Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Examen acces expert contabil/contabil autorizat 2009 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 11

Salt la continut


Examen acces expert contabil/contabil autorizat 2009


254 replies to this topic

#201 eliza aftenie

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 13 Postari:

Postat 02 July 2009 - 08:05 AM

da.ai voie.trebuie neaparat sa ai si chitanta cu care ai platit taxa de examen, calculatorul si pix cu mina albastra.
mult succes

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 02 July 2009 - 03:14 PM




#202 emma32

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 9 Postari:

Postat 02 July 2009 - 08:14 AM

Mai sunt doar 3 zile pana la examen :sad: .... cum stati cu invatatul? Ce noutati mai aveti? Nimeni nu mai zice nimic? :wink:




#203 liviap

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 67 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 02 July 2009 - 08:22 AM

eu am lasat dreptul pe ultima suta de metrii, mai am inca 40% de cuprins. urat de tot dreptul asta :sad:
nicio noutate, nici macar nu au aparut informatii legate de locatia examenelor sau de repartizarea pe sali. probabil ca maine. Cu siguranta va fi tot la facultatea Titu Maiorescu / Dimitrie Cantemir zona Timpuri Noi.



#204 magda_23

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 100 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 02 July 2009 - 06:06 PM

Avand in vedere ca anul trecut repartizarea pe sali a aparut in vinerea dinaintea examenului nu vad de ce anul acesta ar fi altfel. :sad:
Oricum trebuie consultat site-ul ceccar in fiecare zi (inclusiv saptamana viitoare), pt ca repartitia din 5 iulie ar putea sa nu fie si cea din 12 iulie. :lnr (51):



#205 Vava

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 12 Postari:

Postat 03 July 2009 - 02:03 AM

Vezi postareamunteancris, la Jul 2 2009, 07:25 AM, a spus:

stie cineva daca avem voie cu planul de conturi la examen? e imposibil sa retii toate conturile, chiar si contabilii care lucreaza de o viata au uneori nevoie sa consulte planul de conturi. Multumesc!
Buna,
Anul trecut in Bucuresti am avut voie.



#206 nopris

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1575 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:A invata mai mult unii de la altii si a deveni mai priceputi si mai buni.

Postat 03 July 2009 - 07:45 AM

La Bucuresti s-a afisat repartizarea pe sali la adresa http://www.ceccarbuc.ro/
Drumul catre fericire nu se afla in a face ceea ce iti place, ci in a-ti place ceea ce trebuie sa faci! (Sai Baba)



#207 leu50

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 646 Postari:

Postat 03 July 2009 - 07:23 PM

Bafta la examen :sad:



#208 almcomp

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 265 Postari:
  • Gender:Male

Postat 03 July 2009 - 07:31 PM

Un sfat pentru toti cei care s-au inscris in acest an.
Daca credeti ca se va da usor va inselati.
Cine a parcurs intreaga materie va scrii cu siguranta despre fiecare subiect. Insa nu este suficient.
Ca sa poti lua peste nota 7 la fiecare materie trebuie sa scrii sa ti se faca rau, chiar si pe langa subiect.
Atentie mare la drept, audit, evaluare, doctrina si expertiza. Aceste materii sunt materii de tocit. De invatat si de reprodus exact ca papagalul.

De asemenea nu va entuziasmati daca la primul examen este mai facil si din pdv al subiectelor si din pdv al atentiei comisiei de supraveghere.

La al doilea examen cel de duminica urmatoare va fi mult mai greu sa "va inspirati" daca asta aveti de gand.

Iar in ceea ce priveste corectura sa nu va surprinda.
Mentalitatea celor din comisia care corecteaza lucrarile este ca daca la o materie subiectul este compromis, celelalte materii sunt tratate cu superficialitate si puteti avea surpriza ca la materii la care nu prea ati scris bine sa luati note mai mari decat la materii la care ati scris mai putin.

In ceea ce ii priveste pe cei cu pile (pentru ca cu siguranta sunt si din acestia printre ei) sa nu isi faca griji. Vor trece, chiar daca nu din prima, cu siguranta la contestatii.
Anul trecut din promovabilitate 15% dupa afisarea rezultatelor, aceasta a crescut la 35% dupa contestatii.
Sa imi spuna si mie cineva daca se poate vorbi de seriozitate la corectarea lucrarilor?

Constat ca oricum anul acesta s-au inscris in jur de 700 de candidati fata de 1200 anul trecut. Doar este an de criza.
Si ei nu au avut nici bunul simt sa scada taxa in EURO avand in vederea cresterea cu peste 30% a cursului.
Probabil ca au credite in valuta la banci? Sau este vorba despre oportunism?

Modalitatea de examinare in forma actuala nu face decat sa umple buzunarele CECCAR-ului, pentru ca acest examen asigura mai bine de 50% din fondurile acestei organizatii. Vedeti ca este si intrebare la doctrina: Din ce se constituie veniturile CECCAR?



#209 marynad22

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 6 Postari:

Postat 04 July 2009 - 06:17 AM

Vezi postareatar, la Jun 10 2009, 11:03 AM, a spus:

Vezi postareacrisstina, la May 25 2009, 09:51 AM, a spus:

Cartea pentru examenul de acces din 2009 a aparut in data de 18 mai. Rog cei care au achizitionat aceasta carte sa ne spuna daca sunt diferente fata de materialele din anul trecut. Va multumesc.
Carte cu grile din 2009 este identica cu cea din 2008.
BUNA.

SA STII CA NU ESTE CHIAR IDENTICA, CEL PUTIN LA CONTABILITATE SUNT SCHIMBATE DATELE DIN PROBLEME, POATE ENUNTUL IL VEDETI LA FEL, INSA AVETI GRIJA - DATELE PROBLEMELOR CHIAR DIFERA LA UNELE, VA PUTETI INSELA, ARUNCATI O PRIVIRE SI PE CEA DIN 2009

SUCCES!

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 05 July 2009 - 10:35 AM




#210 giorgydm

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 3 Postari:
  • Location:iasi

Postat 04 July 2009 - 12:34 PM

Salut,
In ce sens ai spus ca nu e chiar identica? Adica eu cred ca nu e nici o problema daca s-au schimbat sumele pentru ca modul de calcul e la fel. Sa nu fie alte tipuri de probleme ......te rog sa ne spui ce fel de diferente sunt.
Multumesc

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 05 July 2009 - 10:35 AM




#211 Vava

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 12 Postari:

Postat 04 July 2009 - 09:47 PM

Vezi postareaalmcomp, la Jul 3 2009, 08:31 PM, a spus:

[...]Constat ca oricum anul acesta s-au inscris in jur de 700 de candidati fata de 1200 anul trecut. Doar este an de criza. [...]
buna,
de unde ai scos 700 inscrisi?
te referi la Bucuresti?
Mie mi-au iesit vre-o 350...su se du examene si in alte sali decat cele afisate.?
Bafta, oricum la toata lumea

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 05 July 2009 - 10:36 AM




#212 DR

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 639 Postari:
  • Gender:Female

Postat 04 July 2009 - 09:53 PM

Vezi postareaalmcomp, la Jul 3 2009, 07:31 PM, a spus:

Un sfat pentru toti cei care s-au inscris in acest an.---------------------------------------
Nu-ti inteleg indignarea ! Ti se pare corect sa expui un astfel de mesaj inaintea examenului?Asta in loc ,,de bafta la examen ,,pentru colegii de pe acest forum ,,.
Incercati sa va abtineti de la astfel de comentarii .

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 05 July 2009 - 10:37 AM




#213 mda2008

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 81 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 04 July 2009 - 09:56 PM

BAFTA TUTUROR!
Am observat ca la anumite filiale s-a anuntat lista cu salile candidatilor. Despre filiala constanta ati aflat ceva? unde va avea loc examenul?
Am inteles ca trebuie sa fim in sala pana la 8.30 maine dim. Ma poate ajuta cineva cu un raspuns? Pe net nu am gasit dar ma gandesc ca poate a fost azi sau ieri cineva la sucursala si a intrebat.
Mult succes si cat mai putine emotii va doresc! :biggrin:



#214 liviap

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 67 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 04 July 2009 - 10:42 PM

intr-adevar, mult succes la toti ce ati invatat si meritati sa-l luati!
sper ca anul asta va veti abtine ca imediat dupa examen sa scrieti chestii de genul..."am copiat de-am rupt, nu mai invat pt al doilea etc". fiecare e liber sa faca ce-l duce capul si nu trebuie sa aflam toti ce-au facut si sa suferim pt ei. putin mai multa discretie ca e plina tara asta de tzatze!



#215 manum1223p

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 05 July 2009 - 12:50 PM

CUm a fost la examen? cum vi s-au parut subiectele?

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 05 July 2009 - 01:40 PM




#216 liviap

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 67 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 05 July 2009 - 01:08 PM

mie mi s-au parut acceptabile. am avut varianta 12 si cred ca am facut aproape tot.



#217 leu50

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 646 Postari:

Postat 05 July 2009 - 02:10 PM

Nu poti sa postezi problemele pe care le-ai avut?



#218 emma32

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 9 Postari:

Postat 05 July 2009 - 02:39 PM

varianta 3 cine a mai avut?
a fost acceptabil, dar din pacate am gresit cate ceva, timpul a fost prea sucrt si am lucrat in graba...



#219 ctw

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 88 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 05 July 2009 - 02:58 PM

VA ROG SA NU POSTATI INTREBARILE PRIMITE LA EXAMEN SI SA NU EMITETI OPINII!!!!!

INCA NU S-A TERMINAT EXAMENUL SI NU VREM SA AVEM SITUATII NEPLACUTE CA IN ANII ANTERIORI!!!!

ROG MARE SERIOZITATE SI ASTEPTATI PANA PE DATA DE 12.07.2009 ORELE 13.00 APOI PUTETI SA DISCUTATI!!!

DACA DORITI INFORMATII LUATI LEGATURA IN PARTICULAR SI NU PE FORUM!!!

DUPA TERMINAREA EXAMENULUI O SA DISCUTAM PE TIPURILE DE PROBLEME PRIMITE





ROG RESPECTATI CELE SCRISE SI SPERAM SA NU APARA VREO PROBLEMA DIN CAUZA ACEASTA.

O DUPA AMIAZA CAT MAI PLACUTA

:lnr (51): :sad: :angry:
Ciprian



#220 ctw

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 88 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 05 July 2009 - 03:04 PM

NU DESCHIDETI SUBIECTUL DESPRE CUM A FOST LA EXAMEN!!!!
A FOST BINE SI ATAT!!!!
RESTUL O SA SE AFLE DUPA CE O SA SE AFISEZE REZULTATELE FINALE-ATUNCI STIM TOTI CAT CE SI CUM A FOST!!!
ASA CA PANA ATUNCI AM RUGAMINTEA DE A PASTRA SERIOZITATEA IN CEEA CE PRIVESTE ACEST SUBIECT.




DEJA UNI COLEGI CUM AU AJUNS ACASA AU DESCHIS CALC.SI AU INCEPUT SA DISCUTE!!! DISCUTATI IN PARTICULAR NU PE FORUM-URI!!!!
VB LA TELEFON SAU DATI-VA E-MAIL....NU TREBUIE SA STIE TOATA LUMEA CAT DE GROZAV A FOST UNUL SAU ALTUL!!!! INCA NU S=A TERMINAT EXAMENUL!!!!


BAFTA MULTA PENTRU CEL DE PE 12 SI NE AUZIM DUPA CE TERMINAM CU TOT!!!
Ciprian






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL