Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
servicii de contabilitate - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 2

Salt la continut


servicii de contabilitate

27 replies to this topic

#21 Guest__*

  • Guests

Postat 29 September 2005 - 10:48 AM

25 sau 30%? Unde scrie ºi cine hotãrãºte când îi 25 ºi când 30?!!!!! :?



#22 niki

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 168 Postari:

Postat 29 September 2005 - 10:53 AM

sincer nu stiu, daca exista vreo baza legala in acest sens v-as fi recunoscator daca m-ati ajuta




#23 niki

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 168 Postari:

Postat 29 September 2005 - 12:57 PM

ar trebui sa se faca foi de parcurs pe fiecare masina?
eu am mai intrebat un taximetrist si mi-a spus ca nu face nici o foie de parcurs si ca i se deconteaza cam 10 l benzina la 100 km ocupati.
ma poate ajuta cineva?
decontez sute de bonuri de benzina sau sa se faca foi de parcurs?



#24 niki

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 168 Postari:

Postat 29 September 2005 - 04:33 PM

nu-mi poate da nimeni o solutie ?



#25 Guest__*

  • Guests

Postat 29 September 2005 - 04:35 PM

Trebuie sã ai un fel de deviz, acesta sa face pa foaia de parcurs sau stabilind, dupã ce citeºti ceasul, câþi km a parcurs ºi cât consumã pe km. Atenþie, nu toate maºinile au acelaºi consum...



#26 niki

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 168 Postari:

Postat 29 September 2005 - 04:43 PM

devizul se gaseste sa-l cumpar sau e dor un formular pe care pot sa-l fac pe calculator?



#27 Guest__*

  • Guests

Postat 29 September 2005 - 04:47 PM

Deviz la modul general înseamnã un calcul, acest calcul al costului se face pe foaia de aprcurs. Dacã ei nu vor s-o facã, trebuie cineva sã se ocupe de aºa ceva sau sã ai toate datele necesare: km parcurºi, bani încasaþi, ceasuri citite.
Am înþeles cã micuþa vã dã un progrãmel pentru aºa ceva... Uitã-te-n Forum...
Nu poþi deconta bonuri de benzinã la voia-ntâmplãrii sau pe baraba ta ºi spusele lor...



#28 niki

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 168 Postari:

Postat 29 September 2005 - 04:48 PM

va las adresa mea de email:iuli79@k.ro
daca ma poate ajuta cineva sa pot lamuri problema va rog sa ma contactati, sau enventual sa facem schimb de ideii.
va multumesc mult.
sau daca cineva tine contabilitatea la o firma de taximetrie poate ma lamureste si pe mine cum tine contabilitatea.






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL