Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Examen acces expert contabil/contabil autorizat 2009 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 5

Salt la continut


Examen acces expert contabil/contabil autorizat 2009


254 replies to this topic

#81 camelia_tur

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 10 Postari:

Postat 12 May 2009 - 03:24 PM

Inscrierile in Bucuresti au inceput pe data de 4 mai si am inteles ca dureaza pana pe data de 15 mai (poate ma insel, ar putea fi 20 mai). Taxa de inscriere este 175 euro, iar cursurile sunt 300 ron, sume la care se mai adauga si costul cartilor (pt cine si le cumpara).
Datele de inscriere difera de la un oras la altul. Am incercat sa verific si eu site-ul CECCAR Timis.. nu exista( !?!..ma mir ). Poate chiar aceea este data. Nu strica sa mai suni la ei sa te asiguri ca atunci incep inscrierile si nu mai devreme.

Mult succes !

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 12 May 2009 - 03:29 PM




#82 mda2008

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 81 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 12 May 2009 - 03:28 PM

Data inscrierilor difera de la filiala la alta! Sunati sau duceti-va personal la ceccar! Succes@




#83 sophia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 13 Postari:

Postat 12 May 2009 - 03:31 PM

Citeaza

Salutare tuturor,

eu sunt din Timisoara, am sunat ieri la CECCAR TM si mi-au spus ca inscrierile incep doar de la 01 iunie si tin pana in 15 iunie. De cursuri nu stia cand incep, mi-a zis ca probabil dupa 15 iunie. Am intrebat si de carte si mi-au zis ca va aparea zilele astea, saptamana viitoare cel tarziu.
Taxa costa 175 de euro+450 cursurile.
Voi cum de ati putut sa va inscrieti? Enu nu mai inteleg nimic. Este asa o diferenta de la un oras la altul.........
Daca mai e cineva din TM si stie mai multe sa scrie.

Multumesc.
Nu te chinui sa intelegi ceva. Am avut si eu aceeasi nelamurire cand am vazut ca in alte orase cursurile au inceput deja.Am sunat la Ceccar si mi-au spus ca nu au de unde sa stie de ce celelalte orase incep diferit. Eu sunt din Brasov si cursurile incep din data de 22.05.09. Cred ca fiecare filiala e cu "bucataria" ei si hotaraste ce unde cand si cum dupa bunul plac.
Nu e corect, pentru ca nu se acorda sanse egale tuturor candidatilor, desi taxa este aceeasi. La voi cursurile costa 450 pentru jumatate de luna si in Bv costa 500 pentru o luna jumatate. Cu alte cuvinte: "prinde orbul scoate-i ochii"

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 12 May 2009 - 05:26 PM




#84 camelia_tur

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 10 Postari:

Postat 12 May 2009 - 03:47 PM

Mi se pare nefiresc (sincer) ca la unele filiale sa inceapa inscrierile atat de tarziu..implicit si cursurile vor incepe mai tarziu. La cat avem de invatat (sau poate mi se pare mie mult) cred ca in momentul acesta e cam tarziu sa ma pun cu "burta pe carte". Abia astept sa inceapa cursurile..poate o sa-mi fie mai usor. Azi e prima zi de studiu (cam fara spor ..ha ha).
Exagerez sau chiar m-am apucat tarziu de invatat? (sa mai spun ca nici experienta in contabilitate nu am? ).

Mult succes !



#85 anandrei

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 12 May 2009 - 05:00 PM

Buna ziua! Am fost azi la ceccar buc sa intreb de cursuri si am aflat ca vor incepe pe 27-28 mai, dar nu a stiut sa-mi zica ultima zi de inscriere la ele. Daca aflati ultima zi sa anuntati si pe forum va rog.

Trebuie musai sa platim si taxa de examen si pe cea pt cursuri in acceasi zi? Ca as plati intai cursurile si peste 2-3 saptamani taxa de examen. se poate?



#86 ctw

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 88 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 13 May 2009 - 08:53 AM

Salutare,

stie cineva pe unde este policlinica mare de langa Spiridon si ce program are???
Sau in alte locuri unde putem sa facem testul pshiologic???

merci
Ciprian



#87 anandrei

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 13 May 2009 - 10:10 AM

Raspuns: se poate face si la policlinica Regie

Intrebare: eu daca mi-am facut adeverinta in august 2008, mai e valabila acum sau trebuie sa-mi fac alta?

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 14 May 2009 - 04:24 PM




#88 marcelnechita

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 41 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Baia Mare
  • Interests:folclorul, in special dansul!

Postat 13 May 2009 - 11:41 AM

Trebuie sa-ti faci alta anandrei!
Pentru cei care nu stiu ca vad ca sunt multe dileme! Eu m-am inscris deja in Baia Mare!
Taxa de inscriere este 175 euro, in lei la cursul primei zile din luna in care te inscrii! (ex. in Mai se plateste la cursul din 1 Mai)
Tematica este tot cea de anul trecut! Carte noua nu a aparut! (norocosi cei care am picat anul trecut ca o avem :biggrin: )
Nu trebuie sa ai experienta ca si contabil, doar sa fi licentiat in stiinte economice!
Daca va inscrieti acum, platiti taxa de inscriere, daca doriti cursuri scrieti pe cerere acest lucru si lasati numarul de telefon (care, oricum se trece pe cerere)!
O sa va sune cei de la CECCAR (desi mai bine ar fi sa sunati voi, sa nu va bazati pe ei :sad: )
Am vazut pe cineva mai sus spunand ca a mers la clinica privata pentru adeverinta de la neurolog, a stat 15 minute si a dat 100 de lei! :lnr (29): Nu-i urmati exemplul, eu am mers la Spitalul Judetean, am stat un minut si am platit 10 lei! :smile:
Termenul de inscriere la examen difera de la o filiala la alta!
Deocamdata cam atat! Daca aveti nelamuriri, oricat de banale vi s-ar parea, intrebati si vi se va raspune!
Luck :bann:
Imagine postata



#89 sophia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 13 Postari:

Postat 13 May 2009 - 12:23 PM

Am sunat la CECCAR Bucuresti la cei de la editura si mi-au spus ca va aparea noua carte la sfarsitul lunii. Continutul nu mi-au spus daca difera fata de 2008.



#90 marcelnechita

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 41 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Baia Mare
  • Interests:folclorul, in special dansul!

Postat 13 May 2009 - 12:29 PM

Pai avand in vedere faptul ca iese asa tarziu nu vad ce ar putea fi diferit fata de anul trecut! probabil culoarea copertii si asezarea in pagina! Ca, doar, ar mai face cate 70 de lei de pe fiecare candidat, nu? :sad:
Imagine postata



#91 sophia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 13 Postari:

Postat 13 May 2009 - 12:48 PM

Dupa cum spune magie citez :"Asa au facut si in 2007, multi au achizitionat cartea din 2006, in speranta ca va ramane aceeasi si in 2007, iar cu o luna inaintea examenului au scos cea mai strufoasa carte pe care am vazut vreodata. Si cu vreo 600 de probleme noi la contabilitate", sa nu ne grabim sa ne bucuram. In Romania se poate intampla orice :sad:

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 14 May 2009 - 04:25 PM




#92 astroia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 18 Postari:

Postat 13 May 2009 - 12:55 PM

Salutare,

ai dreptate asa este.
Din cate stiu eu in fiecare an a aparut cartea cu o luna inainte de examen, asa ca nu cred ca anul asta sa fie ceva diferit.

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 14 May 2009 - 04:25 PM




#93 marcelnechita

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 41 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Baia Mare
  • Interests:folclorul, in special dansul!

Postat 13 May 2009 - 01:18 PM

O sa vedem! Daca vor fi schimbari majore, o vom cumpara, doar n-om muri pentru 70 de lei (sau poate or sa ceara 100) :sad:
Imagine postata



#94 kmyitza

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 24 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Constanta

Postat 13 May 2009 - 09:13 PM

Vezi postareamda2008, la May 12 2009, 04:24 PM, a spus:

[La filiala constanta pe site scrie ca se dau 2 examene, unul oral si unu scris...am sunat, si este gresala de type...sunt 2 examene, pe 5 si 12 iulie (scris- la cele 7 materii)...cum bine stiti, exista greseli pe site-uri cel mai bine este telefonic indif de filiala sau traiasca acest site in care aflam unii de altii ce stim...spor la invatat! inscrierea se face OBLIGATORIU la filiala judetului de care apartinem, examenul se poate da in orice localitate...dar INSCRIEREA E OBLIGATORIU sa o facem in judetul/localitatea de care apartinem...m-am lamurit ieri la ceccar bucuresti, eu fiind din mangalia inscrierea o fac in c-ta chiar daca muncesc in bucuresti....traim in romania si asta ne ocupa tot timpu :))
inscrierea la constanta se face pana pe data de 30 mai 2009 (informatie data azi telefonic de la ceccar c-ta)

Buna!
Ai intrebat si de culegere ?
De curs au spus ceva ? Eu am platit si au zis ca se va afisa pe site.....dar nimic pana acum.
Ms mult pentru informatii.



#95 laura_c

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 54 Postari:
  • Location:Constanta

Postat 13 May 2009 - 09:33 PM

La Constanta s-au facut inscrieri pt cursuri pana azi, 13 mai. Pe site au anuntat foarte tarziu. Suna maine si vezi daca te mai poti inscrie; taxa e 380 lei.



#96 laura_c

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 54 Postari:
  • Location:Constanta

Postat 13 May 2009 - 10:10 PM

acum am vazut ca de fapt te-ai inscris; primul curs e pe 23 mai, la ora 9, evaluare



#97 marcelnechita

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 41 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Baia Mare
  • Interests:folclorul, in special dansul!

Postat 14 May 2009 - 11:08 AM

Daca va rog, imi trimiteti si mie rezolvarile de anul trecut? Nu stiu ce am facut si le-am ratacit! :sad:
marcelnechita@yahoo.com
Va multumesc mult!
Imagine postata



#98 anandrei

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 14 May 2009 - 01:08 PM

Am incercat sa sun azi la ceccar buc si suna ocupat tot timpul. Va rog frumos, daca sunati la ei sau daca va duceti la sediu intrebati si care este ultima zi de inscrieri la cursuri. Va multumesc frumos



#99 mt2007

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 71 Postari:
  • Gender:Not Telling

Postat 14 May 2009 - 01:27 PM

pe site la CECCAR Timis au afisat :taxa 175 euro , perioada de inscriere 25.05-12.06 2009 iar cursurile costa 500 lei si sunt in perioada 08.06-27.06 2009



#100 mda2008

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 81 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 14 May 2009 - 01:59 PM

Vezi postareaanandrei, la May 14 2009, 02:08 PM, a spus:

Am incercat sa sun azi la ceccar buc si suna ocupat tot timpul. Va rog frumos, daca sunati la ei sau daca va duceti la sediu intrebati si care este ultima zi de inscrieri la cursuri. Va multumesc frumos
La ceccar bucuresti am si sunat si am si fost la sediu...nu sunt f convinsi care e ultima data de inscriere,.....ultima ora mi-au zis ca pana in iunie....incearca luna asta sa te inscrii, ca sa fi sigur...in general asta e per inscrierilor...2-3 sapt de acum incolo ne putem inscrie si sunt si filiale in tzara care au alte reguli...

Aceasta postare a fost editata de mda2008: 14 May 2009 - 02:01 PM







Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL