Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
registru de evidenta a salariatilor - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 38

Salt la continut


registru de evidenta a salariatilor

1009 replies to this topic

#741 frothalia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 59 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:mangalia

Postat 29 March 2007 - 03:29 PM

Am trimis si eu un mail in acest scop.
andreea



#742 Andreea`

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1952 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 29 March 2007 - 03:35 PM

Otilia, tinand cont ca traim in Romania cred ca aceasta problema poate fi rezolvat foarte usor cu ajutorul a 2-3 barbati, daca se poate cat mai inalti si mai solizi.
La deschiderea programului solicitam coada separata si 100% se va aproba aceasta solicitare :pullhair: :pullhair:

Glumesc!

Sper sa nu fie necesar sa trimitem 5000 de emailuri ca sa-si dea seama ca au o problema si trebuie sa se reorganizeze.




#743 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 29 March 2007 - 04:02 PM

Andreea, glumesti, dar sa stii ca ideea poate functiona f. bine chiar :pullhair: serios !!!

cat despre cele 5000 de mailuri... sa nu te mire daca tocmai nr. asta va fi cel alertant, ca sa zic asa...
(inventez cuvinte ??? :pullhair: )



#744 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 29 March 2007 - 04:05 PM

sper sa nu aruncati cu oo... da' Imagine postata
pana acum de ce nu ati luat parole?
de vreo 2-3 saptamani au inceput sa deaImagine postata



#745 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 29 March 2007 - 04:13 PM

de chichiri-michiri, dragule... :biggrin:

ai dreptate, ne si meritam "soarta"?!?! dar fiecare stie de ce nu ajuns cu actele necesare la itm, eu as putea sa am motive temeinice... nu mai conteaza ...

cu toate astea, ar fi trebuit asigurat un regim suportabil de depunere sub oricare dintre formele agreate si facute publice de catre ITM, ei fiind cei ce doresc aceste registre de la noi... acum, sincer !

revenind... Andreea, trimit si eu un fain mail la itm, dar zi-mi unde, "eczact" vb unui clasic in viata (stim noi care, nu spunem - pers. f. importanta) ... te rog

www.inspectiamuncii. ro ? cumva ? :biggrin:

Aceasta postare a fost editata de ALUPEI OTILIA: 29 March 2007 - 05:27 PM




#746 Andreea`

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1952 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 29 March 2007 - 04:26 PM

suportregistru@inspectiamuncii.ro
aici am trimis scanate documentele pt obtinerea parolei

sesizari am facut la :
- suportregistru@inspectiamuncii.ro
- itmbucuresti@itmbucuresti.ro
- in formularul de contact de pe www.itmbucuresti.ro



#747 Rainablue

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 170 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 29 March 2007 - 04:57 PM

S-a prelungit termenul cu inca 2 saptamani.



#748 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 29 March 2007 - 05:26 PM

oficial..... e doar una !!

de unde 2 ?? ce bine ar fi ... :biggrin:



#749 BIBI

    Membru activ

  • Validating
  • PipPipPip
  • 1336 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti
  • Interests:contabilitate, fiscalitate, legislatie

Postat 29 March 2007 - 05:31 PM

In HG de pe itmbucuresti se arata ca "termenul de depunere este 90 de zile de la intrarea in vigoare a prezentei";prezenta fiind publicata in 26.01.2007.Deci care termen s-a prelungit?
Cat despre sesisarile pe email , am facut si m-a sunat o doamna care mi-a spus ca nu are importanta daca am parola pentru declaratie, trebuie sa merg acolo cu discheta, copie cupa CUI si imputernicire, abia dupa se rezolva si cu parola.Ce mai.... fara cuvinte!

Aceasta postare a fost editata de BIBI: 29 March 2007 - 05:31 PM




#750 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 29 March 2007 - 05:32 PM

Andreea', ma duc si eu "pe" adresele respective...

trimiterea doc. scanate si, mai ales, acceptarea lor, in aceasta forma de catre ITM, ar fi o victorie remarcabila si inteleg prin asta beneficiul ambelor parti : atat firmele cat si ITM-ul ...

macar de s-ar putea asa, ce bine ar fi !!! :biggrin:

Aceasta postare a fost editata de ALUPEI OTILIA: 29 March 2007 - 05:34 PM




#751 laguna

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 145 Postari:

Postat 29 March 2007 - 06:16 PM

s-a prelungit sau nu?



#752 Rainablue

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 170 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 29 March 2007 - 07:05 PM

la televizor a spus o saptamana



#753 lyv

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 278 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:oradea

Postat 30 March 2007 - 08:16 AM

Vezi postareafrothalia, la Mar 29 2007, 03:18 PM, a spus:

impuscati-ma!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lostit (13):


Pai ata am patit si eu, imi merge la declaratii si la registru pas, cand eram si eu fericita ca gata, le rezolvasem, la a patra firma nu mai vrea sa mearga parola.... imi vine sa ma impusc!!!!!!! :pullhair:




Acu de dimineata am incercat iar parola aia ce nu mergea de trei zile si..... Surpriza .... A mers ca ceasu... Incercati si voi acum..
In sfarsit un lucru bun de 3 zile :pullhair:



#754 frothalia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 59 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:mangalia

Postat 30 March 2007 - 08:36 AM

:( nu merge....
mai astept....
poate poate
andreea



#755 coconat

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 159 Postari:

Postat 30 March 2007 - 10:25 AM

eu sunt din suceava. am vazut si eu nebunia de la bucuresti, la televizor. e de groaza. eu nici nu am depus registrul si nu imi pasa. sa vina in control ca am sa le spun de ce nu l am depus. pt ca stam ca vitele. sa vezi ce harababura va fi cu salariatii care vor trebuie operati de acum incolo doar electronic. o sa ne dicteze calculatorul si programele lor. functionarii aia , saracii, sunt si ei tot ca niste roboti.
Chiar dacă omul va face un cer nou și un pământ nou, tot nu va fi fără griji!



#756 goose81

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 27 Postari:
  • Gender:Female

Postat 30 March 2007 - 11:49 AM

daca l-am depus la itm , am primit parola nu mai trebuie sa il trimit inca o data,nu?ca in contul meu nu imi apare nimic de genul , da...avem baza dv de date..am primit numar de ordin cand am dus baza de date, deci inseamna ca au preluat-o,dar nu ar trebui sa imi arate in cont acest lucru?



#757 coconat

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 159 Postari:

Postat 30 March 2007 - 02:15 PM

ti ai gasit. ce vrei sa iti arate si flori in cont? bine ca l ai depus, zi mersi. probabil daca vei face modificari la salariati mai tarziu, si vei raporta on line , iti va aparea :biggrin:
Chiar dacă omul va face un cer nou și un pământ nou, tot nu va fi fără griji!



#758 roxanali

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 60 Postari:
  • Location:Ploiesti

Postat 30 March 2007 - 02:28 PM

Gata. Am scapat. Am depus Res generat de Saga. N-am avut probleme. Multumiri tuturor care ne-au impartasit din problemele lor si celor care au dat solutiile.



#759 ad

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 245 Postari:
  • Location:CONSTANTA

Postat 30 March 2007 - 03:10 PM

a mai avut cineva angajat din NON-UE ?sunt curioasa ca la mine nu l-a preluat si de la ITM mi-au spus ca versiunea 2.0.6 trebuie imbunatatita si in acest sens , sa fac o adresa la ITM ca o sesizare . Am facut 35 societati registre si am mustrari de constiinta ca la un control asta non-UE (STATE)nu este gagat si avea decizie cu 01.01.2007 , puii mei :pullhair: ca o faceam cu 31.12.2006 nu ma durea capul !



#760 lucis

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 575 Postari:
  • Location:bucuresti
  • Interests:lucis

Postat 30 March 2007 - 03:26 PM

Vezi postareaad, la Mar 30 2007, 03:10 PM, a spus:

a mai avut cineva angajat din NON-UE ?sunt curioasa ca la mine nu l-a preluat si de la ITM mi-au spus ca versiunea 2.0.6 trebuie imbunatatita si in acest sens , sa fac o adresa la ITM ca o sesizare . Am facut 35 societati registre si am mustrari de constiinta ca la un control asta non-UE (STATE)nu este gagat si avea decizie cu 01.01.2007 , puii mei :pullhair: ca o faceam cu 31.12.2006 nu ma durea capul !
Am avut eu muuuulti.M-am chinuit de mi s-a facut rau.Intrun final am reusit sa introduc toate datele si le-am pus pe discheta si mi le-au preluat.Am avut cu durata determinata, care au incetat pe 01.02.2007, dar s-au prelungit pana pe 01.02.2008 si daca am vazut ca nu se poate face modificarea la contract am dat sfirsit contract 01.02.2008 si basta! Sa fie sanatosi! ca Revisal e un program de te doare mintea ca sa nu zic altceva!






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL