Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
iliam's Content - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


iliam's Content

There have been 50 items by iliam (Search limited from 13-December 07)



Sort by                Order  

#172594 Control Garda Financiara

Postat de iliam on 16 May 2008 - 04:27 PM in CONTROALE ANAF, GARDA FINANCIARA, altele

am luat amenda pt ca nu am avut REGISTRU DE GESTIUNE GLOBAL VALORIC PRIV EVID MRF DIN GEST



#174115 preluare acte de la o sc

Postat de iliam on 04 June 2008 - 12:46 PM in ORGANIZAREA ACTELOR CONTABILE

va rog sa ma ajutati:vreau sa fac contab la o sc;pana acum contab o facea alta pers.ce acte tb sa cer de la fosta contab.pt. ca eu sa fiu linistita ca pana acum totul a fost ok inreg,decl depuse,fisa mijl fix
mutumesc :thumbup:



#174174 preluare acte de la o sc

Postat de iliam on 04 June 2008 - 08:50 PM in ORGANIZAREA ACTELOR CONTABILE

si legat de mijloace fixe?
furnizori si clienti?



#174196 balanta/bilant de lichidare

Postat de iliam on 05 June 2008 - 08:59 AM in Bilanturi

va rog,cine face bilant de lichidare? cum se face un bilant de lichidare? exista un formular anume pt bil de lichidare?
multumesc. :thumbup: :smile:



#174209 preluare acte de la o sc

Postat de iliam on 05 June 2008 - 10:24 AM in ORGANIZAREA ACTELOR CONTABILE

mersi.alte pareri,va rog?



#174249 Impozit profit - Sponsorizare

Postat de iliam on 05 June 2008 - 03:43 PM in Arhiva

ce soc calculeaza gradul de indatorare?
se calc la trim sau doar la sf anului?



#174252 intocmire receptii la cafenea

Postat de iliam on 05 June 2008 - 04:06 PM in Arhiva

eu zic ca le inreg ca materii prime si faci bon de consum. pt produsele finite nu ai retetar in care sa se specifice ce mat prime si in ce cantit s-au fol? zic si eu....



#174256 fact. fitness

Postat de iliam on 05 June 2008 - 04:34 PM in Arhiva

eu am avut fact de prest servicii (era de fapt ab la fitness) si le-am introdus in 628 si tva(dar pe fact nu se specifica ca era ab la fitness)



#174331 Impozit profit - Sponsorizare

Postat de iliam on 06 June 2008 - 10:42 AM in Arhiva

multumesc frumos.



#174332 preluare acte de la o sc

Postat de iliam on 06 June 2008 - 10:44 AM in ORGANIZAREA ACTELOR CONTABILE

doamne cate sunt! oricum mersi.
mai bine firma care nu a avut activitate,nu-i asa?
mersi frumos madalinab



#174351 protectia muncii

Postat de iliam on 06 June 2008 - 12:47 PM in SANATATE SI SECURITATE IN MUNCA

pt cursurile de 40 ore nu-ti tb studii superioare tehnice,doar pt.cele de 80 ore.
informatii pe site-ul itmb



#174352 inregistrare firma la ITM

Postat de iliam on 06 June 2008 - 12:52 PM in ITM, Inspectia Muncii

si neaparat contractele de munca !



#174564 protectia muncii

Postat de iliam on 09 June 2008 - 10:49 AM in SANATATE SI SECURITATE IN MUNCA

ca sa-ti poti face firma de protectia muncii tb.sa faci niste cursuri care sunt de 160 ore (dupa ce le-ai facuta pe cele de 80 ore).apoi tb. sa depui un dosar la itm cu autorizatii de la reg com (nu stiu exact ce autoriz) si daca ti se aproba poti sa lucrezi ca firma.stiu sigur ca tb sa reinoiesti dosarul la cateva luni.este foarte multa bataie de cap oricum.
eu am facut cursurile la itm (cele de 80 ore) iar examenul a fost foarte usor.a fost scris si oral.



#174577 examen acces 2008

Postat de iliam on 09 June 2008 - 12:23 PM in Arhiva

nu sunt obligatorii cursurile,dar sunt necesare.eu am fost anul trecut la cursuri si mi-au prins bine.



#174841 protectia muncii

Postat de iliam on 11 June 2008 - 04:23 PM in SANATATE SI SECURITATE IN MUNCA

se fac la itm-intra pe site si vezi cand incep.se fac la uzina timpuri noi



#176204 In ce hal isi bate CECCAR-ul joc de noi

Postat de iliam on 26 June 2008 - 09:53 AM in Arhiva

am dat si eu exam in toamna.am luat si pot sa spun ca nu a fost greu.de ce au picat atatia?pentru ca s-au inscris si foarte multi doar asa ca au auzit ei ca se poate copia cum zicea cineva cu cartile pe masa si si-au incercat si ei norocul.spun asta pt.ca,exemplu concret,era un tanar care venise la exam si chiar inainte de a intra in sala intreba la ce materii se da,la cate materii,cerea si el saracu un pix,a ramas surprins cand a vazut ca noi aveam si calculator de birou la noi......etc.
asa ca poate ca el erau si mai multi si poate intr-o situatie si mai si......
eu am fost si la cursuri organizate de ceccar.
si tot din aceasta cauza au fost si f.multi candidati.au venit si toti cei care au term facult fara nici un pic de experienta,altii care nu fac diferenta intre conturile 401,404,409 (asta am auzit printre colegi)
asteptam mai multe pareri de la cei care au dat exam.



#176283 In ce hal isi bate CECCAR-ul joc de noi

Postat de iliam on 26 June 2008 - 02:57 PM in Arhiva

eu nu inteleg ''in ce hal isi bate ceccar-ul joc de noi''.



#176874 lista registre+jurnale

Postat de iliam on 30 June 2008 - 02:59 PM in REGISTRE NECESARE / OBLIGATORII

ai operatiuni chiar daca zici tu nu ai activitate.chelt de constituire,subscr cap soc,etc
dupa toate acestea daca chiar nu mai ai nici o activ nu este nevoie sa faci reg de casa pt ca practic chiar nu ai ce sa scrii...iar la celelalte reg la fel,daca nu ai cumparari ce sa scrii in jurn cump?



#177021 declaratie 394

Postat de iliam on 02 July 2008 - 10:57 AM in Arhiva

eu am depus d394 cu 0 chiar nu aveam in decl nici codul fiscal al firmei trecut (nu nstiu de ce nu se salvase),cand am depus-o nu s-a verificat nimic decat mi s-a pus stampila si atat.apoi am primit notificare sa ma duc la ei,am fost si mi-a prelucrat d394 asa cum era corecta cu sumele corecte.asta la ilfov.



#177028 In ce hal isi bate CECCAR-ul joc de noi

Postat de iliam on 02 July 2008 - 11:39 AM in Arhiva

Vezi postareavioreld, la Jul 2 2008, 02:05 PM, a spus:

Vezi postareamihavesa, la Jun 26 2008, 12:19 PM, a spus:

eu am dat examenul si sustin ce ai spus, si mie mi s-a intamplat sa cunosc colegi .... aerieni ..... am scris si mai sus


Colegi ,,aerieni'' care isi pun o sacosa cu carti pe masa ? O sacosa cu carti de unde copiaza ? Asa de aerieni au fost unii din colegii mei la examenul de apitutdini la proba scrisa :frusty:

cine a pus sacosa cu carti pe masa? candidatii?



#177047 In ce hal isi bate CECCAR-ul joc de noi

Postat de iliam on 02 July 2008 - 01:23 PM in Arhiva

dar titlul topicului este in ce hal isi bate CECCAR-ul joc de noi,si eu tot nu inteleg cu ce isi bate joc CECCAR-ul de noi.poate ca cine a initiat topicul stie......



#177072 In ce hal isi bate CECCAR-ul joc de noi

Postat de iliam on 02 July 2008 - 03:07 PM in Arhiva

imi pare rau daca am enervat pe cineva (negocont),si grea de cap eu sunt sigura ca nu sunt,iar de la CECCAR as vrea sa fiu.
tu esti sigur de ceea ce spui? ca au fost candidati care nu s-au prezentat la exam si apoi au fost in cap de lista? mie greu sa cred asa ceva.
iar poate nu-ti dai seama:daca au fost foarte multi candidati si au fost ''aerieni'' sau au venit ca sa copieze ''cu cartile pe masa'' si au fost dezamagiti,normal ca au fost promovati foarte putini.
iar cursurile au fost de folos pt. cei care le-au inteles.
inca o data daca am deranjat,scuze



#177126 In ce hal isi bate CECCAR-ul joc de noi

Postat de iliam on 03 July 2008 - 09:08 AM in Arhiva

eu am fost la cursuri,am dat exam si am luat.pt.mine a fost simplu.am avut si noroc pt.ca stiu pers care sunt mai pregatite si cu mai multa experienta decat mine care nu au luat exam.
la control au fost niste probleme care nu erau nici in cartea de la ei,nu au fost discutate nici la cursuri,dar am inteles ca nu ei (CECCAR) fac subiectele pt exam (asa se discuta pe la examen si cursuri).



#177568 In ce hal isi bate CECCAR-ul joc de noi

Postat de iliam on 08 July 2008 - 04:15 PM in Arhiva

consider ca si-au batut joc de noi in legatura cu locatia in care s-au facut cursurile pt.stagiu an 1
altfel,legat de exam.,nu stiu ce sa zic



#177570 Sediu social

Postat de iliam on 08 July 2008 - 04:18 PM in Arhiva

daca sediul nu este in acelasi sector de la admin fin nu trebuie nimic?




Cometa SQL