Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
noua declaratie inventar sanatate / 2011 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 6

Salt la continut


noua declaratie inventar sanatate / 2011


232 replies to this topic

#101 ETIC

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 169 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 07 February 2011 - 04:04 PM

Eu ma duc maine la Adm. 6 ca acolo am 2 care au de recuperat si va spun.



#102 gramaco

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 266 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Cluj Napoca

Postat 07 February 2011 - 04:06 PM

eu am fost azi la administratia blocului sa platesc cheltuielile de intretinere sediu....se pune ? :biggrin:
ce au ajuns sa faca din noi...astiaa...cu inventarul lor cu tot ! :thumbup:




#103 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 07 February 2011 - 04:18 PM

Vezi postareagramaco, la Feb 7 2011, 04:06 PM, a spus:

eu am fost azi la administratia blocului sa platesc cheltuielile de intretinere sediu....se pune ? :biggrin:
:thumbup: :smile:

Aceasta postare a fost editata de Otilia Alupei: 12 February 2011 - 09:15 PM




#104 Dana42

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2187 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:RO

Postat 07 February 2011 - 04:21 PM

Citeaza

gramaco : eu am fost azi la administratia blocului sa platesc cheltuielile de intretinere sediu....se pune ?
:smile: :laugh: :sad: bineinteles ca se pune, doar tot administratie este :thumbup: .

Aceasta postare a fost editata de Dana42: 07 February 2011 - 04:21 PM

Dana




#105 gramaco

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 266 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Cluj Napoca

Postat 07 February 2011 - 04:21 PM

Vezi postareaOtilia Alupei, la Feb 7 2011, 03:55 PM, a spus:

mai ziceti si voi, care ati fost deja, nu conteaza administratia
ai zis ca nu conteaza administratia.... :biggrin:

Aceasta postare a fost editata de Otilia Alupei: 07 February 2011 - 04:31 PM




#106 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 07 February 2011 - 04:30 PM

da, "dom'le" , asa am zis :laugh: :sad: si sustin :smile:

uuff, ce bine ca mai glumim ... traversam vremuri nebune !

va pup dragilor si simpaticilor ce sunteti :thumbup:



#107 silvia stanciu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 247 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 07 February 2011 - 05:17 PM

http://casbh.rdsor.ro/?p=3094

nu ma pricep la linkuri dar asta e adresa unde Casa de Sanatate Bihor a postat un program pt declaratia inventar. Poate ne este bun la ceva.



#108 Brigante

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 270 Postari:
  • Gender:Not Telling

Postat 07 February 2011 - 05:59 PM

Da, multumim, e foarte bun. Se pot introduce mai multe firme deodata, doar ca se listeaza si se salveaza separat.
Daca ai face rost si de un program de obtinut certificate fiscale... :thumbup:



#109 cuceritor

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 133 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 07 February 2011 - 06:53 PM

Vezi postareageorgianne, la Feb 7 2011, 08:51 AM, a spus:

Vezi postareamarang, la Feb 4 2011, 03:27 PM, a spus:

pentru cine doreste sa utilizeze declaratia in format Word, atasez fisierul.

In MO 85/02.02.2011 scrie foarte clar ca fisierul trebuie sa fie de tip XLS nu DOC.

Pe www.casmb.ro, gasiti urmatoarele precizari:

2011.02.07 - Anunt
In atentia agentilor economici - precizari privind depunere Declaratie-Inventar

Avand in vedere prevederile Ordinului MS/CNAS nr.53/25/201, in care se stipuleaza obligatia angajatorilor de a depune si transmite Casei de Asigurari Sociale de Sanatate, pana in data de 15 februarie 2011, „Declaratia-Inventar privind contributia pentru concedii si indemnizatii de asigurari sociale de sanatate aflate in sold la 31 decembrie 2010 si neachitate pana la data de 31 ianuarie 2011, inclusiv accesoriile aferente pe ani fiscali si soldul sumelor de recuperat de la bugetului Fondului National Unic de asigurari sociale de sanatate”,
Pentru a veni în sprijinul contribuabililor care trebuie sa depuna aceasta Declaratie-Inventar, CASMB pune la dispozitia acestora modelele anexelor:
Anexa 1 – Declaratia Inventar (model);
Anexa 2 – format electronic (model).
Declaratia-Inventar in format electronic ( Anexa 2 ) este un fisier in structura XLS, care va avea in mod obligatoriu denumirea DI_CUI.xls (ex: DI_111111.xls).

Anexa 1 se va depune si pe suport electronic, prin posta sau la Biroul de declaratii din sediul Titeica, insotita de certificatul de atestare fiscala emis de organul fiscal competent.
Anexa 2 formatul electronic se trasmite obligatoriu pe adreasa de e-mail



#110 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 07 February 2011 - 08:09 PM

declaratie.inventar@casmb.ro

numai pt Bucuresti, oameni buni :thumbup:



#111 gramaco

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 266 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Cluj Napoca

Postat 07 February 2011 - 08:13 PM

otilia , daca la adresa de mail in loc de casmb pun cascj ? :biggrin:



#112 ETIC

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 169 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 07 February 2011 - 08:56 PM

Azi am trimis la CASMB o declaratie inventar pt un client care are datorie de 1 leu:laugh:
O sa ma coste posta 5 lei dar merita!
Imi pare rau doar ca nu o sa vad ce fata vor face cei de la CASMB. Pot insa sa-mi imaginez :thumbup: :smile:



#113 bolba

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 121 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Cluj

Postat 07 February 2011 - 09:28 PM

Eu am fost azi la Administratia Financiara ....(una din jud.Cluj ),am cerut model de cerere pt. certif.de atestare fiscala,am intrebat daca pot sa-mi elibereze cu mentiune pentru,,Contributii pt.concedii si indemnizatii " pe data de 31.01.2011.
Mi-au raspuns ca nu se poate asa ceva ,decat situatia pe total si la data emiterii,in schimb pot sa-mi dea copie semnata si stampilata de pe fisa sintetica ,,439-Contributii pt.concedii si indemnizatii "
Am luat fisa pt CCI eliberata pe per.14.02.2006-31.01.2011.
Eu ,fisa le-o trimit ,sa aiba evidenta pe ultimi 5 ani .Am 5 soc. cu sold 0 .



#114 Liliana

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 109 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 07 February 2011 - 09:28 PM

Vezi postareaSERBAN MARIANA, la Feb 7 2011, 02:05 PM, a spus:

cu timbre fiscale de la posta, la sect 1 au cerut 2 de 2 lei iar pentru ca eu aveam unul de 3 lei si unul de 1 leu au luat 2 de 3 lei cica sa fie timbrele la fel , probabil este greu la socotit
:thumbup: :smile: incredibil ... este incredibil ce se petrece ...... comic... dar tragic :laugh:



#115 Liliana

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 109 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 07 February 2011 - 09:47 PM

Sa intelegem din ultimul anunt de pe siteul CASMB.RO, unde nu se specifica nimic cum trebuie depus cerif. fiscal, ca nu mai trebuie depus de niciun fel, cel putin in Bucuresti... La cele 2 anexe se vede modul de transmitere. :biggrin:

Eu de abia am reusit azi sa vb. cu ei la tel... dar nu acolo la declaratii...ca nu raspunde nimeni la tel (cica e ocupat ... dar eu cred ca e pus deoparte)... ci pe tel.verde...si mi s-a zis ca depun si pe zero. Eu am dat deja pe mail formatul XLS si Anexa 1 e listata si pusa si pe discheta (daca asa se vrea :thumbup: ) (ce-or face cu ea nu stiu )...urmeaza sa le trimit cu posta.



#116 gramaco

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 266 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Cluj Napoca

Postat 07 February 2011 - 10:13 PM

eu le trimit doar timbrele...poate si un clasor unde sa le colectioneze :biggrin:



#117 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 08 February 2011 - 12:44 AM

Vezi postareagramaco, la Feb 7 2011, 08:13 PM, a spus:

otilia , daca la adresa de mail in loc de casmb pun cascj ? :biggrin:
formularul de la Oradea era la fel ca cel de la Bucuresti, doar casa de sanatate e alta... deci, eu zic ca merge fara probleme, dar cel mai bine e sa intri pe cascj fiindca mare lucru daca nu au publicat si ei formularul personalizat :thumbup: , alte case de sanatate au facut-o ...



#118 gramaco

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 266 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Cluj Napoca

Postat 08 February 2011 - 08:47 AM

he he....la cluj nu ne trebe' ceferticat : :thumbup:

"ANUNȚ privind
DECLARAȚIA - INVENTAR pentru
concedii și indemnizații
Având în vedere prevederile Ordinului comun 53/52 al Ministerului Sănătății și al CNAS publicat în Monitoriul Oficial nr 85 /02.0.,2011, pentru aprobarea modelului și conținutului formularului „Declarație-inventar” privind contribuția pentru concedi iși indemnizații de asigurări sociale de sănătate aflată în sold la 31 decembrie 2010 și neachitată până la 31 ianuarie 2011, inclusiv accesoriile aferente pe anii fiscali și soldul sumelor de recuperat de la FNUASS, CAS Cluj pune la dispoziția persoanelor fizice sau juridice prevăzute la art 296^3 lit. e), g) și f) din Legea 531/2003 privind Codul Fiscal, informațiile privind modalitatea de transmitere a acestui document cu respectarea obligatorie a formatului din anexa ( varianta xls).
Formularul electronic poate fi descărcat de pe pagina WEB a CAS Cluj de la adresa www.cascluj.ro > contribuabili > angajatorii> documente.
Transmiterea formularului electronic către CAS Cluj se va face pe adresa de email dicmcj@info1.cascluj.ro. Mesajul va cuprinde în zona „SUBIECT” strict DI_CUI (CUI=codul fiscal al angajatorului). Pentru mesajele primite, se va remite un număr de ordine care va semnifica doar înregistrarea mesajului. Conținutul fișierului DI_CUI.xls va fi prelucrat doar în momentul prezentării la CAS Cluj cu formularul „Declarație- inventar” editat pe suport de hârtie, semnat și ștampilat de persoanele autorizate.
Contribuabilii care nu transmit pe e-mail formularul „Declarație-inventar”, îl pot depune direct la sediul CAS Cluj atât pe suport electronic cât și pe suport de hârtie, semnat și ștampilat de persoanele autorizate.
Termen de depunere - 15.02.2011"




#119 Elena Pana

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 279 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 08 February 2011 - 08:48 AM

Am doua prietene care au depus ieri la CASM declaratii inventar fara certificat fiscal.
Astazi trimit si eu sa le depuna. Va anunt sa va spun daca le-au primit.
Si dragilor, ati observat ca in modelul postat pe CASM si in ordinul MS 53/..postat pe site-ul nu se specifica de soldul sumelor de recuperat de la FNUASS pt care s-au depus cereri de recuperare?

elenacca



#120 eu0110

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 08 February 2011 - 09:47 AM

Vezi postareabolba, la Feb 7 2011, 09:28 PM, a spus:

Eu am fost azi la Administratia Financiara ....(una din jud.Cluj ),am cerut model de cerere pt. certif.de atestare fiscala,am intrebat daca pot sa-mi elibereze cu mentiune pentru,,Contributii pt.concedii si indemnizatii " pe data de 31.01.2011.
Mi-au raspuns ca nu se poate asa ceva ,decat situatia pe total si la data emiterii,in schimb pot sa-mi dea copie semnata si stampilata de pe fisa sintetica ,,439-Contributii pt.concedii si indemnizatii "
si mie mi-au spus la fel!!






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL