Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
tarife postale - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


tarife postale

4 replies to this topic

#1 cmfarkas

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 36 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Brasov, Sf.Gheorghe

Postat 19 June 2006 - 09:30 AM

:cry: Salut!

Va rog sa ma ajutati cu o lista de tarife ale postei romane pentru plicuri cu confirmare de primire interne si in strainatate. Am incercat pe site-ul postei, dar nu am gasit tarife specifice pt. confirmari. Site-ul merge extrem de greu, azi nici nu l-am mai putut accesa.
Am o multime de plicuri de trimis si la posta mi s-a zis ca trebuie sa mi le timbrez eu si sa le depun cu borderou. Problema e ca majoritatea depasesc greutatea standard si nu cunosc preturile.

Va rog, daca are cineva o lista, sa ma ajutati si pe mine.

Multumesc mult!



#2 DR

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 639 Postari:
  • Gender:Female

Postat 19 June 2006 - 10:22 AM

Si eu depun plicuri dar,in incinta postei este un depozit de timbre asa se numeste si pe baza de comanda ,ma duc cu stampila firmei cumpar timbre pentru plicurile internationale,inainte de asta la ghiseul respectiv le cantareste pentru ca platesc taxa de greutate(depinde cate ai ,daca nu ai multe iti dau de la ghiseu timbrele necesare).Pentru cele interne cu greutate pana la 20 gr.recomandata cu aviz de primire costa 2,20ron,pentru cele de la 20gr-50gr tot cu aviz de primire costa 2,50ron si ptr.cele intre 50-100 gr costa 2,70ron.Astea sunt tarifele din orasul nostru,dar tu poti merge la depozitul de timbre si in functie de cate plicuri ai si destinatia lor ,o sa obtii ce doresti.




#3 cmfarkas

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 36 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Brasov, Sf.Gheorghe

Postat 19 June 2006 - 10:42 AM

Multumesc mult pentru ajutor!

Si la noi este un magazin/butic in incinta postei unde se cumpara timbre si se pot cantari plicurile, numai ca doamna care lucreaza acolo mi-a spus ca eu nu cunoaste preturile, imi da timbre pe ce valoare vrea eu.
Ea nu stie, la ghiseu sunt mult prea ocupati sa te ajute!
Oricum mi se pare absurd ca te duci la posta si platesti niste servicii care pana la urma iti faci tu singura si asta dupa ce ai petrecut minim o ora acolo. Macar sa afiseze si ei atunci o lista de preturi ca lumea, sa ne putem descurca singuri!

Multumesc mult oricum pentru sfaturi!



#4 lilianarodica

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1548 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 19 June 2006 - 01:26 PM

Cred ca cel mai indicat ar fi sa faci o reclamatie scrisa la Dirigintele oficiului postal.
Forumul conta te poate ajuta, parere strict personala, sa-ti rezolvi probleme din domeniul contabilitatii.
A solicita tarife postale , totusi este putin cam exagerat, tot parere strict personala.

________________________________________________________
A dori sa multumesti pe toata lumea este un efort inutil



#5 cmfarkas

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 36 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Brasov, Sf.Gheorghe

Postat 19 June 2006 - 01:41 PM

Salut din nou!

Va cer scuze daca mesajul postat nu corespunde menirii acestui forum.
Va promit ca in viitor nu ma voi adresa acestui forum ca alte probleme decat contabilitatea!

Totusi as-i vrea sa mentionez, ca un argument in favoarea mea, ca am postat mesajul la "diverse subiecte", unde am inteles ca se vorbeste despre probleme in afara contabilitatii.
M-am gandit ca poate mai gasesc persoane care au fost in situatii similare.

Am respectat instructiunile, si am verificat prima data daca s-a mai discutat despre aceasta tema, prilej cu care am observat ca aici se vorbeste despre diferite probleme profesionale si personale.

Va cer scuze din nou, nu am vrut sa deranjez!
Va multumesc pt raspunsuri!






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL