vreun program??
Va multumesc



#35 Elena Valentina Manoloiu

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 2 Postari:
  • Location:Bucuresti
  • Interests:contabilitate

Postat 08 May 2006 - 10:36 PM

incearca Manager Financiar -> www.reclama .info
Ella



#36 Andreea`

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1952 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 08 May 2006 - 11:09 PM

cel mai complex program pe care am lucrat si pe care l-am vazut este Cofinor de la Siveco



#37 Ocsi

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 766 Postari:
  • Location:Oradea
  • Interests:Excursii, internet, filme S.F. etc.

Postat 08 May 2006 - 11:28 PM

sau poti incerca EXPERT5 de la expert-software, lucreaza si prin net cu protocoale de securitate etc. dar sa te pregatesti la un tarif enorm pentru o firma mica sau chiar si mijlocie (intre 10.000-70.000 euroi).
Cele scrise mai sus reprezinta doar o parere,
daca o iei de buna, o faci pe riscul tau.



#38 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 08 May 2006 - 11:41 PM

sunt curios cati oameni care acceseaza forumul conta.ro ar da asa multi bani pe un sistem informatic :shock:



#39 roxana marin

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 64 Postari:

Postat 09 May 2006 - 11:10 AM

eu una lucrez cu un STOCAS 5.8 ( o versiune mai noua) si nu am avut probleme....poti tine contabilitatea pana la 50 SC, genereaza automat nir-uri , jurnale , orice dar nu are posibilitatea de a importa date. Si nici nu e asa scump...in jur de 800 ron...cred ca e acceptabil, nu?



#40 Guest_handa_*

  • Guests

Postat 10 May 2006 - 08:00 AM

incercati IMATI






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL