Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
maternitate - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 3

Salt la continut


maternitate

43 replies to this topic

#41 mihavesa

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1623 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 08 September 2006 - 03:47 PM

Vezi postareaSeptimiu, la Jul 4 2006, 03:59 PM, a spus:

le tasteaza sau le iau cu copy/paste :D
parca analitice se fac la conturile sintetice de gradul 2... adica 4311, 4312 etc. :roll:

unde scrie cum sa fac analiticele ?



#42 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 08 September 2006 - 06:35 PM

pe la bazele contaqbilitatii :rolleyes:




#43 bestuta

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 22 Postari:
  • Location:BUCURESTI

Postat 11 September 2006 - 12:13 PM

Buna...

O situatie:
Sotia mea este in CIC din februarie 2005. Contractul ei era suspendat insa ea avea contract pe perioada determinata pana la 31 august 2006. In aceasta situatie cei de la scoala (lucreaza in invatamant) i-au inchis cartea de munca cu 31 08 2006. Acuma ea primeste in continuare indemnizatia de CIC insa nu mai este salariata in invatamant. Cartea ei de munca figureaza inchisa.
Intrebarea mea este: Exista vreo reglementare speciala in invatamant care sa le dea dreptul sa inchida un contract care este suspendat?
In aceasta situatie ce sa facem?
Indemnizatia mai are baza legala?

Multumesc...



#44 mihavesa

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1623 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 14 September 2006 - 08:38 AM

Vezi postareaSeptimiu, la Sep 8 2006, 06:35 PM, a spus:

pe la bazele contaqbilitatii :rolleyes:

parca tot in legea contab scrie ca poti sa-ti "personalizezi" conturile contabile in functie de necesitati. Eu am vazut modul asta de analitice in mai multe locuri pe unde am lucrat.
Fiecare are parerea lui.






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL