Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
ajutor preluare contabilitate - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


ajutor preluare contabilitate


6 replies to this topic

#1 Mirabela Pomparau

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 13 Postari:

Postat 22 June 2009 - 12:10 PM

buna ziua,

As avea si eu nevoie de ajutorul vostru.
As vrea sa tin evidenta la o firma micuta si as avea nevoie de ajutorul vostru: ce trebuie sa fac, cum sa preiau firma de la alt contabil, ce documente trebuie sa cer, care este pretul pt o firma de 3 angajati care are ca profil montarea reclamelor publicitare?

Am mai lucrat in contabilitate insa nu am tinut la vreo firma pana acum insa cred ca e timpul sa incep si eu de undeva.
Vreau sa va mai intreb daca pot sa tin in totalitate contabilitatea firmei eu, avand ASE-ul terminat, specializarea: contabilitate si iformatica de gestiune si
cum procedez, trebuie sa ma angajez la ei?

Multumesc frumos

Aceasta postare a fost editata de Otilia Alupei: 06 July 2009 - 09:46 AM




#2 leu50

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 646 Postari:

Postat 22 June 2009 - 09:17 PM

Trebuie sa te angajezi. Contabilitatea o preiei cu proces verbal, documentele toate, balantele de verificare analitice si sintetice, eventuale fise, declaratiile, registrul fiscal,registrul jurnal, registrul inventar, jurnalele de TVA,fisel de personal si tot ce mai tine de contabilitate si personal.




#3 Mirabela Pomparau

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 13 Postari:

Postat 23 June 2009 - 06:44 AM

Si pot sa ma angajez cu 2 ore sau cum?
si fiind angajata si cu studiile pe masura pot sa tin contabilitatea pana la final?

multumesc frumos pt ajutor

Aceasta postare a fost editata de MIKY2010: 23 June 2009 - 08:06 AM




#4 nopris

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1575 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:A invata mai mult unii de la altii si a deveni mai priceputi si mai buni.

Postat 23 June 2009 - 08:32 AM

Poti sa tii contabilitate completa (inclusiv semnare de bilant) daca ai licenta luata si te angajezi pe post de contabil sef sau director economic. Poti sa te angajezi cu cate ore vrei intre 0,1 si 8 ore, in functie de cate ore vei sta zilnic in firma. Dar daca te angajezi cu o ora pe zi nu cred ca mai vrea firma sa-ti dea un salariu mare. Atentie, pentru un incepator contabilitate completa, fiscalitate si salarii este destul de greu de facut, cu multe raspunderi, multe declaratii si termene!
Drumul catre fericire nu se afla in a face ceea ce iti place, ci in a-ti place ceea ce trebuie sa faci! (Sai Baba)



#5 Mirabela Pomparau

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 13 Postari:

Postat 24 June 2009 - 07:24 AM

Multumesc frumos pentru ajutorul vostru!

Sper sa reusesc !

Sambata ar trebui sa ma duc sa o preiau.Vreau sa va intreb cand ar fi trebui sa depuna bilantul contabil?

Aceasta postare a fost editata de MIKY2010: 24 June 2009 - 08:21 AM




#6 gasil

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 133 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Brasov

Postat 24 June 2009 - 08:11 AM

Bilanturile se intocmesc pe baza balantelor din 31.12..... si 30.06... si se depun primul pana in 30.04 anul urmator , iar al doilea pina in 15.08 anul curent , dar aceste probleme sunt cunoscute de un absolvent al ASE-ului si mai ales de un contabil , probabil vroiai sa ti le reamintesti .
Spor la treaba , curaj vad ca ai !



#7 Mirabela Pomparau

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 13 Postari:

Postat 25 June 2009 - 06:21 AM

multumesc frumos

Aceasta postare a fost editata de MIKY2010: 25 June 2009 - 01:53 PM







Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL