Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
nedepunere declar.CAS - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


nedepunere declar.CAS

5 replies to this topic

#1 carman

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 94 Postari:
  • Interests:toate

Postat 31 January 2006 - 05:00 PM

am un caz in care soc. nu a depus declaratia la CAS. 6 luni in 2005
Care este amenda pentru nedep.,unde este stipulata. si daca stie cineva care sunt pasii de urmat pentru reglementarea situatiei.
MULTUMESC ANTICIPAT :idea:
masina



#2 maneamircea

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 336 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Sibiu

Postat 31 January 2006 - 07:45 PM

Amenda este "numai " de 1500 - 5000 RON cu plată a jumătate din minim în 48 de ore , art. 148 - 149 din Legea 19 /2000

Manea Mircea



#3 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 31 January 2006 - 08:57 PM

carman, poate nu e chiar asa cum zice Mircea si asta NU ca nu are dreptate, ca are, ci ca s-ar putea sa reusesti depunerea lor cu " un zambet, o floare, o raza de soare..." :) uite, eu am preluat in dec. o firma care nu avea nimic depus pe oct. m-am dus la Casa de Pensii dupa 20 dec. cand am depus decl. pe nov. , stiam o fata de acolo DIN VEDERE, o placusem eu cand depusesem decl. de cas, asa ca m-am dus la ea si m-am jelit un pic (nu minteam, dar nu era important asta) si m-a inteles. mi-a zis sa vin pana pe 10., asta insemna anul 2006. intre 3-9 ian. m-am dus cu decl si mi-a luat-o fara probleme. am fost atenta cu ea, dar cu ceva ce a putut fi dat la vedere. nu mare lucru, zau. o iubesc pe fata aia, e o scumpa.

deci: idea e ca trebuie sa ai un mod de a pune problema cat mai credibil si ai sanse sa scapi.

esti lipicioasa ??? :D



#4 SERBAN MARIANA

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 789 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:BUCURESTI

Postat 31 January 2006 - 09:06 PM

- curaj , asa este ,vei reusi sant sigura .

altfel te costa mai mult! :P
RIANA784


Treburile ce se pot indeplini cu blandete niciodata nu dau gres



#5 maneamircea

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 336 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Sibiu

Postat 31 January 2006 - 09:41 PM

Succes .
Manea Mircea



#6 carman

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 94 Postari:
  • Interests:toate

Postat 02 February 2006 - 08:00 PM

multumesc tuturor pentru incurajari.Incerc metoda "lipicios"
masina






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL