Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
marire de salariu - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


marire de salariu


5 replies to this topic

#1 yvy

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 16 March 2008 - 11:08 AM

IN domeniul in care lucrez au loc cresteri salariale incepand cu 1 aprilie 2008.Intrebarea mea este -daca eu figurez doar cu primele 4 zile din luna aprilie
pe graficul de munca (fiind in concediul de odihna )dupa care intru in concediul de maternitate -prenatal voi fi trecuta si eu la aceste mariri de salariu sau la revenirea mea din concediul de maternitate si cel de ingrijire copil va trebui sa dau acea lucrare scrisa? va fi luat in calculul indemnizatiei de maternitate si acest salariu de pe luna aprilie ? Va multumesc

Aceasta postare a fost editata de MIKY2010: 24 June 2008 - 12:09 PM




#2 Taz

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 27 Postari:
  • Location:Galati

Postat 16 March 2008 - 04:53 PM

Nu se fac modificari la contractul de munca atunci cand salariatul este in concediu de odihna, concediu de maternitate, concediu medical, concediu fara salar.




#3 cr1st1na

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 295 Postari:

Postat 16 March 2008 - 05:04 PM

cand salariatul este in CO beneficiaza de marire de salariu, nu are contr. ind. de munca suspendat, iar cand vine din CIC i se va mari salariul, asta depinde de ce este prevazut in contr. col. de munca sau in reg. de ordin intern



#4 yvy

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 16 March 2008 - 07:10 PM

MULTUMESC!



#5 ali2008

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 28 March 2008 - 09:33 PM

Buna seara, am si eu o nedumerire referitor la salariul partime . Sunt angajata la o firma de echipamente&produse medicale pe 4 ore cu salariu net de 1200lei . Luna urmatoare se fac 3 luni de cand sunt angajata si as dori sa stiu daca pot renegocia salariul ? La angajare mi s-a spus ca este cam mic salariul si ca il vom renegocia dupa 3 luni . Problema este ca nu stiu cu cat se poate mari acest salariu ?

Exista vreo lege pe aceasta tema ?


Multumesc :pullhair:



#6 mari.a

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 68 Postari:

Postat 29 March 2008 - 12:48 AM

Pentru majorare? Nu.
Every thing happens for a reason.






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL