Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
refacturare utilitati - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


refacturare utilitati


2 replies to this topic

#1 xenia4

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 12 Postari:

Postat 28 November 2008 - 12:26 PM

Buna ziua!

Va rog sa ma ajutati la urmatoarea problema: O societate are ca obiect de activitate inchirierea spatiilor de locuit ; in fiecare luna trebuie sa refacturam chiriasilor utilitatile , dar am auzit ca nu am voie sa fac acest lucru. Daca sunteti mai informati va rog sa imi dati un temei legal pentru situatia in care ma aflu.

Va multumesc tuturor.



#2 Kity2004

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 43 Postari:

Postat 28 November 2008 - 12:31 PM

De ce nu ai avea voie sa refacturezi ? Oricum refacturezi cu TVA si la explicatii poti sa scrii utilitati nu sa detaliezi pe fiecare tip de utilitate .




#3 DENISA GRIGORITA

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 641 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:GALATI
  • Interests:INFORMARE

Postat 28 November 2008 - 01:14 PM

Din pacate, titlul nu este relevant, dar pe link-ul de mai jos a fost deschisa o discutie in acest sens si asteptam implicarea colegilor. :wink:
http://www.conta.ro/forum/index.php?showto...mp;#entry187251
%%%




***






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL