Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Examen acces CECCAR 2019 - expert contabil - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 2

Salt la continut


- - - - -

Examen acces CECCAR 2019 - expert contabil

42 replies to this topic

#21 mire_d

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 07 July 2019 - 10:12 AM

Buna! Avem voie cu planul de conturi la examen, inclusiv pentru IFRS-uri? Subiectele vor fi exact din ghid? Mersi!



#22 mire_d

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 16 July 2019 - 03:38 PM

View Postpdioana, on 25 June 2019 - 10:13 AM, said:

Buna!
Am si eu o intrebare - sunt si intrebari tip grila?
Am vazut pe mai multe site-uri exemple de intrebari pentru acces la stagiu si erau tip grila.

Multumesc!

Din cate inteleg, intrebarile vor fi exact din ghid, deci nu tip grila.




#23 mire_d

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 16 July 2019 - 03:51 PM

Hello! La fiscalitate a fost vreun subiect de teorie, cum ar fi principiile fiscale sau clasificarea impozitelor, sau doar aplicatii? Mersi frumos!



#24 floare_de_colt16

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 22 August 2019 - 03:37 PM

Buna ziua tuturor, am o intrebare, pentru dosarul de inscriere la examenul de acces CECCAR, pentru certificatul medical unde trebuie sa mergem?
Am mers la un medic neurolog si a zis ca nu are competenta sa elibereze asemenea certificat ci sa merg la medicina muncii. (eu nu vad ce legatura are cu medicina muncii)
Va rog cei care deja ati trecut prin aceasta etapa sa ma lamuriti; cum ati procedat?
Multumesc



#25 Claudiadi

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 10 Postari:

Postat 29 August 2019 - 10:22 PM

Bună seara!

Am inteles ca la examen avem voie cu planul de conturi, care poate fi descarcat de pe site-ul CECCAR. Îmi puteți spune de unde anume sa il descarc? Am tot caitat pe site-ul lor si nu am gasit. Sau putem mergem cu orice plan de conturi? Sunt o gramada de variante pe net, de exemplu cel de buzunar, super util.



#26 mire_d

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 30 August 2019 - 12:41 PM

View Postfloare_de_colt16, on 22 August 2019 - 03:37 PM, said:

Buna ziua tuturor, am o intrebare, pentru dosarul de inscriere la examenul de acces CECCAR, pentru certificatul medical unde trebuie sa mergem?
Am mers la un medic neurolog si a zis ca nu are competenta sa elibereze asemenea certificat ci sa merg la medicina muncii. (eu nu vad ce legatura are cu medicina muncii)
Va rog cei care deja ati trecut prin aceasta etapa sa ma lamuriti; cum ati procedat?
Multumesc


Buna! Este vorba despre certificatul medical A5. Cauta pe net, il poti obtine de la diverse clinici.



#27 Claudiadi

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 10 Postari:

Postat 02 September 2019 - 05:19 PM

Revin cu intrebarea legata de planul de conturi

De unde putem descarca planul de conturi de pe site-ul CECCAR? Sau, putem merge cu orice plan de conturi?



#28 alone

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 64 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Oradea

Postat 13 September 2019 - 02:06 PM

Buna,

M-am inscris si eu azi pentru examenul de acces la stagu, insa nu am mai gasit ghidul la CECCAR Bihor;
oare ai putea sa ma ajute cineva cu el pentru catve ore sa-mi fac si eu o copie ?

Multumesc,



#29 Claudiadi

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 10 Postari:

Postat 17 September 2019 - 07:31 PM

A aparut si varianta digitală a Ghidului, poate fi descarcata direct de pe site-ul CECCAR si costa intre 80 si 90 de lei

Am reusit sa descarc planul de conturi de pe site-ul ceccar, o sa il iau si la examen. Pentru cine doreste il găsiți atasat



#30 Dem09

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 18 September 2019 - 06:54 AM

Buna ziua. Puteti posta va rog link-ul catre site-ul ceccar pentru a putea descarca planul de conturi? Nu apare atasat...
Multumesc mult!



#31 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 18 September 2019 - 04:07 PM

Fisier atasat  Ghid-acces-electronic-2.png   875.78K   44 downloads „Ghidul pentru pregătirea candidaților la examenul de acces la stagiul pentru obținerea calității de expert contabil și de contabil autorizat”, disponibil acum și în varianta electronică !

85,00 lei

Acesta este disponibil pe platforma online https://librarie.ceccar.ro.
Recomandăm citirea cu atenție a condițiilor de utilizare a publicațiilor în format electronic emise de CECCAR, disponibile pe site-ul mai sus amintit.



#32 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 18 September 2019 - 04:16 PM

Pt cei interesati, la examen trebuie sa va aveti la voi cu actul de identitate, pix, calculator simplu de birou şi plan de conturi. Asta cf CECCAR Dambovita, dar cred ca e valabil in toata tara, anul trecut era si nu vad de ce n-ar fi anul acesta.

Bafta multa si inspiratie maxima ! :biggrin:



#33 Claudiadi

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 10 Postari:

Postat 18 September 2019 - 09:44 PM

Nu stiu de ce nu merge atasat planul de conturi. Eu am intrat pe CECCAR Arges 》Aptitudini》 plan de conturi
http://www.ceccararg...naptitudini.php

Dați in jos pagina si apare: plan de conturi descarca aici



#34 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 19 September 2019 - 09:29 AM

Nu poti atasa documente daca nu ai minim 10 mesaje postate. Este o masura anti-spam. Scrie asta in regulamentul forumului, dar f putini dintre voi il citesc (macar o data, la inscriere) si de aceea nu intelegeti de ce, ulterior, vi se intampla unele lucruri.

Multumim mult, Claudia ! De mare ajutor sunt informatiile tale ! :wub:



#35 moni70

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 14 Postari:

Postat 11 October 2019 - 09:24 AM

Buna

Oare cand o sa fie rezultate?



#36 Claudiadi

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 10 Postari:

Postat 13 October 2019 - 09:26 PM

Pentru rezultate la sfarsitul lui octombrie, chiar început de noiembrie. Pe site scrie ca se dau rezultatele in cel putin 20 de zile de examen.



#37 Claudiadi

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 10 Postari:

Postat 17 October 2019 - 05:34 PM

S-au afisat rezultatele !!!!!!

Am promovat examenul !!!!! Multumesc tuturor pentru fiecare informatie, a fost de mare ajutor.




#38 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 18 October 2019 - 12:34 PM

Bravoooo, Claudia !! :wub:

Felicitari !! :smile:



#39 pedagogul78

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 21 October 2019 - 03:38 PM

Am luat si eu examenul. Pentru mine a fost mai usor, am dat doar din drept. La centrul din Timis s-a dat Plan de conturi

Ce urmeaza? Mai trebuie sau nu tutore?



#40 pedagogul78

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 21 October 2019 - 05:08 PM

View Postmire_d, on 30 August 2019 - 12:41 PM, said:

View Postfloare_de_colt16, on 22 August 2019 - 03:37 PM, said:

Buna ziua tuturor, am o intrebare, pentru dosarul de inscriere la examenul de acces CECCAR, pentru certificatul medical unde trebuie sa mergem?
Am mers la un medic neurolog si a zis ca nu are competenta sa elibereze asemenea certificat ci sa merg la medicina muncii. (eu nu vad ce legatura are cu medicina muncii)
Va rog cei care deja ati trecut prin aceasta etapa sa ma lamuriti; cum ati procedat?
Multumesc


Buna! Este vorba despre certificatul medical A5. Cauta pe net, il poti obtine de la diverse clinici.

Eu l-am luat de la medicul de familie






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL