Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
ce program de contabilitate imi recomandati ? - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 5

Salt la continut


ce program de contabilitate imi recomandati ?

programe conta contabilitate program contabilitate
274 replies to this topic

#81 DinuC

    Membru junior

  • Nou venit
  • Pip
  • 11 Postari:

Postat 22 January 2008 - 11:42 AM

Vezi postarealiliana77, la Jan 22 2008, 11:26 AM, a spus:

am inteles, regulamentul...nu a fost cu intentie, ci reflex :lostit (13):


eu folosesc saga
imi fac treaba dar nu stiu sa-l folosesc cu succes mai are cateva chichite ...
daca tii o societate mica poti sa-l folosesti



#82 ioana_manucu

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 25 January 2008 - 02:51 PM

Eu folosesc programele de la Safir Informatica si sunt foarte multumita. Am de la ei si conta si salarii si gestiune si imi fac automat toate declaratiile posibile. Au asistenta telefonica gratuita si ore de instruire incluse in pretul programului. Imi place la ei si faptul ca dupa ce apare o modificare de legislatie primesc si actualizarea programului.
Eu le am de 2 ani si pana acum nu am avut nici o problema.




#83 Amalia Popa

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 28 January 2008 - 10:51 AM

Si eu folosesc tot programele de la Safir Informatica si sunt foarte multumita.
La salarii imi calculeaza statele si imi preia datele in toate declaratiile.
La contabilitate imi face declaratiile 100, 300, 394, genereaza ordinele de plata si face chiar si bilantul.
Gestiunea e adaptata la productie si gestiunea stocurilor, poti alege metoda de inregistrare a stocurilor in contabilitate (la pret de achizitie, la pret de vanzare cu amanuntul sau cu ridicata), metoda de inregistrare in conta a produselor finite (la pret de fabricatie sau la pret standard). Stocul e actualizat in timp real si toate inregistrarile mi se duc si in contabilitate.
Intradevar am avut parte de asistenta gratuita atunci cand am avut nelamuriri.



#84 Olguta

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 469 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti
  • Interests:diverse

Postat 21 February 2008 - 03:34 PM

Buna
foloseste cineva programul de contabilitate IMATI?
Am inceput sa lucrez de foarte de curand in el si am probleme. Si as mai fi vrut o parere de la cineva care a lucrat/lucreaza in programul acesta...........



#85 nicolaestfn

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 21 February 2008 - 04:59 PM

savastan



#86 Olguta

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 469 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti
  • Interests:diverse

Postat 21 February 2008 - 05:29 PM

Vezi postareanicolaestfn, la Feb 21 2008, 04:59 PM, a spus:

savastan
e adresa de mail? sau ce?



#87 GeForce

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 137 Postari:
  • Gender:Male

Postat 21 February 2008 - 07:02 PM

http://www.reclama .ro/contact.htm

Aceasta postare a fost editata de Septimiu: 21 February 2008 - 07:37 PM




#88 Olguta

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 469 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti
  • Interests:diverse

Postat 22 February 2008 - 07:57 PM

Vezi postareaGeForce, la Feb 21 2008, 07:02 PM, a spus:

Stie cineva de existenta unui program de contabilitate special pentru firmele de turism? :cool:



#89 nicolaestfn

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 23 February 2008 - 01:18 PM

Olguta .
E un cuvant de cautare google.



#90 julia607

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 414 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Timisoara

Postat 24 February 2008 - 09:52 PM

Vezi ca sunt 2 programe saga: unul e saga si unul e sagasoft. Mai sunt si alte programe de conta, cauta pe google, intereseaza-te, incearca demo vezi ce-ti convine, si alege un program. Daca iti trebuie ceva care sa mearga on line , apai ii musai ca firma producatoare sa aiba si pagina de internet, si sa-si prezinte caracteristicile de program acolo.

Cand am cautat eu program de conta, am stat pe google cateva ( 2-3) zile si am studiat ce am gasit acolo, si de acolo mi-am ales ce mi s-a potrivit. Oferta e mare, ai de unde sa alegi.

Succes sa-ti gasesti ce ti se potriveste!

Nu pun linkuri sau altceva, sa nu fac reclama.
Julia S



#91 geangua821

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 9 Postari:

Postat 21 March 2008 - 08:44 PM

Lucreaza cineva cu progr. de contabilitate Contlib? E furnizat de la cei de infserv ... Poate ca imi spune cineva care ar fi avantajele sau dezavantajele in comparatie cu saga



#92 andreea

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 580 Postari:
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Literatura, muzica, computere, masini....toate in egala masura.

Postat 25 March 2008 - 04:25 PM

eu folosesc easycont de cativa ani si ma folosesc ff usor de el. face absolut tot. are aplicatii speciale ptr magazin, taxi, restaurant (retete), etc. costa si ff putin in comparatie cu celelalte softuri de pe piata, e prietenos, e facut pe platforma de visual fox, nu dos, ca ciel, winmentor....am cumparat anul trecut si prg asociat lui ptr facturi, chitante, avize de insotire, certificat garantie. isi merita banii din plin.



#93 silvie

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 13 April 2008 - 11:48 AM

in prezent, am doua firme la care tin evidenta contabila. una dintre ele este cu prestari servicii plus alte cheltuieli anexe, iar cealalta este o firma de constructii. ambele au 1, respectiv 3 angajati.

ce program de conta ma sfatuiti sa folosesc? din luna aprilie a inceput activitatea si cea de-a doua firma. trebuie sa iau un program de conta...

astept sugestii. multumesc



#94 atmsocom

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 15 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 14 April 2008 - 09:00 PM

Vezi postareasilvie, la Apr 13 2008, 12:48 PM, a spus:

in prezent, am doua firme la care tin evidenta contabila. una dintre ele este cu prestari servicii plus alte cheltuieli anexe, iar cealalta este o firma de constructii. ambele au 1, respectiv 3 angajati.

ce program de conta ma sfatuiti sa folosesc? din luna aprilie a inceput activitatea si cea de-a doua firma. trebuie sa iau un program de conta...

astept sugestii. multumesc

Depinde de bugetul de care dispui. Buget mic - SAGA; Buget mediu - Ciel. Ambele cu plusurile si minusurile sale.



#95 madalinab

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1733 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 16 April 2008 - 12:20 PM

pt ca vrei sa tii o evidenta completa(ctb, salarii, gestiune,etc) iti recomand un program integrat de ctb...nu tin sa discreditez ciel, dar stiu ca lucreaza cu module, deci si pretul este pe masura.
saga este gratis, nu?...parca face si si ctb, si gestiune, salarii...(eu nu-l folosesc, nu-i fac reclama, dar stiu ca exista si sunt multi care-l agreaza)
Madalina



#96 bigbanne2004

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 19 April 2008 - 07:58 AM

stie cineva un program de contabilitate/gestiune care poate fi folosit pentru un mag online? se lucreaza cu produse care au serii, si as dori sa pot sa am o evienta a acestor produse(eventuale probleme de garantii) si sa mai aiba si o parte de service.
cer cam mult nu? eu am caut pe net, tot am testat dar nu am gasit mai nimic..........



#97 Florin_76

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1877 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 30 April 2008 - 09:42 PM

Saga e gratis , doar actualizarile costa. si e program integrat de contabilitate , gestiune , salarii si face toate declaratiile care se depun ( gen CAS, Somaj , 100,102 etc. )



#98 butelie

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 188 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Slatina
  • Interests:timpul liber

Postat 30 April 2008 - 11:28 PM

Acu vazui si eu ca pretul este foarte piperat pentru actualizarile programului saga !
Practic la cat de des se schimba cate ceva in Romania , ( declaratii , etc. ) , trebuie sa tii cont de toate astea !
Programul de contabilitate Ciel nu-l recomand pentru ca are un pret foarte piperat ! :pullhair:



#99 Florin_76

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1877 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 30 April 2008 - 11:54 PM

la Saga 350 ron/an nu mi se pare prea piperat



#100 mrdrmc

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 01 May 2008 - 09:08 AM

Buna.
Voi avea o firma in domeniul constructiilor mai exact amenajari interioare (gresie, faianta, parchet). Nu voi avea pentru inceput mai mult de 3-4 angajati si nuci mai mult de 2 lucrari pe luna, deci 2 facturi. Sunt absolut paralel cu contabilitatea dar in ultima vreme am beneficiat de un minim de informatii si am hotarat ca activitatea pe care o voi desfasura este destul de simpla si nu merita sa apelez la un cabinet de contabilitate.
Ca sa nu mai bat campii, intrebarea mea este: Ce software de contabilitate imi recomandati ? As vrea sa faca cat mai multe, salarii , sa tipareasca facturui si tot ce mai trebuie.
Va multumesc si astept cu nerabdare raspusns.






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL