Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Examen aptitudini 2010 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 2

Salt la continut


Examen aptitudini 2010


111 replies to this topic

#21 Mitzurina

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 29 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 07 February 2010 - 02:56 PM

Vezi postareamiha33, la Feb 6 2010, 01:45 PM, a spus:

Vezi postareamiha999, la Jan 26 2010, 09:49 AM, a spus:

este cineva din Bucuresti?; caci inainte de acest examen avem o tema semestriala; eu sunt repartizata la dl prof. Turlea Eugeniu, i-am trimis pana acum 2 email-uri pentru a obtine aceasta tema si nu am primit nici un raspuns; mai este cineva in aceasta situatie? a obtinut cineva tema de la dl. prof. Turlea?

cat despre examenul de aptitudini cine stie sa povesteasca mai multe? chiar se sta 6 ore la proba scrisa?

Buna, si eu sunt din Bucuresti..am primit azi tema pe mail de la dl.Turlea , de fapt cred ca de la un asistent al dansului.
daca vrei putem coresponda..Mihaela

Buna, se pare ca suntem in acelasi grup :), la dl. Turlea; eu am primit o arhiva de cateva fisiere, dintre care unul era cu teme si mi s-a spus un numar de tema...celelalte fisiere contin probleme din alte domenii decat evaluare (audit, fiscalitate etc), dar nu mi s-a spus daca trebuie sa le rezolv si pe alea sau erau acolo pur si simplu... voua cum vi s-a spus ? E doar tema sau mai sunt si studii de caz pe langa ? Am vazut ca s-a fixat o intalnire pe 9.02 la ora 15 (despre ce se va discuta ?), la care nu cred ca pot ajunge avand in vedere ca termin serviciul la 17... Am mai intrebat cand trebuie predate lucrarile si nu mi s-a spus... Voi aveti ceva mai multe informatii ? Poate vorbim, adresa mea de mail este mitzurina@yahoo.com



#22 miha33

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 21 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 07 February 2010 - 09:37 PM

Buna, se pare ca suntem in acelasi grup :), la dl. Turlea; eu am primit o arhiva de cateva fisiere, dintre care unul era cu teme si mi s-a spus un numar de tema...celelalte fisiere contin probleme din alte domenii decat evaluare (audit, fiscalitate etc), dar nu mi s-a spus daca trebuie sa le rezolv si pe alea sau erau acolo pur si simplu... voua cum vi s-a spus ? E doar tema sau mai sunt si studii de caz pe langa ? Am vazut ca s-a fixat o intalnire pe 9.02 la ora 15 (despre ce se va discuta ?), la care nu cred ca pot ajunge avand in vedere ca termin serviciul la 17... Am mai intrebat cand trebuie predate lucrarile si nu mi s-a spus... Voi aveti ceva mai multe informatii ? Poate vorbim, adresa mea de mail este mitzurina@yahoo.com
[/quote]

Buna, da si eu sunt la dl.Turlea, si da am primit pe mail o arhiva ce contine tema ce trebuie dezbatuta si un set de probleme pe diverse domenii asa cum ai precizat si tu. Eu am incercat sa rezolv o parte din ele, bineinteles nu am terminat, am sa incerc sa ajung maine la ora 15 la sediul lor , sa vad despre ce este vorba si am sa-ti comunic ce s-a discutat.

Tinem legatura.




#23 Mitzurina

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 29 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 07 February 2010 - 11:24 PM

Buna, da si eu sunt la dl.Turlea, si da am primit pe mail o arhiva ce contine tema ce trebuie dezbatuta si un set de probleme pe diverse domenii asa cum ai precizat si tu. Eu am incercat sa rezolv o parte din ele, bineinteles nu am terminat, am sa incerc sa ajung maine la ora 15 la sediul lor , sa vad despre ce este vorba si am sa-ti comunic ce s-a discutat.

Tinem legatura.
[/quote]

Multumesc frumos ! Mda, ma gandeam eu ca ar fi prea frumos sa scapam doar cu o tema de dezbatut... M-au indus in eroare fisierele alea, ca unele aveau ca titlu "stagiari an 2" si am crezut ca nu s-a mai obosit sa le stearga din arhiva. Multumesc si te rog spune-mi si mie ce va mai spune la intalnire.



#24 lenuta pop

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 24 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:la munte

Postat 09 February 2010 - 12:42 PM

REGULAMENT
privind efectuarea stagiului și examenul de aptitudini în vederea accesului la calitatea de expert contabil
și de contabil autorizat
pentru anii 2008 si 2009, asteptam 2010
ART. 40
(5) Tematica examenului de aptitudini este prezentată în anexele nr. 12, 12 a), 12 b), 12 c) și 12 d) și poate fi modificată sau completată de Consiliul superior al Corpului cu cel putin 3 luni înainte de data de organizare a examenului de aptitudini.

http://www.ceccar.ro..._aptitudini.pdf

din regulament ...
sa puteti modifica



#25 miha33

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 21 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 09 February 2010 - 07:27 PM

Multumesc si te rog spune-mi si mie ce va mai spune la intalnire.
[/quote]
Buna, am fost astazi la respectiva intalnire. Tema si lucrarile din arhiva sunt aferente anului 2 de stagiu, sem.al 2-lea.Adica, prin martie 2010 vom primi si tema+lucrarile aferente sem.1 2010, iar prin iunie-iulie tema pt sem.2 an 2010.
Acum sa revenim la tema din anul 2, cea din arhiva primita : va avea forma unui referat ( studiu de caz sau abordare teoretica) , ca marime de 10 pagini, cu termen de finalizare/predare: 23 si 24.02.2010.
S-a insistat sa se rezolve toate aplicatiile ( din celelalte fisiere, pe domenii: conta, audit, doctrina etc), chiar daca nu se stie un raspuns- nu s-a gasit material de studiu, sau este o aplicatie mai comnplexa, sa se scrie ceva (nu aberatii desgur) din care sa reiasa rationamentul profesional.
Cei care nu raspund la o singura intrebare, chiar daca celelalte vor fi rezolvate, vor avea surpriza sa nu li se accepte dosarul -asa s-a precizat

Pentru cei care nu au intrat in posesia temei: sa trimiteti mail cu solicitare la adresa :
florentin_caloian@yahoo.com sau la dl.profesor turlea, adresa este afisata pe site ceccar.buc.

SUCCES!



#26 Mitzurina

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 29 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 09 February 2010 - 09:46 PM

Buna, am fost astazi la respectiva intalnire. Tema si lucrarile din arhiva sunt aferente anului 2 de stagiu, sem.al 2-lea.Adica, prin martie 2010 vom primi si tema+lucrarile aferente sem.1 2010, iar prin iunie-iulie tema pt sem.2 an 2010.
Acum sa revenim la tema din anul 2, cea din arhiva primita : va avea forma unui referat ( studiu de caz sau abordare teoretica) , ca marime de 10 pagini, cu termen de finalizare/predare: 23 si 24.02.2010.
S-a insistat sa se rezolve toate aplicatiile ( din celelalte fisiere, pe domenii: conta, audit, doctrina etc), chiar daca nu se stie un raspuns- nu s-a gasit material de studiu, sau este o aplicatie mai comnplexa, sa se scrie ceva (nu aberatii desgur) din care sa reiasa rationamentul profesional.
Cei care nu raspund la o singura intrebare, chiar daca celelalte vor fi rezolvate, vor avea surpriza sa nu li se accepte dosarul -asa s-a precizat

Pentru cei care nu au intrat in posesia temei: sa trimiteti mail cu solicitare la adresa :
florentin_caloian@yahoo.com sau la dl.profesor turlea, adresa este afisata pe site ceccar.buc.

SUCCES!
[/quote]

Multumesc frumos de informatii ! Acum m-am lamurit si de ce unele fisiere aveau ca titlu "stagiari anul 2"...bine ca nu inseamna ca am ramas repetenti... :smile:

Seara buna si mai vorbim.



#27 carolinab

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 13 February 2010 - 11:28 AM

buna !
daca se poate pe mail: intepata@yahoo.com
mii de multumiri !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



:smile:

Vezi postareazenuta, la Jan 26 2010, 05:20 PM, a spus:

Vezi postareacarolinab, la Jan 26 2010, 03:43 PM, a spus:

buna,
daca ai cumva carti ceccar 2009 sau sinteze, studii de caz vol II, m-ar interesa .
multumesc mult !!!!!
si unde ai dori sa le primesti ca sunt foarte mari ?




#28 georgy_cmc

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 18 February 2010 - 12:12 PM

Vezi postareacarolinab, la Feb 13 2010, 11:28 AM, a spus:

buna !
daca se poate pe mail: intepata@yahoo.com
mii de multumiri !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



:smile:

Vezi postareazenuta, la Jan 26 2010, 05:20 PM, a spus:

Vezi postareacarolinab, la Jan 26 2010, 03:43 PM, a spus:

buna,
daca ai cumva carti ceccar 2009 sau sinteze, studii de caz vol II, m-ar interesa .
multumesc mult !!!!!
si unde ai dori sa le primesti ca sunt foarte mari ?




daca va rog mult sa imi trimiteti si pe adresa mea georgy_cmc@yahoo.com.
multumesccccccc



#29 imagegrup

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 29 Postari:
  • Location:reghin

Postat 29 March 2010 - 09:04 PM

BUNA....as avea si eu o intrebare....am dat examenul de acces in septembrie 2007...dar m0am inscris la stagiu pe 1 ian 2008.....deci as avea 3 ani de stagiu abia in ian 2011....cand as putea sa dau examenul de aptitudini..anul aceste sau abia anul viitor?cum se considera cei 3 ani?



#30 lenuta pop

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 24 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:la munte

Postat 29 March 2010 - 09:12 PM

Vezi postareaimagegrup, la Mar 29 2010, 10:04 PM, a spus:

BUNA....as avea si eu o intrebare....am dat examenul de acces in septembrie 2007...dar m0am inscris la stagiu pe 1 ian 2008.....deci as avea 3 ani de stagiu abia in ian 2011....cand as putea sa dau examenul de aptitudini..anul aceste sau abia anul viitor?cum se considera cei 3 ani?

primul an de stagiu a fost anul 2008,
al doilea an de stagiu a fost anul 2009 si
al treilea an de stagiu anul 2010
p.s. nu uitati de lucrarile semestriale

luati legatura cu filiala ceccar

'filiala ceccar' a spus:

Sesiunea 2010 a Examenului de aptitudini se organizează în zilele de 17 octombrie (proba scrisă) și 24 octombrie (proba orală).
Au dreptul să participe la această sesiune stagiarii aflați în anul 3 de stagiu

Aceasta postare a fost editata de lenuta pop: 29 March 2010 - 09:14 PM




#31 imagegrup

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 29 Postari:
  • Location:reghin

Postat 29 March 2010 - 09:29 PM

Vezi postarealenuta pop, la Mar 29 2010, 10:12 PM, a spus:

Vezi postareaimagegrup, la Mar 29 2010, 10:04 PM, a spus:

BUNA....as avea si eu o intrebare....am dat examenul de acces in septembrie 2007...dar m0am inscris la stagiu pe 1 ian 2008.....deci as avea 3 ani de stagiu abia in ian 2011....cand as putea sa dau examenul de aptitudini..anul aceste sau abia anul viitor?cum se considera cei 3 ani?

primul an de stagiu a fost anul 2008,
al doilea an de stagiu a fost anul 2009 si
al treilea an de stagiu anul 2010
p.s. nu uitati de lucrarile semestriale

luati legatura cu filiala ceccar

'filiala ceccar' a spus:

Sesiunea 2010 a Examenului de aptitudini se organizează în zilele de 17 octombrie (proba scrisă) și 24 octombrie (proba orală).
Au dreptul să participe la această sesiune stagiarii aflați în anul 3 de stagiu

DA, chiar acum am citit pe ceccar tg mures ca se pot prezenta cei aflati in stagiu anul 3...
as vrea sa particip, dar sa vad cat voi fi in stare sa invat.....
am o bebelina de 10 luni si sa speram ca o primeste din sept la cresa sa pot invata....
mi-e tare frica..cel de acces a fost ff greu....in plus sunt in urma cu lucrarle....



#32 lenuta pop

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 24 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:la munte

Postat 29 March 2010 - 09:36 PM

Vezi postareaimagegrup, la Mar 29 2010, 10:29 PM, a spus:

DA, chiar acum am citit pe ceccar tg mures ca se pot prezenta cei aflati in stagiu anul 3...
as vrea sa particip, dar sa vad cat voi fi in stare sa invat.....
am o bebelina de 10 luni si sa speram ca o primeste din sept la cresa sa pot invata....
mi-e tare frica..cel de acces a fost ff greu....in plus sunt in urma cu lucrarle....

sa-ti creasca mare, bebelina !
intra pe group http://finance.group...aptitudini2010/

speram sa ne ajutam sa avem examene mai usoare decat la acces

p.s. posibil sa dam iar examen la Targu Mures si cei din Bistrita

Aceasta postare a fost editata de lenuta pop: 29 March 2010 - 09:39 PM




#33 imagegrup

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 29 Postari:
  • Location:reghin

Postat 29 March 2010 - 09:50 PM

Vezi postarealenuta pop, la Mar 29 2010, 10:36 PM, a spus:

Vezi postareaimagegrup, la Mar 29 2010, 10:29 PM, a spus:

DA, chiar acum am citit pe ceccar tg mures ca se pot prezenta cei aflati in stagiu anul 3...
as vrea sa particip, dar sa vad cat voi fi in stare sa invat.....
am o bebelina de 10 luni si sa speram ca o primeste din sept la cresa sa pot invata....
mi-e tare frica..cel de acces a fost ff greu....in plus sunt in urma cu lucrarle....

sa-ti creasca mare, bebelina !
intra pe group http://finance.group...aptitudini2010/

speram sa ne ajutam sa avem examene mai usoare decat la acces

p.s. posibil sa dam iar examen la Targu Mures si cei din Bistrita
esti din bistrita?cand ai dat examenul de acces?
incerc sa intru pe grup acum

hm...m-am blocat...unde scriu....cum scriu..in acest grup....:(



#34 lenuta pop

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 24 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:la munte

Postat 29 March 2010 - 09:55 PM

Vezi postareaimagegrup, la Mar 29 2010, 10:50 PM, a spus:

cand ai dat examenul de acces?
incerc sa intru pe grup acum
hm...m-am blocat...unde scriu....cum scriu..in acest grup....:(

din judet, tot in anul 2007 la Tg. Mures
in partea dreapta la mijloc pe fond albastru Join This Group!
trebuie sa te "sign in" pe contul tau de pe yahoo : user si parola
sau daca nu ai cont pe yahoo.com trebuie sa "sign up" sa iti faci unul

Aceasta postare a fost editata de lenuta pop: 29 March 2010 - 09:58 PM




#35 eni2009

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 05 May 2010 - 06:16 PM

Vezi postareazenuta, la Feb 1 2010, 08:10 PM, a spus:

Sa aveti spor la invatat si succes la examen !

aptitudini2010

http://groups.yahoo..../aptitudini2010

este binevenit acest grup sper ca vom colabora si vom lua examenul :frusty:



#36 nelynely07

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 30 Postari:

Postat 25 May 2010 - 05:20 PM

a cumaparat cineva cartea pentru acces editia 2010



#37 willa

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 103 Postari:
  • Gender:Female

Postat 27 May 2010 - 12:24 PM

da, am luat eu cartea, dar nu am apucat prea mult sa ma uit in ea...
in schimb am luat tematica de mai sus de pe grup, eu credeam ca e pt aptitudini, dar cred ca e pt acces pt ca prea corespunde cu cartea...

Stii ceva legatura intre cartea de acces si ex de aptitudini?



#38 nelynely07

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 30 Postari:

Postat 27 May 2010 - 05:01 PM

cartea de acces am cumparat-o de la ceccar, pentru examenul de acces
dar acum am auzit ca exista alta carte de aptitudini ( asa circula zvonul pe forum ) ceccarul nu o are ,



#39 willa

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 103 Postari:
  • Gender:Female

Postat 27 May 2010 - 05:39 PM

si atunci unde s ar putea gasi?



#40 maricris

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 7 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:cluj-napoca

Postat 28 May 2010 - 12:39 PM

Buna ziua. Va rog un imens ajutor, daca se poate.Sunt stagiar de ultimul an. Am de trimis pana luni(31.05.2010) lucrarea la subiectul 52008 si nu o sa am timp fizic pentru a o termina. Mentionez ca am fost plecata din tara si asa am ajuns in situatia asta limita. Va rog mult daca ma puteti ajuta cu ceva subiecte rezolvate astept la adresa florinapocol@yahoo.com. Multumesc mult celor ce pot si vor sa ma ajute.






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL