Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
ce program de contabilitate imi recomandati ? - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 11

Salt la continut


ce program de contabilitate imi recomandati ?

programe conta contabilitate program contabilitate
274 replies to this topic

#201 Mihai Rusu

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 15 June 2009 - 02:54 PM

Ce parere aveti de programul online de contabilitate primara WebCONTAB?



#202 chilom

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 23 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:slatina

Postat 15 June 2009 - 03:45 PM

a-si dori un program de facturare care sa-mi faca centralizarea produselor facturate
denumire.cantitate,valoare.
ma poate ajuta cineva




#203 Florin_76

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1877 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 16 June 2009 - 02:58 PM

Ciudat mi se pare ca aici recomandati acest program , iar in alt topic cereti pareri despre el.
Oare de ce ? Imagine postata



#204 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 17 June 2009 - 11:06 AM

recomandati programe numai daca sunt gratuite si nu duc la alte programe cu plata sau siteuri comerciale !! altfel se considera reclama si va ridicam imediat dreptul se a posta, va rog sa aveti grija.

de asemenea, NU va oferiti servicii de programare sub forma invitatiei publice de a fi contactati la un mail, e acelasi lucru ca si o reclama directa. singura posibilitate este sa luati legatura unii cu altii prin mesageria privata, daca aveti acest drept.


va rugam sa respectati regulamentul priv. reclama pe acest forum, in caz contrar va veti pierde dreptul de a mai activa aici.

numai bine :sad:



#205 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 17 June 2009 - 11:12 AM

Vezi postareaMihai Rusu, la Jun 15 2009, 03:14 PM, a spus:

Pentru firmele foarte mici si mici din Romania recomand ...........


Vezi postareaFlorin_76, la Jun 16 2009, 03:58 PM, a spus:

Ciudat mi se pare ca aici recomandati acest program , iar in alt topic cereti pareri despre el.
Oare de ce ? Imagine postata
e reclama mascata, Florin, i-am sters mesajele resp., a primit sanctiune 10% si ridicarea dreptului de a posta. :sad:



#206 DRAGOS NEGOITESCU

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 999 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 17 June 2009 - 03:16 PM

Vezi postareasweetdoly, la Jun 17 2009, 03:05 PM, a spus:

www.reclama.com - programul care face fata la cerintele solicitate - il recomand cu caldura .

adresa mail reclama.com

Pai cum sa nu-l recomanzi, daca tu il vinzi; culmea ar fi sa nu il recomanzi si totusi sa il vinzi.
Sincer nu stiu absolut nimic despre solutiile voastre, dar la capitolul imagine sunteti dezastru.
Fara suparare...

Aceasta postare a fost editata de Otilia Alupei: 17 June 2009 - 09:39 PM

Dragos



#207 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 17 June 2009 - 09:45 PM

sweetdoly s-a "ars" ... de atata tupeu :sad: fiindca se pare ca eu vb - eu aud !! imediat dupa avertizarea mea, sweetdoly posteaza lejer reclama neautorizata ... supertare, excelent :lnr (51):

am atras atentia (din nou !!) sa nu mai faca nimeni reclama neautorizata, dar se pare ca vb la pereti !! ei, atunci ... luati de colo ... suspendari ale dreptului de a posta, daca nu ne intelegem cu frumosul !!



#208 Florin_76

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1877 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 23 June 2009 - 09:32 PM

Vezi postareaOtilia Alupei, la Jun 17 2009, 12:12 PM, a spus:

Vezi postareaMihai Rusu, la Jun 15 2009, 03:14 PM, a spus:

Pentru firmele foarte mici si mici din Romania recomand ...........


Vezi postareaFlorin_76, la Jun 16 2009, 03:58 PM, a spus:

Ciudat mi se pare ca aici recomandati acest program , iar in alt topic cereti pareri despre el.
Oare de ce ? Imagine postata
e reclama mascata, Florin, i-am sters mesajele resp., a primit sanctiune 10% si ridicarea dreptului de a posta. :sad:

La fel mi sa parut si mie ca ar fi reclama mascata, de aceea am ridicat semne de intrebare.



#209 perfectshiny1981

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 1 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 13 July 2009 - 01:09 PM

Buna,sunt noua pe aici si caut un program de contabilitate care sa emita si facturi,un program care sa pot sa-l testez gratuit urmand sa-i cumpar licenta.STIE CINEVA UN PROGRAM BUNA?

Aceasta postare a fost editata de perfectshiny1981: 13 July 2009 - 01:12 PM




#210 Florin_76

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1877 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 13 July 2009 - 10:40 PM

Daca citeati tot ce sa scris in acest topic vedeati destule programe free sau contra cost.



#211 Dinca Florin Alex

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 04 August 2009 - 12:14 AM

Salut,
M-am tot uitat peste programe de conta si am si descarcat versiuni demo, dar nu prea gasesc ce vreau. Eu sunt PFA si vreau un program care sa imi gestioneze stocul astfel:
Am intrari la produse simple (materie prima), dar la iesiri un produs de-al meu este facut din mai multe produse din intrari in cantitati diferite. Cand vand un produs, bineinteles, vreau ca din stoc sa se scada cantitatea respectiva.
Eu cand ma incarc in NIR cu costurile ma incarc numai cu pretul de cost, nu si cu pret de iesire, iar la iesire pun un pret oarecare daca vreau. In principiu este cam acelasi pret mai mereu, dar pentru anumiti clienti fac anumite discounturi.
Va rog sa-mi recomandati ceva sau macar sa-mi dati un sfat prietenesc.
Va multumesc anticipat.



#212 vics

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 209 Postari:
  • Gender:Male
  • Interests:IT

Postat 04 August 2009 - 10:31 AM

Daca am inteles bine enuntul, nu e vorba de un program "conta", ci de unul gen productie sau servicii, eventual cu deviz de materiale si lucrari.
Propriu zis n-are treaba cu partida contabila, nu se mai fac contarile, insa gestiunea propriu zisa se tine pe aceleasi principii.
Gestiunea trebuie particularizata pe mecanismul descris, principala chestie ar fi o solutie de "lipire" a iesirilor din stoc la lucrarea si/sau produsul final.

Am ceva recomandari (zic io) potrivite pt aceste cerinte, dar nu le pot pune aici, reglementarile fiind stricte in privinta reclamei.
Sper insa ca nu-i problema daca dau o adresa de mail "anonimus04@yahoo.com" pentru continuarea discutiei.



#213 bugetar2009

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 8 Postari:

Postat 24 August 2009 - 02:22 PM

:thumbup:

ROG TOTI BUGETARII DIN ROMANIA sa-mi spuna si mie in ce program se poate lucra o contabilitate bugetara !!! :lostit (13):

Nu reusesc sa gasesc ceva care sa si functioneze! Nici un program nu poate emite ALOP ??? Chiar toata lumea face executia bugetara in excel???

Sa nu-mi spuneti de SAGA B ca am incercat dar..... nu merge, in principiu este un program bunicel, usor de folosit, dar NU MERGE .... please help :frusty:

VA ROG VREAU SFATURI :smile:

P.S. Ca sa nu facem reclama pe forum trimiteti sfaturi la : papion_007@yahoo.com

Aceasta postare a fost editata de bugetar2009: 24 August 2009 - 02:24 PM




#214 BIBI

    Membru activ

  • Validating
  • PipPipPip
  • 1336 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti
  • Interests:contabilitate, fiscalitate, legislatie

Postat 24 August 2009 - 09:08 PM

Din pacate executia bugetara se face in excel.Char formularele venite de la minister pentru monitorizare sunt tot in excel.Si ca sa te convingi intra le reglementarile contabile de la finanate si ai sa vezi ce anexe"programate " ai.In sistemul bugetar inca nu s-a auzit de program integrat de conta(sunt unele softuri bunicele, dar nu complete).Ce sa mai vorbim de cei care fac aceste programe, ca sunt depsasiti bine de tot.
ALOP-ul se face , de majoritatea, in word sau excel.Da o cautare ca parca am vazut o postare cu un program din zona Ardealului ce zicea ca face Alop-rile.

Aceasta postare a fost editata de BIBI: 24 August 2009 - 09:09 PM




#215 Roxana Rotari

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 02 September 2009 - 03:28 PM

Vezi postarearoxi_iv, la Apr 9 2006, 11:07 PM, a spus:

De ce nu incercati si SAGA? Mie personal imi place mia mult...
Pentru a tine salarizarea in frau si mereu sa fii updatat cu modificarile legislative poti incerca WAGE.

Aceasta postare a fost editata de Otilia Alupei: 02 September 2009 - 06:02 PM
eliminare link site comercial




#216 vics

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 209 Postari:
  • Gender:Male
  • Interests:IT

Postat 02 September 2009 - 09:28 PM

Un program cap-coada pt conta bugetara nu cred sa existe in prezent.
Asta din cauza ca (,) capul adica MF lungeste si suceste coada la nesfarsit, prin fel de fel de schimbari. Greu pt softisti sa tina pasu.

Se pot gasi totusi programe care sa satisfaca majoritatea cerintelor si sa livreze toate informatiile necesare, sintetice si analitice. (in paranteza spus, mult discutatul Saga-B cred ca e cam departe de asta)

Insa mai sunt raportarile "la judet" care se fac pe niste programe cumplite in exploatare. Sunt mai multe, pt. buget, dare de seama, monitorizare etc. insa toate realizate pe o aceiasi structura.
Astea sufera mereu si mereu modificari, si n-ai cum sa adaptezi o formula permanenta de preluare automata din bazele de date existente, asa ca trebe operat manual si asta ia cel mai mult timp
Din acest pct. de vedere, o tzara trai mai usor pt institutiile publice care nu raporteaza direct judetului ci deconcetratei de care apartin. Aici se fac raportarile in excel si deconcentrata le concentreaza (centralizeaza) care cum stie, iar la urma opereaa datele finale in programele amintite mai sus.



#217 Stefan Alina Maria

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 15 Postari:

Postat 14 October 2009 - 12:46 PM

Imi puteti spune si mie ce programe de conta sau de gestiune exista care sa fie in romana...si sa aiba si un buton sau ceva...prin care sa se traduca termenii in engleza.Cand vine un actionar de dincolo ar dori sa vada si el si sa citeasca.

Mersi



#218 vics

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 209 Postari:
  • Gender:Male
  • Interests:IT

Postat 14 October 2009 - 01:40 PM

cre'ca poti gasi numa' cu butonu ala facut pe comanda



#219 Florin_76

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1877 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 15 October 2009 - 10:25 PM

Nu am vazut un asemenea program, poate doar daca se face pe comanda cu optiune de afisare in mai multe limbi.



#220 Paturcai

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 127 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 08 March 2010 - 06:11 PM

Vezi postareaFlorin_76, la Oct 16 2009, 12:25 AM, a spus:

Nu am vazut un asemenea program, poate doar daca se face pe comanda cu optiune de afisare in mai multe limbi.
Nu stiu cum, dar nu cred ca ar intelege ceva.
Daca tie ti s-ar traduce din germana un program de contabilitate si ai fi un investitor sau ai fi curios sa vezi cam ce-a bagat contabilul pe acolo nu crezi ca trebuie sa ai si o pregatire pentru contabilitatea tarii respective?
Nu cred ca merge: You Jane, me Tarzan.
Ia ca un exemplu traducerile pe care google le face: pricepi ceva dar nu intelegi. Este ca si cum te-ai plimba cu Trabant-ul si acasa le-ai spune prietenilor ca ai mers cu Mercedes-ul.
Am vazut viitorul. Nu mi-l permit!






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL