Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Concediul de odihna la contabili - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 3

Salt la continut


Concediul de odihna la contabili


93 replies to this topic

#41 mihaser

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 142 Postari:

Postat 10 March 2008 - 08:36 PM

Vezi postareaALUPEI OTILIA, la Feb 11 2008, 08:13 PM, a spus:

dragilor si bunilor, va rog mult de tot sa ma ajutati cu sfaturi in urm. problema :

vreau sa plec in concediu anul asta, prin iunie, dupa 10 ani in care n-am mai fost nicaieri !! simt ca nu mai rezist daca nu ma odihnesc un pic in vara asta, pe cuvant ca NU MAI POT ... ma gandesc la o saptamana de concediu adevarat, nu mai mult. as prefera undeva in tara, dar nu resping nici varianta externa, pretul total cam 1000 euro/ 2 pers., dar daca stiti ceva minunat, mai pun bani sa ajunga si la 1500 euro/ 2 pers.

Otilia eu iti recomand din tot sufletul Grecia - insula Skiathos hotelul Skiathos Palace. Eu am fost vara trecuta acolo cu sotul si bebe de 1 an si 3 luni si ne-am simtit minunat. E liniste, serviciile sunt de calitate, mancarea este foarte buna, iar plaja e un colt de rai. Chiar langa plaja e o rezervatie de pini...adevarata aromoterapie, iar apa este nemaipomenita. Noi am fost cu avionul si ne-a costat in jur de 1000 de euro, insa a meritat fiecare banut...Eu una m-as duce in fiecare an acolo!
Daca doresti poze sau filmulete da-mi un semn pe PM.

Te pup si iti doresc concediu placut!



#42 MARYSA ST

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 231 Postari:

Postat 10 March 2008 - 09:58 PM

Draga Otilia, da-mi voie sa imi spun si eu parerea: nu conteaza unde anume te duci in concediu, important este ca sunteti impreuna; sunt sigura ca mama ta va aprecia gestul tau! Eu nu m-as duce prea departe de casa, avand in vedere varsta mamei; as cauta un loc frumos, mai linistit, unde sa faceti plimbari, sa mergeti prin muzee, la spectacole...ceva mai putin obositor. Va odihniti si sunteti impreuna! Vacanta placuta!




#43 nilufera

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 237 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 11 March 2008 - 10:18 AM

Draga Otilia,
Eu te-as sfatui sa mergioricunde numai sa nu stai in Bucuresti..:)
Sunt o multime de locuri de vazut, eu personal am fost asta toamna in Antalya, la Htl RIXOS, il recomand oricui, este foarte linistit si ai absolut orice vrei si ce nu vrei, chiar nici nu trebuie sa iesi din cadrul hotelului, dar daca vrei neaparat exista autobuze.Singurul lucru care nu mi-a placut a fost faptul ca erau prea multi rusi:)
Insa, avand in vedere faptul ca aveti probleme de sanatate, nu stiucum o sa suportati avionul asa ca mai bine mergeti in Bulgaria, Grecia, Croatia, Ungaria, ceva unde sa puteti ajunge cu masina.
Si inca ceva...nu mai astepta pana in aprilie, fa-ti rezervarea de acum, prinzi reduceri!!!



#44 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 11 March 2008 - 01:58 PM

va multumesc mult de tot pt. mesaje si pt. gandurile bune, va imbratisez cu tot dragul :tongue:



#45 MihaiSmaranda

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 105 Postari:
  • Location:Sibiu

Postat 11 March 2008 - 03:13 PM

saitul pe care il postez aici nu e o agentie de turism; e un blog... colectiv, din cate stiu, cu reviewuri excelent scrise(dupa propria-mi parere), despre destinatii turistice, se dau inclusiv preturi si recomandari, toate sunt relatari ale celor care au petrecut acele concedii. recomandarea mea ar merge pe creta, chiar si cu din conditiile expuse de tine, sau paralia katerini, unde e si liniste, si meniuri si explicatii in limba romana, plus manastirile din zona, in luna iunie avand parte de un climat bland(se poate afla din vreme asta).

daca ai chef de o citit relaxat, iti urez lectura placuta :)



#46 diana-veronica

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 201 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:targu mures

Postat 28 March 2008 - 12:44 PM

Anul trecut am fost in concediu in Croatia, tot in luna iunie. Pot sa spun ca mi-a placut foarte mult. Statiunea in care am fost (Primosten, hotel Zora) era mica, foatre linistita (nu am auzit galagie noaptea deloc, si, dealtfel, nici ziua, decat la masa, cand aparea un grup de francezi veseli nevoie mare!). Camerele erau foarte curate, mancarea excelenta si foarte diversificata, peisajul superb, marea linistita si limpede, aerul era in permanenta parfumat de la niste tufe mari de lavanda (sunt peste tot pe acolo!) si de la pinii de langa malul marii, personalul hotelului foarte amabil. In afara de asta, sunt si locuri superbe de vizitat (Parcul national Krka, unde poti sa ajungi cu vaporasul). Romani nu erau in afara de noi, asa ca si faleza era foarte curata, prin apa nu plutea nici un "alien".
Locul e ideal si pentru familii cu copii, pentru care exista programe speciale de distractie. Pentru 7 zile, all inclusive, 2 adulti la trei stele, am platit 814 EUR (pentru copil a fost gratuit), deci mai mult decat rezonabil.
Se organizeaza si tot felul de programe si pe plaja. Anul trecut de partea de entertainment se ocupau niste baieti foarte simpatici!
In concluzie, daca te descurci cu partea cu transportul (din pacate, din cate stiu, nu sunt curse aeriene directe), e un loc unde merita sa mergi, macar o data in viata!



#47 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 29 March 2008 - 08:47 PM

asta chiar mi-ar placea ... draga Vera, iti multumesc frumos pt. sfat !



#48 anca duma

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 37 Postari:
  • Gender:Female

Postat 30 March 2008 - 12:04 PM

Ideea de a petrece cateva zile impreuna cu mama mea, departe de toata agitatia cotidiana , ma bantuie si pe mine de ceva vreme.Am gasit o oferta interesanta din punctul meu de vedere.La Eforie ( deci litoral, si daca nu este in sezon-liniste) este un SPA care poarta numele doamnei Ana Aslan ( sper ca nu este reclama) si care are niste pachete de tratament.Pentru mama as alege pachetul balneo si pentru mine pacheltul welness( care parca a fost creat special pentru mine).Preturile imi par rezonabile.Drept este ca nu am mai fost la SPA ca sa am termen de comparatie.Daca cineva de aici este mai emancipat si frecventeaza astfel de centre si are bunavointa sa ma lumineze....raman profund indatorata.



#49 cristina5859

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1152 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 01 June 2008 - 11:01 AM

te-ai hotarat unde pleci in concediu, Otilia ? :thumbup:
Imaginatia este mai importanta decat cunoasterea. Cunoasterea este limitata, imaginatia inconjoara lumea .



#50 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 01 June 2008 - 02:38 PM

inca nu ... :sad:
dar nu din vina voastra :thumbup:
... mama s-a blocat, intr-o situatie de familie, pana prin septembrie, nu mai intru in amanunte ca nu e relevant pt. subiect ... :smile: eu in sept. nu cred ca pot sa plec si nici nu e sigur ca ea va mai vrea sa mearga, ma tot suceste ... uufff

dragilor, profit de ocazie sa va multumesc inca odata pt. sfaturi, le-am luat in calcul cu toata seriozitatea, n-a fost pierdere de vreme din partea voastra - sa stiti :biggrin:

va imbratisez cu drag.



#51 roxy74b

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 17 June 2008 - 07:29 PM

CE ZICI DE ALBENA-BULGARIA?
SAU GRECIA CEA ANTICA?
BANI PUTINI, CONFORT SUPER

Aceasta postare a fost editata de ALUPEI OTILIA: 19 June 2008 - 12:14 PM




#52 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 19 June 2008 - 12:22 PM

da, roxy, ma tenteaza destinatia ALBENA - BULGARIA, mai ales ca am tot vazut pe la tv ce multumiti au fost cei care si-au facut CO acolo ...

multumesc mult pt. sugestie :biggrin:

in alta ordine de idei:
1. te rog, nu mai scrie texte integral cu majuscule, nu e permis de catre rugulament :thumbup:
2. foloseste butonul ADDREPLY in loc de REPLAY pt. a adauga un mesaj fiindca REPLY citeaza integral mesajul la care selectezi acest buton, iar citarea integrala a mesajelor anterioare nu e permisa decat in anumite conditii, f. putine...
si, cel mai important :
3. REciteste regulamentul si respecta-l, draga roxy, ca sa nu dai de belele cu moderatorii :good: !

o zi frumoasa.

Aceasta postare a fost editata de ALUPEI OTILIA: 19 June 2008 - 01:48 PM




#53 angelabiris

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 118 Postari:

Postat 19 June 2008 - 01:33 PM

Viena este frumoasa, de vis, desigur in cuplu totul e mai placut/frumos.

concediu placut! (atunci cand va fi)



#54 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 19 June 2008 - 01:57 PM

multumesc frumos :thumbup:

chiar ma resimt si daca nu reusesc nici anul asta sa-mi iau o vacanta, cred c-o sa pic fiindca sunt f. obosita si mi-a scazut mult randamentul in munca, ce munceam intr-o zi muncesc acum in 2, ma concentrez mai greu ... :sad:

banuiesc ca si voi va resimtiti dupa cel putin un an de la ultima vacanta, nu-i asa dragilor ? :smile:



#55 DRAGOS NEGOITESCU

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 999 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 19 June 2008 - 02:59 PM

Eu recomand Baile Herculane, am fost anul trecut si m-am simtit foarte bine, in mod sigur revin si anul asta.
Preturi acceptabile, stranduri curate, munte cat vrei, bai termale, etc...
Afara... bani sa fie, ca acuma avem de unde alege...
Dragos



#56 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 19 June 2008 - 03:56 PM

vecinii mei (sot + sotie de cate 71 de ani fiecare) au plecat ieri la Baile herculane ... stau vreo 10 zile si va spun cum a fost dupa aia ...



#57 DRAGOS NEGOITESCU

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 999 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 19 June 2008 - 04:21 PM

Vezi postareaALUPEI OTILIA, la Jun 19 2008, 03:56 PM, a spus:

vecinii mei (sot + sotie de cate 71 de ani fiecare) au plecat ieri la Baile herculane ... stau vreo 10 zile si va spun cum a fost dupa aia ...

Subtila treaba... "71". Nu prea mai este Herculane statiunea de referinta pentru varsta a 3-a.
Eu am niste rude in partea aia, si nu mai trecusem pe acolo de vreo 12 ani; si eu am crezut ca
voi gasi o statiune plina de ofiliti. Da nu era deloc asa...
Dragos



#58 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 20 June 2008 - 10:48 AM

oamenii s-au dus la tratament ... :biggrin: , insa ma pot baza pe parerea lor "actualizata" :thumbup: fiindca au sufletul tanar si cred ca voi avea o imagine destul de reala a ceea ce mai e p-acolo .



#59 veroniki

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 44 Postari:
  • Location:arad
  • Interests:bucuria, excursii conrta...

Postat 21 June 2008 - 11:59 AM

Buna Otilia
Eu m-am indragostit foarte tare de Grecia. As merge acolo in fiecare an de este cu putinta, ti-as recomanda din 15 septembrie in colo sa nu fie foarte cald.
Bucurie
veroniki



#60 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 21 June 2008 - 05:01 PM

Buna, Veroniki :smile:

Grecia (ca loc de vacanta) se pare ca a cucerit multe inimi, multumesc pt. recomandare :thumbup:






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL