Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Examen acces expert contabil/contabil autorizat 2009 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 12

Salt la continut


Examen acces expert contabil/contabil autorizat 2009


254 replies to this topic

#221 teea1

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 40 Postari:

Postat 05 July 2009 - 10:00 PM

Nu vad rostul acestei secretosenii.
Este cumva un secret de stat cum a fost la un examen???
Ce determina aceasta frica de a discuta liber despre cum a fost la o una dintre probele unui examen???

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 06 July 2009 - 09:51 AM




#222 cornel1979

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 39 Postari:

Postat 05 July 2009 - 10:24 PM

are dreptate ce a spus colegul CW.
anul trecut s-a tot discutat pe o multime de forumuri ca s-a putut copia, ca a fost usor ....si tot asa..., dar din propria experienta, pt ca am dat si anul trecut, pot sa spun ca nu a fost asa...si chiar mai mult, cei de la Ceccar s-au supart de toate mizeriile care au fost spuse pe forumuri, si drept rasplata, am picat cu totii....
asa ca, mai bine sa discutam dupa data de 27 iulie, cand am inteles ca se vor afisa rezultate....si dezbatem atunci, tot ce a fost...acum chiar este inutil....mai bine am citi si ne-am pregati pt examen




#223 liviap

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 67 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 05 July 2009 - 11:14 PM

intr-adevar....stie ctw ce spune. anul trecut multi am suferit de pe urma acestor "secretosenii" dezvaluite mult mai devreme decat ar fi trebuit
mai bine sa ne concentram pt urmatorul
spor!



#224 lyv

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 278 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:oradea

Postat 06 July 2009 - 09:37 AM

VA ROG SA NU POSTATI INTREBARILE PRIMITE LA EXAMEN SI SA NU EMITETI OPINII!!!!!
INCA NU S-A TERMINAT EXAMENUL SI NU VREM SA AVEM SITUATII NEPLACUTE CA IN ANII ANTERIORI!!!!
ROG MARE SERIOZITATE SI ASTEPTATI PANA PE DATA DE 12.07.2009 ORELE 13.00 APOI PUTETI SA DISCUTATI!!!
DACA DORITI INFORMATII LUATI LEGATURA IN PARTICULAR SI NU PE FORUM!!!

DUPA TERMINAREA EXAMENULUI O SA DISCUTAM PE TIPURILE DE PROBLEME PRIMITE

ROG RESPECTATI CELE SCRISE SI SPERAM SA NU APARA VREO PROBLEMA DIN CAUZA ACEASTA.





Frate, cata indignare si secretomanie. In primul rand acest mesaj e scris cu majuscule, apoi mai apare in vreo 2 topicuri parca ar fi manifest si in al treilea rand te gandesti numai la tine ce o sa fie acu la examenul asta. Daca povestiti dupa examenul final din 12.07.2009 cum a-ti copiat nu credeti ca o sa-i afectati pe cei ce o sa dea examen in 2010. Dar de fapt ce mai conteaza....... noi sa fim sanatosi..... secretosi..... cu saci-n carute..... si om mai vedea...... la final cand om da birul la CECCAR.
Bafta la toti candidatii si de acum si din 2010 si din....2020.



#225 elydorin

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 06 July 2009 - 09:59 AM

Bravo ctw.
Pacat ca nu ai postat indemnul si anul trecut. Sa speram ca se inceteaza cu comentariile. E spre binele nostru.
Spor la invatat tuturor pt data de 12!!!!!!!!



#226 ctw

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 88 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 06 July 2009 - 12:19 PM

E scris ca sa fie vizibil si sa evitam situatii neplacute!
Daca o sa dai ex in 2010 - un singur sfat Invata!!!
Asa nu o sa ti mai fie frica de CECCAR si tot ce inseamna examene.

:sad:

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 06 July 2009 - 01:37 PM

Ciprian



#227 DR

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 639 Postari:
  • Gender:Female

Postat 06 July 2009 - 12:54 PM

Vezi postareactw, la Jul 6 2009, 12:19 PM, a spus:

VA ROG SA NU POSTATI INTREBARILE PRIMITE LA EXAMEN
Da! aceleasi lucruri in fiecare an !Au dreptate colegii sa ne abtinem chiar si dupa ce se afiseaza rezultatele.Mai suntem cei care dam examen la toamna ,,aptitudini ,,si colegii care vor da in anii urmatori.
O zi buna.

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 06 July 2009 - 01:38 PM




#228 florinaf

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 8 Postari:

Postat 06 July 2009 - 01:00 PM

Citeaza

Frate, cata indignare si secretomanie. In primul rand acest mesaj e scris cu majuscule, apoi mai apare in vreo 2 topicuri parca ar fi manifest si in al treilea rand te gandesti numai la tine ce o sa fie acu la examenul asta. Daca povestiti dupa examenul final din 12.07.2009 cum a-ti copiat nu credeti ca o sa-i afectati pe cei ce o sa dea examen in 2010. Dar de fapt ce mai conteaza....... noi sa fim sanatosi..... secretosi..... cu saci-n carute..... si om mai vedea...... la final cand om da birul la CECCAR. Bafta la toti candidatii si de acum si din 2010 si din....2020.
:sad:
" Frate, cata indignare si secretomanie." Stimata Lyv ai grija cum vorbesti! Nu s-a cerut decat putin bun simt, pt ca unii duc lipsa de asa ceva. Tu vezi acum in ce categorie te incadrezi. Anul trecut discutiile de pe acest forum au fost foarte urate , de accea acum se solicita RESPECT !!!!

Bafta tuturor la urmatorul examen!!! :lnr (51):

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 06 July 2009 - 01:38 PM




#229 lyv

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 278 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:oradea

Postat 06 July 2009 - 01:06 PM

Citeaza

E scris ca sa fie vizibil si sa evitam situatii neplacute!
Daca o sa dai ex in 2010 - un singur sfat Invata!!!
Asa nu o sa ti mai fie frica de CECCAR si tot ce inseamna examene.
1.Nu stiu ce situatii neplacute eviti prin majuscule. Stiu doar ca ai incalcat regulamentul
2. Eu doar i-ti dadeam un sfat tie si la cei ce vor da in viitor examenu. Mie nu mie frica de CECCAR , am luat demult acest examen........ ba chiar foarte demult ......Dar din cate observ, la cata inversunare ai in texte (si la cat vrei sa te lauzi cu copiatu dupa examenu final ) tie i-ti cam este frica.
Oricum va urez bafta la toti , acu si pe viitor.

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 06 July 2009 - 01:39 PM




#230 teo30967

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 45 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 06 July 2009 - 01:13 PM

frate cand ii aud pe unii cum vorbesc aiurea cum ca au copiat de au rupt si alte alea imi vine sa mor !

duminica din 8 probleme la conta de unde era sa copiez erau imprastiate in sutele alea de pagini din carte . s-a gandit cineva cat timp ar fi sa iei pagina cu pagina sa cauti o problema si asta daca esti singur in sal nu cu supraveghetori . atatia oameni fara creier vorbesc si culmea astia mai dau si acces la experti contabili .



#231 DR

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 639 Postari:
  • Gender:Female

Postat 06 July 2009 - 01:25 PM

oameni buni ! apucati-va sa cititi ptr.examenul de duminica si lasati ,,certurile ,,. :lnr (51): :angry: :manga (5): :conf (8): :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:
Spor la invatat
si
Bafta tuturor :sad:



#232 liviap

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 67 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 06 July 2009 - 01:35 PM

Citeaza

Eu doar i-ti dadeam un sfat tie si la cei ce vor da in viitor examenu. Mie nu mie frica de CECCAR , am luat demult acest examen........ ba chiar foarte demult ......Dar din cate observ, la cata inversunare ai in texte (si la cat vrei sa te lauzi cu copiatu dupa examenu final ) tie i-ti cam este frica.

dar se pare ca examenul la gramatica l-ai picat :sad:

dragi moderatori, va rog sa interveniti, discutia a ajuns deja prea departe. vrem doar sa ne vedem de treaba si sa invatam, nu este vorba de frica aici, nu avem chef de scandaluri!
avem de pregatit examenul de AUDIT, EVALUARE, EXPERTIZA CONTABILA si DOCTRINA&DEONTOLOGIE! in caz ca ati uitat...

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 06 July 2009 - 02:19 PM




#233 madalinab

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1733 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 06 July 2009 - 01:50 PM

ctw, tocmai tu - cea care spune sa nu se deschida topic nou pt. discutii - faci acest lucru :wink:
Eu propun sa va calmati si sa va concentrati fortele pentru pregatirea urmatorului examen.

Mult succes si bafta maxima! :sad:
Madalina



#234 Daniela.Zaharia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 235 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 06 July 2009 - 02:00 PM

Nu inteleg de ce e asa un secret subiectele care s-au dat la examen, inteleg ca nu tolerati
anumite cometarii, dar subiectele ??? ce este rau in a posta pe forum genul si tipul de probleme care s-au dat anul acesta?
DanielaZ



#235 leu50

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 646 Postari:

Postat 06 July 2009 - 04:27 PM

Imi pare rau ca am iscat atata valva, dar intrebarea mea a fost ce subiecte s-au dat nu cum s-au rezolvat, si raspunsul a fost la fel.
Sunt de acord ca nu trebuie sa se discute despre modul in care s-a desfasurat examenul pentru ca asa este corect, fiecare comisie are metodele ei si despre acesrea nu comentam, dar fratilor subiectele???? subiecte care acum sunt inca in memorie, si care s-ar putea sa ajute celor din anul urmator. Nu?
Bafta pentru duminica urmatoare. :sad:

Aceasta postare a fost editata de leu50: 06 July 2009 - 04:28 PM




#236 ficiuelena

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 06 July 2009 - 09:12 PM

Vezi postareaDaniela.Zaharia, la Jul 6 2009, 03:00 PM, a spus:

Nu inteleg de ce e asa un secret subiectele care s-au dat la examen, inteleg ca nu tolerati
anumite cometarii, dar subiectele ??? ce este rau in a posta pe forum genul si tipul de probleme care s-au dat anul acesta?
Draga mea,
Subiectele de la examen au fost asemanatoare cu cele din culegere! Daca le-ai rezolvat pe cele din culegere, nu mai este nici un impediment pentru acest examen! Bafta!

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 07 July 2009 - 10:32 AM




#237 madalinab

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1733 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 07 July 2009 - 03:39 PM

Daca doriti sa postati subiecte date la examen va rog sa o faceti aici, in topicul deja existent: http://www.conta.ro/...opic=35441&st=0

Mult succes la urmatorul examen!
Madalina



#238 catalinasss

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 08 July 2009 - 08:50 PM

Colegii au dreptate!Discutiile de pe acest forum pot avea repercusiuni asupra noastra a celor ce suntem examinati dar si asupra CECCAR-ului.
Pentru cei interesati de subiecte va spun cu certitudine ca subiecte similare au fost abordata la cursul e pregatire organizat de CECCAR,sau se gasesc in carte.
De copiat subscriu celui carea afirmat ca ar fi imposibil sa gasesti acul in carul cu fan,chiar si celui mai experimentat ""copiator""i-ar fi greu sa-si identifice materialele.
Asa ca acest examen presupune multa munca ,daca inveti nu ai la ce sa te gandesti ca ar trebui sa copiezi.
Spor la invatat colegilor,ca mai e putin timp si multa materie.Sa aveti bafta!



#239 COPERZA

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 6 Postari:

Postat 10 July 2009 - 12:15 PM

ce e asa mare secret cu subiectele la examenul din 5 iulie
daca stii cartea te poti duce linistit la examen
subiectele sunt de acolo
trebuie doar sa inveti
si in leg cu copiatul nu va bazati pe asta ca e mult de scris nu ai timp sa copii
bafta pt 12 iulie.....................................

am gasit pe forum intrebari care s au dat anul trecut la deontologie si nu erau in carte
le am gasit raspunsurile in codul etic
poate va ajuta si voua

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 11 July 2009 - 09:30 AM




#240 mda2008

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 81 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 11 July 2009 - 10:01 AM

Bafta tuturor! Sa ne auzim numai cu vesti bune peste 20 de zile.






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL