Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
declaratii pfa incepand cu luna iulie 2010 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 4

Salt la continut


declaratii pfa incepand cu luna iulie 2010


360 replies to this topic

#61 cornel1979

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 39 Postari:

Postat 20 August 2010 - 02:01 PM

la cas bucuresti nu au vrut sa primeasca, cu toate ca eram mai multi acolo care vroiam sa depun. au spus ca nu au nici un soft pt preluarea declaratiilor. se intampla vineri ora 14.30



#62 mooncitizen

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 28 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 20 August 2010 - 02:06 PM

Vezi postareapge71, la Aug 20 2010, 12:22 PM, a spus:

Oricum e o idiotenie totala, pentru 2-3 Ron de plata in medie trebuie sa faci un drum pana in Spatarul Preda, de parca timpul nostru si transportul n-ar valora mai mult.

Scuza-ma pge71, eu am platit 9 :) (taxiul a costat cam 25 - din care 25*0.5 = 0.125 ron o sa ajunga pina la urma tot la ANOFM, prin intermediul taximetristului, banuiesc :)




#63 mooncitizen

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 28 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 20 August 2010 - 02:18 PM

Vezi postareacornel1979, la Aug 20 2010, 02:01 PM, a spus:

la cas bucuresti nu au vrut sa primeasca, cu toate ca eram mai multi acolo care vroiam sa depun. au spus ca nu au nici un soft pt preluarea declaratiilor. se intampla vineri ora 14.30

1. Dar de ce au nevioie de soft? Colegii lor de la ANOFS pot si fara, trec declaratiile intr-un registru cu mina (nu m-am uitat, dar cred ca foloseau creion chimic)

2. Banuiesc ca softul este facut de colegii nostri PFA IT-isti, n-au nici un interes sa se grabeasca :)

3. A mai verificat cineva la ora 15:00? Poate s-a mai schimbat ceva intre timp :)



#64 SERBAN MARIANA

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 789 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:BUCURESTI

Postat 20 August 2010 - 02:58 PM

Am mai depus doua declaratii de somaj pentru PFA la ora 15.30 si la fel cu pixul notau CNP , si datele din declaratie , nimic nou , poate doar cozile care vor fii de luni
RIANA784


Treburile ce se pot indeplini cu blandete niciodata nu dau gres



#65 mooncitizen

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 28 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 20 August 2010 - 03:07 PM

Vezi postareaSERBAN MARIANA, la Aug 20 2010, 02:58 PM, a spus:

Am mai depus doua declaratii de somaj pentru PFA la ora 15.30 si la fel cu pixul notau CNP , si datele din declaratie , nimic nou , poate doar cozile care vor fii de luni

Totusi un progres, de la creion chimic la pix :) (poate voi cei tineri nu stiti ce este un creion chimic; era folosit pe vremuri de catre magazioneri, brigadierii de CAP, etc pt completarea registrelor)



#66 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 20 August 2010 - 03:38 PM

Vezi postareaSERBAN MARIANA, la Aug 20 2010, 03:58 PM, a spus:

Am mai depus doua declaratii de somaj pentru PFA la ora 15.30 si la fel cu pixul notau CNP , si datele din declaratie , nimic nou , poate doar cozile care vor fii de luni
la 15:30 ai depus si la 15.58 ai postat anuntandu-ne cum stau lucrurile acolo ... adica, draga de tine AI VENIT REPEJOR LA UN CALC. SI AI SCRIS PE FORUM CA SA STIM SI NOI :ohmy: ce sa mai zic decat JOS PALARIA !!! :lnr (1):

multumesc mult, Mariana :laugh:

cu respect.



#67 catrina

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 19 Postari:

Postat 20 August 2010 - 03:56 PM

Multumesc celor care au scris aici experienta lor. V-as ramane datoare daca veti posta in continuare.
Va doresc un sfarsit de saptamana excelent! Ne vedem luni in Spataru Preda! :lnr (1):



#68 letalica

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 83 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 20 August 2010 - 06:39 PM

Pentru toate sectoarele se depun in Spataru Preda?
Despre adresa prin care comunicam ca nu am facut venit in luna iulie stie cineva, ceva?
Declaratiile trebuie doar semnate sau este necesara si stampila?
letalica



#69 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 20 August 2010 - 07:02 PM

Vezi postareacatrina, la Aug 20 2010, 04:56 PM, a spus:

Multumesc celor care au scris aici experienta lor. V-as ramane datoare daca veti posta in continuare.
Va doresc un sfarsit de saptamana excelent! Ne vedem luni in Spataru Preda! :lnr (1):
subscriu :laugh:



#70 Doina P

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1143 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 20 August 2010 - 07:21 PM

Va mai pot spune ca pensionarii care sunt PFA, nu depun si nici nu platesc nimic.



#71 letalica

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 83 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 20 August 2010 - 07:28 PM

Nu stiu unde a disparut mesajul meu.
Vroiam sa intreb pe cei care au depus declaratii la somaj daca este obligatoriu sa fie stampilate sau este suficienta semnatura? Pe declaratie apare doar loc de semnatura.
Pt Bucuresti se depune la Spataru Preda pt toate sectoarele?
Daca nu s-a obtinut venit trebuie depusa notificare?
Multumesc.
letalica



#72 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 21 August 2010 - 04:26 PM

Vezi postarealetalica, la Aug 20 2010, 08:28 PM, a spus:

Nu stiu unde a disparut mesajul meu.
nu a disparut, e tot acolo, mesajul 68, 3 posturi mai sus :lnr (1):



#73 catrina

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 19 Postari:

Postat 21 August 2010 - 11:30 PM

Pe site AMOFM, in pagina de start apar atat adresele pentru toate sectoarele cat si telefoanele.

http://www.bucuresti.anofm.ro/



#74 silvy0223

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 22 August 2010 - 09:33 AM

am si eu o intrebare, ptr un PFA infiintat in iunie, am depus declaratia privind venitul estimat in iulie, nu am primit nici acum decizia de impunere, mentionez ca nu am realizat venituri in iulie, depun declaratii CAS, CASS si somaj?
multumesc mult de tot



#75 Doina P

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1143 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 22 August 2010 - 10:26 AM

Parerea mea (dupa o logica simpla ) este ca nu depui ,din moment ce nu ai ce declara



#76 SERBAN MARIANA

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 789 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:BUCURESTI

Postat 22 August 2010 - 11:48 AM

toate PFA din Bucuresti depun declaratiile de somaj in str Spataru Preda , asa mi-au spus cand am depus eu vineri
RIANA784


Treburile ce se pot indeplini cu blandete niciodata nu dau gres



#77 letalica

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 83 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 22 August 2010 - 12:46 PM

Multumesc Mariana.
Este necesara stampilarea declaratiilor sau semnatura este suficienta?

Vezi postareasilvy0223, la Aug 22 2010, 10:33 AM, a spus:

am si eu o intrebare, ptr un PFA infiintat in iunie, am depus declaratia privind venitul estimat in iulie, nu am primit nici acum decizia de impunere, mentionez ca nu am realizat venituri in iulie, depun declaratii CAS, CASS si somaj?
multumesc mult de tot
Potrivit normelor, ar trebui notificate casele de pensii si somaj. Si eu am un PFA infiintat in iunie fara venituri.Ma gandesc ca o sa fac o adresa simpla prin care le comunic ca nu a realizat venituri de natura porfesionala.
<(3) În lunile în care nu realizează venituri de natură profesională, persoanele aflate în situațiile
prevăzute la art. 3 alin. (1) și (2) au obligația de a notifica acest fapt casei teritoriale de pensii, precum
și agenției pentru ocuparea forței de muncă județene sau a municipiului București din raza de
domiciliu sau de reședință a acestora.>
letalica



#78 SERBAN MARIANA

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 789 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:BUCURESTI

Postat 22 August 2010 - 05:53 PM

numai semnatura ,este suficienta
RIANA784


Treburile ce se pot indeplini cu blandete niciodata nu dau gres



#79 letalica

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 83 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 22 August 2010 - 06:02 PM

Multumesc mult!
letalica



#80 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 22 August 2010 - 07:05 PM

deci, la somaj trebuie doar declaratia in 2 ex., fara copie carte de identitate sau alte cele, da ??

:lnr (1):






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL