Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
registru de evidenta a salariatilor - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 5

Salt la continut


registru de evidenta a salariatilor

1009 replies to this topic

#81 nicole33

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1373 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 01 July 2006 - 10:36 AM

dar de ce nu a fost completat pana acum? ma refer pe parcursul desfasurarii activitatii, inainte de concedierile masive.



#82 Andi_cmn

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 77 Postari:
  • Location:bucuresti
  • Interests:Contabilitate

Postat 22 August 2006 - 11:03 AM

conform HOTARARII NR. 161 din 3 Februarie 2006, privind intocmirea si completarea registrului General de Evidenta a Salariatiilor, de la data de 01.09.2006 se va intocmii in format electonic :unsure:
Stie cineva d eunde se poate lua programul?
Multumesc ! B)




#83 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 22 August 2006 - 12:25 PM

1. nici nu e 1 septembrie
2. chyiar daca ar fi 1 septembrie programul va aparea ca de obicei pe 15
3. s-ar putea sase amane treaba pana la 01.01.2007



#84 carolina3

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 349 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti
  • Interests:contabilitate

Postat 24 August 2006 - 01:57 PM

Azi am primit informatia de la inspectorul de serviciu ITM (tel. 331.76.98) - se va amana pana la 01.01.2007. Nu a aparut nimic oficial, dar va apare pana la lichidarea lunii septembrie.



#85 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 31 August 2006 - 09:45 PM

daca se amana, inseamna ca se vor utiliza in continuare cele vechi... ceea ce presupune vizarea acestui registru pt. firmele noi care angajeaza personal, nu ?


va rog, are cineva formularul ala de vizare a registrului ?

am cumparat un registru fara acel formular care se gasea, de obicei, in interiorul registrului... :(



#86 dexter

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 228 Postari:
  • Location:Timis

Postat 31 August 2006 - 09:58 PM

M. Of. nr. 746 / 31 aug 2006:
Hotărâre pentru prorogarea termenului prevăzut la art. 12 alin. (1) din Hotărârea Guvernului nr. 161/2006 privind întocmirea și completarea registrului general de evidență a salariaților.



#87 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 31 August 2006 - 10:03 PM

adicatelea :D , si anume AZI !! :lol:

multumesc mult, dexter :058:

si formularul ??? pls, pls... imi trebuie maine dimineata la prima ora...

Aceasta postare a fost editata de ALUPEI OTILIA: 31 August 2006 - 10:35 PM




#88 Irina007

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 187 Postari:

Postat 01 September 2006 - 10:25 AM

Persoana care completeaza registrul NU trebuie sa fie atestata la ITM ca inspector de personal.
Specific asta pt ca undeva in mesajele mai vechi aparea ca ar trebui.



#89 Florian2005

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 392 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 01 September 2006 - 05:32 PM

Vezi postareaIrina007, la Sep 1 2006, 11:25 AM, a spus:

Persoana care completeaza registrul NU trebuie sa fie atestata la ITM ca inspector de personal.
Specific asta pt ca undeva in mesajele mai vechi aparea ca ar trebui.
Conform prev. HG 247/2003 modif. si completata de HG 578/2003 si 290/2004 doar trebuie numita de angajator, banuiesc prin decizie!



#90 dexter

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 228 Postari:
  • Location:Timis

Postat 01 September 2006 - 06:44 PM

Vezi postareaALUPEI OTILIA, la Aug 31 2006, 11:03 PM, a spus:

adicatelea :D , si anume AZI !! :lol:

multumesc mult, dexter :058:

si formularul ??? pls, pls... imi trebuie maine dimineata la prima ora...


http://www.monitorul.../sumar_2006.htm



#91 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 01 September 2006 - 09:42 PM

multumesc mult,

m-am descurcat la fata locului, am rezolvat-o acolo cu o d-na super draguta :)



#92 bluelady

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 1 Postari:
  • Location:Satu Mare
  • Interests:If the world didn't suck, we'd all fall off!!!

Postat 22 September 2006 - 07:15 AM

buna. am si eu o intrebare. sunt secretara noua la o firma veche si aici e o harababura generala. printre altele ma ocup si de dosarele de personal. intrebarea mea este: cum trebuie "sa arate" acel act administrativ semnat de către angajator sau de către reprezentantul legal al acestuia prin care se imputerniceste un angajat sa completeze registrul general de evidenta al salariatilor?!astept raspuns cat mai urgent! mersi ;)



#93 ADI D

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 04 October 2006 - 06:14 PM

Am si eu o nelamurire. Cum pot sa corectez in registru de evidenta a salariatilor faptul ca am gresit si nu am trecut salariatii in ordinea angajarii , ci in ordine alfabetica (sunt 28 salariati)
multumesc!



#94 DR

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 639 Postari:
  • Gender:Female

Postat 04 October 2006 - 11:53 PM

............

Fisiere atasate





#95 alinavoica

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 89 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Ploiesti

Postat 05 October 2006 - 10:57 PM

sper sa te ajute

sper sa te ajute



#96 laura

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 23 October 2006 - 02:46 PM

Daca la contractul individual de munca s-a facut act aditional pentru modificare salariu ( micsorare salariu), trebuie sa inregistram si in registrul de evidenta al salariatilor ??? Stie cineva?? :unsure:



#97 IULIANA1207

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 755 Postari:
  • Location:Ploiesti

Postat 24 October 2006 - 07:37 AM

Da, in Reg. general de evidenta se inreg. la partida fiecarui salariat ORICE modificare operata prin decizie sau act aditional. Scopul final al acestui registru este acela de a inlocui evidenta tinuta in carnetul de munca. Daca tu nu inregistrezi o modificare de salariu, de unde se va sti peste niste ani acest lucru? Cred ca ai inteles.
iuliana



#98 Irina007

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 187 Postari:

Postat 24 October 2006 - 09:59 AM

Vezi postareaIULIANA1207, la Oct 24 2006, 08:37 AM, a spus:

Da, in Reg. general de evidenta se inreg. la partida fiecarui salariat ORICE modificare operata prin decizie sau act aditional. Scopul final al acestui registru este acela de a inlocui evidenta tinuta in carnetul de munca. Daca tu nu inregistrezi o modificare de salariu, de unde se va sti peste niste ani acest lucru? Cred ca ai inteles.
Din cate stiu eu, nu se mai inregistreaza ORICE modificare, ci doar angajarea si incetarea contractului.
Peste ani, detaliile din aceasta perioada se vor sti atat din evidenta Casei de Pensii (pentru asta se depune declaratia lunara cu asiguratii, nu?), cat si din Carnetul de Munca, in care se opereaza (cel putin) pana la sfarsitul lui 2008.
Din momentul in care se va tine Registrul Salariatilor electronic, cred ca se vor inregistra toate modificarile, pana atunci nu.



#99 mucho dolor

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 462 Postari:

Postat 24 October 2006 - 10:54 AM

acest formular electronic tb depus si pentru fostii angajati sau numai pt cei care erau angajati la data de 01.01.2007 precum si cei care vor urma?



#100 adina_zgn

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 72 Postari:
  • Location:targoviste

Postat 26 October 2006 - 02:06 PM

Din cate stiu eu, nu se mai inregistreaza ORICE modificare, ci doar angajarea si incetarea contractului.
Peste ani, detaliile din aceasta perioada se vor sti atat din evidenta Casei de Pensii (pentru asta se depune declaratia lunara cu asiguratii, nu?), cat si din Carnetul de Munca, in care se opereaza (cel putin) pana la sfarsitul lui 2008.
Daca NU se inregistreaza orice modificare numai angajarea si incetarea contractului de ce i se aloca fiecarui salariat o pagina intreaga ?Ma intrebam si eu......ca nu mai inteleg nimic, in curand o sa se renunte la el si eu tot nu am reusit sa aflu exact ce tb si ce nu tb scris acolo :angry:






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL