Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Grup lucru examen consultant decembrie 2007 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 77

Salt la continut


Grup lucru examen consultant decembrie 2007


1724 replies to this topic

#1521 Andra M

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 125 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 08 December 2007 - 05:20 PM

Vezi postareaExaminator, la Dec 8 2007, 05:16 PM, a spus:

Vezi postareamihavesa, la Dec 8 2007, 05:14 PM, a spus:

nu fi rau si te rog nu descuraja lumea ......

Secretul nu consta in cele doua intrebari care le rezolvati voi in seara asta. Ci in cerutul banilor inapoi si dat in judecata, taxa asta enorma e evident pusa pentru a da examenul de 10 ori.
Nu ti-au bagat ei mina in buzunar. Tu te-ai dus de buna voie si ai platit ca sa poti sa da ex. Sunt niste cretini da' poti sa faci ceva? De ce sa ii dai in judecata? Ca ti-au dat niste subiecte grele? nu ai ce sa le faci. Si-au batut joc de noi si nu e prima data.
Andra



#1522 mihavesa

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1623 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 08 December 2007 - 05:21 PM

Vezi postareaExaminator, la Dec 8 2007, 05:16 PM, a spus:

Vezi postareamihavesa, la Dec 8 2007, 05:14 PM, a spus:

nu fi rau si te rog nu descuraja lumea ......

Secretul nu consta in cele doua intrebari care le rezolvati voi in seara asta. Ci in cerutul banilor inapoi si dat in judecata, taxa asta enorma e evident pusa pentru a da examenul de 10 ori.
nu se rezolva nimic cu datu in judecata .... asa a fost si anul asta la examenul acces ceccar .... multi picati, multi nemultumiti. Asta e, astea sunt conditiile si examenele .....

Si ca sa stii eu pe ala l-am luat anul asta, pe asta nu .... si tot vreau sa ii incurajez




#1523 daniela66

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 22 Postari:

Postat 08 December 2007 - 05:21 PM

si eu sunt o fericita PICATA 70% - am dat prima data examen - am invatat o saptamana - dar a fost o experienta din care am avut multe de invatat - si sincer toti aveti o sansa maine - oricat de noi si de grele vi s-ar parea intrebarile - ce pot sa va mai spun:

BAFTA TUTUROR!



#1524 bibilica

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 206 Postari:
  • Location:BUCURESTI

Postat 08 December 2007 - 05:22 PM

Secretul nu consta in cele doua intrebari care le rezolvati voi in seara asta. Ci in cerutul banilor inapoi si dat in judecata, taxa asta enorma e evident pusa pentru a da examenul de 10 ori.
[/quote]
Oare ce se va rezolva prin asta?
oare unde o sa ajungem?



#1525 Andra71

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 101 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 08 December 2007 - 05:22 PM

sit fin se pastreaza 10 ani. atentie!!! numai statele de salarii se mai pastreaza 50 de ani



#1526 maneadn

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 192 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 08 December 2007 - 05:23 PM

Vezi postareaExaminator, la Dec 8 2007, 05:16 PM, a spus:

Vezi postareamihavesa, la Dec 8 2007, 05:14 PM, a spus:

nu fi rau si te rog nu descuraja lumea ......

Secretul nu consta in cele doua intrebari care le rezolvati voi in seara asta. Ci in cerutul banilor inapoi si dat in judecata, taxa asta enorma e evident pusa pentru a da examenul de 10 ori.

daca ai min de cunostinte de dr civil, iti dai seama ca ai semnat o cerere de inscriere la examen. nu ti-a spus nimeni ca de taxa de 500lei o sa iei examenul. ai platit doar dreptul de inscriere la examen. ATAT. da-i in judecata si mai vb dupa ce mai cheltui bani pe avocati :smile:



#1527 Examinator

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 60 Postari:

Postat 08 December 2007 - 05:24 PM

In sfirsit s-a trezit cineva. Ma gindeam ca sint eu anormal. Cum poate fi normal sa stringi 10 miliarde intr-o zi, taxe pentru un examen in care ai cheltuieli ceva hirtie si niste examinatori?

Nu mai acceptati fratilor orice prostie care vi se baga pe git.

Aceasta postare a fost editata de Examinator: 08 December 2007 - 05:26 PM




#1528 dolhascu_maia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 30 Postari:

Postat 08 December 2007 - 05:25 PM

Vezi postareaExaminator, la Dec 8 2007, 07:16 PM, a spus:

Vezi postareamihavesa, la Dec 8 2007, 05:14 PM, a spus:

nu fi rau si te rog nu descuraja lumea ......

Secretul nu consta in cele doua intrebari care le rezolvati voi in seara asta. Ci in cerutul banilor inapoi si dat in judecata, taxa asta enorma e evident pusa pentru a da examenul de 10 ori.

Am pus un topic nou "dreptul de a spune NU" incercati sa va mobilizati si pentru a va apara drepturile Aveti curajul si spuneti-va parerea si vom gasi o cale legala de a putea limita astfel de examene



#1529 ochiad

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 129 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 08 December 2007 - 05:26 PM

Vezi postareaAndra71, la Dec 8 2007, 05:22 PM, a spus:

sit fin se pastreaza 10 ani. atentie!!! numai statele de salarii se mai pastreaza 50 de ani
dar am citit in legea contabilitatii actualizata (republicata) la art 34 alin 3
(3) Situatiile financiare anuale se pastreaza timp de 50 de ani.
ce dumnezeu nu mai inteleg nimic, nu am legea buna?



#1530 Examinator

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 60 Postari:

Postat 08 December 2007 - 05:27 PM

Sint de acord. Nu este normal ca o mica gashca sa ma impiedice sa-mi fac meseria pentru care am facut o facultate.
Examenele astea sint o rusine.

Aceasta postare a fost editata de Examinator: 08 December 2007 - 05:28 PM




#1531 maneadn

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 192 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 08 December 2007 - 05:27 PM

Vezi postareaochiad, la Dec 8 2007, 05:26 PM, a spus:

Vezi postareaAndra71, la Dec 8 2007, 05:22 PM, a spus:

sit fin se pastreaza 10 ani. atentie!!! numai statele de salarii se mai pastreaza 50 de ani
dar am citit in legea contabilitatii actualizata (republicata) la art 34 alin 3
(3) Situatiile financiare anuale se pastreaza timp de 50 de ani.
ce dumnezeu nu mai inteleg nimic, nu am legea buna?

eu stiam tot asa...bilanturile si statele 50



#1532 mihavesa

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1623 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 08 December 2007 - 05:28 PM

Vezi postareaochiad, la Dec 8 2007, 05:26 PM, a spus:

Vezi postareaAndra71, la Dec 8 2007, 05:22 PM, a spus:

sit fin se pastreaza 10 ani. atentie!!! numai statele de salarii se mai pastreaza 50 de ani
dar am citit in legea contabilitatii actualizata (republicata) la art 34 alin 3
(3) Situatiile financiare anuale se pastreaza timp de 50 de ani.
ce dumnezeu nu mai inteleg nimic, nu am legea buna?
nu te lua dupa tot ce circula pe aici .......... ai legea actualizata, uita-te in ea .... pe mine zvonurile astea neoficiale ma omoara mai mult decat orice ..........



#1533 Andra M

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 125 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 08 December 2007 - 05:29 PM

Vezi postareamaneadn, la Dec 8 2007, 05:23 PM, a spus:

Vezi postareaExaminator, la Dec 8 2007, 05:16 PM, a spus:

Vezi postareamihavesa, la Dec 8 2007, 05:14 PM, a spus:

nu fi rau si te rog nu descuraja lumea ......

Secretul nu consta in cele doua intrebari care le rezolvati voi in seara asta. Ci in cerutul banilor inapoi si dat in judecata, taxa asta enorma e evident pusa pentru a da examenul de 10 ori.

daca ai min de cunostinte de dr civil, iti dai seama ca ai semnat o cerere de inscriere la examen. nu ti-a spus nimeni ca de taxa de 500lei o sa iei examenul. ai platit doar dreptul de inscriere la examen. ATAT. da-i in judecata si mai vb dupa ce mai cheltui bani pe avocati :smile:
Nici nu m-am referit la faptul ca in cazul in care platesc o taxa de 500 ron o sa iau examenul... In nici un caz... M-am referit la faptul ca isi bat joc de noi. Nici unul caruia ii ceri consultanta fiscala nu iti va rezolva o problema dificila pina nu se va uita de 2 ori in lege... Si hai sa nu ne mai aruncam uvinte fara sens pt. a nu ajunge la nici un rezultat.
Andra



#1534 dolhascu_maia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 30 Postari:

Postat 08 December 2007 - 05:30 PM

Am pus un topic nou "dreptul de a spune NU" incercati sa va mobilizati si pentru a va apara drepturile Aveti curajul si spuneti-va parerea si vom gasi o cale legala de a putea limita astfel de examene



#1535 d_valah

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 33 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Suceava
  • Interests:Jocuri de strategie

Postat 08 December 2007 - 05:31 PM

Vezi postareaochiad, la Dec 8 2007, 05:26 PM, a spus:

Vezi postareaAndra71, la Dec 8 2007, 05:22 PM, a spus:

sit fin se pastreaza 10 ani. atentie!!! numai statele de salarii se mai pastreaza 50 de ani
dar am citit in legea contabilitatii actualizata (republicata) la art 34 alin 3
(3) Situatiile financiare anuale se pastreaza timp de 50 de ani.
ce dumnezeu nu mai inteleg nimic, nu am legea buna?
e bine 50

Am infrînt :smile: ! Zambiti maine poate fi mai... aa.... nu nu se poate mai rau de atat! Din 40 de oameni din sala au reusit oo ! Plus ca grila C era eronata! Dar oricum nu mai conta! S*au realizat punctaje intre 55 si 70 (majoritatea) ! Baietii au dat jos 100 de intrebari vechi si au facut 100 noi! Cele vechi ramase le+au actualizat! Recomand pentru cei ce vin maine sa se mai uite odata pe legea soc. com. actualizata 31 pe 90 si HG 1752 pe 2005 actualizata. N+ar fi rau si TVA mai ales aspectele comunitare )autoturisme, energie electrica, triunghiularele. E o experienta interesanta! De aceea fug sa ma arunc in urma trenului. Bafta celor de maine! :thumbup:
Adevarul poate fi "ajustat"!(Michael Clayton)



#1536 Examinator

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 60 Postari:

Postat 08 December 2007 - 05:31 PM

Vezi postareadolhascu_maia, la Dec 8 2007, 05:25 PM, a spus:

Am pus un topic nou "dreptul de a spune NU" incercati sa va mobilizati si pentru a va apara drepturile Aveti curajul si spuneti-va parerea si vom gasi o cale legala de a putea limita astfel de examene

Eu m-am aliat... sper sa nu fiu singurul.
Trebuie sa invatam sa nu mai acceptam anormalitatile. Ce-i prostia asta, examen din asta la misto, doar pentru ai lor?
Cum este posibil sa ia 7 din 2000? Care sint aia 7, cred ca nici aia nu exista....

Aceasta postare a fost editata de Examinator: 08 December 2007 - 05:32 PM




#1537 maneadn

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 192 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 08 December 2007 - 05:31 PM

Vezi postareaAndra M, la Dec 8 2007, 05:29 PM, a spus:

Vezi postareamaneadn, la Dec 8 2007, 05:23 PM, a spus:

Vezi postareaExaminator, la Dec 8 2007, 05:16 PM, a spus:

Vezi postareamihavesa, la Dec 8 2007, 05:14 PM, a spus:

nu fi rau si te rog nu descuraja lumea ......

Secretul nu consta in cele doua intrebari care le rezolvati voi in seara asta. Ci in cerutul banilor inapoi si dat in judecata, taxa asta enorma e evident pusa pentru a da examenul de 10 ori.

daca ai min de cunostinte de dr civil, iti dai seama ca ai semnat o cerere de inscriere la examen. nu ti-a spus nimeni ca de taxa de 500lei o sa iei examenul. ai platit doar dreptul de inscriere la examen. ATAT. da-i in judecata si mai vb dupa ce mai cheltui bani pe avocati :smile:
Nici nu m-am referit la faptul ca in cazul in care platesc o taxa de 500 ron o sa iau examenul... In nici un caz... M-am referit la faptul ca isi bat joc de noi. Nici unul caruia ii ceri consultanta fiscala nu iti va rezolva o problema dificila pina nu se va uita de 2 ori in lege... Si hai sa nu ne mai aruncam uvinte fara sens pt. a nu ajunge la nici un rezultat.

dar aia au luat examenul. crezi ca peste 2 ani mai stii tot ce ai invatat? eu una nu pot sa retin atate lucruri noi si inutile pt mine

si da...e bataie de joc pt ca domnii au nevoie de fonduri. mai dam si in febr poate luam

Aceasta postare a fost editata de maneadn: 08 December 2007 - 05:32 PM




#1538 Andra71

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 101 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 08 December 2007 - 05:31 PM

Vezi postareaAndra M, la Dec 8 2007, 07:20 PM, a spus:

Vezi postareaExaminator, la Dec 8 2007, 05:16 PM, a spus:

Vezi postareamihavesa, la Dec 8 2007, 05:14 PM, a spus:

nu fi rau si te rog nu descuraja lumea ......

Secretul nu consta in cele doua intrebari care le rezolvati voi in seara asta. Ci in cerutul banilor inapoi si dat in judecata, taxa asta enorma e evident pusa pentru a da examenul de 10 ori.
Nu ti-au bagat ei mina in buzunar. Tu te-ai dus de buna voie si ai platit ca sa poti sa da ex. Sunt niste cretini da' poti sa faci ceva? De ce sa ii dai in judecata? Ca ti-au dat niste subiecte grele? nu ai ce sa le faci. Si-au batut joc de noi si nu e prima data.

Nu grele, ambigue...
E o mare diferenta..
La TVA n-am vazut asa ceva!!!!!



#1539 mariusoana

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 114 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Buzau

Postat 08 December 2007 - 05:32 PM

[
eu stiam tot asa...bilanturile si statele 50
[/quote]



Lege nr. 259 din 19/07/2007
Publicat în Monitorul Oficial, Partea I nr. 506 din 27/07/2007


"Art. 34. - (1) Persoanele juridice care organizează contabilitatea în partidă dublă trebuie să publice, potrivit prevederilor legale, situațiile financiare anuale. Fac obiectul publicării situațiile financiare anuale, raportul administratorilor și raportul de audit sau raportul comisiei de cenzori, după caz. Aceste prevederi se aplică și sucursalelor înregistrate în România care aparțin unor persoane juridice cu sediul în străinătate, precum și societăților-mamă care întocmesc situații financiare anuale consolidate.
................................................................................
.....................................
(3) Situațiile financiare anuale se păstrează timp de 10 ani."



#1540 mihavesa

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1623 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 08 December 2007 - 05:33 PM

Vezi postareaExaminator, la Dec 8 2007, 05:31 PM, a spus:

Eu m-am aliat... sper sa nu fiu singurul.
Trebuie sa invatam sa nu mai acceptam anormalitatile si sa ne consolam cu ele. Ce-i prostia asta, examen din asta la misto, doar pentru ai lor?
Cum este posibil sa ia 7 din 2000? Care sint aia 7, cred ca nici aia nu exista....
[/color]
nu se va rezolva nimic .... nici cu examenul ceccar nu s-a reusit nimic ... la fel de multi nemultumiti au fost






Similar Topics Collapse

4 useri citesc topicul

0 membri, 4 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL