Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Examen acces stagiu Experti contabili 2010 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 4

Salt la continut


Examen acces stagiu Experti contabili 2010


169 replies to this topic

#61 brenda_sv_ro

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 249 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Suceava
  • Interests:sa invat cat mai multe

Postat 04 May 2010 - 08:02 AM

Deocamdata exista o forma finala la carte, dar nu a aparut inca nici la filialele din Bucuresti. Deci deocamdata nu este de vanzare inca. Va dura un pic pana ce va putea fi cumparata in Bucuresti, apoi in celelalte judete.
In alta ordine de idei, nu inteleg de ce nu au schimbat astia pe site-ul de la Ceccar tematica si bibliografia. Inca mai e cea pe 2009 acolo. Daca a aparut cartea inseamna ca si tematica si blibiografia sunt deja horatate.
sunt un mic invatacel, dar o sa cresc si eu mare ca voi



#62 mhldvd

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 04 May 2010 - 08:37 AM

[quote name='brenda_sv_ro' date='May 4 2010, 09:02 AM' post='225139']
Deocamdata exista o forma finala la carte, dar nu a aparut inca nici la filialele din Bucuresti. Deci deocamdata nu este de vanzare inca. Va dura un pic pana ce va putea fi cumparata in Bucuresti, apoi in celelalte judete.
In alta ordine de idei, nu inteleg de ce nu au schimbat astia pe site-ul de la Ceccar tematica si bibliografia. Inca mai e cea pe 2009 acolo. Daca a aparut cartea inseamna ca si tematica si blibiografia sunt deja horatate.
[/
ASTA E POPORUL NOSTRU!!! INTAI SE AFISEAZA PRETUL SI RESTUL NU M-AI CONTEAZA!!!!! CULMEA E CA NU AVEM ALTE POSIBILITATI DE EVOLUARE NE LOVIM DE BANI, BANI SI IAR BANI. :biggrin:




#63 brenda_sv_ro

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 249 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Suceava
  • Interests:sa invat cat mai multe

Postat 07 May 2010 - 09:31 AM

S-a afisat tematica pentru examenul de acces la stagiu pentru 2010:

http://www.ceccar.ro...site_finala.pdf
sunt un mic invatacel, dar o sa cresc si eu mare ca voi



#64 brenda_sv_ro

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 249 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Suceava
  • Interests:sa invat cat mai multe

Postat 07 May 2010 - 09:41 AM

Tematica e aceeasi cu cea din 2009, mai putin la fiscalitate unde sunt cateva modificari care mi se pareau si normale.
Bafta tuturor la invatat.
sunt un mic invatacel, dar o sa cresc si eu mare ca voi



#65 alexandra.

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 10 May 2010 - 09:21 PM

Si-a cumparat cineva cartea cu Studii de caz 2010? Sunt multe modificari fata de cea din 2009?
Cum stati cu invatatul?



#66 mhldvd

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 11 May 2010 - 12:27 PM

Vezi postareaalexandra., la May 10 2010, 09:21 PM, a spus:

Si-a cumparat cineva cartea cu Studii de caz 2010? Sunt multe modificari fata de cea din 2009?
Cum stati cu invatatul?
Si eu vreau sa stiu!!!
Pote e schimbat doar la fiscalitate unde e normal si restul sa fie la fel cu 2009. :biggrin:
Spor la invatat!!!



#67 maican.andreea

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 2 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:BUCURESTI

Postat 12 May 2010 - 02:57 PM

[cartea e la fel ca in 2009 insa la fiscalitate s-au scos probleme cu microintreprinderile, si cam atat
si la conta au mai modificat colo colo, nu e nimik extraordinar modificat.



#68 alexandra.

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 12 May 2010 - 04:39 PM

Multumesc. Mult succes!

Aceasta postare a fost editata de alexandra.: 12 May 2010 - 04:40 PM




#69 Scortzishoara

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 6 Postari:

Postat 13 May 2010 - 10:14 AM

Mi-am cumparat ieri cartea de studii ce caz 2010.Este destul de stufoasa...
Doar la conta si fiscalitate am observat modificari



#70 contabil2009

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 9 Postari:

Postat 13 May 2010 - 12:23 PM

Vezi postareaalexandra., la May 10 2010, 10:21 PM, a spus:

Si-a cumparat cineva cartea cu Studii de caz 2010? Sunt multe modificari fata de cea din 2009?
Cum stati cu invatatul?
Am cumparat azi cartea cu Intrebari si Studii de caz 2010, costa 75 lei.
Inscrierea se va face la inceputul lunii Iunie, costa 175 Euro.
Nu am reusit sa ma apuc de invatat, cam greu cu timpul, chef de invatat in nici un caz.



#71 petre_petre5

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 6 Postari:

Postat 14 May 2010 - 10:34 AM

Ai mentionat faptul ca au aparut modificari; modificari in ce sens ex. fiscaliatea s-a renuntat la micro, sau conta s-a mai adaugat ceva in comparatie cu anuii trecuti

Multumesc



#72 loredana_80

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 29 Postari:

Postat 15 May 2010 - 08:51 AM

Vezi postareapetre_petre5, la May 14 2010, 11:34 AM, a spus:

Ai mentionat faptul ca au aparut modificari; modificari in ce sens ex. fiscaliatea s-a renuntat la micro, sau conta s-a mai adaugat ceva in comparatie cu anuii trecuti

Multumesc


La contabilitatea sunt aceleasi intrebari, s-a schimbat ordinea lor.
La fiscalitate s-au scos cele cu micro, la drept sunt aceleasi, la doctrina s-au cam schimbat, la evaluare tot aceleasi numai ca s-au mai scos 6 probleme, la expertiza s-au mai adaugat pana la 100 intrebari, la audit sunt aceleasi si s-au scos 9 intrebari.



#73 elena_b_27

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 18 Postari:

Postat 17 May 2010 - 11:16 AM

Este cineva care da examen la Contabil autorizat si are rezolvarile de anul trecut? Adresa mea este denisabucur_79@yahoo.com.
Eu am niste rezolvari dar deja am gasit multe greseli.
Multumesc!



#74 oana32

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 7 Postari:

Postat 17 May 2010 - 11:41 AM

Vezi postareaDan Ene, la Nov 6 2009, 09:13 PM, a spus:

Buna ziua!

Stie cineva in ce luna o sa fie examenul de acces la stagiu Experti contabili in 2010 ?
am auzit ca in octombrie, 17.10.2010 si 24.10.2010



#75 contabil2009

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 9 Postari:

Postat 20 May 2010 - 01:42 PM

Buna ziua tuturor,
Daca are cineva rezolvarile la disciplinele de la experti contabili, chiar si de anul trecut daca de anul acesta nu se poate, si doreste sa le posteze pe forum sa avem si noi cu ce sa incepem.
Multumesc frumos



#76 carmenR

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 30 May 2010 - 10:10 AM

te rog ajuta-ma cu ghidul pentru aplicarea Standardului profesional 35, editia 2009 la adresa rcarmenlidia@yahoo.com. Multumesc



#77 Valentina-Alina

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 31 May 2010 - 11:45 AM

Vezi postareacontabil2009, la May 20 2010, 03:42 PM, a spus:

Buna ziua tuturor,
Daca are cineva rezolvarile la disciplinele de la experti contabili, chiar si de anul trecut daca de anul acesta nu se poate, si doreste sa le posteze pe forum sa avem si noi cu ce sa incepem.
Multumesc frumos
Buna ziua,

Am si eu cateva intrebarii - in primul rand am obsrvat pe site-ul Ceccar ca inscrierile se fac pana pe data 02.07.2010 si am sunat la Ceccar bucuresti si mi-ai confirmat ca pana pe 02.07.2010 au loc inscrierile. Stie cineva pana cand au loc exact pentru am vazut o varianta cum ca ar avea loc pana pe 02.06.2010?
Deasemnea doresc sa stiu daca a rezolvat cineva problema 215 de la fiscalitate - am un dubiu care este cota pentru majorare/penalitate de intarziere 0.1% sau 5% conform oug 39/2010?
Va multumesc.



#78 alinutzamartinutza

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 8 Postari:

Postat 31 May 2010 - 01:09 PM

La contabilitatea sunt aceleasi intrebari, s-a schimbat ordinea lor.
La fiscalitate s-au scos cele cu micro, la drept sunt aceleasi, la doctrina s-au cam schimbat, la evaluare tot aceleasi numai ca s-au mai scos 6 probleme, la expertiza s-au mai adaugat pana la 100 intrebari, la audit sunt aceleasi si s-au scos 9 intrebari.
[/quote]


Stiu ca am mai avut odata aceasta rugaminte, dar...se poate sa scanezi cumva cartea? Si problemele despre care spui ca s-au scos si s-au adaugat -> e vorba despre cele rezolvate sau propuse spre rezolvare?



#79 Monicela

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 6 Postari:

Postat 31 May 2010 - 03:05 PM

Buna tuturor celor care vor sa dea anul acesta examenul la experti contabili. Am atasat raspunsurile la Doctrina si deontologie. PARTEA I (cele de anul acesta - 2010).
Spor la invatat tuturor....si sa speram sa fie bine pentru toata lumea....

Fisiere atasate





#80 Monicela

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 6 Postari:

Postat 31 May 2010 - 03:10 PM

Vezi postareaMonicela, la May 31 2010, 04:05 PM, a spus:

Buna tuturor celor care vor sa dea anul acesta examenul la experti contabili. Am atasat raspunsurile la Doctrina si deontologie. PARTEA I (cele de anul acesta - 2010).
Spor la invatat tuturor....si sa speram sa fie bine pentru toata lumea....

Din pacate nu stiu de ce nu mai pot atasa si partile II si III. Am spatiu maxim de incarcare a documentelor de 100 k. Si primul a avut 80k. Nu stiu cum sa procedez mai departe. :frusty:






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL