Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
cerere de practica / mentor / indrumator - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 3

Salt la continut


cerere de practica / mentor / indrumator

practica contabil buna seara! practica contabilitate stagiu practica ramnicu valcea
205 replies to this topic

#41 irina633914

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 11 Postari:
  • Gender:Male

Postat 16 February 2010 - 02:31 PM

Buna!

Am si o intrebare legata de practica obligatorie care se cere la sfarsitul semestrului II.
Sunt studenta in anul II la FEAA - centrul teritorial Piatra Neamt, specializarea CIG si semestrul acesta mi se impune ca timp de 3 saptamani sa fac o practica de specialitate. Problema este ca nu cunosc nici o firma din Piatra Neamt care sa primeasca studenti (ideea ar fi ca sa si pricep ceva din ceea ce fac acolo, nu numai sa mi se dea o adeverinta prin care sa se confirme faptul ca am parcurs cele 3 saptamani de practica ).

Ma poate ajuta cineva cu numele unei astfel de firme?

Va multumesc anticipat!



#42 Diana Maria

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 21 February 2010 - 11:23 AM

Poate sa ma ajute cineva cu un sfat?

Vreau sa lucrez in contabilitate si nu stiu de unde sa incep.Am cunostintele necesare la nicel teoretic, dar am lucrat si lucrez in domeniul bancar si nu ma angajeaza nimeni in domeniul contabil ca nu am experienta.

Am inceput chiar si ACCA in speranta ca voi avea mai multe sanse.
M-am gandit sa lucrez ca voluntar la o firma ..desi muncesc in alta parte.

EXista vreo solutie?




#43 Iulian Manea

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 12 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Ploiesti

Postat 21 February 2010 - 12:46 PM

Da, cred ca solutia cea mai buna este sa gasesti pe cineva (o firma de contabilitate sau un contabil independent) la care sa lucrezi part-time.



#44 angelydaly

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 22 February 2010 - 12:02 PM

Buna ziua,
Sunt studenta in anul II la FEAA cu profil contabilitate in Iasi si am de facut un proiect iar pe langa asta imi trebuie si o adeverinta de la locul in care am facut practica. As dori sa fac practica-cu sau fara remuneratie-sau daca nu macar proiectul si separat adeverinta.
Va rog sa ma ajutati iar datele mele de contact : angelydaly@yahoo.com.
Multumesc.



#45 carmendia03

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 22 February 2010 - 03:35 PM

Experienta mea ca si contabil este relativ redusa...6 luni, apoi a venit criza si gata...sunt somer cu acte in regula. :smile: La firma la care am lucrat, inregistram in contabilitate facturile venite de la furnizori. Imi doresc foarte mult sa invat contabilitate, de aceea daca are cineva nevoie de serviciile mele in domeniu, rog frumos sa-mi scrie pe adresa:carmendia03@yahoo.com. Prioritatea mea nr. 1 este aceea de a invata.Sunt din Brasov.
Multumesc frumos



#46 ristoscu

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:BUCURESTI

Postat 23 February 2010 - 08:43 PM

Sunt anul III la contabilitate si am facut practica foarte scurt timp in anul II dar acum as dori sa ma socializez cu termenii si tot ce tine de contabilitate si sa mai fac un timp practica si apoi sa ma angajez.Credeti ca o sa reusesc?P.S. NU CUNOSC NICI O FIRMA CARE SA ACCEPTE STUDENTI LA PRACTICA. :smile:



#47 newold

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 335 Postari:
  • Gender:Female

Postat 23 February 2010 - 09:01 PM

Daca spuneti de unde suneti poate se ofera cineva. Succes!



#48 ristoscu

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:BUCURESTI

Postat 24 February 2010 - 08:50 AM

Sunt din Bucuresti ,sector 6



#49 BMirela82

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Constanta

Postat 11 March 2010 - 07:48 PM

Sunt absolventa a facultatii de finante contabilitate si a unui curs de contabilitate informatizata.
Doresc sa fac practica in domeniul financiar contabil, in Mangalia sau in Constanta (eu sunt din Mangalia)
Multumesc anticipat,
BMirela82@gmail.com



#50 geo_bubu

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 11 March 2010 - 11:35 PM

buna. ma numesc Georgiana si sunt din Constanta.as dori sa fac practica intr`o firma de contabilitate.am terminat stiinte economice,notiuni teoretice am destule dar nu stiu sa pun in practica mai nimic.va rog ajutati`ma.vreau sa invat si nu stiu la cine sa apelez ca nimeni nu ma baga in seama :((



#51 elena2010new

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 7 Postari:

Postat 17 March 2010 - 08:09 PM

Buna seara
Intru si eu in lista ucenicilor care au nevoie de mentorat ,sau practica pe linga un cabinet contabil.
Am invatat contabilitate teoretica din cursuri si folosind cursuri Eurocor .Pot face contabilitate part time in regim de ucenicie ,vreau sa incep sa lucrez concret.
Eu locuiesc in Barlad ,deci daca ar exista expresii de interes din judetul Vaslui,cred ca as putea sa incep cumva practica .
Adresa mea de contact este l.g.secan@gmail.com

Multumesc anticipat

Elena



#52 marius.marcu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 20 Postari:

Postat 24 March 2010 - 07:57 PM

Buna seara.

Sunt absolvent cu diploma de licenta al Facultatii de Stiinte Economice si Administratie Publica (specializarea Contabilitate si Informatica de Gestiune) a Universitatii "Stefan cel Mare" din Suceava din vara anului trecut, actualmente la Masterat specializarea Contabilitate, Audit Financiar si Expertiza Contabila, an I.

Vreau sa fac practica in domeniul financiar contabil in regim part-time, de preferat intr-un cabinet de experti contabili sau contabili autorizati din Suceava sau Falticeni, prioritatea no. 1 fiind aceea de a-mi dezvolta abilitatile si deprinderile in domeniu obtinute in cursul facultatii si de a capata altele noi. Conditiile de admitere pentru stagiul de practica in cabinet si pentru o eventuala colaborare pe termen mediu/lung pot fi discutate la fata locului.

Adresa de contact: marcu.m.marius@gmail.com .

Aceasta postare a fost editata de marius.marcu: 24 March 2010 - 07:58 PM




#53 dulce

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 14 April 2010 - 09:23 PM

Ma numesc Gabriela, sunt absolventa de contabilitate (CIG), am minime cunostiinte de contabilitate primara, dar nu am experienta, daca este cineva care se ofera sa ma ajute la o firma de contabilitate, ca ajutor contabil, ma ofer voluntara.
Sunt din Oradea, atasez adresa de e-mail: ioana_albastreala@yahoo.com.

Aceasta postare a fost editata de dulce: 14 April 2010 - 09:31 PM




#54 mariana_10

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 24 April 2010 - 04:55 PM

Buna tuturor,

Ma bucur foarte mult cand citesc despre persoane care au incercat sa lucreze in acest domeniu ( contabilitate ) si au reusit sa se descurce foarte bine. Eu inca sunt la faza de cautare a unui contabil sau a unei firme de contabilitate unde as putea incepe sa lucrez ca si ajutor de contabil. Imi doresc foarte mult sa ma inscriu la master in acest domeniu, dar mi-ar placea foarte mult sa si lucrez ( part time ), pentru a intelege mai bine ceea ce voi invata. Daca cineva e dispus sa ma ajute..........
mail: mary_service2008@yahoo.com
Va multumesc !



#55 vieriuionela

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 02 June 2010 - 08:34 AM

Buna ziua!
Si eu as dori foarte mult sa pot face practica la un contabil din Iasi. Sunt studenta in anul II la FEAA, CIG si sincera sa fiu nu stiu deloc ce inseamna contabilitatea in practica. Ma gandesc ca voi termina facultatea peste un an si nu voi sti sa ma descurc in jobul acesta. Pe langa faptul ca am nevoie de practica pentru experienta in domeniu pentru ca nu am deloc, imi trebuie si pentru facultate un dosar de practica pentru sfarsitul semestrului. Daca binevoieste cineva sa ma ajute, va rog sa-mi dati un email la vieriu_ionela@yahoo.com.
Va multumesc.



#56 nicspataru

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 28 July 2010 - 01:06 PM

Buna ziua,
Sunt din Galati,si as dori sa fac practica la un cabinet de contabilitate,am cunostinte de contabilitate primara,dar imi doresc sa invat mai mult.



#57 Nicolae25

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 04 August 2010 - 11:59 AM

BUNA ZIUA,

AS DORI SA INVAT CONTABILITATE AVANSATA, DAR NU STIU CUM, DACA ESTE CINEVA CARE MA POATE AJUTA VA ROG NU EZITATI. AM CUNOSTIINTE DE CONTABILITATE PRIMARA SUNT DE PROFESIE ECONOMIST SI E FOARTE GREU SA IMI GASESC DE MUNCA IN ZIUA DE ASTAZI ...

ASTEPT SFATURILE DUMNEAVOASTRA!

VA MULTUMESC FRUMOS,

NICOLAE



#58 bpg

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 16 August 2010 - 03:19 PM

Buna ziua,

Lucrez la o firma pe partea de contabilitate primara, dar imi doresc sa invat contabilitate "adevarata". Am facut un curs, dar nu am avut ocazia sa pun in practica ceea ce am invatat si deja pierd si putinul acumulat.

Sunt din Bucuresti, Sector 3 si sunt disponibila dupa ora 18.30 in cursul saptamanii si oricand in weekend pentru oricine are rabdare si nevoie de un ajutor care doreste sa invete.
Precizez ca am lucrat 6 ani in domeniul bazelor de date informatice, deci nicio interfata nu va fi foarte greu de invatat pentru mine.

Multumesc,
Paula

paula_cringus@yahoo.com



#59 economica

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 28 September 2010 - 10:39 AM

Buna ziua!
Si eu am terminat acest an Facultatea de Management, ID-Academia de Studii Economice Bucuresti din Piatra Neamt. In prezent am un job ca analist programator. Vreau foarte tare sa invat contabilitate si sa capat experienta in acest domeniu. Pentru asta vreau sa practic contabilitate ca voluntar intr-o firma, sau expert contabil. Adresa de e-mail: bala_ro@yahoo.com, Piatra Neamt

Multumesc anticipat!



#60 dkingam

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 07 October 2010 - 08:52 AM

Buna ziua

Sunt din Tg-Muress, am terminat liceul economic si facultatea de stiinte economice, specializarea finante banci.
Momentan lucrez la o firma de distributie.
Va rog sa imi dati sfaturi. DORESC sa invat contabilitate si nu am pe nimeni de la cine sa invat. Ma refer la practica, teoria o am.
Multumesc si astept propuneri pe adresa mea de e-mail: dkingam@yahoo.com






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL