Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
programe contabilitate - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 2

Salt la continut


programe contabilitate

97 replies to this topic

#21 janika0

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 39 Postari:
  • Gender:Female

Postat 01 September 2005 - 05:01 PM

IMATI costa 150 EURO fara TVA!
JaNik@ :wink:



#22 madalinastefan

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 84 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 02 September 2005 - 02:46 PM

am sa incerc cu saga si cu cel descarcat de pe www.cometa....pentru inceput!...si am sa imi fac o idee...multumesc :)

cms



#23 Ligia Georgescu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 403 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 02 September 2005 - 03:47 PM

Ma gandeam ca subiectul ma depaseste, eu lucrand si la serviciu si acasa cu programe "facute de cineva". Si sunt super OK amandoua (sunt diferite). Cel de acasa m-a costat 100 EUR si are si salarii, editeaza si NIR-uri, calculaza automat tot, transmite in Bilant si-n declaratiile de pensii si somaj, face OP-uri (din astea noi... adica transmite sumele...). Recunosc, nu am mare experienta in ale programelor de contabilitate, insa fata de ce ziceti voi aici, ce am eu mi se pare o bijuterie. Am licenta pentru el si cand se modifica ceva, persoana de la care l-am cumparat vine (contra cost) si-mi modifica... Mi-a facut denominarea automat (de-am cautat de unde am eu sold in 473 de mi-a venit rau ](*,) ).
:smt023



#24 radubc

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 110 Postari:
  • Location:Calgary, AB

Postat 02 September 2005 - 06:10 PM

Ligia Georgescu a spus:

Ma gandeam ca subiectul ma depaseste, eu lucrand si la serviciu si acasa cu programe "facute de cineva". Si sunt super OK amandoua (sunt diferite). Cel de acasa m-a costat 100 EUR si are si salarii, editeaza si NIR-uri, calculaza automat tot, transmite in Bilant si-n declaratiile de pensii si somaj, face OP-uri (din astea noi... adica transmite sumele...). Recunosc, nu am mare experienta in ale programelor de contabilitate, insa fata de ce ziceti voi aici, ce am eu mi se pare o bijuterie. Am licenta pentru el si cand se modifica ceva, persoana de la care l-am cumparat vine (contra cost) si-mi modifica... Mi-a facut denominarea automat (de-am cautat de unde am eu sold in 473 de mi-a venit rau  ](*,) ).
:smt023

Cam asa ar trebui sa gandeasca multi. Cel mai bun program este cel care face ce vreau eu si cum vreau eu. Asta mi se potriveste asta il cumpar.
Poate il cheama XXX si face doar ce vreau eu si este ieftin sau il cheama WinMENTOR si face ce vreau eu si alte cateva mii de oameni (asta inseamna ca pot beneficia gratuit de ideile altora) si costa mai mult. Fiecare alege.



#25 kimba

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1675 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Tg Mures
  • Interests:to rule the world

Postat 02 September 2005 - 07:08 PM

mai foloseste cineva WinMENTOR? :?:



#26 radubc

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 110 Postari:
  • Location:Calgary, AB

Postat 03 September 2005 - 05:38 AM

Da. De ce?



#27 kimba

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1675 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Tg Mures
  • Interests:to rule the world

Postat 03 September 2005 - 02:09 PM

in afara de tine. :?:



#28 o economista

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 33 Postari:
  • Location:Bucuresti
  • Interests:contabilitate...

Postat 05 September 2005 - 07:12 AM

eu folosesc contab.sql de la inceputul anului si nu am probleme :P
pentru cei care-l testeaza acum va stau la dispozitie cu raspunsuri sau lamuriri http://www.conta.ro/...tyle_emoticons/default/wink.gif



#29 lilianarodica

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1548 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 05 September 2005 - 08:02 AM

Buna ziua,
Ca multi dintre noi folosesc prog Saga.
De ceva vreme ma izbesc de urmatoarea problema.: la tiparire imi apare urmatorul mesaj:PRINT OVERRUN, iar tiparirea doc(jr, vanzari-cumparari, sau NIR )se face numai pe jumatate de pagina .Am incercat sa tiparesc din vizualizare si se intampla acelasi lucru.IN speranta ca ma veti ajuta va multumesc anticipat. Liliana Gheorganzache



#30 lilianarodica

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1548 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 05 September 2005 - 11:32 AM

S.O.S , chiar nimeni nu a receptionat mesajul?Am mare nevoie de ajutor



#31 BIBI

    Membru activ

  • Validating
  • PipPipPip
  • 1336 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti
  • Interests:contabilitate, fiscalitate, legislatie

Postat 05 September 2005 - 05:20 PM

Problema vine de la imprimanta.Am patit ca si tine.Am ,,gadilat" imprimanta si a mers.Eu chiar am instalat imprimanta, din nou.Era ceva legat de cartus, tocmai il umplusem.
Succes!



#32 lilianarodica

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1548 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 05 September 2005 - 05:24 PM

Multumesc foarte mult pt ajutor.Sper sa ma descurc Liliana



#33 Diana_

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 278 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Cluj-Napoca

Postat 07 September 2005 - 12:17 PM

Acasa si eu folosesc SAGA si sunt multumita de el ... dar la lucru am CompAs-ul ... si ma innebuneste .... ](*,) ... seful zice ca vrea sa luam WinMentor ... dar nu stiu daca e mai bun ... poate cineva care il foloseste imi spune o parere ......
Traim in Romania .... si asta ne ocupa tot timpul



#34 addina

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 398 Postari:
  • Location:bucuresti
  • Interests:literatura, psihologie si.... conta

Postat 07 September 2005 - 12:35 PM

ca tot a venit vorba, cine imi poate recomanda si mie un program bun de conta ptr firma de productie??? exclus saga, inteleg ca e pe duca...



#35 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 07 September 2005 - 12:37 PM

cine e pe duca? :shock:



#36 addina

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 398 Postari:
  • Location:bucuresti
  • Interests:literatura, psihologie si.... conta

Postat 07 September 2005 - 12:40 PM

saga e pe duca. eu am saga cp, imi expirase contractul si i-am rugat sa imi trimita proforma sa il reinnoiesc. mi-au spus ca imi dau in continuare drepturi, dar proforma nu mai vad ptr ca viitorul programului este incert, se pare ca nu se va mai dezvolta!

drept urmare, vreau sa imi schimb din timp programul, sa nu ma trezesc in cine stie ce perioada importanta fara update.



#37 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 07 September 2005 - 12:42 PM

se axeaza pe cele mici...
pe ala mare nu-l mai fac



#38 addina

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 398 Postari:
  • Location:bucuresti
  • Interests:literatura, psihologie si.... conta

Postat 07 September 2005 - 12:45 PM

stiu septimiu... dar pe mine alea mici nu ma satisfac... profesional =P~ de-aia caut alt program, complex, care sa-mi faca bine productia.



#39 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 07 September 2005 - 12:47 PM

pai ... pt firme mari nu sunt bune alea mici
yo am un fast food de cartier pe alea mici si merge productia :D



#40 addina

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 398 Postari:
  • Location:bucuresti
  • Interests:literatura, psihologie si.... conta

Postat 07 September 2005 - 12:58 PM

da, eu am firma de productie mobila din pal... deci imi poate recomanda altcineva un program bun care sa faca productie???






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL