Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Concediul de odihna la contabili - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Concediul de odihna la contabili


93 replies to this topic

#1 uiliv

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 97 Postari:
  • Location:Pascani

Postat 28 October 2007 - 06:20 PM

Dragi contabili acum ca ati incheiat tr 3si aveti ceva timp liber va propun o noua tema.Cum isi petrece concediul un contabil.
Am un fisier cu un loc unde va invit dar nu pot sa-l atasez. E un loc super UNDE MERITATI CU TOII SA AJUNGETI.



#2 anador

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 12 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Slobozia

Postat 29 October 2007 - 02:00 PM

Care este sugestia? dordeana@yahoo.com

Anador

Aceasta postare a fost editata de ALUPEI OTILIA: 29 October 2007 - 09:23 PM




#3 cta

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 6 Postari:

Postat 29 October 2007 - 02:08 PM

astept si eu destinatia la adresa constantadefta@yahoo.com


Aceasta postare a fost editata de ALUPEI OTILIA: 29 October 2007 - 09:24 PM




#4 mariana07

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 256 Postari:

Postat 29 October 2007 - 02:25 PM

Locul asta nu e cumva in rai?!



#5 uiliv

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 97 Postari:
  • Location:Pascani

Postat 29 October 2007 - 05:36 PM

Vezi postareamariana07, la Oct 29 2007, 04:25 PM, a spus:

Locul asta nu e cumva in rai?!

O sa ajungeti si acolo dar pana atunci tb vazut raiul de pe pamant.



#6 SILVIA B

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 96 Postari:
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Schimb de pareri intre profesionisti

Postat 18 November 2007 - 08:07 PM

Cred ca stiu unde este acel loc -SPITALUL DE PSIHIATRIE- sau undeva unde nu ai semnal la telefon ! :smile:
Senior



#7 Florin_76

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1877 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 18 November 2007 - 09:01 PM

:smile: :thumbup: nu-i rea locatia.



#8 uiliv

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 97 Postari:
  • Location:Pascani

Postat 18 November 2007 - 11:52 PM

Dragii mei de ce sunteti asa pesimisti.Cunosc un contabil care nu are telefon mobil si nici adresa de mail si se descurca.Am aflat mai nou ca exista stres pozitiv si stres negativ.Am deschis acest topic ca sa vad cum va petreceti concediul.Nu pleaca nimeni in concediu?Avem o tara foarte frumoasa pe care merita sa o vedeti.Eu mai am putine locuri unde nu am ajuns dar sper sa o vizitez toata.
Ca sa revenim la subiect va spun cum a fost concediul meu in 2007.Plecat sambata Sighisoara la festival,duminica la Cluj,luni,marti maramures miercuri intors acasa.
Traim in secolul vitezei asa ca facem si concediul in viteza.Oricat timp am avea niciodata nu e de ajuns.Depinde doar de noi ce vrem sa facem cu viata noastra.Cred ca toata lumea isi doreste ceva de la viata si ma intreb cel care si-a indeplinit dorinta ce-a facut?S-a oprit sau si-a pus alte dorinte mai mari?Ganditi-va in primul rand la sanatatea voastra si plecati o luna in concediu.Propun ca toti contabilii sa nu aiba nimic de facut in august si sa plece in concediu fara telefonul mobil.



#9 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 19 November 2007 - 12:03 PM

Vezi postareauiliv, la Nov 18 2007, 11:52 PM, a spus:

Ganditi-va in primul rand la sanatatea voastra si plecati o luna in concediu.Propun ca toti contabilii sa nu aiba nimic de facut in august si sa plece in concediu fara telefonul mobil.
daaaaa :smile:



#10 claudiaionela

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 319 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:PITESTI

Postat 19 November 2007 - 01:54 PM

Cu atatea declaratii si acte pe cap, mai repede ajungem :thumbup: :smile: in iad.



#11 cristina5859

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1152 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 20 November 2007 - 10:57 AM

Vezi postareauiliv, la Oct 28 2007, 06:20 PM, a spus:

Dragi contabili acum ca ati incheiat tr 3si aveti ceva timp liber va propun o noua tema.Cum isi petrece concediul un contabil.
Am un fisier cu un loc unde va invit dar nu pot sa-l atasez. E un loc super UNDE MERITATI CU TOII SA AJUNGETI.


Nu poti sa ne atasezi locul ?? sau macar sa ne spui unde este !! sper, doar sa nu fie o gluma !!
Imaginatia este mai importanta decat cunoasterea. Cunoasterea este limitata, imaginatia inconjoara lumea .



#12 uiliv

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 97 Postari:
  • Location:Pascani

Postat 20 November 2007 - 07:39 PM

Sunt niste diapozitive cu o insula din Pacific pe care le-am primit pe mail ,probabil ca unii le-au vazut,dar care mie mi-au placut foarte mult.Dar sunt multe destinatii mult mai aproape in Moldova,Maramures,Ardeal, depinde doar de noi sa le gasim.Daca vrei ti le trimit pe mail.



#13 verrona

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 77 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 20 November 2007 - 10:09 PM

Vezi postareauiliv, la Nov 20 2007, 08:39 PM, a spus:

Sunt niste diapozitive cu o insula din Pacific pe care le-am primit pe mail ,probabil ca unii le-au vazut,dar care mie mi-au placut foarte mult.Dar sunt multe destinatii mult mai aproape in Moldova,Maramures,Ardeal, depinde doar de noi sa le gasim.Daca vrei ti le trimit pe mail.
sincera sa fiu mie mi-ar place sa plec mereu in vacanta....si cred ca oricui i-ar placea.... iar de plimbarit o poti face oriunde numai in vacanta sa fi, sa uiti de declaratii, legi, ordonante.....de tot ceea ce ne innebuneste creierasii zilnic !!!!! si, intr-adevar tara noastra are multe de aratat dar din pacate cam putine de oferit la capitolele servicii, amabilitate....dar si asa merita sa pleci in vacanta mai des, nu numai in agust - unii chiar nu pot in august ...
oricum, buna derivarea de la subiectul care ne omoara pe noi: conta !!!!! bravo, felicitari !!!!!!!!!!!!!! :smile:



#14 cristina5859

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1152 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 21 November 2007 - 09:42 AM

Vezi postareauiliv, la Nov 20 2007, 07:39 PM, a spus:

Sunt niste diapozitive cu o insula din Pacific pe care le-am primit pe mail ,probabil ca unii le-au vazut,dar care mie mi-au placut foarte mult.Dar sunt multe destinatii mult mai aproape in Moldova,Maramures,Ardeal, depinde doar de noi sa le gasim.Daca vrei ti le trimit pe mail.


Te rog , sa mi le trimiti cand ai timp !! multumesc ! :smile:
Imaginatia este mai importanta decat cunoasterea. Cunoasterea este limitata, imaginatia inconjoara lumea .



#15 uiliv

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 97 Postari:
  • Location:Pascani

Postat 21 November 2007 - 05:09 PM

Da-mi o adresa de mail la petrut.ratoi@yahoo.com



#16 magda_23

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 100 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 21 November 2007 - 10:30 PM

e adevarat, contabilii nu prea stiu ce inseamna concediu :thumbup:
Dar atunci cand afla, pot gasi o gramada de lucuri pe care sa le viziteze. Eu am fost anul acesta in circuit in Romania (manastirile din Moldova, Sapanta, Cluj, Alba Iulia, Hateg, Horez - cu manastirile aferente - Curtea de Arges si inapoi in Bucuresti). Totul a durat 11 zile, la inceputul lunii iunie, si cu multa intelegere de la colegul meu. Dar a fost frumos, a meritat fiecare minut, si anul viitor am de gand sa fac la fel. Greu cu concediul la contabili, dar daca reusesti sa-l programezi la inceputul lunii, zic eu ca merge (si daca ai colegi buni :smile: )



#17 Cristina_ntn

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 7 Postari:

Postat 25 November 2007 - 05:22 PM

unde ziceai ca putem merge? cristina_ntn@yahoo.com



#18 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 11 February 2008 - 08:13 PM

dragilor si bunilor, va rog mult de tot sa ma ajutati cu sfaturi in urm. problema :

vreau sa plec in concediu anul asta, prin iunie, dupa 10 ani in care n-am mai fost nicaieri !! simt ca nu mai rezist daca nu ma odihnesc un pic in vara asta, pe cuvant ca NU MAI POT ... ma gandesc la o saptamana de concediu adevarat, nu mai mult. as prefera undeva in tara, dar nu resping nici varianta externa, pretul total cam 1000 euro/ 2 pers., dar daca stiti ceva minunat, mai pun bani sa ajunga si la 1500 euro/ 2 pers.

as vrea sa plec cu mama in acest concediu, ma tot omoara sa mergem impreuna fiindca e batrana si poate nu mai apuca (are doar 71 de ani, dar ea zice ca e deja pe "alee" ... :tongue: ).
as vrea sa-i fac pe plac, numai ca ... aici e problema mare : ne trebuie un concediu pt. oameni comozi, in sensul ca eu sunt usor cardiaca, dependenta de ceva medicatie zilnica (nu e grav, dar nici nu ma mai apuc de sport :laugh: ), iar mama trebuie sa aiba activitati comode fiindca e diabetica insulino-dependenta, nu are voie si nici nu poate sa faca efort fizic, in plus are un regim alimentar strict.

asadar, dragi mei dragi, vreau sa mergem intr-un loc linistit si f.f. frumos, de preferinta la un litoral (nu facem plaja, dar iubim marea f. mult), iar daca nu e bine asa, atunci la munte - cu lac, adica sa fie la o apa cumva !
vrem sa nu duduie muzica pana in miez de noapte, vrem sa ne putem plimba linistite fara sa fie zarva prin jur, sa putem cumpara fructe si legume proaspete.
vrem sa fie un loc linistit si deosebit de pitoresc, dar sa si avem ce face cat de cat - nu sa ne numaram una-alteia firele de par de pe cap, de plictiseala ... :biggrin:

ma ajutati cu niste sfaturi, va rog ??

FARA RECLAME LA AGENTII DE TURISM !! :nono:

cu multumiri !

Aceasta postare a fost editata de ALUPEI OTILIA: 29 February 2008 - 10:56 AM




#19 eugen ursache

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 517 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:agricultura, lemne fiare si motoare

Postat 12 February 2008 - 09:46 AM

Parerea mea e sa mergi afara, la acelasi pret sau chiar mai ieftin te simti mult mai bine.
Ca recomandari, avand in vedere preferintele si perioada, ar fi:
1. Coasta dalmata, Croatia. Zona superba, linistita, ai ce face si ce vedea.
2. Grecia sau Turcia dar nu iunie, ca deja e foarte cald, mai.

Pentru munte cu lacuri, Austria. Ai de ales intre vreo 20 de lacuri montane superbe si cel putin 100 de localitati de pe malul acestora.

Ca modalitate de deplasare, personal prefer autoturismul propriu, dar sunt si alte variante (avand in vedere varsta si comoditatea, cred ca trenul poate fi o optiune; Cazarea - nu as merge pe mana unei agentii, as cauta pe net si as rezerva direct, e la inceputul sezonului si gasesti fara probleme.
Motan m-as fi dorit sa fiu / cu gheare si mustete lungi, / cu coada-n sus, cu blana-n dungi, / c-un ochi verzui si-un ochi capriu. // Pisicile de prin vecini / sa le gonesc pe la pricini, / sa-mi fete fiecare-un fiu / c-un ochi verzui si-un ochi capriu (Nichita Stanescu)



#20 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 12 February 2008 - 10:07 AM

multumesc mult, eugen :tongue:






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL