Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Concediul de odihna la contabili - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 4

Salt la continut


Concediul de odihna la contabili


93 replies to this topic

#61 mihavesa

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1623 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 26 June 2008 - 09:18 AM

Otilia, despre baile herculane as vrea si eu impresii proaspete ..... chiar daca nu suntem de 71 :sad: fiecare ..... noi abia suntem de 60 .... amandoi :thumbup: :smile: dar tot m-as duce pt copil



#62 iuli73

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 148 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Pitesti

Postat 26 June 2008 - 02:42 PM

Iti recomand si eu Baile Olanesti,mai aproape de Bucuresti,statiune ozonificata puternic,dormi buba acolo toata noaptea,rezervatie de nuferi naturala,casa de vacanta a lui Ceasca acolo,hoteluri cochete,manastiri cu duiumul in jud Valcea de vizitat.




#63 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 26 June 2008 - 06:15 PM

mihavesa, pai zi-ne impresiile la "60 ... amandoi", nu ne mai fierbe, doamna draga :biggrin:

iuli, ai dat o oferta f. tentanta, vb serios si-ti multumesc mult pt. mesaj :frusty:



#64 MIKY2010

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 609 Postari:
  • Gender:Female

Postat 08 July 2008 - 10:14 AM

tocmai m-am intors dintr-un weekend prelungit din gyula-ungaria. intr-adevar merita. mai ales pentru cei din vestul tarii(pentru ei este aproape). statiunea este imediat cum treci granita.



#65 cristina5859

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1152 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 15 August 2008 - 01:01 PM

Otilia, cand intri in concediu ?? :frusty:
te-ai hotarat unde vei merge ?
Imaginatia este mai importanta decat cunoasterea. Cunoasterea este limitata, imaginatia inconjoara lumea .



#66 Daniela.Zaharia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 235 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 15 August 2008 - 02:58 PM

Si eu recomand Olanestiul, este o zona superba, liniste si odihna din plin, ai ce vizita si e aer curat...mai ales pt copii este excelent. E al treilea an in care voi merge cu placere in acest orasel!
DanielaZ



#67 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 15 August 2008 - 06:28 PM

Vezi postareacristina5859, la Aug 15 2008, 02:01 PM, a spus:

Otilia, cand intri in concediu ?? :frusty:
te-ai hotarat unde vei merge ?
cred ca in sept.-oct. si probabil la Olanesti voi merge fiindca e mai aproape (in caz de belele), fiindca sunt varza de obosita (cel mai rau e ca ma lasa capul si ma concentrez din ce in ce mai greu) :frusty:
neaparat tre' sa ma ozonific si sa dorm "buba" - cum a zis iuli73 :thumbup: ...
mai am o problema de casa de rezolvat pana atunci, daca totul iese bine si nu mai intervin alte chestii tari, atunci "concediu" scrie pe mine :frusty:

sper ca acest topic a fost de folos si altora :thumbup:

v-am pupat si va multumesc mult pt. mesaje.



#68 cristina5859

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1152 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 16 August 2008 - 03:16 PM

Am fost plecata in concediu si ma gandeam la tine , daca ai reusit sa pleci undeva ! :frusty:
Imaginatia este mai importanta decat cunoasterea. Cunoasterea este limitata, imaginatia inconjoara lumea .



#69 ralsera

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 309 Postari:

Postat 21 August 2008 - 12:22 PM

De ce nu puneti si poze din locurile care v-au placut?
Eu in septembrie urmeaza sa plec in Croatia in regiunea Dubrovnik- Split si mi-ar placea sa stiu cat mai multe de la cei care au fost deja
serafimescu



#70 marra_2000

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 508 Postari:

Postat 21 August 2008 - 07:56 PM

si eu tot in Croatia merg in septembrie.
ralsera, ti-am trimis un pm din care poti afla enorm de multe informatii cu privire la vacanta in Croatia.



#71 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 21 August 2008 - 09:00 PM

Vezi postarearalsera, la Aug 21 2008, 01:22 PM, a spus:

De ce nu puneti si poze din locurile care v-au placut?
O IDEE F BUNA :frusty:



#72 MIKY2010

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 609 Postari:
  • Gender:Female

Postat 22 August 2008 - 08:23 AM

eu am fost in concediu in Austria, la Viena. intr-adevar, un oras foarte frumos. plin de cultura si de ... magazine :frusty: am atasat cateva poze.

Fisiere atasate


Aceasta postare a fost editata de MIKY2010: 22 August 2008 - 08:25 AM




#73 ralsera

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 309 Postari:

Postat 22 August 2008 - 10:39 AM

Si eu am fost in Viena in decembrie , am ajuns pe 26 decembrie dimineata cu gandul ca o sa prindem cateva spectacole de Craciun
Dar se pare ca la ei totul se termina de 25 noaptea , cand am ajuns noi totul era deja strans , iar orasul nu m-am impresionat foarte mult
In plus era plin de romani zgomotosi , care se fotografiau in fata magazinelor cu pantofii/pantalonii/rochiile preferate si scumpe , care tipau pe strada sa atraga atentia etc , iar eu intr-o vacanta cel mai mult imi doresc sa stau cateva zile deoparte de toate astea (imi aminteau foarte mult si de o parte din patronii mei :biggrin: )

V-am atasat si cateva poze

Fisiere atasate


serafimescu



#74 ralsera

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 309 Postari:

Postat 22 August 2008 - 11:03 AM

De la Viena am mers mai departe la Praga
Incomparabil mai frumos si mai pitoresc , un oras care merita vazut
In schimb feriti-va de cehi , daca credeati ca romanii sunt inventivi , nu-i chiar asa
Si eu m-am mirat ca poate exista o tara in care poti lua mai multe tepe ca la noi : la casele de schimb la 100 euro schimbati pierdeai cam 10-20 , cu scuze de genul : pai nu mai e cursul asta afisat, a fost pana acum o ora , am uitat sa schimbam afisul , ne pare rau , nu va mai putem da banii inapoi sau asta e cursul oficial , dar noi avem alt curs, nu stiati/de ce nu ati intrebat??

Fisiere atasate


serafimescu



#75 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 22 August 2008 - 12:17 PM

superbe poze, dragele mele ... m-ati incantat cu adevarat !! multumesc :thumbup:

Miky, esti o frumoasa :frusty:



#76 cristina5859

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1152 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 23 August 2008 - 08:56 PM

sa va arat si eu cateva fotografii !....sper sa va placa !

Imagine postata

Imagine postata

zapada ...la data de 15.07.2008 ! :biggrin:

Imagine postata

Imagine postata

Imagine postata

Imagine postata

Imagine postata

Busteni .....vedere de la altitudinea de 2.400 m !

Imagine postata

Aceasta postare a fost editata de cristina5859: 23 August 2008 - 08:59 PM

Imaginatia este mai importanta decat cunoasterea. Cunoasterea este limitata, imaginatia inconjoara lumea .



#77 butelie

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 188 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Slatina
  • Interests:timpul liber

Postat 25 August 2008 - 10:36 PM

Eu am fost luna trecuta in Cipru 2 zile jumate , e SUPERBBBBBBBBBBBBB !
Era plin de nordice hotarate sa se distreze , suedezele fiind si cele mai hotarate in aceasta privinta ! :frusty:
Poate mai merg 4-5 zile acolo sau in alta parte !
Eu nu as merge in concediu in Romania pentru ca in Romania nu ma simt turist !



#78 liliana77

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 133 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Cluj Napoca

Postat 26 August 2008 - 12:41 PM

eu votez cu Creta, de unde m-am intors curand, e drept ca nu din concediu ci din "sapt de miere", dar in Grecia pe insule m-as duce oricand in concediu :good:



#79 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 26 August 2008 - 03:23 PM

Vezi postareabutelie, la Aug 25 2008, 11:36 PM, a spus:

Era plin de nordice hotarate sa se distreze , suedezele fiind si cele mai hotarate in aceasta privinta ! :frusty:
si, si ??? :thumbup:



#80 SupremeOn

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 30 Postari:

Postat 18 September 2008 - 12:31 AM

Vezi postareauiliv, la Nov 20 2007, 08:39 PM, a spus:

Sunt niste diapozitive cu o insula din Pacific pe care le-am primit pe mail ,probabil ca unii le-au vazut,dar care mie mi-au placut foarte mult.Dar sunt multe destinatii mult mai aproape in Moldova,Maramures,Ardeal, depinde doar de noi sa le gasim.Daca vrei ti le trimit pe mail.

motivul pentru care contabilii au asa concedii naspa este faptul ca inca mai au in vocabular cuvinte precum "diapozitive"... de altfel, am observat de mult ca sunt o profesie inapoiata tehnologic... in fine, din pacate, nu am ce face...






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL