Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Examen acces expert contabil/contabil autorizat 2009 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 6

Salt la continut


Examen acces expert contabil/contabil autorizat 2009


254 replies to this topic

#101 anandrei

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 14 May 2009 - 03:03 PM

Mersi frumos de raspuns.
Cand am fost eu, adica marti, mi-au zis ca incep cursurile pe 27-28 mai. Si eu nu stiu care e ultima zi de inscriere. Stau mai prost cu banii acum si as vrea sa stiu cat mai pot astepta pana sa ma inscriu.

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 14 May 2009 - 04:26 PM




#102 MonicaRusu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 10 Postari:

Postat 15 May 2009 - 07:30 AM

Buna dimineata !
Stie cineva care este termenul limita de inscriere la Brasov ?
As vrea sa ma inscriu si eu si nu stiu pana cand o pot face? Nu am putut lua legatura cu cei de la Ceccar .
Multumesc!


Daca mai este cineva din Brasov , poate ne unim si colaboram in rezolvarea problemelor noi ce vor mai aparea , cu siguranta , in mult asteptatea carte de 2009 .




#103 sophia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 13 Postari:

Postat 15 May 2009 - 01:52 PM

Vezi postareaMonicaRusu, la May 15 2009, 08:30 AM, a spus:

Buna dimineata !
Stie cineva care este termenul limita de inscriere la Brasov ?
As vrea sa ma inscriu si eu si nu stiu pana cand o pot face? Nu am putut lua legatura cu cei de la Ceccar .
Multumesc!


Daca mai este cineva din Brasov , poate ne unim si colaboram in rezolvarea problemelor noi ce vor mai aparea , cu siguranta , in mult asteptatea carte de 2009 .


Cand m-am inscris mi-au spus ca pana in 15 iunie se fac inscrieri. Telefonul lor este 0268415521. Au program pana la ora 16.



#104 marcelnechita

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 41 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Baia Mare
  • Interests:folclorul, in special dansul!

Postat 17 May 2009 - 07:56 PM

Oameni buni!!! Expertii contabili sunt elita societatii! Vad ca tremurati cand vine vorba de anumite raspunsuri si informatii! Daca doriti sa stiti cat e taxa, pana cand se fac inscrierile, cand se fac cursuri etc mergeti personal la filiala CECCAR de unde sunteti si intrebati, nu fiti momalai!
Observ ca 98% din cei care intra aici vor doar sa obtina informatii in interesul propriu! Am cerut ceva si nu mi-a raspuns nimeni! Nu mi-o luati in nume de rau, dar in trecut am cerut informatii, le-am primit, iar absolut tot am trimis la cei care au cerut!
Mentalitatea de roman va impinge in a gandi ``mie sa-mi fie bine, fuck the rest!``!!! Totusi, cum am facut in alti ani, o sa trimit tuturor orice informatie va dori!
Respect, Marcel!

Imagine postata



#105 camelia_tur

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 10 Postari:

Postat 18 May 2009 - 02:32 PM

Vezi postareamarcelnechita, la May 17 2009, 08:56 PM, a spus:

Oameni buni!!! Expertii contabili sunt elita societatii! Vad ca tremurati cand vine vorba de anumite raspunsuri si informatii! Daca doriti sa stiti cat e taxa, pana cand se fac inscrierile, cand se fac cursuri etc mergeti personal la filiala CECCAR de unde sunteti si intrebati, nu fiti momalai!
Observ ca 98% din cei care intra aici vor doar sa obtina informatii in interesul propriu! Am cerut ceva si nu mi-a raspuns nimeni! Nu mi-o luati in nume de rau, dar in trecut am cerut informatii, le-am primit, iar absolut tot am trimis la cei care au cerut!
Mentalitatea de roman va impinge in a gandi ``mie sa-mi fie bine, fuck the rest!``!!! Totusi, cum am facut in alti ani, o sa trimit tuturor orice informatie va dori!
Respect, Marcel!


Cam suparat, nu? :P
Ai idee care este nota minima ce trebuie obtinuta in examne pt a fi admis la stagiu?

Spor la invatat !



#106 brenda_sv_ro

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 249 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Suceava
  • Interests:sa invat cat mai multe

Postat 18 May 2009 - 03:09 PM

Cel putin 6 la fiecare materie si cel putin 7 per total.
sunt un mic invatacel, dar o sa cresc si eu mare ca voi



#107 h.andy

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 38 Postari:

Postat 18 May 2009 - 03:13 PM

A aparut " Intrebari si studii de caz pentru accesul la stadiu " 2009 ( pret 75lei)



#108 camelia_tur

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 10 Postari:

Postat 18 May 2009 - 04:38 PM

Vezi postareabrenda_sv_ro, la May 18 2009, 04:09 PM, a spus:

Cel putin 6 la fiecare materie si cel putin 7 per total.

Mersic frumos pentru raspuns !



#109 mony23

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1239 Postari:
  • Location:

Postat 18 May 2009 - 11:32 PM

Vezi postareah.andy, la May 18 2009, 04:13 PM, a spus:

A aparut " Intrebari si studii de caz pentru accesul la stadiu " 2009 ( pret 75lei)


multumim pt informatie
Am invatat ca succesul se masoara nu atat prin pozitia pe care cineva a castigat-o in viata cat prin obstacolele pe care el le-a depasit incercand sa invinga.



#110 Daniela.Zaharia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 235 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 19 May 2009 - 10:07 AM

A luat-o cineva? Sunt schimbari majore fata de editia precedenta?
DanielaZ



#111 ctw

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 88 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 19 May 2009 - 11:00 AM

Vezi postareaDaniela.Zaharia, la May 19 2009, 11:07 AM, a spus:

A luat-o cineva? Sunt schimbari majore fata de editia precedenta?

Salutare,
Referitor la carte...daca sunt modificari majore, rog postati...sau cine a reusit sa cumpere cartea sa transmita pe e-mail sa in vreun format ca sa putem evidentia potentialele diferete.


Legat de centrul din Bucuresti :

Unde mai exact se fac inscrierile si ce program au?
Ca in ultima vreme si au tot mutat sediile.

:sad:
Multumesc anticipat
Ciprian



#112 marcelnechita

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 41 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Baia Mare
  • Interests:folclorul, in special dansul!

Postat 19 May 2009 - 11:04 AM

Chiar azi am fost sa vad de carte, am rasfoit-o, schimbari majore nu sunt! In esenta este cam ce a fost anul trecut! Cartea costa, intr-adevar, 75 lei! Inscrierile in Maramures la examen se fac pana in 15 iunie! Cursurile vor incepe de indata ce sunt destui candidati care doresc acest lucru (minim 30)!
Examenul se organizeaza in centrul de examen al judetului respectiv cu conditia ca minim 100 de candidati sa fie inscrisi la examen! In cazul in care nu sunt 100 de candidati, acestia vor fi trimisi in alt/alte centre de examen dintr-un judet apropiat! Cine intr-adevar, doreste sa ia examenul de acces, ii este indicat sa se inscrie la cursuri! In ciuda afirmatiilor celor de la CECCAR, examenul este greu! Cursurile te ajuta enorm! Trebuie sa faci totul perfect si sa speri ca iei 6-7! Depinde in ce stare de spirit sau ce probleme personale are cel care corecteaza lucrarea! Aici se merge putin la noroc! :) Maine imi voi cumpara cartea, voi face rost de raspunsuri si o sa vi le dau!

Aceasta postare a fost editata de marcelnechita: 19 May 2009 - 11:05 AM

Imagine postata



#113 camelia_tur

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 10 Postari:

Postat 19 May 2009 - 07:06 PM

Salutare !

Vreau sa multumesc tutror celor care au postat pe acest forum ( si in acest topic) informatii cu privire la examenul de acces expert contabil. :sad: :good:
Este primul an in care incerc , asa ca am sa va rog sa-mi scuzati ignoranta !
Am fost surprinsa, citind in diverse topice, de faptul ca majoritatea covarsitoare a celor care posteaza se axeaza pe acea carte de intrebari si studii de caz propuse.
Ma adresez acum celor care au mai dat examenul de acces expert contabil: Este suficienta aceasta carte ?
Astept cu nerabdare pareri !

Mult spor la invatat tuturor
:lnr (51):




#114 Elena-Claudia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 18 Postari:

Postat 19 May 2009 - 07:10 PM

Am fost astazi la Bucuresti si am cumparat cartea. E exact ca cea de anul trecut.Niste bani dati degeaba.



#115 COPERZA

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 6 Postari:

Postat 20 May 2009 - 07:40 AM

stie cineva pe ce data se da examen pt contabil autorizat si are cineva rezolvarile de la conta fisc si drept de la contabil autorizat nu expert contabil?



#116 Daniela.Zaharia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 235 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 20 May 2009 - 02:36 PM

Vezi postareaElena-Claudia, la May 19 2009, 08:10 PM, a spus:

Am fost astazi la Bucuresti si am cumparat cartea. E exact ca cea de anul trecut.Niste bani dati degeaba.


Esti sigura ca este identica, eu am auzit ca ar fii probleme suplimentare la audit, conta, etc...poate cineva sa ne lamureasca
cam ce diferente sunt? E aiurea sa aruncam banii pe acelasi lucru....
DanielaZ



#117 sophia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 13 Postari:

Postat 21 May 2009 - 10:32 AM

Vezi postareaElena-Claudia, la May 19 2009, 08:10 PM, a spus:

Am fost astazi la Bucuresti si am cumparat cartea. E exact ca cea de anul trecut.Niste bani dati degeaba.


Am sunat la editura CECCAR. Mi-au spus ca diferenta fata de cartea din 2008 este cam de 10%. Ce inseamna acest 10% ramane un mister.



#118 Daniela.Zaharia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 235 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 21 May 2009 - 11:49 AM

Poate ne lumineaza si pe noi cineva cu acest mister...

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 22 May 2009 - 07:58 PM

DanielaZ



#119 kmyitza

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 24 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Constanta

Postat 21 May 2009 - 06:49 PM

Referitor la carte, daca voi reusi sa imi fac putin timp, sper sa modific materialele dupa cartea cea noua, sa o studiez desi banuies cam unde sunt modificarile.
Nu consider ca e cazul sa dam bani pe un teanc de carti pe care cu siguranta nu le vom citi.

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 22 May 2009 - 07:58 PM




#120 bodo

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 22 May 2009 - 05:45 PM

am sunat azi la ceccar bucuresti. Data ultima de inscriere 12.06.09






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL