Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
examene ACCA - topic 2013 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 6

Salt la continut


examene ACCA - topic 2013

181 replies to this topic

#101 annamariaz

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 7 Postari:
  • Gender:Female
  • Interests:Pictura & Sport

Postat 08 August 2013 - 01:52 PM

Buna, Elena!

Eeee, ceva tot ai reusit. Eu mai greu, dar mai incercam.

Te inteleg, copilul solicita toata atentia.

Dar daca poti, de ce nu?!

Dupa ce carti inveti? Kaplan, Opentuition, BPP, cursuri de la scoli?

Ca si in facultate, daca nu pici un examen nu esti student cu adevarat.

Cand m-am decis sa studiez ACCA, m-am ghidat dupa un fraier care nici pana in ziua de azi nu am elucidat misterul cum de nu cunostea sa faca situatii in Excel, dar terminase ACCA-ul. Nu conteaza daca cu note mari sau mici.

:-)



#102 annamariaz

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 7 Postari:
  • Gender:Female
  • Interests:Pictura & Sport

Postat 08 August 2013 - 02:09 PM

Dragi studenti,

Intrebarile sunt cu un scop, personal imi creaza o stare de spirit de a uita de "esec". AM picat 4 examene. Greseala ca le-am ales pe toate, uitand ca mai sunt si alte lucruri de facut. In iarna 2012 am facut la fel si m-am dus nepregatita la doua examene doar, celelalte doua le-am omis din start desi platisem.
Deja am facut aceasi greseala de doua ori, ridica un semn de intrebare. Repetand-o, imi repugna statutul pe carte il aveam. Ce-i drept, am confundat ACCA-ul cu cursurile din facultate.

Nimeni nu m-a felicitat pana acum :laugh: . Ba mai mult m-ar contraria sa stiu ca se bucura careva de insuccesul meu. :biggrin: (timp si bani pierduti)

Gradul de dificultate e diferit de la fiecare individ in parte.

E ca si cum te-as intreba: cum e supa?

Raspunsul diferit: rece, cald, sarat, dulce, etc

Asa cum si acumularea de informatie difera de la fiecare caz in parte si depinde si de mediul in care traieste.

Exista si varianta cand trebuie sa nu vezi ca p[e un esec faptul ca trebuie sa renunti la ACCA, din motive cunoscute numai de tine insati. Dar daca stii ca poti, si ca poti fii mai bun decat cei care au terminat cursurile, dar profesional profesezi mai bine... atunci te intrebi, de ce sa renunti?!

Sa ne punem cu burta pe carte inteligent. :wub: la figurat, desigur.




#103 pantim

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 19 Postari:
  • Gender:Female

Postat 08 August 2013 - 02:51 PM

Vezi postareaannamariaz, la 08 August 2013 - 02:09 PM, a spus:

Dragi studenti,

Intrebarile sunt cu un scop, personal imi creaza o stare de spirit de a uita de "esec". AM picat 4 examene. Greseala ca le-am ales pe toate, uitand ca mai sunt si alte lucruri de facut. In iarna 2012 am facut la fel si m-am dus nepregatita la doua examene doar, celelalte doua le-am omis din start desi platisem.
Deja am facut aceasi greseala de doua ori, ridica un semn de intrebare. Repetand-o, imi repugna statutul pe carte il aveam. Ce-i drept, am confundat ACCA-ul cu cursurile din facultate.

Nimeni nu m-a felicitat pana acum :laugh: . Ba mai mult m-ar contraria sa stiu ca se bucura careva de insuccesul meu. :biggrin: (timp si bani pierduti)

Gradul de dificultate e diferit de la fiecare individ in parte.

E ca si cum te-as intreba: cum e supa?

Raspunsul diferit: rece, cald, sarat, dulce, etc

Asa cum si acumularea de informatie difera de la fiecare caz in parte si depinde si de mediul in care traieste.

Exista si varianta cand trebuie sa nu vezi ca p[e un esec faptul ca trebuie sa renunti la ACCA, din motive cunoscute numai de tine insati. Dar daca stii ca poti, si ca poti fii mai bun decat cei care au terminat cursurile, dar profesional profesezi mai bine... atunci te intrebi, de ce sa renunti?!

Sa ne punem cu burta pe carte inteligent. :wub: la figurat, desigur.
Ai dreptate trebuie sa ne punem cu burta pe carte inteligent. Eu o iau pas cu pas. Am inceput cu un examen ca sa ma obisnuiesc cu engleza, in decembrie dau tot unul si o sa vad la anul cum va mai sta treaba. Incetul cu incetul ca nu ne grabeste nimeni. Oricum e o chestie de 3, 4 sau poate 5 ani. Eu vad lucrurile ca pe o investitie pe termen lung. Pasi marunti dar siguri. Simt ca invat cu folos pt ca in facultate am fost cam superficiala. Cand am inceput mi s-a parut simplu la prima citire dar dupa primul examen am vazut ca timpul te preseaza. Eu imi fac timp sa citesc toata cartea ca sa o inteleg si apoi ma apuc de invatat. Mai greu cand lucrez si am copil dar ce sa facem daca abia acum m-am desteptat :angry2: ca trebuie sa fac mai mult in viata. Eu invat dupa BPP si sunt multumita dar cat de des pot intru pe opentuition.



#104 alexandra_stanca

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 68 Postari:
  • Gender:Female

Postat 08 August 2013 - 11:11 PM

Buna tuturor,

Felicitari pentru rezultatele bune! Celor mai putini norocosi le spun sa nu se descurajeze, sigur data viitoare va fi bine! Vorbesc din experienta :biggrin: .
Felicitari Marcela pentru rezultat!

Am scapat si eu de F6 cu 62% si ma gandeam pentru iarna la F9 sau F8. De F8 mi-e cam teama pentru ca am auzit mai multa lume plangandu-se de materie ...

@Elena30 & Marcela100: fetelor, voi ati sustinut F9? cum a mers invatatul?

@mva012: care e strategia ta de studiu, de ai obtinut rezultate asa bune? Cat timp aloci studiului pe luna si cu cat timp inainte te apuci de citit?

@annamariaz: eu folosesc materialele de la bpp, mi se par mai bine structurate decat cele de la kaplan. Daca imi permiti un sfat: incearca intai cu cate un examen ca sa te familiarizezi cu genul de cerinte si timpul limitat din cadrul examenului si apoi daca vei considera ca se poate, poti creste numarul de examene sustinute pe sesiune...mi se pare o abordare care iti aduce rapid rezultate si nu simti ca ai investit degeaba...dar tu stii cel mai bine.



#105 luna_plina

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 213 Postari:
  • Gender:Female

Postat 09 August 2013 - 06:45 AM

Felicitari, dragi studenti ACCA, indiferent de stampila pe care v-a pus-oieri ACCA in frunte (fail or pass) ...
V-am citit ieri postarile, dar nu m-am simtit in stare sa ma "laud", eram prea daramata. Eu mi-am aproximat intotdeauna destul de corect punctajul pe care il voi obtine (calculand "la sange"), iar la P5 ma asteptam sa fie macar 53-55 de puncte. Desi as fi bagat mana in foc c-o sa-l iau fara probleme, am picat cu 49 de puncte....la fel ca multi alti studenti care au dat examenul asta. Si, asemenea multora dintre ei (care si-au sustinut parerea pe Opentuition), mi-e greu sa nu sesizez aceasta ciudata "coincidenta": multi studenti aflati pe punctul de a termina ACCA (optionalele P4-P8 sunt ultimele 2 examene din cele 14), picati cu 49 de puncte si fortati astfel sa plateasca din nou examenul, ca doar n-or sa renunte cand mai au un examen, nu? Unii l-au repetat si de 6-8 ori, ceea ce mi se pare aberant, suna a taxa de protectie :rolleyes: .
As plati un "administratïve review", dar as arunca de fapt banii aia pe fereastra (52 GBP) si va sfatui si pe voi sa nu faceti asta. ACCA nu corecteaza inca o data lucrarea (si nici nu primesti vreo copie a lucrarii corectate, pentru a avea garantia ca ai meritat acel punctaj), ci doar verifica daca punctajele acordate pentru toate subiectele tratate au fost adunate corect. That`s it...
In weekend ma reapuc de invatat la P5, cred ca e singurul pe care il dau in decembrie. Si uite asa s-a ales praful de planul meu de a termina ACCA anul asta, mai mult ca sigur va trebui sa aman P7 pentru anul viitor (desi nu-s hotarata 100%).
Multa bafta cu invatatul, dragilor, fruntea sus si sa speram ca, vestile primite pe 8 februarie vor fi mult mai bune!
O vara frumoasa (cat a mai ramas din ea) si concediu placut!



#106 blueeyes_hart

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 62 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 09 August 2013 - 07:40 AM

buna, si eu as fi interesata cum reusiti sa invatati, cat timp alocati,cand. eu am 3 copii micuti si binenteles si un jos, seara stau cu ei pana adorm ( 10-11) apoi binenteles ma ia somnul si pe mine. iar in week-end treburile casnice. nu stiu daca sa ma apuc, imi da impresia ca nu voi reusi niciodata sa invat pt un examen. ceva sfaturi va rog.



#107 annamariaz

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 7 Postari:
  • Gender:Female
  • Interests:Pictura & Sport

Postat 09 August 2013 - 08:10 AM

Buna dimineata

Azi-dimineata am vb cu un tip din Pakistan (un puiut de numai 21 de ani, mai sa imi bag capul in nisip precum strutul). Se pregateste pentru P5 acum. Oricum, a fost dragut cu indrumarile si mi-a recomandat sa folosesc kit-urile de la BPP si Kaplan. Pana in prezent am citit teoria BPP, nu si kit-ul. O sa ma folosesc si de kaplan de acum incolo.

Ieri dupa aflarea examenelor, si fiind mai odihnita decat de obicei, am parcurs online examinarile pentru F2 si F3(50 de intrebari precum cele de la examene) . Rezultat: peste 80% dupa care m-am oprit. La naiba, mi-am zis! :dry:

M-a ajutat f mult parerile voastre care conteaza f mult, atat pentru psihic, cat si pentru aflarea metode de parcurgere a examenelor din cadrul ACCA>

Multumim pentru incurajari si pentru stampila nu in frunte ci pe ..... :biggrin:

Mi-a placut ce a spus si sotul meu, candva in Decembrie 2012 vazandu-ma "expirata" si cu teancul de carti imprastiate in pat: trebuie sa vad lucrurile diferit si sa nu :blink: atata timp cat o baza am (referindu-se la studiile superioare anterioare). Ce-i drept ca ne precipitam sa tragem linie. Si inca o mai facem. :dry:

Ce doresc sa mai adaug este legat de cantitatea de asimilare si adaptare a timpului pentru studiu este diferit de la fiecare individ in parte. In afara de studiu avem si alte preocupari sau indatoriri de care nu ne putem indispensa pentru ca face parte din cursul normal al vietii: viata de familie cu sarcinile ei, preocupari in afara casei, locul de munca etc.

Personal, din cauza oboselii, mi s-a intamplat sa citesc aceasi pagina timp de aprox 2 ore pentru ca nu puteam face conexiunea (de unde o scoate si unde o baga) :biggrin2: .

M-am folosit si de explicatii date pe forum in UK de catre studenti care explicau pe intelesul tuturor. :rolleyes:

Ma folosesc de orice instrument care imi este util, linkuri catre ACCA (forum & youtube) care iar iti capteaza din timpul limitat de studiu.

Ana



#108 annamariaz

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 7 Postari:
  • Gender:Female
  • Interests:Pictura & Sport

Postat 09 August 2013 - 08:59 AM

Vezi postareablueeyes_hart, la 09 August 2013 - 07:40 AM, a spus:

buna, si eu as fi interesata cum reusiti sa invatati, cat timp alocati,cand. eu am 3 copii micuti si binenteles si un jos, seara stau cu ei pana adorm ( 10-11) apoi binenteles ma ia somnul si pe mine. iar in week-end treburile casnice. nu stiu daca sa ma apuc, imi da impresia ca nu voi reusi niciodata sa invat pt un examen. ceva sfaturi va rog.


buna.

In prima instanta este bine sa arunci o privire pe cartile de studiu. Acum depinde daca alegi varianta sa studiezi singura sau sa urmezi cursurile lor. Daca ti se par acceptabile poti incerca si sa te opresi la un anumit numar de cursuri pentru care ti se elibereaza o diploma.
E greu avand o familie, dar tu stii cel mai bine cum poti aloca timpul studiului si cate cursuri poti lua de fiecare data. 1-2 cursuri daca lucrezi

Sa fiti o familie fericita si mult succes!

Ana



#109 luna_plina

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 213 Postari:
  • Gender:Female

Postat 09 August 2013 - 09:41 AM

Inainte sa aflu rezultatul pentru P5 (prin luna iulie), am cumparat de la un alt student ACCA copii dupa manual si culegere pentru P7 (Advanced Audit) de la BPP, valabile pana in iunie 2014 inclusiv, platind pe ele 100 lei.
Acum m-am razgandit, vreau sa dau P6 in loc de P7 si as vrea sa vand manualele pentru P7 (cu cat le-am cumparat), sunt neatinse. Si sa imi cumpar in loc manuale pentru P6 (varianta electronica).
E cineva interesat de ele?



#110 marcela100

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 86 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 09 August 2013 - 01:01 PM

Felicitari pt F6, alexandra_stanca si bafta in continuare!

Legat de F9 eu am mai povestit pe aici ca a fost examenul din cauza caruia eram sa renunt la ACCA. L-am dat prima data cu F5 si l-am picat, apoi odata cu F6 si iarasi l-am picat. Abia in momentul in care l-am dat doar pe el singur am reusit sa-l trec. Din punctul meu de vedere e o materie nu neaparat grea, dar solicitanta. Pe mine m-a tras in jos partea teoretica (50% din examen). Cu problemele m-am descurcat bine, dar cand trebuia sa scriu teorie, ma cam blocam.

Daca alegi sa dai doar F9 singur sunt sanse mari sa-l treci din prima. Nu mai stiu exact, cineva de aici, imi spunea ca era mult mai bine sa dau intai F7 si F8 si abia apoi F9, pt ca as fi inteles mai bine materia, F9 avand unele notiuni preluate din cele 2.

Nu stiu cum e mai bine pentru tine sa alegi dintre 8 si 9, dar pot sa iti spun ca eu, de aici inainte, le iau la rand, nu mai fac "salturi". Si eu am auzit cate ceva despre F8, cum ca e dificil, dar sper sa nu fie mai greu decat F9 :biggrin:

@luna_plina:

Imi pare rau pentru ce s-a intamplat. Intr-adevar, e ceva ciudat la mijloc. Ori vor sa mai stoarca niste bani de la studentii aflati aproape de finish, ori vor sa aiba doar un anumit numar de membrii nou intrati in fiecare an. Oricum, nu ma asteptam la asemenea tertipuri din partea lor...ma cam pune pe ganduri.

O sa-l iei cu siguranta in decembrie, dar e neplacut ca trebuie sa amani un pic bucuria de a deveni membru. Iti tin pumnii ca sa scapi mai repede de ultimele examene.

Ma bucur ca s-a mai animat un pic forumul. Sper sa o tinem tot asa de aici inainte. :rolleyes:



#111 luna_plina

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 213 Postari:
  • Gender:Female

Postat 09 August 2013 - 01:15 PM

Vezi postareamarcela100, la 09 August 2013 - 01:01 PM, a spus:


Nu stiu cum e mai bine pentru tine sa alegi dintre 8 si 9, dar pot sa iti spun ca eu, de aici inainte, le iau la rand, nu mai fac "salturi". Si eu am auzit cate ceva despre F8, cum ca e dificil, dar sper sa nu fie mai greu decat F9 :biggrin:


Eu am picat F8 prima data, fiindca m-am axat doar pe teorie si nu prea am facut probleme. Daca parcurgi toata culegerea si subiectele din anii anteriori, il iei cu siguranta.
Eu am luat F8 sustinandu-l in aceeasi sesiune cu F9 (58 puncte la F8 si 50 puncte la F9). Nu recomand (mai ales ca sunt in zile consecutive), dar se poate...
Multa bafta, Marcela!



#112 marcela100

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 86 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 09 August 2013 - 01:16 PM

Vezi postareablueeyes_hart, la 09 August 2013 - 07:40 AM, a spus:

buna, si eu as fi interesata cum reusiti sa invatati, cat timp alocati,cand. eu am 3 copii micuti si binenteles si un jos, seara stau cu ei pana adorm ( 10-11) apoi binenteles ma ia somnul si pe mine. iar in week-end treburile casnice. nu stiu daca sa ma apuc, imi da impresia ca nu voi reusi niciodata sa invat pt un examen. ceva sfaturi va rog.

Si eu am 2 copii sub 3 ani si nu imi e usor cu toata povestea asta cu examenele ACCA. Pt mine cel mai important lucru e faptul ca sunt sutinuta si ajutata de toata familia (sot, socrii, parinti). Momentan nu lucrez, sunt in concediu de crestere copil pt bebe nr. 2, dar chiar si stand acasa, cateodata am zile in care nu pot sa ma concentrez la invatat. Stii mai bine cum sunt noptile nedormite cu bebeii de cateva luni...

Eu zic sa te apuci de invatat, cand prinzi cate 1-2 ore libere si cand esti cat de cat odihnita. Ideal e sa lasi copii cu sotul sau altcineva in timpul ala si sa ii rogi sa nu te intrerupa, ca sa nu pierzi firul. Eu, de exemplu, deja mi-am comandat manualele pt F8 si de saptamana viitoare incep sa citesc Study Textul...nu pot sa las totul pe ultimele 2 luni. Atunci deja incep cu Practice and Revision Kit-ul. Cam asta e strategia mea si vad ca a mers cat de cat pana acum.

Inscrie-te, vezi ce examen ai de dat primul si apuca-te de treaba, cu incredere, pt decembrie. Nu e o aventura usoara, dar ai sa vezi ce bucurie si ce multumire sufleteasca vei avea, cand in ziua rezultatelor vezi ca ai mai trecut de un hop si te apropii de final :smile:



#113 luna_plina

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 213 Postari:
  • Gender:Female

Postat 09 August 2013 - 01:23 PM

Vezi postareablueeyes_hart, la 09 August 2013 - 07:40 AM, a spus:

buna, si eu as fi interesata cum reusiti sa invatati, cat timp alocati,cand. eu am 3 copii micuti si binenteles si un jos, seara stau cu ei pana adorm ( 10-11) apoi binenteles ma ia somnul si pe mine. iar in week-end treburile casnice. nu stiu daca sa ma apuc, imi da impresia ca nu voi reusi niciodata sa invat pt un examen. ceva sfaturi va rog.

La mine ajuta sesiunile intense si scurte de studiu (2-3 zile de concediu in care ma izolez cu cartile mele), intrucat pot asimila un volum mare de informatii in timp scurt.
Incearca sa gasesti ritmul care ti se potriveste. Poti incerca sa mergi la sala de lectura a unei bilbioteci, unde sa ai parte de liniste deplina (si unde nu iti solicita nimeni atentia, cum se intampla probabil acasa). Sau poti ruga pe cineva sa stea cu copii in respectivele zile. Stiu pe cineva care are 2 copii si a reusit sa invete pentru 2 examene si sa le si promoveze in sesiunea trecuta, cu ajutorul unei bone care s-a ocupat de juniori. Si, uite asa, in cateva zile poti da gata o mare parte din materie.
Multa bafta si sa ne tii la curent cu progresul tau!



#114 marcela100

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 86 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 09 August 2013 - 02:08 PM

Multumesc pt sfaturi luna_plina!

Sunt convinsa ca F8 este un examen peste care voi trece si eu (nu neaparat din prima :biggrin2: ). Deja am capatat putina experienta si am intrat intr-un fel de rutina. Sa fiu sincera, abia astept sa ma apuc de invatat, parca mi-e "sete" de cunostinte noi, apoi urmeaza emotiile examenului, asteptarea rezultatului si tot asa.

Din cate am observat, eu in general, stau mai bine la capitolul probleme decat teorie. Cred ca am un fel de "trac" al scrisului de care sper sa scap mai repede.

Spor la invatat sau distractie placuta in continuare pt cine e in concediu!



#115 alexandra_stanca

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 68 Postari:
  • Gender:Female

Postat 09 August 2013 - 04:29 PM

Multumesc Marcela100 pentru lamuriri in legatura cu F9 si luna_plina pentru informatii privind strategia de studiu.

Vad ca deja va apucati de treaba pentru decembrie ... o sa incerc sa ma decid si eu pentru f8 sau f9. Voi merge in continuare pe un singur examen pe sesiune, macar stiu ca daca dedic suficient timp am sanse mari sa scap de el. Eu am incercat sa impac si studiul si treburile casnice si ingrijitul copilului si aveam dubii ca o sa imi iasa, in ultimele zile de studiu eram cu nervii cam la pamant....dar a fost ok pana la urma.

Luna_plina cred ca abia asteptai sa termini cu examenele si e putin frustrant ce ti se intampla. Dar cu perseverenta ta sigur o sa reusesti in iarna. Si apoi in iunie o sa te bucuri de momentul mult asteptat...mai e totusi asa putin :)

O sa iau in considerare varianta sa ma inscriu pentru f8, mai ales ca am cu cine ma sfatui in caz ca ma impotmolesc...si ma apuc si eu cat de curand de studiu, ca acusi bate la usa sesiunea...



#116 alexandra_stanca

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 68 Postari:
  • Gender:Female

Postat 10 August 2013 - 10:11 PM

@Marcela100: poti te rog sa imi trimiti pe adresa de yahoo (o gasesti in profilul meu) un mail ca sa vad si eu adresa ta? Vreau sa te intreb ceva legat de manualele pentru F8 ... multumesc!



#117 buderuss

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 24 Postari:

Postat 11 August 2013 - 05:30 AM

Am reusit sa fac rost de materiale pt F5 si f7 nu de la romani , normal. :) Daca aveti nevoie ma puteti contacta.

Carmen



#118 marcela100

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 86 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 11 August 2013 - 11:40 AM

Vezi postareaalexandra_stanca, la 10 August 2013 - 10:11 PM, a spus:

@Marcela100: poti te rog sa imi trimiti pe adresa de yahoo (o gasesti in profilul meu) un mail ca sa vad si eu adresa ta? Vreau sa te intreb ceva legat de manualele pentru F8 ... multumesc!

Am trimis un mail pe adresa ta.



#119 blueeyes_hart

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 62 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 12 August 2013 - 06:37 AM

multumesc pt incurajari ! imi voi inima in dinta si voi incepe cu invatatul pt f5.



#120 anat333ma

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 9 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 13 August 2013 - 02:16 PM

Buna,

Sunt noua pe acest forum...sunt noua si in ale ACCA-ului. :) Mi-au fost exceptate 3 examene (f1-f3) si am luat acum in iun 2013 F5.

Ma gandeam sa dau in dec F6, dar nu stiu ce varianta sa aleg..RO sau UK. Am inteles ca ar fi mai simplu UK, dar mi-ar folosi la ceva aici in Romania...? Ce am invatat la facultate oare are vreo legatura cu materia de aici?

SI de asemenea, de unde cumparati voi materiale? In afara de bpp, kaplan..ziceati ceva ca faceti rost din afara, de la alti studenti??

Multumesc mult






Similar Topics Collapse

6 useri citesc topicul

0 membri, 6 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL