Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Despre subiectele date la examen CECCAR 2008 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 7

Salt la continut


Despre subiectele date la examen CECCAR 2008


189 replies to this topic

#121 ana.maria.

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 8 Postari:

Postat 24 October 2008 - 08:33 AM

Vezi postareadominiqbic, la Oct 20 2008, 08:53 AM, a spus:

Buna dimineata forumistilor :thumbup:
Eu am avut varianta 6 ,a fost ok si sper sa fii facut bine ,m-am si incurcat un pic recunoasc ,dar asta este!!!
Cum v-ati descurcat cu subiectele ?
Toate intrebarile au fost din care din cate am inteles de la colegii mei.
si eu am avut varianta 6 am ametit 2 probleme de contabilitate la celelalte am facut binisor sau cred eu in schimb la fiscalitate problemele au fost foarte usoare am facut 3 si sunt sigura pe ele si un punct de teorie, insa 2 puncte de teorie nu le-am stiut. asa ca sper ca cele 4 sa fie punctate cat mai mult ca sa trec de 6. la drept am facut 5 din 6. am stat 3 ore jumate in examen si nu am avut timp sa scriu pe ciorne. Ne mai auzim



#122 ana.maria.

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 8 Postari:

Postat 24 October 2008 - 09:10 AM

Vezi postareamarra_2000, la Oct 22 2008, 04:35 PM, a spus:

Vezi postareaNemesis, la Oct 21 2008, 08:44 PM, a spus:

[ nu-mi aduc aminte cat la % aveau problemele si daca stie cineva cum calculeaza ei ptr.nota finala.
fiecare problema este notata de la 1-10
ponderea pt fiecare a fost:
fiscalitate si drept:
1-1.6%
2-1.6%
3-1.6%
4-1.6%
5-1.6%
6-2%
contabilitate, din cate imi amintesc ( nu sunt prea sigura): cele de la inceput au avut 1.2%, au fost pe urma cu 1.6% si ultima (asa minte) era cu 2%
ce ma fac ca nu am facut 2 puncte de teorie la fiscalitate notate cu 2 si 1, 6. Daca nu ma puncteaza maxim la 4 probleme sa iau 6.4 desi le-am facut bine iar pic ca anul trecut cu o diferenta mica. parca vad ca vor fi multi picati si anul acesta. anul trecut am picat a treia pe judet in functie de sutimile care imi mai trebuiai la o materie (la mine a fost la control).




#123 Reddy

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 19 Postari:
  • Location:Constanta
  • Interests:Contabilitate

Postat 24 October 2008 - 10:10 AM

Vezi postareaifrimion, la Oct 23 2008, 10:49 AM, a spus:

buna!
a putut copia cineva la acest examen?
se da ceva la supraveghetor?

Da. Practic te lasa cu materialele pe masa (bine, ca din "bun simt" majoritatea bajmajesc pe sub banci si ies fericiti din ex). Poti sa-ti listezi toate raspunsurile dc faci rost de ele si sa le iei la examen. Dar... eu zic sa nu va bucurati prea curand. Oricum, multa bafta tuturor!
Ana



#124 simona_iassy

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 65 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:IASI jud. IASI

Postat 24 October 2008 - 10:56 AM

Vezi postareaReddy, la Oct 24 2008, 11:10 AM, a spus:

Vezi postareaifrimion, la Oct 23 2008, 10:49 AM, a spus:

a putut copia cineva la acest examen? se da ceva la supraveghetor?
Da. Practic te lasa cu materialele pe masa ...
Presupun ca e o gluma... Noua ne-au spus clar inainte de a distribui subiectele: "Toate materialele ce pot constitui sursa de inspiratie sa dispara de langa voi." Si cum mai spunea cineva inaintea mea: nu vedeti ca ati gresit adresa? aici scriu oameni care AU REZOLVAT problemele, NU le-au copiat!!! :thumbup:

A avut cineva variantele 6,8 si 12 ca aici nu vad sa fi postat nimeni ce tip de subiecte s-au dat? Daca mi-au scapat mie imi cer scuze si va rog sa le mai postati o data.
Multumesc frumos!



#125 Nemesis

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 158 Postari:

Postat 24 October 2008 - 12:12 PM

[quote name='simona_iassy' date='Oct 24 2008, 11:56 AM' post='185373']
[quote name='Reddy' post='185366' date='Oct 24 2008, 11:10 AM'][quote name='ifrimion' post='185238' date='Oct 23 2008,
Se apropie duminica si voi tot discutati de primul examen.
Mai ! oameni buni ! credeti ca daca aveti materialele pe masa ,asa cum sustineti veti putea rezolva problemele! NU! daca nu parcurgeti materia nu stiti despre ce este vorba si copiati ,,tampenii,,.Sa nu uitam ca ,materialele care circula pe net nu sunt in totalitate bune.Asa ca puneti mana si cititi ! nu va mai ganditi doar la copiat si scrieti tampenii ca sa avem de suferit si cei care ,,mai citim ceva,, si depunem eforturi..ca ,intotdeauna se gaseste un ,,nebun,,in tara asta spune o prostie si apoi sufera o tara intreaga.Asta este realitatea .



#126 criogenia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 60 Postari:

Postat 24 October 2008 - 12:46 PM

Ader la cele scrise de anterioara mea persoana.
In amfiteatrul 2 unde am dat eu atmosfera a fost de concentrare nicidecum de copiat.
Poate ca pe ici colo s-au mai inspirat avand in vedere ca avem asa tehnica de calcul.
Insa in general la acest examen nu s-a copiat.


Puneti mana si invatati sau macar sa cititi, daca vreti sa luati acest examen. Este cea mai sigura metoda. Asta este.

Succes!



#127 getta

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 18 Postari:

Postat 24 October 2008 - 04:48 PM

si eu am fost in amfiteatrul 2 , presedinte de comisie a fost Dl Florita ( dir executiv ceccarbuc) ; NICI VORBA DE COPIAT

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 29 October 2008 - 05:23 PM
citare mesaj anterior




#128 liviap

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 67 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 24 October 2008 - 07:06 PM

acelasi lucru si in amfiteatrul 6. poate mai in spatele salii sa se fi incercat ceva...



#129 T-max

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 24 October 2008 - 07:28 PM

Eu tot nu inteleg ce se discuta aici... despre subiectele examenului din 26, sau despre cine si cat a copiat ?!? Daca nu ma insel, exista un alt topic INCHIS pe aceasta tema.

Imi cer scuze moderatorilor daca sunt off, dar nu am gasit un alt topic unde sa pot posta informatiile luate de pe site-ul CECCAR Bacau:


"In atentia candidatilor la examenul de acces la profesie

Examenul se va sustine in data de 26 octombrie 2008 cu incepere de la ora 08.00,
va avea o durata de 3 ore si va cuprinde disciplinele:
- audit,
- evaluare,
- expertiza,
- doctrina

Intrarea in sala pentru examen se va face in baza BI/CI
si a chitantei de taxa de examen pentru proba scrisa.

Pentru examenul din data de 26 octombrie va atentionam
ca se va trece la ora de iarna astfel ora 8,00 devine ora 7,00
Legitimatiile se vor elibera la intrarea in sala de examen."



#130 liviap

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 67 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 25 October 2008 - 11:25 AM

Vezi postareaT-max, la Oct 24 2008, 08:28 PM, a spus:

Pentru examenul din data de 26 octombrie va atentionam
ca se va trece la ora de iarna astfel ora 8,00 devine ora 7,00
Legitimatiile se vor elibera la intrarea in sala de examen."

multumim pt informare, am si uitat ca trebuie sa trecem la ora de iarna preocupati cu examenul asta :)
si uite asa ne trezeam cu examenul inceput :thumbup:



#131 simona_cruceru

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 23 Postari:

Postat 25 October 2008 - 11:53 AM

Am si eu o nelamurire: de ce la Bacau incepe examenul la ora 8 si la Craiova la ora 9?



#132 marra_2000

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 508 Postari:

Postat 25 October 2008 - 12:15 PM

examenul incepe la ora 9 dar intrarea in sala se face incepand cu ora 8..asa a fost si sapt trecuta la examen :thumbup: ........cu siguranta in toate centrele se procedeaza la fel



#133 dalila1ro

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 107 Postari:

Postat 25 October 2008 - 04:16 PM

pt.cei care ii tot dau zor cu copiatul:
eu am dat si anul trecut (am picat la fiscalitate unde mi-au venit 3 probl.cu tva intracomunitar,media generala totala a fost de 8.72)si va spun sincer ca am invatat/ tocit ca la facultate.La proba a doua abia m-am incadrat in timp sa scriu la fiecare materie si la fiecare subiect,in conditiile in care stiam TOT.Daca ar fi trebuit sa mai rasfoiesc si materiale,sigur n-aveam timp
Si va rog frumos nu mai scrieti pe subiectul asta,deschis de mine,mesaje care n-au legatura cu titlul.Lasati topicul asta STRICT pt.pareri despre examen.(si la pareri nu intra cum era imbracat examinatorul,cum si daca s-a copiat sau ce fusta rosie avea vecina de banca)



#134 alexa1

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 23 Postari:
  • Gender:Female

Postat 25 October 2008 - 06:56 PM

BAFTA TUTUROR LA EXAMEN!



#135 evelina26m

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 16 Postari:

Postat 26 October 2008 - 01:27 PM

La proba a doua mi s-a parut mai greu ca la prima. Subiecte multe, ample.
Subiectele au fost formulate astfel incat daca nu ai aprofundat materia sa nu poti face toate subiectele. Ideile trebuiau sa-ti vina instant la fiecare subiect.



#136 sory.anghel

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 78 Postari:
  • Gender:Female

Postat 26 October 2008 - 01:31 PM

Cum vi s au parut testele de astazi?
La doctrina si deontologie mi s a parut foarte nasol.



#137 alexa1

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 23 Postari:
  • Gender:Female

Postat 26 October 2008 - 01:43 PM

FOARTE MULT SI FOARTE GREU SI FOARTE PUTIN TIMP!!!
La doctrina au fost doar 5 intrebari, dar fiecare valora 2 puncte, si nici nu erau din cele din carte! Sa speram ca o sa le convina ce am scris! :thumbup:
La evaluare si expertiza a fost mai acceptabil, dar la audit a fost greu... formulari ciudate de subiecte, nu prea stiai ce iti cere.
A mai avut cineva varianta 14!



#138 sory.anghel

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 78 Postari:
  • Gender:Female

Postat 26 October 2008 - 01:52 PM

intr adevar eu la test 5 am avut la doctrina 1 singur subiect din carte.
in rest nimik
nu a fost timp suficient pentru tratarea subiectelor.
nu mi se pare corect
4 materii ............3 ore( la cat de complexe au fost subiectele)



#139 AnaB

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 215 Postari:

Postat 26 October 2008 - 02:06 PM

eu am avut varianta 02
la audit a fost fffffffff mult de scris
la evaluare si expertiza au fost rezonabile subiectele
la doctrina erau intrebari care nu se ragaseau in carte.....sper totusi sa fi raspuns corect la ele
BAFTA LA REZULTATE :thumbup:



#140 liviap

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 67 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 26 October 2008 - 02:07 PM

f urata si varianta 10 la audit si doctrina, 2 subiecte care nu erau in carte






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

5 useri citesc topicul

0 membri, 5 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL