Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
CMR - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

CMR

5 replies to this topic

#1 Spidigonzales

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 07 May 2010 - 01:39 PM

Va salut pe toti ! sunt nou pe forum,si va rog frumos daca ma poate sprijini careva cu un model de: scrisoare de transport sau CMR pt trans. de marfuri,atat intern cat si international. Va multumesc!

spidi_doonel@yahoo.com



#2 anuszka

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 150 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Ramnicu Valcea

Postat 08 May 2010 - 03:21 PM

Nu inteleg de ce vrei model cand este foarte simplu sa cumperi pur si simplu un carnet de la o librarie. CMR-ul si cel intern si cel extern are foarte multe rubrici scrise si de aceea cred ca e mai greu sa se fi apucat cineva sa-l redacteze.




#3 katinca

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 250 Postari:
  • Gender:Female

Postat 08 May 2010 - 03:57 PM

CMR-model

Fisiere atasate

  • Fisier atasat  CMR.pdf   691.84K   604 downloads




#4 Spidigonzales

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 10 May 2010 - 08:09 AM

MUltumesc pt raspunsuri,dar asa ceva am gasit intr-un singur loc in Oradea,caci in Buc. nu am gasit,oriunde am intrebat !!!! Am inteles astazi ca se gasesc pe la ANTRI,trebuie sa caut adresa.........o zi buna !



#5 ISA

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 369 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Constanta

Postat 10 May 2010 - 08:38 AM

CMR-uri puteti gasi intrebind la dvs.in oras, la Autoritatea Rutiera Romana. Daca nu gasiti la ei intrebati-i de scolile care fac cursuri pentru coordonatorii auto ( persoana desemnata ). Acolo veti gasi sigur. CMR este in 3 exemplare, autocopiative.
" Sansa favorizeaza o minte pregatita "



#6 Cristina Grigoras

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Hmmmmm!!!

Postat 10 May 2010 - 05:57 PM

Gasesti CMR-uri la ARTRI, UNTRR, FORT, ARR - sau le poti edita pe computer, respectand rubricatia din modelul pe care l-ai primit deja. Acestea se intocmesc in 4 exemplare si circula:
-1 ex. la expeditor
- 1 ex. la destinatar
- 1 ex. la transportator
- 1 ex. la intermediar (casa de expeditie - daca este cazul)
Nu te certa niciodata cu un idiot: te aduce la nivelul lui, apoi te bate cu experienta !






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL