Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Examen acces expert contabil/contabil autorizat 2009 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 2

Salt la continut


Examen acces expert contabil/contabil autorizat 2009


254 replies to this topic

#21 nopris

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1575 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:A invata mai mult unii de la altii si a deveni mai priceputi si mai buni.

Postat 27 March 2009 - 09:21 AM

Eu zic sa dati raspunsul corect pentru ca riscati sa fie un examinator care nu se ia dupa vreo carte ci dupa lege. Daca totusi va depuncteaza pe nedrept aveti posibilitatea la contestatie sa demonstrati cu citate din lege ca ati facut corect. Multe contestatii au dus la marirea notelor. Din pacate nu se stie la ce anume te depuncteaza caci nu ai acces la lucrarea corectata, asa ca trebuie se prevezi orice depunctare posibila si sa vii cu argumente.
Drumul catre fericire nu se afla in a face ceea ce iti place, ci in a-ti place ceea ce trebuie sa faci! (Sai Baba)



#22 mda2008

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 81 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 27 March 2009 - 10:54 AM

Da, ai dreptate cu contestatia...sper din tot sufletul sa nu se ajunga acolo. Mai bine corect si cu legislatia in vigoare. Multumesc frumos!

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 29 March 2009 - 08:46 PM




#23 Daniela.Zaharia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 235 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 29 March 2009 - 04:31 PM

cum a fost la examen? ce probleme s-au dat? au fost din carte toate??
DanielaZ



#24 lacra-elena

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 35 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 29 March 2009 - 06:44 PM

Vezi postareaDaniela.Zaharia, la Mar 29 2009, 05:31 PM, a spus:

cum a fost la examen? ce probleme s-au dat? au fost din carte toate??

buna
eu am avut varianta 5 , si am avut urmatoarele probleme 8,39,123,207,411
a fost o varianta usoara
nu stiu ce au avut ceilalti
au fost 16 variante
daca rezolvati problemele din carte,invatati la evaluare din cartea lui toma (initoerea in evaluarea intrep- o cumparati de la ceccar),norma 35 ptr expertiza,nu aveti cum sa nu luati examenul
toate intrebarile au fost din carte
bafta tuturor



#25 aura 2 Mai

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 29 March 2009 - 07:41 PM

buna!
eu am avut varianta 7. varianta usoara la cele 3 materii, expertiza, evaluare si contabilitate deoarece au fost toate intrebarile si studiile de caz din carte. La audit a fost foarte greu, intrebari paralele de ce erau in carte. sper macar nota 6 sa iau la audit ca poate se va compensa cu o nota mai mare din celelate materii.
bafta multa va doresc celor care au participat la examenul de pe 29 martie!



#26 sunquest

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 31 Postari:

Postat 30 March 2009 - 01:28 PM

Vezi postareastroetania, la Mar 6 2009, 06:46 PM, a spus:

buna,
fac un anunt pentru toti cei care vor sa devina conyabili sau experti contabili dar mai ales care sunt din constanta:
veniti sa depuneti cererea la sediul ceccar pentru ca sa aiba loc cursurile!
eu zic ca avem nevie sa facem aceste cursuri
multumesc


buna tania,

si eu sunt din constanta, crezi ca se merita sa mergem la cursuri?
daca esti convinsa ca da, merg si eu sa ma inscriu. sper sa nu fie pierdere de vreme.



#27 mda2008

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 81 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 30 March 2009 - 01:49 PM

Vezi postarealacra-elena, la Mar 29 2009, 07:44 PM, a spus:

Vezi postareaDaniela.Zaharia, la Mar 29 2009, 05:31 PM, a spus:

cum a fost la examen? ce probleme s-au dat? au fost din carte toate??

daca rezolvati problemele din carte,invatati la evaluare din cartea lui toma (initoerea in evaluarea intrep- o cumparati de la ceccar),norma 35 ptr expertiza,nu aveti cum sa nu luati examenul
toate intrebarile au fost din carte
bafta tuturor


Multumim de sfat! Felicitari si bafta tuturor celor care au dat si asteapta rezultatele!



#28 alina_dor

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 30 March 2009 - 05:32 PM

mai vrea sa dea cineva examen la ceccar Bacau pentru admitere la stagiu? Daca mai sunt persoane din Bacau, si sunt interesate sa facem schimb de materiale, cursuri etc.... id meu este alinanicoleta85@yahoo.com



#29 PITYU

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 11 Postari:

Postat 07 April 2009 - 08:43 PM

:sad: buna ziua, spuneti-mi va rog, sunt noua pe forum, la examenul de admitere la stagiu, poti sa deschizi cursurile daca le ai cu tine,nu de altceva dar cunosc anumiti experti care sigur nu au luat examenul pe bune



#30 mda2008

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 81 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 08 April 2009 - 07:33 AM

Vezi postareaPITYU, la Apr 7 2009, 09:43 PM, a spus:

:sad: buna ziua, spuneti-mi va rog, sunt noua pe forum, la examenul de admitere la stagiu, poti sa deschizi cursurile daca le ai cu tine,nu de altceva dar cunosc anumiti experti care sigur nu au luat examenul pe bune


Draga notworthy...ce importanta are ce stiu "anumiti experti", nici ca esti noua pe forum nu e relevant....noi suntem aceia care vrem sa invatam si sa demonstram daca putem, ce stim si nu ne ducem la examen decat daca credem ca suntem pregatiti....intrebarea ta e mai mult decat stupida....pune mana si invata si faptu ca te uiti in gradina celui de langa nu denota decat simplu fapt ca nu esti destul de pregatita....succes si imi cer scuze daca am spus prea mult!



#31 kathy

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 124 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Constanta

Postat 08 April 2009 - 11:18 AM

buna tania,

si eu sunt din constanta, crezi ca se merita sa mergem la cursuri?
daca esti convinsa ca da, merg si eu sa ma inscriu. sper sa nu fie pierdere de vreme.
[/quote]

buna,
si eu tot in cta o sa ma inscriu ptr examen, dar din pacate nu pot sa ajung la cursuri ptr ca stau in bucuresti. Va rog sa ma tine-ti si pe mine la curent cu noutatile de pe acolo, daca nu va deranjeaza.
Multumesc.
kathy



#32 mda2008

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 81 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 08 April 2009 - 12:10 PM

buna,
si eu tot in cta o sa ma inscriu ptr examen, dar din pacate nu pot sa ajung la cursuri ptr ca stau in bucuresti. Va rog sa ma tine-ti si pe mine la curent cu noutatile de pe acolo, daca nu va deranjeaza.
Multumesc.
[/quote]


Si eu sunt din constanta,dar locuiesc si muncesc in bucuresti. M-am interesat la Ceccar Bucuresti si ma lasa sa dau examenu aici (si optional pot face cursul de pregatire). Daca luam admiterea facem niste adeverinte si spunem k vrem sa facem stagiu de experti in bucuresti si avem sanse sa ni se aprobe. Mi se pare prea complicat sa ma duc la constanta cand pot da acest examen aici! Succes si spor la invatat!



#33 tomanicole

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 22 Postari:

Postat 10 April 2009 - 07:51 PM

buna ziua tuturor
nu este nevoie sa specific faptul ca sunt noua pe forum pt ca este evident acest lucru:)
ma intereseaza cursurile de pregatire si vreau sa particip
am vorbit la ceccar si inscrierile se fac in perioada 15 mai-10 iunie
pentru cursuri trebuiesc depuse macar 30 de cereri,iar eu sunt numai una
pentru cine doreste sa discute despre examenul pe care-l vom sustine in iulie id-ul meu de mess este acelasi ca pe forum
unde-s multi puterea creste:)
mult succes la invatat
nu pot sa nu contrazic un lucru:cunosc o doamna expert contabil foarte pregatita si foarte eficienta pe care o admir f mult si care m-a invatat limbajul contabil.haideti sa fim oameni si sa ne vedem fiecare de treaba lui



#34 PITYU

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 11 Postari:

Postat 11 April 2009 - 07:50 AM

SUNT DE ACOR CA EXISTA SI EXPERTI BUNI,DAR CEI CARE NU STIU NICI CONTURILE, TOTUSI CUM AU AJUNS EXPERTI,SA NE FACA NESERIA DE RAS

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 14 April 2009 - 11:56 AM




#35 PITYU

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 11 Postari:

Postat 11 April 2009 - 07:56 AM

Vezi postareamda2008, la Apr 8 2009, 08:33 AM, a spus:

Vezi postareaPITYU, la Apr 7 2009, 09:43 PM, a spus:

:sad: buna ziua, spuneti-mi va rog, sunt noua pe forum, la examenul de admitere la stagiu, poti sa deschizi cursurile daca le ai cu tine,nu de altceva dar cunosc anumiti experti care sigur nu au luat examenul pe bune


Draga notworthy...ce importanta are ce stiu "anumiti experti", nici ca esti noua pe forum nu e relevant....noi suntem aceia care vrem sa invatam si sa demonstram daca putem, ce stim si nu ne ducem la examen decat daca credem ca suntem pregatiti....intrebarea ta e mai mult decat stupida....pune mana si invata si faptu ca te uiti in gradina celui de langa nu denota decat simplu fapt ca nu esti destul de pregatita....succes si imi cer scuze daca am spus prea mult!
sa invatam ceva ce nu se mai aplica, asa cum ai spus si tu la un moment dat, se schimba legislatia, dar la examen rezolvam dupa legislatia veche, este jenant ,ce suntem roboti?, invatam teorie, dar practica?si tineretea ta este o scuza pt.naivitatea ta, cu scuzele de rigoare........vei vedea in timp ca nu prea este dreptate pa pamant, si expertul care nu stie nici conturile va castiga mai mult ca tine



#36 mony23

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1239 Postari:
  • Location:

Postat 12 April 2009 - 11:37 PM

SA FII SIGURA
Am invatat ca succesul se masoara nu atat prin pozitia pe care cineva a castigat-o in viata cat prin obstacolele pe care el le-a depasit incercand sa invinga.



#37 stroetania

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 62 Postari:

Postat 24 April 2009 - 02:48 PM

buna,
este cineva din constanta de pe acest forum?
daca da las si eu adresa mea de mail si id sa mai vb si eventual sa ne ajutam:stroetatiana@yahoo.com si id stroetatiana
multumesc!
pentru cei care au luat anul trecut examenul am o intrebare:cum si din ce s-au pregatit ei inainte sa apara subiecte si material de studiu?



#38 kmyitza

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 24 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Constanta

Postat 24 April 2009 - 09:04 PM

Buna, si eu sunt din Constanta. Toate materialele mele sunte deja pe forum. :sad:



#39 oanajun

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 26 April 2009 - 08:10 PM

Vezi postareaSilvia Pastiu, la Mar 3 2009, 01:29 PM, a spus:

buna ....azi am fost anuntata ca examenul pentru acces la profesia de contabil expert si contabil autorizat se va desfasura intre 5 si 12 iulie 2009.
trebuie sa ne punem cu "burta pe carte"!!!
Bafta!!! :lostit (13):

Stii daca a aparut si cartea cu intrebari pt examenul de acces 2009? Sau cand apare?
Cu multumiri!



#40 Mirabela Pomparau

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 13 Postari:

Postat 26 April 2009 - 09:48 PM

Buna,

Stie cineva cand incep inscrierile pt acces expert.

Cand am fost la ceccar mi-au spus ca dupa 15 aprilie vor afisa pe site, insa nu au afisat nimic pe site nici pana azi.

Multumesc anticipat






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

3 useri citesc topicul

0 membri, 3 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL