Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
registru de evidenta a salariatilor - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 37

Salt la continut


registru de evidenta a salariatilor

1009 replies to this topic

#721 frothalia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 59 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:mangalia

Postat 29 March 2007 - 11:29 AM

Am parola si imi merge pt declaratii, dar nu merge pt registu, si vroiam sa scap si eu de un drum pana acolo si de o coada mare mare mare....
andreea



#722 Olguta

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 469 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti
  • Interests:diverse

Postat 29 March 2007 - 11:40 AM

Vezi postareafrothalia, la Mar 29 2007, 12:29 PM, a spus:

Am parola si imi merge pt declaratii, dar nu merge pt registu, si vroiam sa scap si eu de un drum pana acolo si de o coada mare mare mare....
trebuie sa te duci cu cererea, bifezi doar casuta trei, unde specifici ca vrei aceeasi parola.
Mie, la Ilfov, mi-au dat una noua totusi.
La ITM Bucuresti, mi-au ascultat dorinta :biggrin:




#723 LUCK33RO

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1059 Postari:
  • Gender:Male

Postat 29 March 2007 - 11:48 AM

Vezi postareafrothalia, la Mar 29 2007, 11:29 AM, a spus:

Am parola si imi merge pt declaratii, dar nu merge pt registu, si vroiam sa scap si eu de un drum pana acolo si de o coada mare mare mare....
Ai activat contul creeat de ei? vezi ca ai primit niste linkuri pe e-mail...ptr. fiecare firma. Trebuie sa intri pe linkul respectiv si apoi incerci sa te loghezi (dupa aceasta activare).
Silencio Stampa!... ptr. delatii avem ID mess in profil!



#724 MihaelaN

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 84 Postari:
  • Location:Targoviste

Postat 29 March 2007 - 12:00 PM

Buna ziua,
Am o mica mare problema si am nevoie de sfatul dvs.
Am depus deja situatia contractelor la 31.12.2006. In luna martie am facut noi angajari, dar contractele de munca nu sunt operate la ITM, din LIPSA DE TIMP A FUNCTIONARILOR. Situatia dureaza de la inceputul lunii, o data a verificat si nu erau inregistrate, alta data mi-a spus ca nu are timp sa caute contractele fiindca primea prea multe solicitari. Deja nu mai respect termenul prevazut de lege pentru depunerea acestora prin ReviSal, dar as vrea sa ma prevalez de termenul de 31.03.2007, depunand sitautia pe discheta. Este corect ca din datele privitoare la contracte sa lipseasca nr. contract si data ITM? Si, la primirea contractelor, sa operez eu corectia in ReviSal si sa depun noua situatie? Asa as vrea sa procedez, dar mi-e teama: cele 20 de zile pentru depunerea contractelor au trecut, cum le mai poate da la ITM un nr. si o data corecte, daca pana azi nu au fost lucrate?
Si as vrea sa fac si cerere pentru muterea firmei la un functionar mai responsabil...
Va multumesc anticipat pentr sugestii.



#725 Roxanee

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 104 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Pitesti

Postat 29 March 2007 - 12:21 PM

Am fost de dimineata la ITM Arges ...coada ca pe vremea lui nea'Nicu la paine, dar au iesit cati-va functionari draguti si ne-au anuntat ca termenul s-a prelungit pana saptamana viitoare.

:pullhair:



#726 Olguta

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 469 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti
  • Interests:diverse

Postat 29 March 2007 - 12:47 PM

Vezi postareaMihaelaN, la Mar 29 2007, 01:00 PM, a spus:

Buna ziua,
Am o mica mare problema si am nevoie de sfatul dvs.
Am depus deja situatia contractelor la 31.12.2006. In luna martie am facut noi angajari, dar contractele de munca nu sunt operate la ITM, din LIPSA DE TIMP A FUNCTIONARILOR. Situatia dureaza de la inceputul lunii, o data a verificat si nu erau inregistrate, alta data mi-a spus ca nu are timp sa caute contractele fiindca primea prea multe solicitari. Deja nu mai respect termenul prevazut de lege pentru depunerea acestora prin ReviSal, dar as vrea sa ma prevalez de termenul de 31.03.2007, depunand sitautia pe discheta. Este corect ca din datele privitoare la contracte sa lipseasca nr. contract si data ITM? Si, la primirea contractelor, sa operez eu corectia in ReviSal si sa depun noua situatie? Asa as vrea sa procedez, dar mi-e teama: cele 20 de zile pentru depunerea contractelor au trecut, cum le mai poate da la ITM un nr. si o data corecte, daca pana azi nu au fost lucrate?
Si as vrea sa fac si cerere pentru muterea firmei la un functionar mai responsabil...
Va multumesc anticipat pentr sugestii.
Probabil ca le-a ratacit. Fa-i-le din nou, cu aceeasi data, sa le vizeze.
Tu pe stat cum ai facut?



#727 frothalia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 59 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:mangalia

Postat 29 March 2007 - 02:26 PM

chiar s-a prelungit termenul???? stie cineva sigur????
azi pana la ce ora se pot depune????
andreea



#728 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 29 March 2007 - 02:45 PM

la Bucuresti s-a prelungit termenul, LUCK are dreptate si v-a dat o info f. corecta.

abia am venit si eu de acolo, e o coada infernala, multi dintre voi nu cred ca ati vazut asa ceva in viata voastra, pe circa 500 m, in jos pe Chei si dupa blocul de la sosea, pe 3-4 randuri... un COSMAR !!! erau reporteri p-acolo, luau interviuri, filmau... o sa vedeti si voi cum a fost azi.
la usa, gata sa intre in sediul itm, erau pers. care stateau la coada de azi dimineata de la ora 7 !!

AM VAZUT PERSONAL AFISUL PRIN CARE SE ANUNTA PRELUNGIREA TERMENULUI si am primit confirmarea verbala de la un angajat de acolo.

incredibil ... :pullhair:



#729 Olguta

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 469 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti
  • Interests:diverse

Postat 29 March 2007 - 02:46 PM

Vezi postareafrothalia, la Mar 29 2007, 03:26 PM, a spus:

chiar s-a prelungit termenul???? stie cineva sigur????
azi pana la ce ora se pot depune????

Mie mi-a zis cineva acum care s-a intors de acolo, de la ITM (IN SPATELE FOSTULUI REGISTRU AL COMERTULUI). Programul ar fi (nu am vazut cu ochii mei, tot el a zis) 8.30-16.00.



#730 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 29 March 2007 - 02:51 PM

programul e 9-16.

ce v-am zis inainte era valabil la ora 13:30 - 14, deci cei care erau in fata usii gata sa intre in cladire stateau de circa 7 ore la coada !!!!!!!!!!!!

Aceasta postare a fost editata de ALUPEI OTILIA: 29 March 2007 - 02:52 PM




#731 frothalia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 59 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:mangalia

Postat 29 March 2007 - 02:57 PM

Pai atunci trebuie sa ma indrept in colo... imi e rau... si pt parola tot la coada aia treb sa stam????
andreea



#732 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 29 March 2007 - 03:01 PM

pt. orice !!!!

fara misto, e pericol de agresiune fizica nu numai verbala daca incerci sa intri fara sa fi stat la coada, eu am incercat sa explic ca vreau parola, alta doamna avea ceva cu decl. de comision... tonul celor de la coada era amenintator, nici poveste sa intri si II INTELEG PERFECT, dupa 7 ore de stat in picioare si eu saream la beregata !!!

Aceasta postare a fost editata de ALUPEI OTILIA: 29 March 2007 - 03:03 PM




#733 Andreea`

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1952 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 29 March 2007 - 03:01 PM

este o singura coada pentru tot :pullhair:

cei de la ITM au explicat foarte clar ca doar daca stai la acea coada poti depune sau obtine parola

in situatia Otiliei sunt si eu :pullhair:



#734 kimba

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1675 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Tg Mures
  • Interests:to rule the world

Postat 29 March 2007 - 03:03 PM

:pullhair: :lostit (13): :lostit (13): :pullhair:
L-am depus, am scapat!!!!
Am stat 4 ore!

Sunt voci care spun ca se va prelungi temenul.
Don't save it all for Christmas day,
Find a way to give a little love every day!



#735 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 29 March 2007 - 03:15 PM

parerea mea :

daca este posibil, adunati toate registrele de la cat mai multe firme, chiar si de la firmele prietenilor aflati in aceeasi situatie, adunati si niste banuti si trimiteti la coada cu toate registrele o singura persoana puternica fizic si psihic, cu mancare, sucuri, un scaun pliant si ceva de citit ! eu asa o sa fac, am gasit si omu' pt. asta :biggrin:

asta e, eu-una nu pot sta la asemenea cozi, inseamna sa ma distrug fizic pt. cateva zile ... :pullhair:



#736 lyv

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 278 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:oradea

Postat 29 March 2007 - 03:15 PM

[quote name='kimba' date='Mar 29 2007, 03:03 PM' post='127081']
:lostit (13): :frusty: :lostit (13): :pullhair:


Fratilor e de rau . Atata vanjoreala nu cred ca a mai fost de cand s-a introdus prima data declaratiile la CAS cf L19/2001.
Nu stiu de ce naiba ne da parole pe care nu le putem activa. Ieri mi-a schimbat la o firma parola de 2 ori si nimic. Merge pe declaratii pe registru ioc. Azi au venit niste prieteni cu parole de la ei . Din 10 merg jumate.
Si tot ei sunt cu gura mare ca am lasat pe ultima zi..... :pullhair: Si daca ar merita....
Parca vad ca iar le scoate si pe astea din uz si raman cartile de munca pana in 2010, cand vor infiinta alt registru pe care o sa-l trimitem prin satelit... :lostit (13): Naiba sa-i ia cu birocratie cu tot....



#737 frothalia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 59 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:mangalia

Postat 29 March 2007 - 03:18 PM

impuscati-ma!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :pullhair:


Pai ata am patit si eu, imi merge la declaratii si la registru pas, cand eram si eu fericita ca gata, le rezolvasem, la a patra firma nu mai vrea sa mearga parola.... imi vine sa ma impusc!!!!!!! :pullhair:
andreea



#738 Andreea`

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1952 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 29 March 2007 - 03:19 PM

eu le-am dat email ca-i rugam sa faca coada pentru parole separat
daca e cazul facem si petitie :pullhair:



#739 frothalia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 59 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:mangalia

Postat 29 March 2007 - 03:21 PM

cand dracu (ma scuzati), mai muncim daca ne petrecem ore in sir la cozi?!?!?!??!
andreea



#740 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 29 March 2007 - 03:25 PM

Andreea', te sustin in orice demers faci pe tema asta !!! conteaza pe mine !!!! :pullhair:

sa-mi spui cu ce sa te ajut, te rog ! :biggrin:






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

3 useri citesc topicul

0 membri, 3 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL