Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
declaratii fiscale online - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 2

Salt la continut


declaratii fiscale online

72 replies to this topic

#21 miry44

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 23 Postari:

Postat 04 March 2008 - 10:50 PM

Am inteles bine? Trebuiesc toate aceste acte in copie sau trebuie ceva si in original?
Multumesc

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 26 July 2008 - 11:45 AM




#22 liliana77

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 133 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Cluj Napoca

Postat 05 March 2008 - 09:47 AM

eu am dus original adeverinta firma si 140 listata stampilata, restul copie.




#23 CLEO

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 31 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Constanta

Postat 05 March 2008 - 09:41 PM

A transmis cineva on line la Constanta declaratiile la adtie?
Dupa coada care am facut-o pt declaratiile din ianuarie, prefer sa ma chinui 4 ore acasa cu depunerea acestora, decat sa mor acolo....uf!!



#24 nilufera

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 237 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 17 March 2008 - 12:20 PM

Stie cineva ce se intampla cu siteul ANAFului? incerc de dimineata sa il accesez si nu se deschide nici de frica!!
Am fost harnica luna aceasta si vroiam sa depun declaratiile dar...nu ma lasa statul! :pullhair:



#25 steluta

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 187 Postari:
  • Location:bucuresti
  • Interests:dezvoltare profesionala

Postat 19 March 2008 - 09:08 AM

Am rugamintea sa imi explicati si mie cum pot gasi cererea de completare pe site pt a obtine formularul 140 de obtinere a certificatului digital? Multumesc
steluta



#26 Roxy73

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 32 Postari:

Postat 19 March 2008 - 12:16 PM

Buna!
Plateste cineva on line obligatiile salariale?
Vrea patroana sa le plateasca asa si cica ii cere MDF-UL, adica niste numere prin care se citesc codurile de bare si habar nu am despre ce e vorba; am sunat si la Trezoreria ILfov si ei sun mai paraleli decat mine.



#27 nilufera

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 237 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 19 March 2008 - 12:28 PM

Online banuiesc ca inseamna pe internet, direct din contul de banca...eu platesc asa si nu inteleg cine ii cere si ce ii cere, eu bag numarul de cont si banca ca la orice plata online si gata!

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 26 July 2008 - 11:46 AM




#28 Roxy73

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 32 Postari:

Postat 19 March 2008 - 03:55 PM

da, inseamna ca ai dreptate; tele-banking are; i-am zis sa se mai intereseze la banca; cica acele bare de pe declaratii (ca la produsele alimentare) sunt citite drept numere de fapt (de-aia se si scaneaza); sa vedem; iti spun ce am facut pana la urma, asa, de curiozitate;

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 26 July 2008 - 11:46 AM




#29 jedi1970

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 23 March 2008 - 06:32 PM

Aici gasesti ce te intereseaza in detaliu> <a href="http://discutii.mfinante.ro/static/10/Anaf..._electr_1.9.pdf" target="_blank">http://discutii.mfinante.ro/static/10/Anaf..._electr_1.9.pdf</a>
iti explica ce si cum cum se obtine certificatul (formular 140 etc etc.)
tot de acolo am extras informatiile urmatoare:

- formularul 140 Cerere pentru obţinerea certificatului digital, pe care l-aţi tipărit după ce l-aţi completat ca mai sus, apoi a fost semnat şi ştampilat
- actul de autorizare a funcţionării contribuabilului, în original şi copie (în exemplul nostru, actele firmei SOLVABIL S.R.L.);
- documentul de identitate al solicitantului, în original şi copie (în exemplul nostru, cartea de identitate a d-lui Gabriel Ionescu);
- documentul eliberat de contribuabil (în exemplul nostru, de SOLVABIL S.R.L.), din care rezultă dreptul solicitantului (dl. Gabriel Ionescu) de a semna declaraţiile fiscale pentru contribuabil.
Organul fiscal verifică realitatea datelor înscrise în cerere şi păstrează copiile documentelor prezentate.

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 26 July 2008 - 11:48 AM




#30 mhfob

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 06 April 2008 - 03:46 PM

Sal .

Daca ma poate ajuta cineva ...

Ati depus declaratiile fiscale ( cas , somaj , cass + 100 , 300 , 101 ) cu ajutorul formularului unic ....

Daca exista acea persoana ... o rog sa imi spuna daca informatiile din formularul unic au ajuns la destinatie ..... ....daca a avut si alte probleme ....

Din informatiile mele ... institutiile publice nu sunt pregatite pentru asa ceva .... sau informatiile mele sunt eronate ....

Vreau sa vad daca a spart cineva gheata inaintea mea ... s-au trebuie sa fiu eu deschizatorul de drumuri .... dar ma mir sa nu fi incercat nimeni .... din judetele care au intrat in primul val cu semantura electronica .

Multumesc .
Viorel Pirvanescu :pullhair: :frusty:



#31 citrom05

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 314 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Arad

Postat 10 April 2008 - 10:24 AM

Imputernicirea trebuie sa fie oare notariala?



#32 ilia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 65 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 10 April 2008 - 07:23 PM

Nu!

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 26 July 2008 - 11:48 AM




#33 furgim

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 35 Postari:

Postat 11 April 2008 - 11:58 AM

Am depus declaratiile 100, 101 si 300 la 12/2007 online si mi-am dat seama ca am sunt gresite si imi reiese un TVA foarte mare de plata. Cum pot repara acum acest lucru?Pos sa redepun declaratiile sau e tirziu?

Va multumesc



#34 nilufera

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 237 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 11 April 2008 - 01:15 PM

Nu, daca le redepui nu ti le ia in consideratie, o sa iti apara mesaj ca declaratiile au mai fost depuse o data; in afara de a plati suma luna aceasta si a face corectii luna viitoare nu stiu ce sa zic sa faci..



#35 davideg

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 42 Postari:

Postat 11 April 2008 - 06:45 PM

Daca nu este o suma f.mare ar fi bine s-o achiti si faci regularizare luna viitoare, daca suma declarata eronat este mare, atunci trebuie facuta cerere la administratie de corectare a decontului 300.Este o procedura destul de greoaie dar n-ai incotro.Eu am patit-o si m-am chinuit vreo 6 luni s-o dreg.Daca nu stii despre ce e vorba te ajut cu tot ce trebuie, model de cerere si alte chestii care trebuiesc pe acolo si sfaturi.

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 26 July 2008 - 11:48 AM




#36 ioana.d

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 175 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Alba Iulia

Postat 23 April 2008 - 01:04 PM

Am incercat sa descarc decl online si imi apare urmatorul mesaj:
"This personal certificate can’t be installed because you do not own the corresponding private key which was created when the certificate was requested."
Nu inteleg care e probl, pentru ca cererea am completat-o de pe acelasi calculatorul pe care acum incerc sa instalez...
Am cerut 3 certificate de pe acest calculator si la toate 3 imi apare aceasi eroare cand vreau sa le instalez...



#37 Dan I.

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 376 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 23 April 2008 - 01:23 PM

Ce browser folosesti? Firefox nu merge!

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 26 July 2008 - 11:49 AM

Dan



#38 ioana.d

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 175 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Alba Iulia

Postat 23 April 2008 - 03:37 PM

Vezi postareaDan I., la Apr 23 2008, 02:23 PM, a spus:

Ce browser folosesti? Firefox nu merge!
Ai dreptate, Dan!
Azi am intrat cu Mozilla.
am intrat cu explorer si a mers :pullhair:

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 26 July 2008 - 11:49 AM




#39 Dan I.

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 376 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 23 April 2008 - 03:44 PM

Have fun! :pullhair:

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 26 July 2008 - 11:49 AM

Dan



#40 ioana.d

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 175 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Alba Iulia

Postat 23 April 2008 - 03:49 PM

Pai e mai distractiv decat sa stau la coada :pullhair:
am depus 100, 102 si 300, zice ca le-a inregistrat.
acum, conform obiceiului, astept sa vad ce probleme se pot ivi de la Finante.
Astept adresa privind stingerea obligatiilor (pt ca daca au avut ce stinge, inseamna ca au primit declaratia :frusty: ).

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 26 July 2008 - 11:49 AM







Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL