Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
revisal - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 2

Salt la continut


revisal

97 replies to this topic

#21 ovidiu79b

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 41 Postari:

Postat 05 August 2008 - 10:02 AM

La ITM Suceava am intrebat si REVISAL se depune in 5 zile de la data inregistrarii contractului la ei.



#22 ics21

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 169 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Miercurea Ciuc

Postat 05 August 2008 - 11:58 AM

Buna ziua tuturor,

Am nevoie de ajutor.... Am urmatoarea situatie: 1 persoana este angajatul firmei de mai multi ani cu norma intreaga de 8 ore, acum vreau sa reduc la 4 ore prestarea sa, acest lucru se poate face usor si in contabilitate si la cartea de munca cu ajutorul unui ACT ADITIONAL...dar nu vad modalitatea de declarare in REVISAL al acestei operatii...oare cum pot efectua aceasta operatie?

Va rog ajutati-ma!




#23 MIKY2010

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 609 Postari:
  • Gender:Female

Postat 05 August 2008 - 12:32 PM

intri in revisal la contractul de munca al angajatului respectiv, dai modificare - tipul contractului, apoi intri in tip norma si selectezi "cu timp partial". si aplici modificarea.



#24 teofilia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 214 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:timisoara

Postat 15 September 2008 - 10:34 PM

Vezi postareaMIKY2010, la Jun 3 2008, 09:55 AM, a spus:

subscriu la ce a spus mihaela_ lica. asa procedez si eu. transmit on-line contractul in termen de 5 zile, apoi il inregistrez la ITM, apoi fac modificarea in revisal cu numarul contractului de la ITM si o transmit. dar acum serios... credeti ca se uita cineva de la ITM, mai ales la transmiterile on-line, sa nu fie termenul depasit de 5 zile? eu sincer nu cred. mie mi s-a intamplat, din diverse motive sa nu pot face acutualizarile in 5 zile. si nu s-a intamplat absolut nimic. baza legala: HOTĂRÂRE Nr. 161 din 3 februarie 2006 privind întocmirea și completarea registrului general de evidență a salariaților cu actualizarile de rigoare. articolul 4 spune despre termenul de transmitere.

Unii se uita si inca cum. Eu am mers in a 6 -zi deci cu 1 zi intarziere si nu mi-au luat revisalul decat cu proces verbal. Eram la prima abatere si mi-au dat doar avertisment dar a doua oara..... nu mai fac. Online e alta treaba, nu prea au ce sa-ti faca. Daca n-ai parola si trebuie sa mergi la ghiseu atunci e problema.



#25 mihavesa

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1623 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 19 September 2008 - 08:42 AM

Vezi postareateofilia, la Sep 15 2008, 10:34 PM, a spus:

Unii se uita si inca cum. Eu am mers in a 6 -zi deci cu 1 zi intarziere si nu mi-au luat revisalul decat cu proces verbal. Eram la prima abatere si mi-au dat doar avertisment dar a doua oara..... nu mai fac. Online e alta treaba, nu prea au ce sa-ti faca. Daca n-ai parola si trebuie sa mergi la ghiseu atunci e problema.
eu, la Bucuresti, nu am avut niciodata asemenea probleme .... am depus si mai tarziu de 5 zile .... oricum e o aberatie, ar insemna sa fim angajatii ITM toata ziua sa facem numai treaba pt ei .... :thumbup:



#26 zsika

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 9 Postari:

Postat 01 October 2008 - 08:08 PM

Salut!

Am inteles ca a fost reactualizat baza de date cu functii, potrivit COR, in martie 2008. Unde gasesc aceasta baza de date sa pot reactualiza revisalul? Am functii inregistrate in CIM, care nu apar in revisal.(analist financiar)
Multumesc



#27 ioanavoda

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 180 Postari:

Postat 03 December 2008 - 03:21 PM

suspendare CIM pentru CFS nu trebuie depusa decat decizie? in REVISAL nu apare nimic?



#28 SERBAN MARIANA

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 789 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:BUCURESTI

Postat 03 December 2008 - 03:33 PM

se depune cerere de CFS la camera de munca , in revisal nu se inreg
RIANA784


Treburile ce se pot indeplini cu blandete niciodata nu dau gres



#29 ioanavoda

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 180 Postari:

Postat 03 December 2008 - 04:33 PM

Multumesc mult.Cum pot sterge in REVISAL. Ca am reinstalat programul si cand am generat fisierul de export am vazut ca unele inregistrari imi sunt dublate. pot sa mai fac ceva?



#30 mary2009

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 19 January 2009 - 10:40 AM

Buna. Am o mare rugaminte in ceea ce priveste aplicatia REVISAL. Lucrez la o firma foarte mare si unde intrarile si iesirile de personal din luna sunt ffff multe. De aceea nu pot face modificarile direct in aplicatia REVISAL cautand fiecare persoana sa ii inchid contractul si nici sa introduc manual fiecare nou angajat De aceea, va rog fff mult sa ma ajutati. Fisierele pe care eu le am sunt in format xcel si vreau sa stiu dc exista ceva program care sa mi le transforme in formatul acceptat de REVISAL pt a le putea exporta direct. Sunt dispusa si sa platesc un soft-ist care sa ma invete. Va multumesc din suflet.Maria



#31 tpv

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 8 Postari:

Postat 19 January 2009 - 07:21 PM

Buna seara tuturor,
Am nevoie urgent de un model nota de lichidare salariat, ma puteti ajuta careva?
multumesc anticipat!

Aceasta postare a fost editata de tpv: 19 January 2009 - 07:25 PM




#32 katinca

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 250 Postari:
  • Gender:Female

Postat 19 January 2009 - 08:50 PM

Model nota de lichidare

Fisiere atasate





#33 tpv

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 8 Postari:

Postat 19 January 2009 - 10:30 PM

multumesc frumos katinca!



#34 kistotherika

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 20 January 2009 - 10:58 AM

Tot nu inteleg
angajatul a demisiont
ce modific in revisal?



#35 kistotherika

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 20 January 2009 - 11:08 AM

Tot nu inteleg,
angajatul a demisionat, ce modific in revisal?



#36 SERBAN MARIANA

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 789 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:BUCURESTI

Postat 20 January 2009 - 12:02 PM

decizia cu care s-a inchis contractul de munca
RIANA784


Treburile ce se pot indeplini cu blandete niciodata nu dau gres



#37 Doina P

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1143 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 20 January 2009 - 12:55 PM

Scoti angajatul din firma.



#38 IMICY

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 7 Postari:

Postat 20 January 2009 - 02:50 PM

Buna ziua tuturor.
As dori sa stiu daca se depune revisal-ul la sfarsit de an? sau ori de cate ori intervine o schimbare? si in cat timp?
Multumesc.



#39 MIKY2010

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 609 Postari:
  • Gender:Female

Postat 20 January 2009 - 04:13 PM

se depune/ transmite on-line ori de cate ori intervine o modificare.



#40 MIKY2010

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 609 Postari:
  • Gender:Female

Postat 20 January 2009 - 04:17 PM

Vezi postareakistotherika, la Jan 20 2009, 11:08 AM, a spus:

Tot nu inteleg,
angajatul a demisionat, ce modific in revisal?

Parte din regulament:
Mesajele.
Fiecare user este responsabil de continutul mesajelor sale.
Conducerea acestui forum nu isi asuma responsabilitatea privind opiniile dumneavoastra.
Orice informatie introdusa de dumneavoastra va fi stocata in baza de date.
Nu raspudeti doar pentru a scrie ceva! Daca nu stiti sau nu aveti ce spune, lasati pe altii sa raspunda.
Postati un mesaj doar daca ceea ce aveti de spus are legatura cu topicul respectiv.
Nu se accepta abaterea de la profilul unui forum.
Evitati glumele si ghionturile amicale ce provoaca o multime de mesaje offtopic.
Nu citati integral mesajului anterior! (Daca este necesar, citati portiunea de text la care faceti referire. Citarea integrala a unui post este acceptata daca mesajul citat nu este vizibil si nu se mai intelege altfel contextul).
Nu scrieti doua mesaje unul dupa altul. Editati-l pe cel vechi si adaugati acolo ce mai aveti de spus.
Nu folositi exagerat pictogramele emotive.
Pentru discutia strict personala intre doi utilizatori, folositi exclusiv functia : mesageria privata.
Nu este permisa postarea unui mesaj in mai multe sectiuni cu scopul de a atrage mai repede atentia asupra subiectului respectiv.
Modificarea propriilor mesajelor este permisa in primele 10 minunte.


Ti-am unit postarile. de doua ori ai intrebat acelasi lucru. in mod normal ti-as fi sters direct una din postari, dar pacat de cei care iti raspund.






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL