Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
BILANT 31.12.2006 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 4

Salt la continut


BILANT 31.12.2006

69 replies to this topic

#61 lucis

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 575 Postari:
  • Location:bucuresti
  • Interests:lucis

Postat 12 April 2007 - 02:50 PM

Vezi postareaCarla AA, la Apr 12 2007, 01:19 PM, a spus:

:pullhair: Imi pare rau da atat am tot dat cautare si imi dadea mesaj de eroare si-mi trebuia atunci de musai si n-am gasit si l-am facut eu pana la urma !! Eroarea returnată este:
Unul sau mai multe din cuvintele cheie pentru căutare au fost sub 3 caractere sau ai căutat cuvinte nepermise, cum ar fi \\'html\\', \\'img\\' etc. Te rog să mergi inapoi și să mărești lungimea cuvintelor cheie de căutare sau alege alte cuvinte cheie

Asa ca eu prezint urechile da ... mi-am dat silinta sa caut .....
Carla AA incearca sa cauti asa de exemlu, acolo la cautare scrii exact asa: "note explicative" sau "raport de gestiune" si o sa vezi, ca gasesti mai multe mesaje care contin cuvintele date, dupa care alegi ce-ti trebuie. :lostit (13): Succes!Daca nu reusesti apeleaza, ca poate te ajutam :pullhair:

Aceasta postare a fost editata de ALUPEI OTILIA: 12 April 2007 - 09:32 PM




#62 Carla AA

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 11 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Cluj

Postat 12 April 2007 - 03:54 PM

LUCIS Pai asa am cautat , problema la cautarea mea cred ca sunt optiuniile de bifare si de aceea imi dadea mesajul acela postat mai sus ! Trebuie sa fac studiu sa vad cum merge cautarea :pullhair:
Va multumesc !




#63 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 12 April 2007 - 09:35 PM

eu am cautat si am gasit doar cu un singur cuvant : "raport", deci am scris cuvantul cheie : raport :pullhair:

lucis, sar'-'naaa pt. intelegere :pullhair:



#64 lucis

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 575 Postari:
  • Location:bucuresti
  • Interests:lucis

Postat 12 April 2007 - 10:18 PM

OTILIA! unde-i ala cu modelele lui de contracte( nu mai gasesc postarea lui), sa nu se supere dar cred ca-l strang de gat!!! :pullhair: :pullhair: :lostit (13): Mi-a virusat calculatorul acuma Kasperski mi la gasit E VIRUS ma fratilor sa n-ul deschideti!! :nono: E frumos asa sa intri pe un forum asa ca al nostru si sa-ti bagi joc de noi! Nu stiu ce sa zic poate nici el nu stia , dar nu prea cred!



#65 cristina5859

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1152 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 13 April 2007 - 10:30 AM

Bine ca nu l-am descarcat !! Chiar ma gandeam sa-l descarc astazi !!!


MULTUMIM CA NE-AI ATENTIONAT !!!!
Imaginatia este mai importanta decat cunoasterea. Cunoasterea este limitata, imaginatia inconjoara lumea .



#66 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 14 April 2007 - 11:07 AM

mai dragilor,

a "tipat" Ocsi din toti rarunchii cum ca e virus !!! cel putin unul dintre voi a zis ca NU e... ati fost avertizati, numai ca pt. cativa era deja prea tarziu, cred :pullhair:

uitati din ce motive nu permitem reclama neautorizata, dincolo de aspectul financiar, chiar si pt. softuri asa-zis 'gratuite' ! au fost destui care ne-au judecat aspru pt. restrictiile impuse, insa iata ce se poate intampla.

vom vb la nivel de administratie despre asta, va asigur, si vom lua masurile necesare.

imi pare tare rau pt. voi... si nu uitati una din legile lui Murphy care zice cam asa : daca ceva e prea frumos sa fie adevarat, de obicei si este !

p.s. : posturile aluia cu contracte au fost sterse tocmai pt. protectia voastra :pullhair:

Aceasta postare a fost editata de ALUPEI OTILIA: 15 April 2007 - 03:05 PM




#67 Guest_stanescuema_*

  • Guests

Postat 16 April 2007 - 02:52 PM

"are cineva habar pana la ce data trebuie depus bilantul la registrul comertului (cu parafa de la administratie)?"

Vezi postareaGloalina, la Mar 29 2007, 10:50 AM, a spus:

In 15 zile de la data adunarii generale de aprobare a bilantului.(art 185 lege 441/2006).

pentru depunerea la adm financiara, da!

"Art. 180. (1) Administratorii sunt obligati ca, in termen de 15 zile de la data adunarii generale, sa depuna o copie de pe bilantul contabil, insotita de contul de profit si pierderi, la administratia financiara, anexand raportul lor, raportul cenzorilor si procesul -verbal al adunarii generale.
(2) Un exemplar al bilantului contabil, vizat de administratia financiara, impreuna cu actele mentionate la alineatul precedent, vor fi depuse la oficiul registrului comertului."


deci, intrebarea ramane: care e termenul de depunere la Reg. Com. ?


merci anticipat pt raspuns



#68 minodora_2006

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 229 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 16 April 2007 - 03:41 PM

Buna tuturor,
am o intrebare daca se poate..sper sa nu radeti de mine..dar nu mi ies calculele nicicum:daca la rd 06 din bilant este specificat faptul ca trebuie sa introduc soldurile debitoare si eu am solduri creditoare..le iau in calcul cu "-" sau nu le iau in considerare?Multumesc anticipat



#69 fboji

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1114 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 17 April 2007 - 02:48 PM

Daca ai solduri creditoare (ceea ce ar fi normal) le introduci la rd. 11.
A propos de notele explicative: n-am vazut nicaieri ca fiecarei note trebuie sa-i aloci o pagina. In exemplul lor doar la sfarsitul lor se trec administratorul si cel care le-a intocmit. Daca acesta din urma este salariatul cu studii superioare economice nu e nevoie sa le contrasemneze un expert contabil!
Daca ti se pare simplu ce ai de facut... inseamna ca nu cunosti toate amanuntele Imagine postata



#70 mihaela_s

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 1 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 18 April 2007 - 08:09 PM

Desi m-am tot invartit pe acest forum , va rog sa ma ajutati. Am nevoie urgenta de un expert sa-mi semneze un bilant si nu stiu unde sa postez.
Va multumesc, adresa mea de yahoo e <miky_dumi>
mihaela_s






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL